Crows Zero

クローズ ZERO

Crows: Episode 0

Akční / Thriller

Japonsko, 2007, 130 min

Navštevovať školu, ktorá má namiesto kultúrnych a športových festivalov každodenne na programe nekonečné súboje o nadvládu, musí byť veľmi hektický spôsob prežitia tých sladkých študentských rokov. Škola alebo skôr arkáda, kde ak chce jedinec dosiahnuť top, musí si postupne podrobiť/pobiť všetkých čo sa mu postavia do cesty, jedného po druhom(niekedy aj po 30-tich). Aby to zas nebolo také ľahké na konci čaká ''final boss'' so svojou neporaziteľnou partou. Niečo podobné som zažil pri Miikeho - Ai to Makoto, to však natočil o pár rokov neskôr, takže sťažovať sa budem inde. Pri písaní tohto komentáru stále premýšľam, ako mám film ohodnotiť. 4-5? Je to vlastne jedno, Miike ma pobavil svojím situačným humorom, držal ma v napätí vyhrotenými scénami, z yakuzi a stredoškolákov spravil moderných samuraiov a ani všetky tie nespočetné bitky neboli na škodu. Ďalej ma okamžite naladil na dvojku a ak bude aspoň spolovice tak dobrá ako prvý film, je sa načo tešiť.(27.1.2013)

Parádní film, který pobavil nejen akcí, ale i vtipem, navíc tak zdevastovanou školu jsem ještě neviděl, hotové bitevní pole. Plnou nálož ale ode mě nedostane, a to proto, že při závěrečné bitce jsem měl trošku problém s realističností (i když ono je to vlastně počas celého filmu), pak kvůli pár nasladlým scénám a závěr mě také moc nenadchl, neboť jsem si spíše oblíbil Serizawu, to že chlapci v každém záběru museli mít perfektní účesy i za deště bych neřešil:-). Celkově velmi kvalitní záležitost, k dokonalosti ale přeci jen ještě něco scházelo. 80% a krásné 4.(11.5.2011)

Takeshi Miike se pokusil natočit boj gangů na střední škole a povedlo se mu to tak napůl a to jen proto, že vlastně úplně rezignoval na školní prostředí, který je ve filmu zastoupený vlastně jen tim, že se o něm občas mluví a že vůdci různých gangů jsou rozházený po různých třídách a ty se pak spolu spojujou nebo bojujou, takže vlastně tu nejtvrdší střední školu zevnitř divák vůbec neuvidí, na druhou stranu ale Miike vytvořil hodně slušnou gangovou záležitost, kdy všechen svuj um a nápady soustředil na boje, který jsou tu naprosto skvělý a zejména ta poslední snese ty nejpřísnější měřítka a je natočená opravdu mistrovsky(9.5.2009)

V tomto filmu nehledejte prvořadě hlubinu hodnot, tím neříkám, že zde nejsou. Miike sice chtěl ukázat na nesmyslnost rvaček mládeže, z kterých později vyrostou (Mechanický pomeranč), ale s jakou poetikou ztvárnil všechny boje a ta Narutovská výdrž v nich mě prostě uchvátila. Středoškolské prostředí s vysokou frekvencí dynamiky a akce.(27.10.2011)

Prvotřídní stylové bitky... skvělá akce. Jak z tak mladých Japonců může jít takovej respekt a věrohodnost : ) Bál jsem se, že bude těžké se zorientovat, ale po chvíli už nic nebránilo si ten film užít do poslední kapky (..krve). Výborná hudba po celý film (Street Beats prostě umí) a ještě navrch jsem se skvěle zasmál. Neuvěřitelné, že se mi zamlouvaly všechny postavy v takové škále herců. To byla atmosféra sakra!(14.2.2010)