Táta šampión

• USA World's Greatest Dad (více)

Učitel poezie a otec samoživitel zjišťuje, že věc, po které v životě nejvíce prahne, nakonec nemusí být to, co ho učiní skutečně šťastným. V této černé komedii zazářil v hlavní roli skvělý Robin Williams.  Robin Williams coby Lance Clayton, vždy snil o tom, že se stane slavným a bohatým spisovatelem. Jenže namísto toho pracuje jako učitel poezie na střední škole a jeho jediný syn Kyle (Daryl Sabara) je nesnesitelný puberťák. Lance chodí s rozkošnou učitelkou umění Claire (Alexie Gilmore), jenže ta nechce o vážném vztahu ani slyšet, natož snad veřejně přiznat, že se s Lancem schází. Jednoho dne se Lancemu přihodí podivná nehoda, která se na jednu stranu pro něj jeví jako velká tragédie, ale na stranu druhou jako životní příležitost. Náhle má na dosah všechnu slávu a bohatství, o které vždy snil... (oficiální text distributora)

ghostwo

"Tati, jestli jí nevopícháš, tak seš blbec". "Tvůj táta je docela v pohodě...neni, je to pitomej blbec". Tyhle hlášky se mi docela líbili. ()

StandikK

Tak upřímně mě asi do poloviny film nenadchl, a docela jsem se nudil, pak jsem jenom čekal jak to skončí a konec mě nadmíru překvapil svou otevřeností a hlavně výběrem písně Under pressure od skupiny Queen, která se na konec skvěle hodila... ()

Thrakan

Volovina... jedna pecka od Queenů na konci to nezachrání. Film o nějakém úchylovi, kterej se udusí při masturbaci mě neoslovil. Jedna hvězda pro Williamse. ()

Zrcadleni

Obrovské zklamání a nepochopení. Film se sám topí ve svém obalu, protože popravdě ani sám neví do jakého žánru se posadit. Komedie? Dost vážná. Drama? Dost obsurdní. Klukovi pěstí mezi oči a otci extázi na povzbuzení a párkliků denně na posílení sebevědomí. ()

JARDAHONDA

Hloubavá a přesto nestydatě vtipná komedie od Bobcata Goldthwaita.. Táta šampión, přináší příběh o muži, který si uvědomí, že věci, po kterých touží nejvíc, ho nemusí nutně udělat štastným a že být osamělý nemusí nutně znamenat to samé, jako být sám.. Tak bych definoval pointu tohoto tragikomického snímku.. Film řadím k lepšímu průměru. Závěr = 85 % ()