Táta šampión

• USA World's Greatest Dad (více)

Učitel poezie a otec samoživitel zjišťuje, že věc, po které v životě nejvíce prahne, nakonec nemusí být to, co ho učiní skutečně šťastným. V této černé komedii zazářil v hlavní roli skvělý Robin Williams.  Robin Williams coby Lance Clayton, vždy snil o tom, že se stane slavným a bohatým spisovatelem. Jenže namísto toho pracuje jako učitel poezie na střední škole a jeho jediný syn Kyle (Daryl Sabara) je nesnesitelný puberťák. Lance chodí s rozkošnou učitelkou umění Claire (Alexie Gilmore), jenže ta nechce o vážném vztahu ani slyšet, natož snad veřejně přiznat, že se s Lancem schází. Jednoho dne se Lancemu přihodí podivná nehoda, která se na jednu stranu pro něj jeví jako velká tragédie, ale na stranu druhou jako životní příležitost. Náhle má na dosah všechnu slávu a bohatství, o které vždy snil... (oficiální text distributora)

geklon

vyraženej dech...půl hodiny jsem si říkal o co tu jako asi půjde?? táta samoživitel, co je prostě ten hodnej ťulpas, naprosto ideální na ojebání kýmkoliv, kterej vychovává svého adolescencí prohnilího synáčka, kterému je všechno buřt.....hmmm a co jako s tím uděláš Bobkočko?? Rozsekám tě v další půlhodině tak, že se nebudeš chtí dát zpátky dohromady......a tu další třicetimunutku to budeš rozdejchávat a říkat si jak to tak zase nějak stagnuje, abys tě dokopal v rohu nahým Robinem Williamsem(kterej je mimojiné tak klasický robinwillamovskej až skoro pláču). Překvapení roku....Jen tak dál Zláťáčku. ()

asirtes

Worlds Greatest Dad sa rozbieha pomaly, ale keď sa prelomí cez úvodné - dôkladné oboznamovanie sa s postavami(azda až zbytočne) začne sa to sypať... Myslím silné metafory, (seba)reflexie, myšlienky... Veľa odkrýva a o poznanie zanecháva za sebou intelektuálne prepracované prázdno doby. Samozrejme, to zostáva vždy v pätách. ()

venison

Robina Williamse mám moc ráda, patří k mým nejoblíbenějším hercům.. Hrál ve spousty skvělých filmech a bohužel měl i ve spoustě filmech špatnou ruku.. Tento film patří k těm druhým.. Myšlenka příběhu je sama o sobě dost morbidní.. Jeho syn je nepřesvědčivý, nechutná spratek.. Ostatní herci také z nic moc nestojí a na Robinovi bylo vidět, že se také zrovna 2x nesnažil.. Jemu sedí tragikomické role, tato patřila jenom k těm tragickým.. Chyběl mi tu vtip a zdravá nadsázka.. :-/ ()

V.Silver

Film, který je příliš velkou komedií na to, aby mohl účinně kritizovat morálku moderní společnosti, a zároveň příliš malým dramatem na to, abychom mohli jinak skvěle vytvořenou zápletku víc prožívat. Celé to stojí a padá s výkonem Robina Williamse, který není 100% - možná i proto, že neměl v dialozích tolik prostoru pro jeho oblíbenou improvizaci. Film má ale několik skvělých momentů (Kyleův odchod, scény s divnou sousedkou, záverečná sekvence), a pokud nehledáte snímek, který byste si chtěli užít v kruhu rodinném, určitě se na něj podívejte. 65%. ()

iantomasik

,,Vůbec nevím, co bych dělal, kdyby Hunter udělal něco takového." Neuvěřitelně vtipná, drsná a očistná komedie, u které jsem se smál nahlas a úplně sám. Jsou to hodně silné tři hvězdy. ()

