Táta šampión

• USA World's Greatest Dad (více)

Učitel poezie a otec samoživitel zjišťuje, že věc, po které v životě nejvíce prahne, nakonec nemusí být to, co ho učiní skutečně šťastným. V této černé komedii zazářil v hlavní roli skvělý Robin Williams.  Robin Williams coby Lance Clayton, vždy snil o tom, že se stane slavným a bohatým spisovatelem. Jenže namísto toho pracuje jako učitel poezie na střední škole a jeho jediný syn Kyle (Daryl Sabara) je nesnesitelný puberťák. Lance chodí s rozkošnou učitelkou umění Claire (Alexie Gilmore), jenže ta nechce o vážném vztahu ani slyšet, natož snad veřejně přiznat, že se s Lancem schází. Jednoho dne se Lancemu přihodí podivná nehoda, která se na jednu stranu pro něj jeví jako velká tragédie, ale na stranu druhou jako životní příležitost. Náhle má na dosah všechnu slávu a bohatství, o které vždy snil... (oficiální text distributora)

ABLABLABLA

Zajímavý film. Vážně velmi pozoruhodný. Pro Robina Williamse ta role byla jako ušitá.... Otec, jež má syna, kterého zajímá jen sex, ho jednoho dne najde uškrceného při masturbaci... asi aby se nešířily pomluvy a lidé se na něj nedívali jako na někoho špatného, narafičil to tak, že spáchal sebevraždu. Napsal dopis na rozloučenou a tím vše začalo..konečně začal být jak spisovatel žádaný a tak svou lež prohluboval dál a dál. Oceňuji vážně velmi herecký výkon R.Williamse...byl naprosto bravurní. Nakonec neskončil sám, jak si myslel, ale s těmi, kteří ho chápali a které on dříve "odkopl" kvůli slávě. Nádherně smutný film. Ovšem nejsem si jistá hodnocením. Viděla bych to na 3 a půl hvězdičky. Místy jsem se trošku nudila..takže...asi proto...nepatří zase mezi ty nejlepší. ()

kaylin

Není to až tak zvláštní film, jak by se mohlo zdát, ale rozhodně se zde řeší témata, která nejsou až tak tradiční. To celé je pak podáno způsobem, kdy se skutečně jedná o něco, co je na pomezí komedie a tragédie, přičemž komediální pojetí a odlehčení nakonec převládá. Jednoznačně zajímavý film, který stojí za zhlédnutí. ()

Kaluž

Insanity laughs under pressure we're cracking / Can't we give ourselves one more chance / Why can't we give love that one more chance / Why can't we give love give love give love... Já tu moderní poezii žeru :) ()

MATADOR

Nekompromisní černá komedie se spoustou elánu a dobrých nápadů. Samozřejmě, že se jedná o naprosto normální filmík, který jen a jen překvapí. Drzému synovi, tak nepřejete od začátku nic jiného, než to, co se mu stalo. A každý divák bude tomu spratkovi přát to samé. Btw. docela mě překvapilo, kdo to režíroval, to by mě nenapadlo. ()

dr.Orlok

Film z produkce Richarda Kellyho je skvělou velmi černou komedií o stárnoucím neúspěšném učiteli(Robin Williams), který sám vychovává neuvěřitelného spratka(kluk ze Spy Kids), který je opravdu na zabití. A on opravdu umře - navíc takovou Palahniukovksou smrtí (zřejmá inspirace první povídkou z jeho knihy Strašidla http://cs.wikipedia.org/wiki/Stra%C5%A1idla je zřejmá). V druhé polovině se děj ubírá zajímavým směrem se spoustou cynického humoru. ()

reqiuem

Když se přenesete přes prvotní pohrdání Kyla a jeho wtf-sexistický hlášky, který jsou stvořený za stejnym účelem jako Carreyho vystupování v Muži na měsíci, akorát s tim rozdílem, že tady nejde o vtip a vydržíte až do jeho bizardní smrti, tak zjistíte, že profitovat se dá skoro na všem ..i na smrti..pro Hirsta nic novýho..páč naložit někoho do lihu vyšlo i ve Williemsově případě celkem solidně..jaký zklamání pro lidi, který zjistěj, že v tom lihu neni skutečná mrtvola,ale jenom smyšlenej příběh od pisálka, kterej potřebuje lidskej soucit k tomu, aby byly jeho knižní počiny náležitě oceněny.. ()

HappySmile

První půlka byla pěkná blbost, při které jsem se musela hodně přemáhat, abych to nevypla. Pak ale přišel zvrat a film se přehoul do úplně jiné roviny, do jiného žánru. Z rádoby komedie najednou bylo zajímavé drama s tématem k zamyšlení. Škoda té první poloviny, jinak by to opravdu stálo za to. ()

