Pohorsko je docela malé království, vlastně spíš jen hluboký les. V něm stojí zámek a tam bydlí král Čeněk (J. Hrušínský) s dcerou, princeznou Sofií (G. Marcinková) a královským účetním Žerménem (P. Kříž). V podzámčí je zase chatrč bývalého loupežníka Šímy (T. Töpfer), který už svoje loupežnické řemeslo pověsil na hřebíček, a živí se jako poctivý umělec malováním obrazů a jejich prodejem náhodným kolemjdoucím. Dalším důležitým místem v pohádce je zájezdní hostinec U Ječmínka, kam občas kromě štamgastů zavítá i lecjaký podezřelý návštěvník. A přesně to se stane na začátku pohádky o ustrašeném panu králi, který se bojí loupežníků a pro jistotu všechno a všechny pořád zamyká. O princezně, která by se chtěla raději vdát, a hlavně o ukradeném pokladu, který záhadně zmizí z přísně střežené královské pokladnice. A tak nezbývá, než aby se tři královští nápadníci neboli princové Bobo, Dodo a Šimon místo námluv vydali po stopách neznámého zloducha. (Česká televize)

zdeny99

Novější studiová pohádka s příšerně šišlavě přihřátým králem (Jan Hrušínský), dalšími dvěma šišlavě přihřátými nápadníky pro princeznu Dodem a Bobem a škaredou princeznou. Tyhle postavy jsou fakt divný, ale v celkovém kontextu pohádky dávají smysl a dokonale do ní zapadnou. Stejné je to s kulisami, které nejsou nic extra. Kostýmy jsou sice vkusné, ale mě se nelíbily. Ovšem děj je pěknej, pobaví, a to je hlavní. Celkově jedna z hezčích televizních pohádek na nedělní odpoledne. [542. hodnocení, 36. komentář, 52%] ()

Kolssteyn odpad!

Princové ve filcákách v dementním království. Česká televize má to štěstí, že už několik generací desinfikuje hezké pohádky splaškovými inscenacemi, které se následně stávají standardem. ()

Ezis

Egon Tobiáš + Jaroslav Hanuš = dobrá kombinace. Zaujal mě už jejich první film 100+1 princezna. Jediný problém jejich filmů je, že to nejsou moc pohádky, ale protože jsou originální, vtipné a zajímavé, nemám problém jim to odpustit. Tohle je lehká detektivní komedie, ve které všechno funguje tak akorát. Líbily se mně exteriéry točené v anglickém parku, u potoka a na lesní cestě, spousta vymyšlených "místních specialit" (sklenička Sedmihorské, houbová jídla a vrhcáby) i interiéry a kostýmy. Zvlášť princezniny fialové šaty, které trochu připomínají styl přibližně z roku 1920 - tedy období, jehož móda se ve filmech moc nevidí. A také zápletka, ve které princ sice neobratně, ale o to upřímněji a poctivěji dokáže princezně, že stojí za pozornost. Jedna z mých oblíbených pohádek, kterou jsem viděla už asi desetkrát. ()

DadysGirl

I když princezna nebyla špatná, stále jsem si tam představovala Zuzanu Vejvodovou, která je podle mne nádherná a moc by jí to tam slušelo... Jiank příjemná televizní pohádka... ()

Falco.araea

Tak, tahle pohádka je prosím moje nejoblíbenější z českých, krátkých, nízkorozpočtovek v neděli po obědě (ano, přestože to není adekvátní mému věku, v neděli po obědě se opravdu někdy dívám na pohádku). Proč vlastně? Nemám ani tušení, příběh je jako obvykle strašně prostoduchý a princezna si jako obvyvkle vezme toho největšího losera a jako obvykle žijí šťastně až do smrti, ale NĚCO mě zrovna u této pohádky neskutečně bavilo. ()

Pitryx

Zvláštní, že jsem tuto pohádku viděl ve čtvrtek, v pátek chtěl udělat zápis a nepamatoval jsem si z ní vůbec nic. Takže v pátek podruhé. Co to z toho pana Hrušínského udělali? Bukvici? Proč jsem měl někdy dojem, že koukám na western? ()

Nathaniell

Jedinou (ovšem brutální) slabinou je Jan Hrušínský co by přehnaně retardovaný král. Jinak jistě zaujme hvězdné obsazení - Pavel Kříž, právě Jan Hrušínský, Saša Rašilov nejml. jeho celkem neznámý bratr Václav Rašilov, Tomáš Töpfer, nebo výborný Vladimír Dlouhý. To jsou borci, kteří tuhle pohádku vytáhli z jinak podprůměrného čehosi na lehce nadprůměrnou záležitost. Původně jsem dal 3. Ale ne. Budu dnes hodný. 4* ()

ostravak30

Pohádka se pohybuje na pomezí vcelku dobré a tragicky zoufalé. Jsou zde prvky humorné, které mají způsobovat záchvaty smíchu, ale ono to nějak nefunguje. A proč? Protože princové mají půbosit směšně, ale otázkou je, zda to nefunguje, protože bratři Rašilové přehrávají nebo proto, že jsou napsané hrozné dialogy. Stejné je to s králem a hospodou, kde Vladimír Dlouhý jen vysedává a čeká, takže sledujeme časté záběry na hospodu, kde se vlastně nic neděje. A stejné je to s dějem. Je ještě vtipný nebo už totálně hloupý? Nedivím se, že jsou zde lidé, kteří budou tvrdit, že jim to přijde vtipné. Mě zase přijde, jako by si tvůrci mysleli, že jsou diváci blbci. A to včetně dětí. Dnešní děti jsou ale krutě jiné. ()

ajlonka

Klasická televizní nedělní pohádka. Úsměvná s hezkou princeznou. Musím uznat, že dokonalé bylo v závěru pohádky to člobrdo :-D A Tomáš Topfer jako bývalý loupežník taky dobrý... vcelku hezká pohádka :-) ()

ssarka

krásná pohádka plná vtipu,zasazená do doby mnou oblíbené...herecké výkony jsou zde-na dnešní dobu překvapivě-výborné,evidentně je to hodně o scénáři,pokud je dobrý kus,jsou i dnešní herci dobří...pro mě nejlepší pan Hrušínský a pan Kříž jako účetní,ti si to pěkně užívali ty vyčnívající charaktery...super a dívatelné pořád dokola ()

Krajka

Zujaly herecké výkony - Dlouhý, Hrušinský ..., také děj - kriminální zápletka i groteskní humor. Princezna sympatická, důstojná, ale zároveň i taková dívčí, pubertálně se chovající. Pohádka nenásilná, ideální na nedělní odpoledne. Příjemně pobaví. Spokojenost. ()