Táta šampión

Otec šampión

World's Greatest Dad

Komedie / Drama

USA, 2009, 95 min

Hodně podivná černá komedie s exceletním Robinem Williamsem v roli muže, kterýmu se v životě takřka vše se*e. Williams zde předvádí další z pro něj atypických rolí a je tím jediným proč stojí za to film dokoukat. Je zde pár povedených scén ale jako celek film příliš nezaujme a popravdě ani moc nefunguje. Ale takového Robina jste ještě neviděli a díky němu stojí za to tenhle film risknout. Navíc jsem po letech slyšel ve filmu hudbu od Queen a navíc v nejpovedenější scéně filmu.(14.7.2010)

Film, který staví na nosným tématu a paradoxních situacích a je sympatický v tom, že si rozhodně nebere servítky. Když je však vše dobře rozehráno a připravena půda pro solidně dramatický závěr, nastane náhlé utnutí a neuspokojivé zakončení, které si jako berličky bere snahu zužitkovat všehny motivy a linie nabídnuté filmem a tím dosáhnout uměle soudržného celku. Klasický hollywoodský model však v tomto případě dost selhává a působí až neorganicky a nedořečeně.(4.8.2010)

Film mě velice překvapil a to jak v přůběhu sledování svým svižným a neomšelým dějem, tak i po svém skončení, když jsem se konečně podíval na nějaké bližší info k němu, jaký byl můj úžas když místo režiséra okupoval známý psychouš z Policejní akademie ZED. Pokud bych se ale vrátil zpátky k příběhu tak fakt že tento notně narušený a zvláštní film natočil takto narušený režisér se jeví jako logická volba. Tohle samozřejmě berte jako pozvání ke sledování tragikomedie která se neřídí podle žádných pravidel. Takže k filmu snad jen ještě tolik že Robin Williams nehrál lépe od dob Willa Huntinga.(8.7.2010)

Coze?To fakt? Bob Goldthwait je on? haha...tak to je riadny u**b. Kazdopadne, prve minuty filmu boli velmi divne a mal som pocit, ze tak toto bol skutocne dost blby vyber na pokojny vianocny vecer, ale s pribudajucimi minutami sa film kristalizoval a ja som postupne zacal chapat, kam reziser a scenarista v jednej osobe snimku smeruje a bol som spokojny. Zaver a cela pointa bola vynikajuca ako cely Robin Williams. 3,5/5*(7.1.2010)

vyraženej dech...půl hodiny jsem si říkal o co tu jako asi půjde?? táta samoživitel, co je prostě ten hodnej ťulpas, naprosto ideální na ojebání kýmkoliv, kterej vychovává svého adolescencí prohnilího synáčka, kterému je všechno buřt.....hmmm a co jako s tím uděláš Bobkočko?? Rozsekám tě v další půlhodině tak, že se nebudeš chtí dát zpátky dohromady......a tu další třicetimunutku to budeš rozdejchávat a říkat si jak to tak zase nějak stagnuje, abys tě dokopal v rohu nahým Robinem Williamsem(kterej je mimojiné tak klasický robinwillamovskej až skoro pláču). Překvapení roku....Jen tak dál Zláťáčku.(15.5.2012)

• - Režisér Bobcat Goldthwait si vo filme zahral šoféra, ktorý odviezol postavu Robina Williamsa do talk show. (Niles)

• - Keď Dr. Pentola rozdáva kópie Kyleovej knihy "You Don't Know Me", môžeme z nej vidieť dve strany, ktoré sú v skutočnosti z knihy Franza Kafku "Premena". (Niles)

• - Režisér Bobcat Goldthwait a Geoffrey Pierson, ktorý hral riaditeľa, sa spolu predstavili už v seriáli Unhappily Ever After (1995). (Niles)