Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jack Bishop (Simon Baker) vede šťastný život po boku své ženy Amayi (Paz Vega) a malé dcerky Toby. Když je jeho dcerka unesena, Jack si uvědomí, že jí nenajde bez pomoci z jiného světa. Manželský pár se tak obrátí o pomoc ke kultu smrti „La Sante Muerte". Tím se dostanou do vírů latinských pověr a krvavých rituálů.... (LIVINGDEAD)

Videa (1)

Trailer

Recenze (24)

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Narozdíl od honajze, já SPOILERovat chci, protože tím snad mnohému diváku ušetřím touhu se mrknout na tuto hrůzu. Tolik absurdit lze do jednání postav nacpat jen s notnou dávkou zapření posledního zbytku empatie. Nemohu si pomoci, ale příběh ženštiny mstící se tím, že poskytuje objektu svého hněvu po léta kvalitní sex za účelem získání sympatie jeho dcery, což usnadní její únos v den její první menstruace a též přesvědčení oné holčičky, že právě ona má provést tu mstu, nepůsobí právě logicky. Přesvědčovací metoda spočívá v pomatlání obličeje dívenky kohoutí krví a odříkání jakýchsi španělských zaříkadel na zahnání kuřích ok. WTF? Dcerka nejenže nezažívá trauma, nejenže není zmatená, ale jak vilná samice hnaná svrběním frndy (je tu plno sexuálních narážek, tak se nepohoršujte) otočí proti semenu, co ji zaselo a další léta bude chystat všemožnou nástrahu, aby spravedlivě potrestala svého tatíka za zabití jakési cizí osoby. Různé vize, magický karban, slepé vědmy a mumlající tajemníci sráží na kolena ostatky rozumu. Scénárista navíc tupě naznačil hned v počátku, kdo že to dívenku unesl, když nechal Paz Vegu nadrženě očuchávat prostěradlo zmáčené krví čerstvé jalovice. Ubohost se zračí i v laciných formálních kouscích - "výbuchy" blesků fotoaparátů necitlivých novinářů, při výslechu neodůvodněně uspěchané prostřihy mezi dvěma vyslýchanými (pro zvýšení "akční vážnosti"?), zřejmě ekonomickou úvahou motivované zpomalovačky apod. Téměř odpad. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Vzorový béčko, u kterého ale nechápu účast áčkových hereček Paz Vega a Chloë Grace Moretz. Takovej scénáristickej kolaps jsem dlouho nezažil. Tradiční ztráta dítěte se tu mísí se sektou, aby se v druhé polovině filmu ze Simona Bakera stal Liam Neeson a začal to brutálně kosit v závanu filmařské mlhy. Brutální srágora. ()

Reklama

vegetol.mp 

všechny recenze uživatele

No, historka je to trochu vykonstruovaná, ale na rozdíl od ostatních rozhořčených diváků jsem byl docela spokojen. Na to, že se tvůrcům dostalo omezeného rozpočtu, to není natočené nejhůř a režisér se snaží, aby film nepůsobil staticky. Přestože nakonec má snímek možná pomalejší tempo, než bylo zamýšleno, rozhodně není nudný a Simon Baker má docela slušné charisma. Největší slabinou je tak scénář, který místo aby přišel s něčím novým, skládá volně za sebe věci už jinde viděné. -----Jinak k Subjektivově komentáři: No, nevím jestli se ubohost tohohle filmu zračí v laciných formálních kouscích, ale až bude alespoň polovička českých filmů vypadat řemeslně jako tenhle, budu chrochtat blahem:) ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Docela zmatená koncepce, kde logika dostává na prdel... Celá ta historka kolem únosu dcery a následné double twist pomstě (nechci spoilerovat) je ozvláštněná mexickými sakrálními reáliemi, podivným kultem, který má spíše k voodoo, snahou nevypadat jako Rosemary má děťátko... Když si všechna tahle ozvláštnění však odmyslíme, zbyde nám naprosto plochá historka, která je naprosto nepravděpodobná a navíc blbě režírovaná, vedená a sem tam i zahraná. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Až zbytečně mysteriózní lehce romantizující drama o akci a reakci. Počátkem 90. let by v tom možná hrál Sly nebo Arnold, více by mlátili pěstmi a méně čarovali a modlili se. V tom případě by ta do očí bijící nelogičnost a nesmyslnost celého příběhu a zápletky byla i omluvitelná. Zaujme to hlavně spíše hereckým obsazením (rád jsem se po letech zase setkal s Paz Vega), přehršlí transek a koziček. A možná i tou religiózní mysteriozitou, která je však okatě samoúčelná a pro příběh veskrze zbytečná. 1,5* ()

Galerie (20)

Zajímavosti (1)

  • Pôvodne mala hrať Amayu Jordana Brewster, no v poslednej chvíli ju nahradila Paz Vega. (ČSFD)

Reklama

Reklama