Táta šampión

Otec šampión

World's Greatest Dad

Komedie / Drama

USA, 2009, 95 min

Výborná satira - povedané slovami klasika - nastavujúca pokrivené zrkadlo súčasnej konzumnej spoločnosti. Robin Williams doslova exceluje a konečne mu niekto ušil na telo rolu, ktorá naplno využíva jeho hereckú manieru (vo väčšine filmov pre mňa neznesiteľnú). Počas sledovania som dúfal, že poslednú ranu medzi oči všetkých pokrytcov zarazí nejaký riadne drsný a neamerický záver. Nakoniec som ale uznal, že zdanlivo cukríkový a predvídateľný "morálny" epilóg je oveľa oveľa drsnejší. "Bláznivý Zed" je vskutku skvelý autor, glosátor i režisér. (9.1.2016)(9.1.2016)

Film mě velice překvapil a to jak v přůběhu sledování svým svižným a neomšelým dějem, tak i po svém skončení, když jsem se konečně podíval na nějaké bližší info k němu, jaký byl můj úžas když místo režiséra okupoval známý psychouš z Policejní akademie ZED. Pokud bych se ale vrátil zpátky k příběhu tak fakt že tento notně narušený a zvláštní film natočil takto narušený režisér se jeví jako logická volba. Tohle samozřejmě berte jako pozvání ke sledování tragikomedie která se neřídí podle žádných pravidel. Takže k filmu snad jen ještě tolik že Robin Williams UNDER PRESSURE nehrál lépe od dob Willa Huntinga. 65%(8.7.2010)

vyraženej dech...půl hodiny jsem si říkal o co tu jako asi půjde?? táta samoživitel, co je prostě ten hodnej ťulpas, naprosto ideální na ojebání kýmkoliv, kterej vychovává svého adolescencí prohnilího synáčka, kterému je všechno buřt.....hmmm a co jako s tím uděláš Bobkočko?? Rozsekám tě v další půlhodině tak, že se nebudeš chtí dát zpátky dohromady......a tu další třicetimunutku to budeš rozdejchávat a říkat si jak to tak zase nějak stagnuje, abys tě dokopal v rohu nahým Robinem Williamsem(kterej je mimojiné tak klasický robinwillamovskej až skoro pláču). Překvapení roku....Jen tak dál Zláťáčku.(15.5.2012)

Když se neúspěšný spisovatel díky smrti svého syna stane mediální hvězdou, začne se jeho život vyvíjet docela dobře. Jenže, když je někdo lúzr, tak se z toho jen tak nedostane. Jedná se o film, který sice není originální námětem, ale je rozhodně dost divný na to, aby člověk byl zvědavý, jak to dopadne. Bohužel Robin Williams není až zas tak ve formě a jeho zoufalý obličej na celý film nevystačí. K závěru jsem se začal ptát sám sebe, zda to vůbec chci vidět až do konce....55%(8.7.2015)

Vyborna tragikomicka zalezitost, ktora je sice uletena a priserne postavena na hlavu, ale rozhodne sa nebudete nudit. Robin Williams nam zostarol, ale jeho herecke umenie sa nastastie nevytratilo s pribudajucimi sedinami. Tento film je hlavne o tom, ze zijeme vo svete, v ktorom zazivame uspechy, ale i pady a aky velky tlak je na nas vyvijany, aby sme sa vtesnali do nejakeho stereotypu a urcitej sablony, podla ktorej sa vsetci spravame. Ale hlaska "My dad is a fucking idiot" je bohuzial odrazom dnesnej doby a nepocujeme ju len vo filmoch.(18.8.2009)

• - Režisér Bobcat Goldthwait a Geoffrey Pierson, ktorý hral riaditeľa, sa spolu predstavili už v seriáli Unhappily Ever After (1995). (Niles)

• - Keď Dr. Pentola rozdáva kópie Kyleovej knihy "You Don't Know Me", môžeme z nej vidieť dve strany, ktoré sú v skutočnosti z knihy Franza Kafku "Premena". (Niles)

• - Režisér Bobcat Goldthwait si vo filme zahral šoféra, ktorý odviezol postavu Robina Williamsa do talk show. (Niles)