Madisonské mosty

• USA The Bridges of Madison County (více)
TV spot

Na farmě Johnsonových se setkávají sourozenci Carolyn a Michael, aby ve společnosti právníka vyřídili pozůstalost po matce Francesce. Nelibě je překvapí matčino přání, aby byl její popel rozprášen z Rosemanova mostu. Potom však mezi jejími věcmi objeví závěť jakéhosi Roberta Kincaida, v níž se uvádí stejné přání, a současně se z matčina dopisu dozvídají o jejím krátkém milostném vztahu s Robertem. Šokovaní sourozenci se začtou do matčiných deníků. Stalo se to v roce 1965, když Francesca zůstala na farmě sama, protože Carolyn, Michael i jejich otec Richard odjeli na výroční trh do Illinois. Druhý den zastaví u domu fotograf časopisu National Geographic Robert Kincaid, aby se vyptal, kudy k památným zastřešeným mostům. Francesca mu nedokáže cestu popsat, a tak se nabídne, že mu ji ukáže. Cestou si povídají, a potom Francesca pozve fotografa na čaj. Stráví spolu příjemný večer, Richard baví ženu cestovatelskými historkami a z hovoru vyrozumí, že přes všechno hezké, co vypráví, není Francesca úplně šťastná. Přestože večer skončí malým nedorozuměním, napíše Francesca ještě v noci vzkaz, kterým Roberta zve k dalšímu setkání, a připevní ho na most, který bude ráno fotografovat. Robert souhlasí, a tak spolu prožijí kouzelné chvíle. Oba se bojí rozloučení, a když Robert navrhne, aby odjeli spolu, čeká Francesku těžké rozhodnutí. (TV Nova)

Juto

Zrelý, dôveryhodný a skutočne dojímavý príbeh lásky. Clint Eastwood poskytuje dobrú a pevnú podporu v tom zmysle, že nepreháňa, a umožňuje, aby sa Meryl stala srdcom filmu. 9/10 ()

okkac

Jeden z lepších romatických filmů. Chápu, že si Eastwood chtěl od všech těch drsňáků odpočinout, ale tahle jeho poloha není nic pro mne. ()

BoXBe

Madisonské mosty, ostatně jako každý z režisérských počinů Clinta Estwooda, nezapře v sobě jistou slabost pro klišé a patos. Pokud se přes tyto slabosti (a není jich nejen v tomto jeho filmu málo) divák přenese a pokud si vytvoří domácí prostředí co nejklidnější a film pustí s dostatečnou hlasitostí a samozřejmě v originálním znění, odvděčí se mu milovník klasických filmů, Clint Eastwood, hereckým koncertem svým i své filmové partnerky, vrzáním parket, nádechy a výdechy, šustěním listí a vůbec vším, co dělá ticho tichem a film bezprostředním zážitkem. Před dvě hodiny rozvinutý dialog neverbální komunikace s vnitřní rozervaností a napětím, které vyvolává touha, jíž brání konvence ztraceného maloměsta, je příjemný filmový zážitek, kterému budeme více a více rozumět s přibývajícím věkem. Dnes sníme své sny a až zjistíme, že se neplní, budeme rádi aspoň za to, že jsme je mohli snít...stejně jako Francesca a Robert. ()

mortak

Červená knihovna nemusí být jen snem o nalezení toho pravého, ale může taky ukazovat ideální podobu nevěry. Vzhledem k tomu, že se jedná o vzpomínky, lze přijmout ten hřejivý nostalgický romantický pohled, ve kterém jsou všechny hrany pečlivě obroušeny pilníkem. Streep už má zkušenost z filmu Out of Africa, který ukazoval podobným způsobem život v Africe, tj. vysněný, nikoliv skutečný, zatímco Eastwood prokázal, že nemá jenom dvě polohy - s kloboukem a bez, ale zvládne bez problémů i něžně zamilovaný psí pohled. Ve všech směrech profesionálně natočená idealizace nevěry, ale jako zarytý příznivec Bergmana ji nemohu podlehnout. ()

WolfR

Hollywoodský film a zároveň hollywoodská romantika bez hollywoodského konce! Úžasné! Palec hore pro režiséra a představitelně mužské hlavní role zároveň. A i Meryl Streep patří můj obdiv! 4 hvězdy. ()