Caminzind

Souhlas s jojineckem, "malý nenápadný film, ktorého genialitu vidím asi len ja". Takže vlastně nesouhlas, když jsme dva. 89% ()

Wormboy

Coze?To fakt? Bob Goldthwait je on? haha...tak to je riadny u**b. Kazdopadne, prve minuty filmu boli velmi divne a mal som pocit, ze tak toto bol skutocne dost blby vyber na pokojny vianocny vecer, ale s pribudajucimi minutami sa film kristalizoval a ja som postupne zacal chapat, kam reziser a scenarista v jednej osobe snimku smeruje a bol som spokojny. Zaver a cela pointa bola vynikajuca ako cely Robin Williams. 3,5/5* ()

J0hny5

Hodně zvláštní film, nebo ujetá komedie. Pochopil jsem to správně, že otec využil smrti svého syna pro své zviditelnění? jinak je to celkem koukatelné, nenudil jsem se a celkem mě to i bavilo. 60% ()

Juto

Tento film je o otcovi, ktorý je neúspešný spisovateľ, neefektívny rodič a má neúspešnú kariéru učiteľa. Jeho život sa po tragickej nehode dramaticky obráti. Je to zaujímavý film, pretože úspešne kombinuje tragédiu a komédiu. Film začína ako čierna komédia, kde sa smejete kvôli ťažkým okolnostiam. Nečakané pokrytectvo však zrazu zmení film na komédiu. Zmena je prehnaná, ale nezdá sa mi nemiestna. Zdôrazňuje, že aj z tých najťažších okolností môže vzísť niečo dobré, čím sa šíri krásna správa o nevzdávaní sa. 6/10 ()

dr.fish

Když se neúspěšný spisovatel díky smrti svého syna stane mediální hvězdou, začne se jeho život vyvíjet docela dobře. Jenže, když je někdo lúzr, tak se z toho jen tak nedostane. Jedná se o film, který sice není originální námětem, ale je rozhodně dost divný na to, aby člověk byl zvědavý, jak to dopadne. Bohužel Robin Williams není až zas tak ve formě a jeho zoufalý obličej na celý film nevystačí. K závěru jsem se začal ptát sám sebe, zda to vůbec chci vidět až do konce....55% ()

Mona07

První dvě třetiny byly výborný, ale od 60 minuty film ztrácí své tempo a ve své přehnanosti vše kazí. Jako bych se dívala na dva různý filmy, přičemž prvnímu bych dala hvězdičky 4 a druhému 2, nicméně film je protkaný spoustou dobrých hlášek, u kterých se člověk fakt pobaví. V souvislosti s dramatickou stránkou filmu mi vychází dobrý tragikomický koktejl, škoda jen té poslední třetiny... ()

Tyny

Teď nevím, jak se nejpřesněji vyjádřit. Myslím, že jakožto film, spadá do té průměrné až celkem podprůměrné kategorie i přesto, že mám Robina Williamse jako herce velmi, velmi ráda. Jde o to, že děj ve filmu, jako takový, nebyl zas tak špatný. Příběh byl vymyšlený, řekla bych, celkem dobře. Jde o to zpracování filmu, které se mi prostě nelíbilo. Vše bylo roztahané, chvílemi nezáživné, prostě a jasně to nebyla tak, jak by to být měla a mně, jako diváka, to prostě neoslovilo. Ale i přes všechny ty chmury dávám 3*, jelikož na úroveň 2* patří mnohem horší filmy, než je tento. ()

Mrkvič

Jsem z toho na větvi. Už ta normálnější část se mi celkem líbila a byla zajímavá a zábavná, ale když si film začne dělat srandu z davového šílenství a pokrytectví, tak jsem chvílema nevěřil vlastním očím. Místy je to teda už dost přehnaný a to americké pobláznění se trochu vymklo kontrole, ale konec to jistí. Taky co jiného čekat od takového řežiséra. (pošuk ze dvou dílů Policejní akademie) ()

DivX

Další komediální drama v čele s Robinem Williamsem, které se opravdu povedlo. 80% (DĚJ ***** VTIP *** DRAMA *** HERCI ****) IMDb: 7,0/10 ()

kinghome

Tenhle film jsem viděl asi před 2 rokama a upřímně vůbec netušim o čem byl. Prostě jakoby se mi z hlavy vypařil, takže hodnotit nebudu, ale asi to nestálo za moc. ()

Johnny.ARN odpad!

Ono to má určite nejaké posolstvo a chce to svetu niečo povedať, ale mňa to nezasiahlo. Ani vizuálne, ani okrajovo. ODPAD! ()