Táta šampión

• USA World's Greatest Dad (více)

Učitel poezie a otec samoživitel zjišťuje, že věc, po které v životě nejvíce prahne, nakonec nemusí být to, co ho učiní skutečně šťastným. V této černé komedii zazářil v hlavní roli skvělý Robin Williams.  Robin Williams coby Lance Clayton, vždy snil o tom, že se stane slavným a bohatým spisovatelem. Jenže namísto toho pracuje jako učitel poezie na střední škole a jeho jediný syn Kyle (Daryl Sabara) je nesnesitelný puberťák. Lance chodí s rozkošnou učitelkou umění Claire (Alexie Gilmore), jenže ta nechce o vážném vztahu ani slyšet, natož snad veřejně přiznat, že se s Lancem schází. Jednoho dne se Lancemu přihodí podivná nehoda, která se na jednu stranu pro něj jeví jako velká tragédie, ale na stranu druhou jako životní příležitost. Náhle má na dosah všechnu slávu a bohatství, o které vždy snil... (oficiální text distributora)

yatan

Zaujmavy film..Cely film ma preto velmi zvlastnu atmosferu lebo sa tu prelina cierny humor s dramou a sucitom preto do poslednej chvile divak nevie co si ma o filme mysliet..Otec ktoreho pocity a vnemy nikto nevnima az do momentu ked ich ludia zacnu prijmat v inej podobe a atmosfere, je prakticky zmateny a nezaprie svoju lasku k synovi aj ked nazaprie sam seba a svoje nesplnene ambicie..zaujmava psychologia postav avsak (pozor SPOILER: po synovej smrti mal film 5 hviezdickovy potencial-co keby si Robin zobral k sebe synovko kamarata ktory prejavoval znamky ocenenia pre otcovsku lasku? v urcitom zmysle by mu zivot mohol vratit to co mu doma vyrastlo prvy krat a film mohol ist ovela zujmavejsim smerom..) v kazdom pripade je uzasne ako strasne som trpel pre Robina Williamsa v tomto filme ked som videl ako sa k nemu sprava jeho "syn" Nepacili sa mi ale herecke vykony studentov a cele zvelicovanie a nerealne dopady "onej" udalosti. Myslim ze zaujmavy namet, solidny herecky vykon Williamsa, solidny soundtrack ale nedotiahnuty scenar. 7/10 ()

kenny79

Představte si, že jste spisovatel (Lance), kterému nikdy nevyšla žádná kniha, učíte poezii na škole, kam chodí i váš syn a ten je snad největší looser , kterého nemá nikdo rád (až na jednoho kamaráda), denně pozoruje postarší sousedku při převlíkání a má perverzní představy. Jednoho dne Lance najde svého syna, který zemřel při masturbaci, a aby nedošlo k trapnému momentu, napíše dopis na rozloučenou aby to vypadalo jako sebevražda. To ovšem netušil co tím rozpoutal. ()

Blazis34

Netradiční námět, zajímavý herci, polozačínající režisér, který si střihnul i roli v dvou policejních akademií. To vše se dá spojit s tímto filmem. Ale musím řict, že komedie už jsem viděl lepší. Humor, kterému by se člověk zasmál, tak takový zde moc nebyl. Spíše to poukazuje na stránku reality, která mnohdy není úplně růžová. Robin Wililiams si střihl velice těžkou roli, kterou docela zvládl. A ještě jedna postava se mi líbila po herecké stránce. A to Daryl Sabara, který hrál mladíka, kterého prostě život štve a uspokojení vidí jen v jednom. Tomuto originálnímu dílu dávám 40% - dvě hvězdy. Bohužel jsem se moc nebavil a čekal jsem více. ()

VanBradley89

Zajímavý námět, z několika geniálními momenty, ale ve slabším provedení. Film o tom, že pokud jste hovado a umřete při masturbaci, někdo schopný na tom může vydělat a zároveň druhým otevřít oči. ()

Crybaby

Prekvapilo ma, ako na mňa tento film pôsobil. Po dvadsiatich minútach som si myslel, že sledujem instantnú depresiu vo filme. Príliš ma to nebavilo, Robin nemôže film ťahať len svojou prítomnosťou. Postavy mi boli nesympatické, a aj cez koniec, ktorý ma narozdiel od zvyšku filmu aspoň trocha potešil, nemôžem tomu dať viac ako dve hviezdy. RIP Robin ()

oSiSko

Robin Williams do tejto úlohy sedí ako uliaty. Neviem o hercov, ktorý by sa vedel tváriť smutnejšie a ktorému by som to tak veľmi veril. ()

