Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

gpx

Víte co mají Chorche Cljůny a Pepek Námořník společného? Oba se stali nástrojem kinematografické propagandy. Zatímco Pepek se na objednávku americké vlády snažil diváky přesvědčit, že špenát je dobrý a je třeba ho kupovat po kilech, Cljůny nám tu názorně demonstruje jak špatné je nemít děti. Každý poslušný daňový poplatník, který nevygeneruje alespoň jednoho nového poslušného daňového poplatníka je z pohledu státu tak trochu ztracená duše. Takže buďte konformní, plaťte daně a ploďte děti. ()

LencaN

Lítám v tom ve mě evokuje preciznost. Všechno je vyvážené, kamera, nasvícení, obsazení, prostředí, scénář - všechno k sobě moc hezky pasuje. Vypráví se tady o muži, který žije 've vzduchu', jen se svým 'batůžkem', který má sice rád prázdný, aby ho na cestách z popruhů nebolela ramena, ale nějak se mu poslední dobou chce ho přerovnat. Člověk se může zamyslet, jaké to musí být, když se nemá ke komu vrátit a jestli by to zrovna vám taky nevyhovovalo nebo kdo by naopak chtěl do batůžku narvat co nejvíc blízkých. Ne že by vás film přímo strhnul, emočně není tak nadupaný, emoce jsou tam spíš skryté, přece jen má svoje pomalejší tempo, ale je pohodový. Clooney nezklamal, stejně tak moje nedávno nová oblíbenkyně Farmiga, Kendrick zase pobaví svojí naivitou i urputností zároveň. ()

SuzieS

velmi nudný film (03.09.2013) V roce 2021 viděno znovu. Dala bych tomu asi 3,5 hvězdičky. Hodně se to táhne, ale docela hezky to popisuje určitou realitu i dobu. Uvěřitelné dialogy. I když ukazuje smutnou realitu, tak je to vlastně milý film. ()

dadule777

Nuda "na entou". Dokoukala jsem to jen kvůli hlavním postavám a čekala jsem kdy se to rozjede a ono nic. Takže George s Verou si u mě udělali trochu vroubek. ()

unclejack

Zápletka je dobrá a George Clooney zasa raz vyfasoval úlohu, ktorá mu padne. Reitman však nie je taký lakomý, aby mu nedodal výbornú posilu v osobe Very Farmigy. Každopádne akonáhle sa začína príbeh točiť okolo Ryanovho vzťahu s jeho rodinou, notná časť nadsázky opadne a zamotávame sa do vykreslenia empatie, spolupatričnosti a zodpovednosti v rámci rodiny. To už nemá s tou časťou komédia nič spoločné. Lietam v tom nie je zlý film, ale rozhodne nie je tak dobrý ako Eckhartovo lobistické dobrodružstvo. ()

andrewXx

Hneď v úvode som zostal mierne zarazený z prostredia, v ktorom bol film zasadený. Nevedel som sa totiž celkom presne stotožniť s tým, že americké spoločnosti zamestnávajú externých zamestnancov ako profesionálnych vyhadzovačov. Znie to absurdne, prečo to nerobia sami ? Potom som sa ale na tieto úvahy vykašľal a začal sa sústrediť na hlavného hrdinu, ktorý mi umožnil užívať si tento výnimočný snímok. George Clooney bol skvelý a rola Ryana Binghama mu sadla ako uliata. Film ponúka zaujímavú dejovú linku ktorá sa točí okolo Ryanovho života, ktorý sa zriekol stereotypu (láska, manželstvo, deti...), oddal sa svojej práci a nič iného nepozná. Je takto šťastný, má svoje ciele no vzápätí stretáva ženu a ich nezáväzné stretnutia po čase u neho prerastajú v lásku. Začína si uvedomovať, že život je o niečom inom, no táto romanca sa nekončí klišé koncom "žili šťastne až kým nepomreli" ako v každom romantickom filme. Up in the Air je niečo iné, niečo lepšie, zaujímavejšie, s novým pohľadom na veci, skvelým hereckým obsadením (George Clooney, Vera Farmiga, Anna Kendrick, Jason Bateman, Zach Galifianakis), dobrou réžiou a myšlienkami, vtipnými momentmi, zaujímavým dejom, niečo veľmi fájn. Za mňa 85% ()

zigy

1. hnusná a odporná práce: vyhazovat lidi....a já bych tomu Clooneymu měl fandit? Je to srab....a film je ke všemu postavenej tak, že bychom ho měli litovat, ale vždyť on si za ty svoje problémy může sám, vybral si tu práci dobrovolně.....2. kupa filosofickej pseudointelektuálských keců o ničem....3. furt dokola to samé, město po městě.......4. chlad, žádnej cit = velké zklamání. ()

Kozlowski8

Ryan je profesionálním vyhazovačem lidí z práce. Najímají se ho šéfové firem, kteří na to sami nemají žaludek a dostatek odvahy. Vše co má si nosí v jediném kufru a tento kočovný život, trávený v letadlech, na letištích a hotelích, mu zcela vyhovuje. Po tom, co mu do života vstoupí dvě ženy - životním stylem zpřízněná duše a milenka Alex a mladá kolegyně Natalie, začíná se baťůžek tohoto bezohledného, sobeckého snoba, o kterém tak rád hovoří na svých přednáškách, naplňovat. Chvíli trvalo, než jsem snobákovi Ryanovi a těm jeho kecům o batůžku přišel na chuť, ale nakonec si to vcelku sedlo. Nedá se než uznat skvělou práci režiséra Jasona Reitmana, scénáristy Sheldona Turnera a také George Clooneyho s Verou Farmigou v hlavních rolích. Problém mám (jako v každém jejím filmu) s Annou Kendrick. Jednak mi není sympatická, ale hlavně marně hledám přirozenost v jejím projevu. Jako oscarový aspirant je snímek spíše zklamáním a čtyři hvězdy uděluji jen z pořádně odřenýma ušima. 70%. ()

joywork

Nedávno jsem viděl podobně (ne dějově) laděný film The Bucket List s J.Nicholsonem,který také filozofuje na téma lidské hodnoty, ale je to stejně jako Up the Air na hranici snesitenosti.Tento film je skvělé drama, chytře a vtipně napsané dialogy, zaujal mě inteligentní slovni ping pong v dialozích, např. scéna seznamování Ryana a Alex v dallaském hotelovém baru. Někdy je vhodné o podobných věcech popřemýšlet. ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)