Dvaja priatelia Gábor a Tibor sa navonok živia upratovaním. V skutočnosti sú to podvodníci. Najmä Gábor má nesmierny talent klamať, čo využíva na zvádzanie osamelých žien, aby im potom vybielil účet. Jedného dňa si zmyslí, že si chce uloviť väčšiu rybu. Spozná krásnu balerínu Hanu, a uvedomuje si, že ak chce, aby ho dotyčná brala vážne, tak musí nasadiť všetky svoje tromfy. (ČSFD)

DR.SZ

Dle mě je tento maďarský film podařeným kouskem se zvláštním poselstvím. Kdyby nebyl namluven v dabingu, tak bych si myslel, že je natočen v USA. Hlavní hrdina není téměř v žádném smyslu kladně založený a baletka Hanna mu to pěkně vysvětlila, jak je zlý. Mohl by se rozhodně zlepšit střih i kamera. A chameleon, po němž se film jmenuje, by se mohl tam více objevovat. Jinak hodnotím jako lehký nadprůměr - 77%. ()

spotczek

Příběh téměř romantický, jen bez romantiky, jak se podvodníček zamiloval do baletky, která nakonec vypekla jeho. Respektive jak může člověk dojít svého trestu ve chvíli, kdy to vypadá, že se už už vydá na správnou cestu. Jedná se o klasický mainstreamový počin, který však nenudí. Je pro mě zajímavý využitím prvků romantického, nevážného, "konzumního" filmu k vytvoření něčeho neočekávaného. Zpravidla se v těchto typech příběhů ztotožňujeme s hrdiny a "držíme jim palce", ale zde v podstatě od začátku čekáme nějakou katastrofu. Rozuzlení by běžně mělo nereálně idealistický háv, a ačkoliv k happy endu vlastně dojde, rozhodně není romantický a k hlavnímu hrdinovi shovívavý. Vše dopadne dobře, protože spravedlnost, byť oklikou, nabyla vrchu, a právě protože hrdina dostal na frak. Vlastně se jedná o moderní podobu rčení o tom, že lež má krátké nohy, okořeněnou ještě hlubším poznáním lidské nátury: zpravidla doženeme sami sebe. ()

solisoli

Tento raz Maďarská kinematografia nezapôsobila, ako je u nej zvykom. Príbeh sobášnych podvodníkov pôsobil príliš monotónne, aj keď dej svoj spád mal. Celé to prebiehalo v jednej rovine pri ktorej už zlyhala aj logika. Boháčová dcéra sebavedomá a prezieravá baletka, odhalí hneď na začiatku podvodníka Gábora. Aj keď vie čo od neho môže očakávať sa do neho zamiluje a dokonca s Gáborom aj vyspí. Gábor, aby splnil baletke želanie, zakefuje si aj vysokopostaveným docentom. To by už asi stačilo, aj keď na hlavu momentov tam bolo viac. ()

FandaF

Jedním slovem nářez. S napětím jsem sledoval zajímavý a neokoukaný příběh, který se svižně zaplétal čím dál víc a diváka si tak udržel do úplného konce, ani o vteřinu míň ;-) Nejlepší maďarský film jaký jsem kdy viděl. Vysoce hodnotím právě proto. ()

kolodej1

podle mého velmi vydařený film, moc tak dobrých filmů za poslední roky u nás nebylo. Relativně zajímavě rozehráno, pokračování ovšem bylo ještě zajímavější, když se kluk pustil do velkého sousta. Bylo zajímavé sledovat, jak se v tom Gábor začal topit tak, že nebyl schopen vnímat, jak mu čím dál víc hoří půda pod nohama. Šikovně natočeno, má to své napětí, posledních 15 minut filmu je pak úplně nejlepší ()

Vojpa

Popravdě řečeno, tento film jsem si původně vybral kvůli Gabrielle Hámori. Ukázalo se, že nejde o komedii, ale spíše o odpočinkový film o napáleném podvodníkovi. Ve svém žánru určitě neurazí a jeho velkým kladem je i to, že se dokázal vyhnout obvyklým romantickým klišé. ()