Arius

World´s Greatest Dad možno pôsobí ako smutný tragikomický príbeh alebo ako bláznivý úlet, ja to vidím ináč. Bol to hlboký a poučný film s mnohými podobenstvami a rozpormi. Bola v tom symbolika. R.Williams ako najlepší otec na svete nemal chybu,World´s Greatest Dad je nedocenený klenot,pre mňa to bol oscarový film na ktorý tak lahko nezabudnem. A mám chuť povedať C´est la vie. ()

sedm.1

Opravdu zvláštní a neobvyklí filmeček,kde se prvky humoru a dramatu prolínají tak plynule a nenápadně,až z toho běhá člověku mráz po zádech.Film,který svou dějovou linií dost překvapí a ikdyž jde o poměrně malý a nenápadný snímeček,dokáže vyvolat spoustu reálných emocí.Robin Williams byl do své role obsazen trefně,jen mi trochu připadá,že ten svůj herecký ksicht neumí příliš měnit,ale sem se prostě hodil maximálně a neuměl bych si už ani v této tragikomické postavičce představit kohokoliv jiného.Daleko víc mě ale překvapil a potěšil svou rolí jeho filmový synek Daryl Sabara,ten byl vážně jedlej,parchant jeden :).Ten film je každopádně pro mě ale nejzvláštnější především v tom,že v něm nebylo nic fascinujícího,žádná atmosféra,žádný strhující scény či dialogy,přesto jsem ale z dění na obrazovce nemohl spustit oči a hltal jsem ho až do bohužel pro mě krapet divného závěru(bazén),ale jinak jsem si ho prakticky celý vážně užil a nechal jsem se velmi rád unášet na vlnách jeho zvláštní funkčností. ()

Sdoom

Zklamání je velké, protože tenhle film naprosto plýtvá velmi zajímavým námětem i herectvím Robina Williamse. Nemá to pořádně hlavu ani patu, a když už se to k tý patě nějak teda dopracuje, tak tu máme klasický klišoidní závěr o tom, jak táta prozřel... ()

cab

Ucitel na skole, jehoz velkym snem je stat se ucitelem se horko tezko pere se svym vyrustajicim synem az nestastna udalost da spravneho pohybu jeho ambice, i kdyz neni optimalni dosahovat veci prilis vehementne, nucene ci neeticky. Zvlastni drama s dobrym (Robin Williams) se v polovine zlomi a nasmeruje deni necekanym smerem, ktery se dle meho nazoru nepodarilo vhodne ukocirovat. Jsou lepsi, ale i daleko horsi filmy. 55% ()

MulaNula

Hodně zajímavá, pokud mužu říct, tak černá komedie. Příběh s netradiční zapletkou tomu dodal originalní a pokrytecké kouzlo, se zachycením smrti a jejích následků na člověka. ()

maslic

Pro me pecka o lidske povrchnosi a pretvarce. K dokonalosti mi chybel jen nekdo jiny v hlavni roli misto Williamse jehoz usmev uz me par let irituje. ()

Matros

Hodně neobvyklá komedie s originálním scénářem, kterou natočila ta nejšílenější postavička z Policejní akademie. Bohužel se film strašně vleče a má spoustu hluchých míst a podivný konec. ()

Mimomisu

Nebyt synacek tak prehnana karikatura a mit to o trosku dotazenejsi zaver, tak by to fungovalo asi lip, ale stejne to byla zabava. Velmi specificka zabava, az se vlastne divim, ze je to na 63 procentech. Takovych filmu se moc nevidi, to zonglovani se zanry a naprosta nepredvidatelnost je plus (i kdyz se to nepodarilo uplne ukocirovat) ()

marquillo

BRRR, SOM SI VZDY MYSLEL ZE MAM UCHYLNE SKLONY ::D ale asi som sa mylil, teda aspon po zhliadnuti tohto dielka. robin w. nie je moj oblubenec, ale v tomto filme mi skutocne sedel .75% ()