Mezi komediální nadsázkou a vážným kritickým pohledem na morální upjatost se vyznačuje slovenský snímek Zmluva s diablom. Vypráví totiž o nesnázích, v nichž se ocitla pětice dívek podezřelých, že se slavnostně zavázaly ztratit panenství ještě před maturitou. Pohoršeno je nejen vedení střední školy, zjevně považující takové chování za neslučitelné se socialistickou morálkou. Nikoho nezajímá, jak je to s "prohřeškem" doopravdy - a osočená děvčata se navzdory všem rozhodnou, že se budou chovat opravdu vyzývavě. Snímek tak dokládá choutky bývalého režimu sledovat i nejintimnější stránky lidského života. (CS Film)

PTuranyi

Ľahká všetečná komédia. Štandardná Československá filmárina. Žiadne veľkolepé výkony ale Labuda hviezdi zostatok poteší. ()

ELDoctorow

Czechoslovak Pie, aneb Prci Prci Prcičky of ´67. Až na to, že oproti svojmu nepriznanému americkému remaku to teda nie je vôbec vtipné a páčiť sa to môže asi viacmenej len z nostalgického hľadiska a najmä ľuďom, čo vtedy boli vo veku hlavných hrdinov. V 67 určite medzi mládežou blockbuster, dnes nuda. ()

mire.k

Komedie, drama, trapnost? Prostě sled scén. Co tím chtěl autor říci? Film s herci a potenciálem, ale pejsek s kočičkou z toho udělali dílo, které se dá se sebezapřením dokoukat. Příště si pustím jen vybrané scény. ()

Hombre8

Tendenční a až překvapivě manipulativní (připomínám, že v té době jel naplno "povolený" předpražskojarní obdiv k západu, ale i kvasily snahy o uznání federace - proto ta československá partička) slátanina s připitomělými postavami hrajícími rebely na různých úrovních. Chápu, že to bylo dáno tím tehdejším uvolněním ve společnosti a ve své době to možná mohlo "průtočným" divákům připadat zábavné a akční, ale dnes? Hlášky na úrovni žáků prvního stupně, přehrávání, až se mi svíraly nohy v pěst. Exceluje zvláště Karbanová, které tímto skládám poklonu za to, že prozřela a přestala hrát. Nezachránil ani Menšík. Tady v jedné z rolí trapáka, kvůli kterým jsem ho v mládí nesnášel. Druhá hvězda za poměrně dobrou kameru. Film plným právem zapadl do obecného zapomění. ()

a-ja

Hmm... Velká nuda... Šest černých dívek rozhodně o dost lepší... Ale zase mladičké Turbová, Rašlová a Kocúriková byly půvabné a Mistrík roztomilý... Bohužel naopak otřesná Karbanová byla fakt na flákanec... ()

kisho

Premrhane ostali vsetky prilezitosti zabavit divaka. Az moc som bral vazne odporucania na tento film. velmi nesikovne nahodena story, ktora sa vlecie do poslednej chvile ako sane v lete a na konci sa vsemozne snazi strhnut pozornost. samotne rozuzlenie filmu je velmi chabe a ukazuje v celej nahote jeho nedospelost (scenarista, reziser ani ostatni k nicomu tymto filmom nedospeli). a mozno je to tym ze som si dal pred par dnami cierneho petra a ten dal latku predsa trochu inde. za zmienku stoji monolog pana labudu: Cupiho fotrik chodi studovat do zahranicia zahnivanie kapitalizmu, a kedze to zahnivanie nepostupuje tak rychlo ako sa predpokladalo... :D ()

Evelyn02

Zápletka je stejně stupidní jako u prciček a jim podobných. Jediný důvod, proč tenhle film vidět, je absolutně perfektní striptýzová scéna, která je podle mě nepřekonatelná. Možná by ten film byl lepší, kdyby byly jednotlivé příběhy dívek nějak ukončené. ()

Drslw

Bohužiaľ, ani keď uvážime dobu vzniku, ničím zaujímavé. To je tak, keď ľudia bez zmyslu pre humor robia humor. ()

Filip_Inari

Film z prostredia strednej školy v šesťdesiatych rokoch ponúka názor vtedajšej mládeže. Prvá scéna nás uvedie do deja, ktorý je motivovaný (ako názov diela naznačuje) zmluvou s diablom. V nej sa študentky Žilinského gymnázia zaviazali, že k maturite nepristúpia ako panny. Postavy majú veľmi jemného, no stále rebelského ducha a sledujeme ich, ako sa každá z nich stavia k nastolenému problému. Hrádky s rovesníkmi, či dospelými pánmi a aj napätie, prečo, či ako daná zmluva vznikla rozhodne stoja za pozretie. Náhľad do dievčenskej psychiky a do historického centra Žiliny sú sprevádzané uvoľnenou hudbou a skrytým anti-socialistickým humorom, ktorý nie je náročný na pochopenie pre mladšie generácie. ()