Měsíční past

• Česko Měsíční svit (neoficiální název) (více)

Jason Grant a Marty Tanner, dva američtí kosmonauti, objeví na Měsíci stopy čtrnáct tisíc let vyhynulé kultury - mimozemský vesmírný koráb. Na Zem dopraví zvláštní vzorek podobný fotbalovému míči. Jen co přistanou, domnělý míč se změní v ničivého bojového kyborga. Vědci mezitím zjistí, že příčinou zániku prastaré měsíční kultury bylo působení zvláštního druhu robotických vetřelců, napůl strojů a napůl mrtvol, kteří byli při své někdejší misi zneužiti. Oba kosmonauti jsou vysláni dokončit výzkum na Měsíci. Zde však najdou již celou hodru rozzuřených kovových příšer, připravujících se na pozemskou invazi... (Intersonic)

Stejšn

Těžko sledovatelný příběh, plný nelogičností až blbostí, v podstatě úplně zbytečný film. Nezachrání ho ani Bruce, protože herci tu de facto nemají co hrát. Viděl jsem ho kdysi dávno a už tenkrát mi jako dítěti přišel špatný. Podruhé jsem ho viděl včera po asi 20 letech a příjde mi rovnou blbý. Triky obstojné až lehce podprůměrné. Český dabing od Intersonicu je mizerný, ale už tak špatnému filmu vlastně ani moc neuškodil. Dvě hvězdičky za souboj s prvním robotem a za celkem hezky ztvárněný Měsíc. ()

Mr_Moon

Je to stara skola vsechno rucni prace klobouk dolu. Dnes uz moc nenadchne ale nema cenu srovnavat s dnesnima filmama. ()

M.Šalda

Film, který se pro mě stal základním pilířem sci-fi žánru, film, jenž mne svou dobou nadchl stejně tak, jako Větřelci nebo Terminátor. Tento béčkový počin uzavřel jednu z nejlepších videopárty, které jsem se kdy účastnil, a já při jeho sledování nedokázal odlišit kvality jiných áčkových filmů nad Měsíční pastí a jenom jsem čekal, až se na ni budu moci podívat v pohodlí koženého sedadla v kině, kam bohužel nikdy nedorazil. Teprve, když jsem jej viděl v nesestříhané verzi na videokazetě od Intersonicu, film mne v mnohém zklamal. Už jsem jej nevnímal těma nadšenýma, po nových filmech lačnícíma očima jako tenkrát v černobílé verzi a s rychlodabingem, kdy jsem jej považoval za důstojného rivala kvalitně mnohem lepším filmů. Nicméně dodnes na něj vzpomínám s úctou. ()

djbarrel

Na to, že je to rok výroby 1989 jsou triky naprosto otřesný. Co se týče hereckých výkonů nic moc, příběh taky nic moc extra, všechno takový průměrný až podprůměrný, ale jako celek to funguje celkem solidně, ale je to relativně nudné.Ani Bruce Campbell to moc nezachraňuje. 55 % ()

peeko

Dobré, ale cosi tomu scházelo. Navíc dost předvídatelné. Kdo má rád sci-fi, tak zajímavá volba, ale ničím zvláštní. Na nízkorozpočtový film, velice koukatelné a vizuálně zajímavé. Howg ()

PeteBuck

Námet bol naozaj zaujímavý, ale pretaviť to do zaujímavého filmu, ktorý by nenudil, sa to príliš nepodarilo. Nie je to zlé, ale, bohužiaľ, myslím, že Walter Koenig nedokáže poriadne utiahnuť ako hlavný hrdina celý film. Je to skvelý Chekov v Star Treku, ale tu mu musel trochu vypomôcť Bruce Campbell. Pamätám si, ako som videl reklamy na videokazetách firmy intersonic, to bolo 20 rokov dozadu, vtedy sa mi to zdalo zaujímavé, ale keď som to videl celé pred nedávnom, tak ma to akosi nebralo. Milión nelogických prkotín (prinesieme mŕtvolu spolu s akýmsi neznámym predmetom v tvare vajca a necháme to bez dozoru). Ale ako pekná ukážka toho, ako sa točili filmy v osemdesiatych rokoch, to postačí. Najviac sa smejem, ako sme na týchto filmoch vyrastali a pokladali ich za echt parádne. Nuž mať vtedy súčasné možnosti... ()

spawnxp

Debilnost scénáře je do "galaxie" volající (vědátoři pochlastávaj kafčo a zatim jim detenční laboratoř likviduje alien a žádný čidlo ani nepípne, pak ta střelba na chodbě jak na srazu vožralejch motorkářu s brokovnicema atd). Ano, je tam pár působivejch scén, třeba jak se Walter "Chekov" Koenig poprvé blíží k cizi kosmický lodi (ne že bysme podobnou scénu už neviděli, a lepší - dobově např v Lifeforce (1985) - ale alespoň něco, že). Ambice velký ale tohle Chekov prostě podělal (jak koneckonců sám ve filmu několikrát uzná). Zklamání. ()

