• blackrain
  ****

  Téměř bezchybná televizní komedie. Chtělo by to přidat více bláznivějšího vtipu a vyšperkovat dialogy. Občas byly lehce tupé. Ale i tak je to velmi milý příběh ze života v jednom domě a ten samozřejmě nebývá jednoduchý, zvláště to bývá v případech, kdy se něco semele. Herecké obsazení bylo přesně podle mých představ. Rodina Petra Nárožného byla skvělá, ale když se to vezme kolem a kolem, tak v každé rodině bylo něco.(1.2.2012)

 • D.Moore
  ***

  Excelentní Petr Nárožný ztvárňující notorického "A rádio nepouštějte, stejně pořád hrajou..." šetřila Vondřicha je ten nejlepší důvod, proč Hlavní výhru vidět. Film sám o sobě není nijak zvlášť vtipný, zápletka s losem je prostinká, pointa očekávaná a herci tudíž nemají moc co hrát, ale právě komandující škrt Nárožný se (podobným způsobem jako v inscenaci Lustr) postaral o to, že padesát minut uteklo rychle a nakonec i příjemně. Poněkud překvapivě se mi celkem líbil i Jiří Císler, ale stejně jsem se nemohl ubránit dojmu, že jeho postavu měl hrát spíše někdo jako Miloš Kopecký.(29.11.2011)

 • noriaki
  ***

  Bez perfektního Petra Nárožného by byl film stěží polovičním. Jen jeho postava je využitá doopravdy jak se sluší a patří, a ostatní jí dělají jen nedostatečné křoví. Scénárista si toho naštěstí byl vědom, a když nezvládl napsat smysluplné dialogy i pro ostatní, tak se vyřádil alespoň na něm. Hlavní role tak ukradla jeho rodina, a ostatní byli tak trochu odsunuti stranou. Vůbec to nevadilo, naopak, kdykoliv se děj zatoulal kamkoliv jinam, byla to tak trochu nuda.(16.11.2012)

 • Schlierkamp
  ****

  Československá televizní veselohra o obyvatelích jednoho domu, jež popisuje životní zvyky jednotlivých rodin, jejímž společným zájmem se stala honba za výherním losem. Po pomalejším začátku se komedie rozjíždí, lví podíl na tom má šestihvězdičkový P. Nárožný, jehož spořivý a pedantický otec je geniální, naštěstí dostal po zásluze v komedii nejvíce prostoru, jeho postava totiž povyšuje snímek ne o jednu, ale o dvě hvězdy a právem ho považuji za nejlepšího televizního komika 80. let. Jeho početnou rodinu (bohužel málo výrazná M. Myslíková, snacha L. Krbová, syn P. Trávníček či dcera Ž. Fuchsová) doplňuje sběratel a nedobrovolný taxikář Z. Řehoř, záletný instalatér P. Zedníček, či bohém a majitel tisíců losů J. Císler. V malé roli prodavače televizorů překvapil F. R. Čech. I přes některé nepříliš povedené pasáže hodnotím Hlavní výhru díky Nárožného exhibici jako nadprůměrnou a na rozdíl od mnoha jiných se mi nejeví dílo jako příliš dlouhé, naopak bych ho klidně dokázal sledovat i déle.(9.6.2015)

 • Georgex
  **

  Televizní veselohra se spoustou známých herců, která má dobrou zápletku, ale nevyužila svůj potenciál. Na jednu stranu výborný Petr Nárožný, který zahrál škrta opravdu dokonale. Jeho přepočítávání každého Wattu na koruny nebo jakoby náhodné svezení se autem souseda dodává filmu pravý český hůmor. Zápletka vymyšleného losu, který vyhraje hlavní cenu loterie a následné hledání losu všemi obyvateli domu se také povedla.Film se snaží vylíčit soužití lidí v domě a co dokáží se člověkem udělat peníze. Ostatní postavy podávají poměrně solidní výkony. To ovšem nic nemění na tom, že film má jeden velký problém, tím problémem jsou naprosto tupé dialogy, při kterých se po většinu času člověk nudí a postavy tak nevyužily svůj velký potenciál. Rozhodně film mohl více stavět na jednotlivých hercích, to se bohužel nestalo a kdyby v něm nehrál dokonalý Petr Nárožný, tak bych asi film ani nedokoukal. Celkově hodnotím film jako mírně podprůměrnou komedii, která ale zabaví více než většina současných komedií, které vznikají pod Českou televizí. Moje hodnocení 40%(2.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace