Měsíční past

• Česko Měsíční svit (neoficiální název) (více)

Jason Grant a Marty Tanner, dva američtí kosmonauti, objeví na Měsíci stopy čtrnáct tisíc let vyhynulé kultury - mimozemský vesmírný koráb. Na Zem dopraví zvláštní vzorek podobný fotbalovému míči. Jen co přistanou, domnělý míč se změní v ničivého bojového kyborga. Vědci mezitím zjistí, že příčinou zániku prastaré měsíční kultury bylo působení zvláštního druhu robotických vetřelců, napůl strojů a napůl mrtvol, kteří byli při své někdejší misi zneužiti. Oba kosmonauti jsou vysláni dokončit výzkum na Měsíci. Zde však najdou již celou hodru rozzuřených kovových příšer, připravujících se na pozemskou invazi... (Intersonic)

Han22

Velice příjemné překvapení. Kolik existuje sci-fi hororů z naší doby, které se odehrávají na Měsíci? K tomu dvojice hláškujících astronautů se současnou technologií, bezvýchodná situace, armáda robotů a jedna docela nečekaná smrt. A navíc perfektní obsazení - Bruce Campbell potěší vždy a Walter "Čechov" Koenig si konečně po podržtažce ve Star Treku a záporákovi v Babylon 5 zahrál hlavní roli. Efekty mohly být trochu lepší, ale na druhou stranu na Měsíci se toho tolik vymyslet nedá a na béčko to vypadá obstojně. Originalitu cením, takže za 4*. ()

wosho

Sice je to béčko, ale po trikové stránce velice podařené-zvláště, zvláště když se to natočilo před 20ti lety. Když jsem to poprvé videl, někdy v roce 92/93, byl jsem z filmu úplně nadšený (kdo ví jak bych reagoaval dneska). Kdo však hledá logiku, či originalitu, bude na 100% zklamaný (třeba vesmírný stan je k smíchu). Celkově musím však přiznat, že nehodnotím objektivně, neviděl jsem to přes 15let, ale mé dojmy z dětství jsou velice pozitivní tomuto prakticky zapomenutému filmu. ()

TERRORDROME

Kedysi som to mal rád a ani dnes ma to nesklamalo. SCI-FI béčko ako sviňa, kombinujúce votrelca s terminátorom a Jamesom Bondom ( Moonraker ). Všeličo by sa tu dalo vytýkať, pri prestrelke v chodbe teń emzácky robot len tak stojí, krúti hlavou a dvíha ruky, kozmonauti sa na mesiaci pohybujú ako na zemi, v tých skafandroch majú zrejme nekonečné zásoby vzduchu a v lunárnom module niekoľkotonovú atómovku s ktorou poľahky vyhodia do vákua obriu mimizemskú loď. Ale to nič, je to jeden z tých filmov ktorým sa to dá odpustiť, hlavne že to fičí, je to bizarné, skrátka to funguje. A dvojka Koenig-Campbell ma taktiež potešila ( keď som to videl poprvýkrát ešte som nevedel kto sú to ). ()

Movie Gourmet

Část tohoto filmu jsem měl možnost vidět v příliš nízkém věku a rozhodně nezanechal ve mě nezanechal příjemné pocity. Tudíž ho ani netoužím vidět znovu. Napůl stroje, napůl mrtvoly - nehorázná blbost, ale sci-fi horory mohou být fakt síla a tenhle svého času pro mě fakt byl. Verdikt: 2* a 30-40 %. ()