bourgeois

Keď som bol dieťa a na videu sa pozerali horrory, vstup do obývačky bol zakázaný. To ma ale neodradilo a občasné nakuknutia tak boli a odvtedy mi na 30 rokov ostala v pamäti scéna s robotom, ktorý ide pílou rozrezať ženu. Až dnes sa mi podarilo zistiť, ktorý film to bol a bol to bizzare. Nemôžem povedať, že by šlo o nostalgiu v pravom slova zmysle, ale predsa jednu hviezdičku pridávam z osobných dôvodov. Malo to svoje čaro. ()

morbido

Iba kvôli Bruceovi Campbellovi som si to pustil a musím povedať že bez neho by hodnotenie bolo asi odpad.Ja viem je to staré ale proste mne to príde nudné a trapné sú staršie scifi z ktorých my padá sánka doteraz a toto sa proste nechytá. ()

Grimsrund

Na 4 to síce nie je, ale je to moja prvá origoš kazeta. Béčkový námet, herci i spracovanie, takže Interzonic na hrad! ()

RexT

Tři hvězdičky jen z nostalgie ... Vůbec nechápu, co se mi na tom mohlo před 20 lety líbit. Solidní nápad, ale slabé céčkové provedení. 14 000 let stará "Egypťanka" se probere a hned pozná, že ta podélná věc je zbraň ... Zbytečné scény, ubohá akce a vlastně ani ta scéna s robotem na chodbě vlastně není nic extra. Hudba příšerná, snad jen s těmi měsíčními scénami si trochu pohráli. Vzhledem k době vzniku (cca Terminátoři, Jurský park atd.) to myslím i v té době šlo daleko lépe, mít na to natáčení víc peněz. Odsouzeno k zapomnění ... bohužel. Přitom kvalitní sci-fi je tak málo ... ()

Mark1983

Film vznikl v roce 1989 a já ho měl možnost vidět až v roce 2015,jak legrační, ... Ale dost řečí. Film,který mě zajímal od dětství kvůli traileru,nakonec působil dosti průměrně. Ovšem není k zahození a možná,že jsem ho neviděl naposledy, avšak nakonec jsem zjistil,že trailer film jen nafoukl jako megabublinu. I roboti vypadají spíše komiksově,i když v traileru to na mě působilo zcela odlišně. Jinak je to jen další všeobecný průměrný film pro nenáročné diváky,mezi které se asi můžu počítat,když jsem film neměl problém dokoukat. ()

Unrealik odpad!

Chtěl jsem dát aspoň jednu za snahu, ale ne, byla to prostě blbost, byť jsem ji viděl celou. Když člověk vezme třeba jen technické zpracování a porovná je s mnohem staršími Bondy... ()

Marcel1975

Tak takhle by to nešlo.Vůbec nehodnotím vizuální stránku ,ale neskutečnou naivitu příběhu(myšlenka ,příběh je ok),kdy přivezený vzorek vyhlížející jako vajíčko,který ukrývá umělou inteligenci v podobě malého robota,během chvilky sestrojí poměrně masívní tělo s neuvěřitelnou výdrží a na druhé straně technologicky nabušená kosmická loď,která ,aby mohla fungovat potřebuje modul kosmonautů na to ,aby se stala provozuschopná.Takových různých hloupostí se ve filmu nachází víc.Trpěl jsem a to mám tuhle tématiku rád. ()

Fixa odpad!

Žádná nostalgie. Prostě jen subjektivní názor člověka, co se teď dokoukal na céčkový film. Odporný kulisy, debilní scénář, nefungující fyzika ve vesmíru, absence emotičnosti a s tím související herecké výkony aktérů. Díval jsem se na to jen kvůli Bruce Campbellovi a do tohoto rádoby vážného snímku, se opravdu nehodil. Nevim, co mě to chytlo. Nedávno jsem shlédnul debilní fantasy z osmdesátek a teď i sci-fi. Ač se to nezdá, mají toho hodně společného. Takové schema pro osmdesátkovej film. Například - ukázat kozy, zahláškovat, vést motivační kecy, apod. Omlouvám se příznivcům tohoto snímku a nostalgikům, ale ruku na srdce, kouknete se na to s chutí i dnes? To si raději pustím několikrát za sebou Kung Fury ()

70s80s90s

Pozoruhodné béčko s výbornými kulisami 80ich rokov a pochmúrnou hudbou analógových syntetizátorov od Joseph LoDuca (Evil dead, Boogeyman) Horšia réžia a veľmi monotónny český dabing. (videné na VHS) ()

Matrix44 odpad!

Prišerné dialógy, a efekty za ktoré by sa nehanbilo nejedno 5 ročné dieťa. Toto je hrozné, aj keby to bolo natočené v 1901 :( ()

TylerD.

I když ztvárnění nedosahuje kvalit námětu, tak není vůbec špatné. Film si zaslouží remake ale asi ne to, co vzniklo před pár lety, neviděl jsem ale 16 % nejspíš o něčem vypovídá. 65 %. ()