Madisonské mosty

• USA The Bridges of Madison County (více)
TV spot

Na farmě Johnsonových se setkávají sourozenci Carolyn a Michael, aby ve společnosti právníka vyřídili pozůstalost po matce Francesce. Nelibě je překvapí matčino přání, aby byl její popel rozprášen z Rosemanova mostu. Potom však mezi jejími věcmi objeví závěť jakéhosi Roberta Kincaida, v níž se uvádí stejné přání, a současně se z matčina dopisu dozvídají o jejím krátkém milostném vztahu s Robertem. Šokovaní sourozenci se začtou do matčiných deníků. Stalo se to v roce 1965, když Francesca zůstala na farmě sama, protože Carolyn, Michael i jejich otec Richard odjeli na výroční trh do Illinois. Druhý den zastaví u domu fotograf časopisu National Geographic Robert Kincaid, aby se vyptal, kudy k památným zastřešeným mostům. Francesca mu nedokáže cestu popsat, a tak se nabídne, že mu ji ukáže. Cestou si povídají, a potom Francesca pozve fotografa na čaj. Stráví spolu příjemný večer, Richard baví ženu cestovatelskými historkami a z hovoru vyrozumí, že přes všechno hezké, co vypráví, není Francesca úplně šťastná. Přestože večer skončí malým nedorozuměním, napíše Francesca ještě v noci vzkaz, kterým Roberta zve k dalšímu setkání, a připevní ho na most, který bude ráno fotografovat. Robert souhlasí, a tak spolu prožijí kouzelné chvíle. Oba se bojí rozloučení, a když Robert navrhne, aby odjeli spolu, čeká Francesku těžké rozhodnutí. (TV Nova)

Handle

Ano, celý film je klišé - tohle už jsme mnohokrát viděli... ale to nutně nemusí znamenat, že jde o špatný film, ba naopak. Tenhle film má totiž jakousi atmosféru, kterou mu mnoho jiných filmů může závidět! Nenudilo mě to vůbec a ty přirozené herecké výkony! Tohle se povedlo... Výborný doják, který mě osobně sice nedojal, ale moc příjemně se na něj koukalo. Dejme tomu, že takto si tedy představuju žánr ''Romantický''. ()

Shaqualyck

Koukám, že Eastwood dovede být i setsakra přesvědčivý romantik a Meryl po Sophiině volbě znovu předvedla, jak se hraje dilema. Její postava je vesměs šťastná, jen vede život připomínající nalajnovanou dálnici. Jednoho dne jí však osud přihraje do cesty charismatického solitéra ztělesňujícího pomyslnou odbočku, šanci, únik, změnu. A vdaná matka dvou dětí váhá, přemýšlí, trápí se. Její nerozhodnost je soubojem přirozeného sobectví a odpovědnosti. Na jednu stranu ctí závazky vůči vlastní rodině, na tu druhou touží okusit novou lepší budoucnost, aniž by pořádně tušila, jaká vlastně bude. Takže co teď? Spálit za sebou všechny Madisonské mosty a vyslyšet volání divočiny, anebo se spokojit s vrabcem v hrsti a plakat při vzpomínkách na nevyužitou příležitost? Silný, nenuceně vyprávěný film o spřízněných duších, kterým (ne)bylo dopřáno. Snad jen to závěrečné rozprašování popela je už přes čáru. I tak, něco podobného jsem od Clinta nečekal. 4 a ½* ()

ScarPoul

Krásny film. nenachádzam žiadne iné prirovnanie, ktoré by sedelo na tento film, aj keď ja poslednú dobu používam podobné prirovnania veľmi často. Lenže je to tak. Eastwood skrátka vie točiť filmy, vie hrať a hlavne vie spraviť takú atmosféru, ktorá vás doslova a do písmena vcucne do deja. Streepová je jednoducho fantastická, jej prejav je plný emócií, a doslova vyráža dych a Eastwoodov hrdina, je typický sveta skúsený dobrodruh, ktorý odhalil to posledné a najväčšie tajomstvo. Či už sa jedná o ich zoznamovanie a prvé milovanie až ku konečnej konfrontácií a finálnemu spojeniu film nám servíruje v pravidelných intervaloch slušnú dávku emócií, ktoré nemôžu nechať ani jedno oko suché. Moja jediná výtka je to, že film je až príliš dlhý a niektoré pasáže skôr uspávali(jazz bar) inak sa jedná o kvalitnú ukážku amerického filmárstva aká sa len tak nevidí. A scéna v daždi, alebo úplne posledná ma doslova prikovali a to nesmiem zabudnúť na tichú, príjemnú a nevtieravú hudbu, ktorá len umocňovala silu tohoto filmu. Po všetkých stránkach síce ničím originálny ale o to uveritelnejší a krajší romantický film aký kedy budete mať možnosť vidieť ()

5150

Největší předností tohoto filmu je jistě herecké obsazení hlavních rolí a hudba. Příběh také vcelku dobrý, ale díky zbytečně dlouhé stopáži se dočkáme nudných míst. ()

Tommassi3

"Tvařte se jako herečka !! Třeba Gina Lollobrigida.." Nechci bejt za hnusáka, ale to půjde asi dost těžko.. Když totiž tak koukám na Meryl, jakkoli platí vlastně za tu zřejmě nejlepší herečku všech dob, napadá mě velmi zajímavá otázka, proč si vlastně Clint pravidelně "vybírá" za partnerky / femme fatale do svých skvostných bijáků takové ohyzdy.. Hlavně ať mi tu nikdo netvrdí, jak se mu zdá vzrušující pohled na nahou Streepovou..;) Eastwoodova žánrová i tvůrčí všestrannost snad nezná mezí.. Stejně jako moje fascinase, až na čestné výjimky potvrzující téměř absolutní pravidlo, právě jeho řemeslně precizní tvorbou a těmi mocně silnými finále, která umí jako nikdo jiný.. ()

