poster

Začátek dlouhého podzimu

Rodinný / Drama

Československo, 1990, 81 min

 • slunicko2
  *

  Nepřesvědčivá křeč.(29.12.2014)

 • sator
  *

  To podle mě nefungovalo ani v roce vzniku...(26.1.2020)

 • troufalka
  ***

  "Někdy musíš dát za velkou věci za pravdu i volovi!"                                                                                                            I když nejde o žádný převratný snímek v československé kinamatografii, má snímek několik kladů, které považuji za dobré zmínit. Vztah mezi vnoučkem a dědou v podání Rudolfa Hrušínského (i když není tak výrazný jako v Tiché bolesti natočené ve stejném roce), kritika lidské malosti a zbabělosti ať už v nadbíhání Jolaně či reakce na nalezení sochy Masaryka. Film je pěkně orámovaným procesím s květinami, na začátku při pohřbu, na závěr se pokládají k soše prvního prezidenta. Věřím, že při přemiéře filmu si řada lidí se slzami v očích zanotovala Ach synku synku. Dnes už je to archivní kousek, nicméně poctivě zachycující dobu vzniku. A v Ludkovicích mají pořád most, co nikam nevede jen na návsi jim přibyl jeden kruhový objezd. Dabing Gábor Harsányi - Josef Somer, Ivana Nováčková - Taťána Medveďská.                                                                           "Vždycky, když potkám blbce, mám pocit nekonečna."(11.2.2015)

 • zette
  *

  Jestli toto je rodinny film, tak mym otcem byl Cankajsek... Dalsi z rady slatanin natocenych kolem roku 90, ktere toho chteji rict strasne moc, az nepovi vubec nic... Vubec se nedivim, ze toto byl posledni Hledikuv film.(8.9.2013)

 • Snorlax
  *****

  Netuším, zda sami tvůrci zamýšleli natočit satiru na téma sametové revoluce, ale rozhodně se jim to skvěle povedlo. Když se k hlasu Hany Ulrychové přidávají všichni ti nově objevení disidenti, kteří svou potřebu projevit hlasitě názor o několik desetiletí prošvihli, zní Ach synku, synku oproštěno od veškeré pokory spíše sžíravě, místy prostopášně a hanlivě.(21.4.2014)

 • - Natáčelo se v obci Ludkovice mezi Provodovem a Řetechovem nedaleko od Luhačovic. (troufalka)