Horor začíná pro posádku lodi USG Ishimura takto: Během mise na vzdálenou planetu posádka objevuje starý náboženský artefakt a ukládá ho na palubu lodi. Někteří nález uctívají, jiní jím pohrdají. Ve chvíli, kdy se z tajemného předmětu začnou uvolňovat dlouho spící mimozemští vetřelci, je jasné, že se z lodi stává skutečné peklo. Chaos je neodvratný a masakr nezadržitelný. Brzy mají vetřelci volný prostor k tomu, aby celý svět smetli silou, o které se lidstvu dosud ani nesnilo. (oficiální text distributora)

Yoshimitsu

Mám za sebou skoro dva dokončené díly počítačové hry a tohle byl takový menší doplněk před událostmi ve hře. To už naskočíte do samotné lodi, kde je rozšířený virus a bojujete o své přežití. Animace vcelku povedené a o krev není nouze, potěšilo mě vraždící dítě. Dávám 60% ()

Všivák

Animace se na tento typ filmu docela hodí. Tvůrci nemusí řešit drahou výpravu, efekty a drahé nekvalitní herce. Vždyť do takovýho masa by v Hollywoodu nikdo neinvestoval. Muselo by to dostat porno nálepku a shlédnout bysme to mohli leda na videu nebo v otrlém divákovi. Škoda, že ta animace je tak kostrbatá, film tak krátký a předvídatelný. Musim ale říct, že po dlouhý době jsem viděl opravdu bezútěšný film, který si nálepku horor opravdu zaslouží. ()

VasaX

Takový nějaký prequel k hernímu Dead space. Animace tak nějak na příslušné úrovni, akce - paráda. Hlavní problém jsem měl ale s charaktery. Žádný mi nepřirostl k srdci, na jejich životech mi záleželo pramálo, v mnohých případech jsem naopak bral jako malou výhru, když byl ten či ona rozsápáni. Ale zase je tam hezky ilustrované, jak málo stačí a jak rychle se můžou věci zvrtnout do totálního FUBAR. 71 minut je OK, oddych někam na cestu je to dobrý, tudíž zůstanu někde na šedém středu hodnocení. ()

Ichabod

Jako doplněk bezvadné hry (stále nechápu jak ji může mít na svědomí EA :-)) slouží poměrně dobře. Samo o sobě to nepřináší nic než designově vyvedený akční scifi horror s zase trochu jiným námětem, ale scénář je asi tak pestrý jako druhá polovina druhých Vetřelců a tak nám tvůrci servírují jen akci, krev, vulgarizmy a utrhané končetiny, které nám jsou známy ze hry (no a pokud neznáte hru, tak to *urva dožeňte protože ta za váš čas stojí). Technické zpracování je tak někde uprostřed mezi AAA animáky a béčkovou tvorbou, rozhodně na zadek z toho nikdo nepadne, ale určitě ani nikoho neurazí. Namluvení není také zas tak cool. Holt průměr ve všech směrech, ale svůj účel plní slušně. ()

Ravi

Musel, prostě musel jsem si po tomhle zkusit i hru. A protože na hry už moc nejsem, překvapilo mě, jak dobrý Dead Space (hra) byl. Pokud se mám vracet k tomuto, jako úvod dlouhé, jako film nevyužité, ale jako horor vynikající. Vzhledem k tomu, jaký by mohl tento prequel být, soudě podle hry a průběhu děje tohoto filmu, zůstala většina potenciálu nevyužita (příkladem za všechny budiž počet druhů monster = film 3-4 / hra asi 10-14) a tvůrci se soustředili jen na vysvětlení událostí + nějaká ta omáčka s šéfkou bezpečnosti. Taky dialogy to docela schytaly, až na pár vyjímek. No a hned další věcí je animace. Myslím, že pokud šlo o prostředí, nemělo to chybu, ale jakmile se objevily postavy a ksichty, člověka jímala až hrůza, že se tohle dá vypustit do světa. Další klíčovou záležitostí je atmosféra. Ta na mě osobně zanechala největší impres. Na to, že šlo prakticky o spackaný animák, je atmosféra až něskutečně depresivní a strašidělná, což je až s podivem, když většina potenciálu zůstala opravdu nevyužita. 50% = 3-/5 ()

ArdathBay

Je tady toho mooc s Vetřelce, Vetřelců, Věci, Predátora a možná i Já, Legenda (nemůžu uvěřit, že jsem napsal tu Legendu).Dále drsné a sprosté hlášky, vzájemné popichování, explicitní násilí, tělní tekutiny a orgány s vnitřní i vnější sekrecí. Hlavní postava jedná více srdcem než mozkem (ne, naštěstí film neobsahuje romantiku). Zvuky jsou velmi dobré, grafika až na "záběry" vesmíru a hlavní lodi mírně podprůměrné, ale musíme uvážit, že se jedná o atmosférickou přípravu na horrorovou hru, která vychází s filmem. Sice nebudete při hraní asi tak překvapeni, ale rozhodně připo.ráni. Hru jsem bohužel nehrál, sic na ní nemám železo. Hra vypadá silně pětkově... ()

Soweek

Absolutně bez děje, navíc klasická japonská animace zde velmi ubírá na hororové atmosféře, která byla rozhodně jedním z dominujících faktorů ve hře. Na druhou stranu co bychom od tohoto prequelu mohli čekat, když hra dějově nebyla o moc lepší, v podstatě šlo o čistou hororovou rubačku. Rozhodně mne potěšilo zachování celkového konceptu včetně artworku monster a samotné lodi Ishimura. Pro fanoušky hry ale určitě aspoň průměrný zážitek. ()