MoiJe

Mozem hodnotit len po pamati. A ta mi hovori, ze mi film pripadal neskutocne natiahnuty a bez deja, naviac v tu dobu s pre mna absolutne malo cool hercami:) ()

Terva

CITÁT - Nechci tě potřebovat, protože tě nemohu mít........ Komorní milostné drama. Ocenění : Oscar 1995 - nominace: hlavní herečka (M. Streep) Zlaté glóby - nominace: film (drama), herečka v dramatu (M. Streep) César - nominace: zahraniční film Fotogramas de Plata - zahraniční film .......Scénář : Richard LaGravenese podle románu Roberta Jamese Wallera. Kamera: Jack N. Green. Hrají : Clint Eastwood jako Robert Kincaid, Meryl Streep jako Francesca Johnson a nebo třeba Victor Slezak jako Michael. CITÁT - Ještě vejce? Nebo si na linu naposled zapícháme?...... ()

Agatha

Těžko k tomu cokoliv psát. Nádherný snímek po všech stránkách, kde nic nepřečnívá, nic nechybí, všechno je na svém místě ve správný čas. Dle mého nejkrásnější a nepřekonatelný romantický film. A jestli kdy měla Meryl Streep dostat Oscara, tak to bylo za Madisonské mosty. A Lennie Niehaus za tu nebeskou hudbu jakbysmet. ()

villon17

Moje melancholická nálada mi pomohla s lepším chápáním hrdinů, a tak jsem skoro celej film probrečela:) Někdy je to potřeba a u Madisonských mostů se nikdo nemá za co stydět. Takovej životní příběh nepotká každýho, filmový zpracování to ještě víc idealizuje, ale pořád budu doufat, že stejný snílkové ještě nevymřeli:). "Tak jistej si je člověk jen jednou za život..." ()

Marek1991

Na jednej strane ten film bol veľmi úmorný a zdal sa mi dvakrát dlhší než bol, na strane druhej možno odmerať pocity, lásku, bolesť, či sny nejakým časom? Myslím, že nie. Bol to veľmi rozporuplný film, bol aj krásny a dojímavý napriek svojej tichosti, prírodnosti a obyčajnosti. Ak ste niekedy stratili niekoho, koho ste mali radi, ale nemohli ste sním byť, pochopíte plnosť a silu tohto filmu. ()

joehot

Díky ti, Bože, za to, že jsi Meryl Streepové nadělil ten bezmezný talent. K filmu - o 20 minut zkrátit, trochu víc nápaditosti, a byla by to bomba. ()

Padme_Anakin

Dala jsem si po sedmi letech opáčko a stálo to za to.. Meryl Streepová je v tomto snímku úchvatná a já jí věřím i tu hospodyňku, stejně tak milující mámu a vidím v ní i tu ženu, která se na několik dní uvolní z rodinných pout.. Náhodné setkání dvou lidí ve zralém věku je krásně natočené v hezkých lokalitách s nádhernou hudbou.. Bohužel jsem četla knížku dřív a moje fantazie mi nezapracovala Clinta Eastwooda jako Roberta Kincaida, můj pan knižně vysněný by byl cca o patnáct let mladší.. Každopádně se jedná o film, který stojí za to vidět.. ()

prsvl

V autobusu jsem usnul po deseti minutách. Nuda nuda nuda... Možná kdybych se překonal a vydržel se dokoukat do konce by moje hodnocení bylo jiný. ()

Ajinka126

Tak dlouho jsem se na to odhodlávala a chystala, až to za mnou nakonec muselo přijít samo. Tak tohle byl skutečný milostný příběh. Vše se odehrávalo rychle a to jiskření mezi Clintem a Marylkou na mě doslova srčelo skrze televizi. Fakt to v té době muselo být skoro porno pro ženský... ()

corpsy

Clint Eastwood režijne vedie tento krásny, ale zároveň aj veľmi smutný príbeh, staromilsky. Na nič netlačí, emócie rozkladá presne v odmeraných, presných dávkach. Proste tam kde máte buliť, buliť budete. Občas mi ale pán režisér ako herec, príde toporný, to je však iba možno jeho charakterom. O Meryl je zbytočne sa rozpisovať, tá zvládne naozaj všetko. ()

schizmo

Spolu s GRAN TORINO a PERFECT WORLD asi nejsilnější Clintova trojka. Slzavý údolí, jak všichni slibovali, se sice nedostavilo (možná mám jen mimořádně pohodové období), nicméně je to moc pěknej film a ten konec je velmi strhující. Celkem by mě zajímala rozvodovost po uvedení tohoto filmu na trh a taky kolik z vás zažilo něco tak stejně silnýho a jak jste se k tomu postavili??? ()

baribal

tak bohužel, film je to sice pěknej... líbí se mi streepová, ale film mi k srdci nepřirost, přesto 70% za kvalitu ()

Desiree

Nádherný doják...jedno oko nezůstane suché...a dokonce se nebude ani stydět, že pláče, protože Eastwood je mistr, a pláč z dojetí nad mistrovským dílem není žádná ostuda. ()