Táta šampión

Otec šampión

World's Greatest Dad

Komedie / Drama

USA, 2009, 95 min

Skoro som odpadol, keď som zistil, že režisérom aj scenáristom je ten ukričaný psychopatický punker z kultovej Policajnej Akadémie:))) U mňa World´s Greatest Dad spadá do kategórie "malý nenápadný film, ktorého genialitu vidím asi len ja":) Fantastický mix černoty, naschvál hyperbolizovanej irónie, smiechu cez slzy, pretvárky, ľudskej jes(h)itnosti, psychologickej reflexie- kde každá scéna a veta má svoj význam a najmä "hlbší rozmer". Všetko je tu síce dohnané akoby ad absurdum, veľmi zdanlivo a len na povrchu. Príjemný šok. A tá záverečná myšlienka bola ako čerešnička na torte..."Myslel som si, že najhoršie je ostať sám. No najhoršie je, keď zostanenete s ľuďmi, s ktorými sa cítite osamelo".Btw: Tá smrť ako tu niekto spomínal aj mne pripomenula poviedku "Črevá" od Chucka Palahniuka:)(5.1.2010)

Když se přenesete přes prvotní pohrdání Kyla a jeho wtf-sexistický hlášky, který jsou stvořený za stejnym účelem jako Carreyho vystupování v Muži na měsíci, akorát s tim rozdílem, že tady nejde o vtip a vydržíte až do jeho bizardní smrti, tak zjistíte, že profitovat se dá skoro na všem ..i na smrti..pro Hirsta nic novýho..páč naložit někoho do lihu vyšlo i ve Williemsově případě celkem solidně..jaký zklamání pro lidi, který zjistěj, že v tom lihu neni skutečná mrtvola,ale jenom smyšlenej příběh od pisálka, kterej potřebuje lidskej soucit k tomu, aby byly jeho knižní počiny náležitě oceněny..(20.7.2010)

Robin Williams je fajn herec. Mám ho rád. Ale musím říct, že v divnějším filmu jsem ho ještě neviděl. Každopádně v životě se děje hodně věcí a některé jsou i tak trošku neortodoxní. A i ty by se ve filmu mohli ukázat, protože jinak je to nicméně stále dokola. Díky tomu je pak film velice originální a člověk vlastně neví, co se v příštích pěti minutách stane, protože stát se může vážně cokoliv a závěrečná scéna mě třeba zcela šokovala :-)(12.3.2012)

Výborná satira - povedané slovami klasika - nastavujúca pokrivené zrkadlo súčasnej konzumnej spoločnosti. Robin Williams doslova exceluje a konečne mu niekto ušil na telo rolu, ktorá naplno využíva jeho hereckú manieru (vo väčšine filmov pre mňa neznesiteľnú). Počas sledovania som dúfal, že poslednú ranu medzi oči všetkých pokrytcov zarazí nejaký riadne drsný a neamerický záver. Nakoniec som ale uznal, že zdanlivo cukríkový a predvídateľný "morálny" epilóg je oveľa oveľa drsnejší. "Bláznivý Zed" je vskutku skvelý autor, glosátor i režisér. (9.1.2016)(9.1.2016)

Pod filmem s názvem World's Greatest Dad a Robinem Williamsem v hlavní roli jsem si představil nezávadnou rodinnou komedii. Byl jsem překvapen, když se mi dostalo hodně (společensky) nekorektního tragikomického dramatu. Robin Williams exceluje a film táhne svými přechody z komediální do vážné roviny. Zajímavé je téma, jak se vypořádat se smrtí dítěte a jak této smrti využít ke své vlastní slávě. No, nebudu prozrazovat děj, jen napíšu, že film je dobrý, i když něco klíčového mu chybí - silná pointa, aby se stal opravdu velkým a ne jen kvalitním malým režijním a hereckým cvičením. 70%(23.1.2010)

• - Režisér Bobcat Goldthwait si vo filme zahral šoféra, ktorý odviezol postavu Robina Williamsa do talk show. (Niles)

• - Svou premiéru si film odbyl na známém festivalu Sundance. (HellFire)

• - Keď Dr. Pentola rozdáva kópie Kyleovej knihy "You Don't Know Me", môžeme z nej vidieť dve strany, ktoré sú v skutočnosti z knihy Franza Kafku "Premena". (Niles)