Šakalík

Počítačovou hru Dead Space považuju za nejlepší hororovou akční gamesu vůbec, takže jsem jako její oddaný fanoušek bral tenhle animák čistě jen jako jakýsi bonus. Samotný film mě ani nenadchl, ani nezklamal. Animace je mírně řečeno ošklivá a na vrub nevzhledného vizuálu jde i chabá atmosféra, což je jinak největší chlouba počítačové hry (nejednou jsem si cvrnknul do kalhot :-)). Přesto se myslím jedná o docela solidní hororový počin, který vnáší do Mrtvého vesmíru nové perspektivy, což ale diváci, kteří počítačovou hru nehráli, asi nedocení. ()

chmíří

No čekal jsem naprostou kravinu, aby se svezla na vydání hry, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Samozřejmě je to animák (a to ne nejlíp nakreslenej) a je jen kvůli hře, ale líbilo se mi naprosté propojení se hrou a i to že je to vlastně celkem v poho horor, který je tak akorát dlouhý takže se na něj dá v pohodě podívat...70% ()

iXtr3m3

Bohužiaľ celkový dojem filmu mi pokazili moje široké možnosti, kvôli ktorým som hru dohral dávno predtým, ako sa vôbec film dostal na svetlo sveta. Je ťažké pozerať niečo a vedieť pritom, ako to skončí. Ale na druhú stranu ma film znova "nabudil" do ďalšieho zahrania tejto "perly" hráčskeho neba. K filmu je ťažko niečo viac povedať, pretože bol príliš krátky, ale to v podstate malo za následok zasa jednu nekončiacu akciu, podotýkam vysoko krvavú akciu aj na pomery animovanej tvorby, ktorej koniec našťastie neskazil klasický americký happy/omáčka/end a tak depresívna akcia, pri ktorej je smrť jediným vyslobodením z utrpenia pri záverečných titulkoch nekončí, ale priamo nabáda okúsiť jej technicky aj hrateľne brilantne spracovaný herný námet. Film 4 hviezdičky, hra "Must Have" hviezdičiek toľko, koľko je hviezd na nebi... :-) ()

killjezor

(Hodnotím jako hráč) Po zahrání hry Dead Space je tenhle film příjemným doplněním děje. Příběhově to sice není až takové terno, ale animačně pěkná pěkná řemeslná práce. Bohužel totálně béčková. Žádné zvraty, žádná překvapení. Těžko říct, co je lepší, jestli dřív hrát nebo dřív vidět. Pokud dřív uvidíte film, připravíte se o spoustu lekaček. Takhle už poznáváte spoustu lokací, na druhou stranu vás taky nic nepřekvapí. Velice simpatická byly ukolébavky na konci filmu, která poprvé zazněla u naprosto dokonalého trajleru na hru ( http://www.gametrailers.com/video/e3-2008-dead-space/36332 ) Nehráči si uberou 2 hvězdičky. ()

markul

Tak a teď bych prosil ten horor. Já už se vůbec neumím bát u filmů, tak snad se mi to povede u hry, která je pokračováním tohoto krvavého animáku. ()

Ilhan

Možná proto, že jsem nic nečekal mě to celkem nadchlo. Myslím, že je to pěkné doplnění ke hře a střípky ze hry hezky poskládané do vcelku uvěřitelné mozaiky. Musím říct, že mě sledování tohoto filmu bavilo skoro stejně jako hraní hry a jelikož hra mě bavila velmi, tohle bylo příjemné zpestření. Animace sice na dnešní poměry nic moc, ale to mi vůbec nevadilo. Ode mně zasloužená pochvala autorům. Na závěr bych rád dodal, že podobnost s ostatními filmy není určitě náhodná, protože PC hra byla dělána právě na základě mnoha scén z filmů horového či scifi žánru. ()

Sancty

Mal som to šťastie, že som si pozrel Dead Space pred tým ako som sa s chuťou pustil do rovnomennej pc hry (ktorú všetkými pahýľmi môžem len odporučiť) a potom znova skúsil animák. Rozdiel "pred a po" je nepatrný. Dej je riedky v oboch prípadoch, takže ani nezainteresovaný divák netápe a o nič podstatné neprichádza. Prísť, vidieť, zamordovať! O nič iné tu ani nejde. Ja som si v prequeli našiel všetko čo mám rád: vydarené spojenie žánrov (to hlavne), hlášky okorenené sprostými slovami, originálne monštrá (škoda, že sú tu prezentované iba štyri druhy), trhanie a rezanie končatín, čvachtavo vyšplechujúce vnútornosti z brušných dutín a to prosím celé v skutočne bohatých gejzíroch na červenú. O odkazoch ani nehovorím; u mňa doširoka rozgniavená papuľa akoby rozseknutá ostrým pahýľom nekromorfa pripomínajúca úsmev od ucha k uchu. Zamrzí poslabšia animácia postáv (niekto mal zrejme naponáhľo) a už raz spomínaný chabý dej. A to sa v prvej tretine buduje celkom napínavá atmosféra, ktorú, pre smolu väčšiny divákov, vystrieda razantná brutálna akcia. ()

POciSEM

Výborný.Klobouk dolu před tou atmosferou.Nepamatuju animák ve kterym byl takhle drsnej průběh.Hra se mi nikdy nelíbila ale díky tomuhle je načase si jí projít znova protože na sebe oba kousky pěkně navazujou ()