Mamie

„I don't want to need you, 'cause I can't have you. “ Věta, která by ve zkratce dokázala popsat snad celý příběh. Jeden z nejkrásnějších (a nejdojemnějších) romantických filmů, co jsem kdy viděla. ()

filmharmony

ach ta láska nebeská... neironicky... velmi silný příběh vybroušený brilantním výkonem Clinta a Meryll... přestože stárneme, tento film zůstává mladý a bude nadále... na rozdíl od nás... komu z nás se poštěstilo zažít velký a hluboký cit (ať už ze sebe děláme frajery nebo ne) zvolejme haleluja (případně si zazpívejme se Shrekem) a děkujme komu chceme za tento dar... rytmus, režie, hudba, střízlivá kamera... klobouk dolů ()

ewi

Z pohledu dane zeny je to naprosto pochopitelne - potkala cizince, zabouchla se, manzela neopustila, ale na vzdy na to bude vzpominat...ale proc sakra se zblaznil on do ni? bud ji kecal nebo nevim, proste nechapu, proc pro hlavniho hrdinu by melo jit o jakkoliv nezapomenutelny vztah, ktery ho primeje nechat se tam jednou rozprasit...ano, hodne jsem se snazila tuhle "logickou" chybku prehlednout, protoze jinak je ten film fakt super, ale proste to nechapu...mozna, kdyby vic rozpitvali osobu toho chlapika...ale jinak me to hodnoceni srazi o 1-2* dolu ()

otík

Slzopudné, přesto ne kýčovite romantické drama o dvou starších lidech, kteří ačkoliv se do sebe naprosto zamilují, nesmějí zůstat spolu. ()

Noviik

Maryl Streep je naprosto neskutečná. Věřím jí každý postavený chloupek na těle, roztouženost jejího těla, pohledy plné touhy... Bravurní hlavně díky jejímu výkonu. ()

dr.fish

Je to silný film, ale asi pro jinou skupinu. Já do ní zatím nepatřím a tak se mi to zdá příliš patetické. Za deset let budu možná mluvit jinak a brečet jak želva...70% ()

vesper001

Žádná spatlaná cukr-káva-limonáda, ale konečně vkusná, něžná a citlivě natočená romantika, kde Romeo není slizké stvoření, jemuž stříkají steroidy z uší, a Julie plastiková dvacítka, co váží 40 kilo i s postelí. Cesty frustrované Italky, která potřebuje lásku, a světoběžníka, který nechce nikoho potřebovat, se na pár dní protnuly a přestože se pak všechno navenek vrátilo do starých kolejí, oni dva už nebyli jako dřív, protože byť daleko od sebe, žili jeden pro druhého. Na Clinta a Meryl je radost se dívat (kdo by do Drsného Harryho takové city řekl? :), jen při výběru představitelů odrostlé sourozenecké dvojky se casting dvakrát nepředvedl. ()

hans500

Richard LaGravenese je mistrný scénárista, který dokáže napsat výborný příběh, skvělé dialogy a zajímavé postavy (v tomto případě podle knížní předlohy, tudíž měl práci jednodušší) a Clint Eastwood to dokázal bravurně zrežírovat s lehkostí sobě vlastní a ještě stihl předvést jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů v pro něj víceméně netradiční roli, o fantastické Meryl Streep ani nemluvě. Ostatním hercům se nedostává mnoho prostoru, tím spíš se projevuje režisérský um (skvělé záběry a úžasná kamera Jacka N. Greena, nádhera). Hudba perfektně dokresluje děj. ()

Kulik.Z

"... A jak tam stojí Robert v dešti a čeká, co se stane... Francesca sedí v automobilu a přemýšlí... Robert zasedne za volant... Semafory... ... ..." I o nevěře se dá natočit úžasně překrásný film! Mosty utekly jako voda, vůbec se mi nezdálo, že měly 135 minut. 98% ()

Tyny

Když jsem si film chtěla pustit poprvé, i přes výborné hodnocení jsem od snímku nic nečekala, nevím proč. Myslela jsem si, že to bude zase nějaká fraška, jelikož se mi několikrát stalo, že jsem se podívala na skvěle hodnocený film, který nestál za nic. Ale tady hrál Clint Eastwood, tak už jen proto jsem se přemluvila, že se na Madisonské mosty podívám. Doteď lituji, že jsem to shlédnutí tak zdržovala. Film patří mezi mé nejoblíbenější filmy už svou podstatou, že je tam všechno tak nezávislé a člověk si myslí, že vše dopadne skvěle až na ten záběr. Clint Eastwood a Meryl Streep moc dobře věděli co dělají, když se pouštěli do natáčení. Je vidět, že jim tato role strašně skvěle padla a nedovedu si představit nikoho jiného v jejich roli, jsou prostě oba nenahraditelný. "Nechci tě potřebovat, protože tě nemohu mít." "K posedlosti není potřeba důvod. Proto je to posedlost." ()

Triple H

Ustáť so cťou červenú knižnicu, ktorá by inak krásne zapadla do nedeľného popoludnia na Hallmarku - Eastwood je frajer. Meryl Streep mi nikdy k srdcu zvlášť neprirástla ale je vynikajúca herečka, bez debaty a herecky to za oboch hlavných aktérov potiahla hlavne ona. Bolo zaujímavé starého pána vidieť v takejto preňho pomerne nezvyčajnej, rozcítenej polohe. ()