Chřástal

Námět je dobrý, ale způsob vyprávění děje a dialogy postav mi připomněly dávné literární opusy mého kamaráda (zdravím Davida. Lopana) jako „Nechytitelný kovboj“ nebo „Záhada oranžového světla“. Tenkrát mu bylo osm. Tohle pojetí spolu s místy hodně jalovými efekty (když se z měsíčního prachu vysune robotická hlava a zvědavě se rozhlíží, chybí už jen sitcomový vmíchaný smích publika) posunuje Měsíční past někam na hranu béčka a céčka, nicméně zábavného. Rádoby tvrdé hlášky nasáckých parťáků, intermezzo ve striptýzovém baru, vědcova snaha o diplomacii či meziplanetární soulož na Luně sichrují brakové uspokojení. ()

arcticsky

Hláška Bruce Campbella u nápojového automatu "stroje si na nás nepřijdou" je "prozíravým" předznamenáním následujících událostí v extrabéčkovém scifi z dnešního hlediska se zoufalým zvukovým doprovodem..... ()

pend

Pro mě jeden z nedoceněných scifi filmů. Režisér se snažil o věrohodnost, proto se také na měsíci tolik neděje a hlavní hrdinové pouze zkoumají terén, případně umírají. Na tehdejší dobu solidní triky (ateliérové). Začátek mi hodně připomínal jiný scifi kousek Lifeforce. ()

Hapretor

Rozhodně ne špatné, jen by to chtělo více rozkrýt celé pozadí mimozemšťanů a více vysvětlit, o co má vlastně jít. Moc otázek na konec a celkově dost zmatené. Na přetočení se ale určitě podívám. ()

MickeyStuma

Snímek začíná dobře. Hned na začátku nám jsou ukázány autentické záběry z přistání Neila Aldena Armstronga na měsíci, aby bylo jasné, kam až lidstvo dvacet let poté pokročilo. Na měsíc je vyslán raketoplán, kde se posádka nestačí divit, co tam uvidí. A to by nebylo, aby na Zem nevzali vzorek, který (dnes již očekávaně) ožije. Ne, nic biologického to nebude, jen robot. A pěkně zatuhlý robot. Jeden se až diví, že jeho zničení trvá tak dlouho. Ale to ještě není všem dnům konec. Sci-fi příběh má po dějové stránce dobře nakročeno, ale záhy se to vše zkazí podivným fantastičnem, psychologií a filozofováním. Najednou jakoby scénárista tápal co s dějem dál a neuměl si poradit. Na svou dobu je technická stránka filmu na velice dobré úrovni. FX triky jsou prostě výborné, jenomže je to houby platné, když to až neuvěřitelně uspává. Možná někoho potěší účast Bruce Campbella, ale jinak s tímhle filmem opravdu není o co stát. ()

Psycho.R

Byl jsem připravený na béčko a dost jsem se těšil. Bohužel byl cely film nudný a dost směšný, taková imitace měsíční chůze by se dala nasimulovat zpomaleným záběrem, misto toho dělají herci, že maji problem s gravitací ovšem v plné rychlosti. Zlatý Obchoďák smrti. ()

Marty_v.S.

Dlouho hledané béčko, které jsem viděl coby náctiletej na OK3. Nemohl jsem si léta vzpomenout na název a už vůbec ne, že by tam měl hrát Bruce Campbell, až jsem na něj úplnou náhodou narazil. Shlédnuto. Dnes již snímek příšerně zestárl, proto hodnotím nekriticky, tak jak bych jej hodnotil někdy v roce 1991. Remake by nebyl špatnej. PS: Leigh Lombardi byla pěkná kost! ()

sWONDER

Ako decku sa mi to dosť páčilo. Dnes by toto béčko, už asi u mňa taký úspech nemalo. To bola doba keď, boli možnosti tak obmedzené, že som bol rad aj za takto "kvalitný" horor. ()

GameboyNES

TVL Čekov s Ashem likvidátorují na měsíci, mimozemský terminátory. Jako bonus ještě dostaneme šukačku ze 14000. let starou mimozeštankou v nafukovacím iglů :) 68% ()

Pai-Mei

Smiešne herecké výkony hlavných prestaviteľov nezachránil ani pokus o vytvorenie špeciálnych efektov, nehovoriac o absurdnom hudobnom pozadí celého filmu. Režisér si mal zobrať príklad od dva roky staršieho Predátora, na ktorom vidieť, ako sa dá sci-fi horor dotiahnuť k dokonalosti. Dve hviezdy dávam za občasne hrorovo vydarené scény, vďaka ktorým som vydržal pozerať do konca. ()