Reklama

Reklama

Táta šampión

  • USA World's Greatest Dad (více)
Trailer

Učitel poezie a otec samoživitel zjišťuje, že věc, po které v životě nejvíce prahne, nakonec nemusí být to, co ho učiní skutečně šťastným. V této černé komedii zazářil v hlavní roli skvělý Robin Williams.  Robin Williams coby Lance Clayton, vždy snil o tom, že se stane slavným a bohatým spisovatelem. Jenže namísto toho pracuje jako učitel poezie na střední škole a jeho jediný syn Kyle (Daryl Sabara) je nesnesitelný puberťák. Lance chodí s rozkošnou učitelkou umění Claire (Alexie Gilmore), jenže ta nechce o vážném vztahu ani slyšet, natož snad veřejně přiznat, že se s Lancem schází. Jednoho dne se Lancemu přihodí podivná nehoda, která se na jednu stranu pro něj jeví jako velká tragédie, ale na stranu druhou jako životní příležitost. Náhle má na dosah všechnu slávu a bohatství, o které vždy snil... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (127)

larelay 

všechny recenze uživatele

Vyborna tragikomicka zalezitost, ktora je sice uletena a priserne postavena na hlavu, ale rozhodne sa nebudete nudit. Robin Williams nam zostarol, ale jeho herecke umenie sa nastastie nevytratilo s pribudajucimi sedinami. Tento film je hlavne o tom, ze zijeme vo svete, v ktorom zazivame uspechy, ale i pady a aky velky tlak je na nas vyvijany, aby sme sa vtesnali do nejakeho stereotypu a urcitej sablony, podla ktorej sa vsetci spravame. Ale hlaska "My dad is a fucking idiot" je bohuzial odrazom dnesnej doby a nepocujeme ju len vo filmoch. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Tak moc divný film, že tak nějak nevím, co si o tom myslet. Na jednu stranu děsná komedie, na tu druhou místy docela smutná satira. World's Greatest Dad obsahuje totiž tak neobvyklý styl černého humoru, že jsem si nebyl jistý, zda se smát či nikoli. Moment, kdy byl Robin Williams pozván do pořadu, kde byl vyvzpovídáván typickou americkou soucítící uvádějící a do toho chytal záchvaty smíchu mě utvrdil v tom, že je to opravdu komedie. A místy zatraceně vtipná, byť divná natolik, že mi brání v udělení vyššího hodnocení. ()

Reklama

BoPo 

všechny recenze uživatele

Syn ktorého nebaví nič "normálne". Otec, ktorý sníva o veľkom úspechu a každodenné precitnutie do reality ho deptá. No ani jeden z nich nie je schopný povedať skutočnú myšlienku nahlas. Jednoducho len vedľa seba existujú a na niečo čakajú. Zvrat príde. Avšak dosť nečakaný, a pre jedného trvalý. Respektíve pre obidvoch. ()

Arius 

všechny recenze uživatele

World´s Greatest Dad možno pôsobí ako smutný tragikomický príbeh alebo ako bláznivý úlet, ja to vidím ináč. Bol to hlboký a poučný film s mnohými podobenstvami a rozpormi. Bola v tom symbolika. R.Williams ako najlepší otec na svete nemal chybu,World´s Greatest Dad je nedocenený klenot,pre mňa to bol oscarový film na ktorý tak lahko nezabudnem. A mám chuť povedať C´est la vie. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Když se neúspěšný spisovatel díky smrti svého syna stane mediální hvězdou, začne se jeho život vyvíjet docela dobře. Jenže, když je někdo lúzr, tak se z toho jen tak nedostane. Jedná se o film, který sice není originální námětem, ale je rozhodně dost divný na to, aby člověk byl zvědavý, jak to dopadne. Bohužel Robin Williams není až zas tak ve formě a jeho zoufalý obličej na celý film nevystačí. K závěru jsem se začal ptát sám sebe, zda to vůbec chci vidět až do konce....55% ()

Galerie (9)

Zajímavosti (4)

  • Režisér Bobcat Goldthwait si vo filme zahral šoféra, ktorý odviezol postavu Robina Williamsa do talk show. (Niles)
  • Keď Dr. Pentola rozdáva kópie Kyleovej knihy "You Don't Know Me", môžeme z nej vidieť dve strany, ktoré sú v skutočnosti z knihy Franza Kafku "Premena". (Niles)
  • Svou premiéru si film odbyl na známém festivalu Sundance. (HellFire)

Reklama

Reklama