LencaN

Jsem rozpolcena, protože to, co jsem právě viděla bylo hodně divné. Na jednu stranu tam je spoustu přínosných věcí. Středoškolskému učiteli se podaří ledasčeho dosáhnout, ale za jakou cenu. Jeho chování po tragédii bylo pro mě nepochopitelné. Bylo hezké, jak se choval kamarád učitelova syna. Vtipné bylo, jak se změnil přístup k Lanceovi naší milé sličné paní učitelky. A hlavně, jak se všichni chytli za nos a obrátili o 180 stupňů. Vskutku nechutné, ale vlastně zajímavé pro nějakou psychologickou studii. Na druhou stranu to bylo tak odpuzující, že jsem měla problémy to překousnout. Neustále mi běželo hlavou "to si snad dělají srandu", protože to bylo dost zvrácené. Navíc mě děsně iritoval syn Kyle, odporný fracek. Trochu mi bylo líto, že se Williamsovi nedostalo nějaké lepší a charakternější role. Táta šampion ode mě dostává jako celek palec dolů. ()

PavHer

Zajímavá tragikomedie s prvky černého humoru a celkem originálním námětem. Robin Williams opět válí a jeho sarkastické poznámky neměly chybu. (WTF režírováno tím uječeným kadetem z policejní akademie? No to mi ho teda vyndej) ()

yarda1

Pěkný film, který pobaví takovým smutným způsobem. Nebo taky rozpláče legračním způsobem. Každopádně hodně zajímavé a neotřelé téma. ()

HMTD

Docela mě to nadchlo,má to hloubku.Vždyť dějiny jsou plné "hrdinů" kteří byli vychvalováni až do nebe, ale jejich zásluhy byli přitom minimální.O které šlo radši rozebírat nebudu nerad bych někoho obral o iluze.Konec je navíc naprosto správný, odhozen společností avšak, nalezl nového syna který se k němu hodí mnohem víc.Pátá hvězdička chybí prostě proto že mi začátek přišel trochu suchý. ()

Mangus

Myslím, že celkom príjemný film, zo začiatku trocha rozpačitý, hlavne scény otca so synom boli možno aj vinou zlého dabingu trocha čudné, akoby nebolo o čom, ale následne sa to rozbehne a do konca sa to nezastaví. Škoda, že potenciál sa plne nevyužil a koniec prichádza nečakane dosť skoro a divák zostáva neuspokojený. Záverečná scéna je však príjemný a symbolická so skvelou pesníčkou Under Pressure od Queenu a Davida Bowieho, takže aspoň trocha vylepšuje dojem z celého filmu. 7/10 ()

P@\/EL

Jedná se o film dvou rozdílných částí. První půle se nese v duchu klasické komedie,jež nám nabízí řadu výrazných hlášek a situací, které jsou mnohdy dosti přisprostlé. Mladý Kyle tu zkrátka válí. Atmosféra filmu se razantně mění zhruba v půlce, kdy nadějnou komickou podívanou nahrazuje spíše tragikomičtější poloha děje. Ačkoliv to potom není už taková sranda, tak příběh je stále poměrně poutavý. Pravda je, že jsem si tento film pustil jako vzpomínku na smrt Robina Williamse a paradoxně zde byla taky sebevražda oěšením - jak symbolické. ()

chlupoknir

Vzhledem k tomu, že jsem si podpálil J ve stejný moment jako lejt RB, přidávám hvězdu navíc. Jedinečná šedivá komedia. ()

CZBios

Černá komedie o chtíči, životě a vykoupení člověka aneb Jakou cenu člověk je ochoten zaplatit za splnění snů a poznání, že velká cena s sebou nese velkou obět. ()

elgato

- " Vždycky jsem si myslel že nejhoší věcí na světě je zůstat sám. Mylil jsem se. Nejhorší je, když zůstanete s lidmi, se skerými se cítíte osaměle." Kdo má rád filmy s vlídným Robinem Williamsem, tak se mu určitě bude líbit i film s "vyčůraným" Robinem Williamsem. ()