Velký šéf

• Hongkong The Big Boss (více)

Děj tohoto filmu začíná příjezdem Cheng Chao-Ana (Bruce Lee) a jeho strýčka (Tu Chia Cheng) na okraj Thajska na jedno malé předměstí, kde Cheng úspěšně sežene práci v továrně na led. Cestou potkají bratra Su Chena (James Tien), který se mezitím popere s bandou padouchů. Ve svém prvním dnu v práci Cheng Chao-An rozbije velkou kostku ledu a z ní vypadnou drogy. Následně začnou mizet dělníci v továrně a nakonec je zabit i Su Chen. Cheng Chao-An začne pátrat, co se vlastně děje. Po únosu nevlastní sestry a vyvraždění příbuzných zjistí, že v továrně na led mrazí do kostek ledu drogy, načež zabije šéfova syna (Tony Liu) a nakonec si to ve velkolepém souboji rozdá s hlavním šéfem (Han Yin-Chieh alias Hon Ying Git). Ve filmu se objeví několik začínajících herců - Peter Lung Chan, Billy Chan, Tony Liu ale i veteráni Han Yin-Chieh, Lee Kwan, James Tien. (Cerhenak)

mildaaa

Normálně bych dal 2*, ale protože ten film je až tak nechtěně srandovní a díky krásné asiatce, která chce osouložit opilého spícího Bruce Leeho, dávám 3*. ()

tranquill

Výborně natočeno, téměř bez těch klasických "idiotských" dialogů, kterými jsou bojové snímky (nejen) hongkongské produkce hojně protkány. Bojové scény jsou přirozené, bez registrace nějakého zrychlení, samozřejmě musíme přivřít oči nad těmi skákacími :-) Prostě kung fu klasika! ()

Sign

První a prlkopnický film legendy všech legend, u těchto filmů nemůžete řešit a srovnávat s jinými to prostě nejde, ústřední hudba je klasika Kung Fu filmů stejně tak jako hudba z Hodný Zlý a Ošklivý či Tenkrát na západě pro westerny, je to typický Kung Fu film jak má být, síla a energie úplně valí z obrazovky a vy doslova můžete cítit ten úder co zasahuju svým soupeřům, tomuto nadčlověku se nikdy nikdo nevyrovná :-) ()

Nix

Vidět to tak v tom roce 70 nebo trochu později i v 80.tkách tak to muselo být fakt naprosto fantastický. Je to trochu jiný kung-fu film, Bruce se snažil dycky dát i nějaký příběh a kdo ví co vše. Ale já se dycky budu dívat jen na to, jak nakopává zadely a to mne bude bavit dycky nejvíc. Ostatní už moc nevnímám. ()

Likan7

Moje první zkušenost s Brucem Lee. I když očividně umí hodně, film je natolik nudný, že mě jeho schopnosti ke konci už vůbec nezajímaly. Děj a dialogy mě vyloženě odrovnaly a ty bitky zase nejsou tak skvělý. ()

AlexDLarge

Kdo si o tomhle filmu myslí, že je "béčkový" se dost mýlí. Je přímo "zetkový". Není tu téměř nic, co by za něco stálo. Scénář, režie, herecké výkony, souboje(hlavně krev). Ale tento film má něco, čím se v té době nemohl pochlubit žádný film. Ano je to BRUCE LEE. Stačí jenom, když se podívá nebo tváří naštvaně a člověk mu prostě nemůže nefandit. Každý jeho pohyb je ostře sledován a diváky vyžadován. Dnes už je to kult. Ale rozhodně ne díky kvalitě. ()

Smoulin

Nejlepší film s Brucem, kultovní hlášky, úžasná hudba, kápo v námořnický čepici, autobusy nepřátel a Šéf házející klec s andulkama na větev! Enjoy... ()

Clark_Kent

Jak si Bruce s nepříznivýma vejlupkama z továrny na led, lehce poradil. Mistra se nevyplácí nasrat. Za mě jedna z větších Leeovek. ()

Pitryx

Nádherně primitivně naivní. Bruce měl ve scénáři pramálo místa se předvést, což je veliká chyba, protože přece kvůli němu se na to divák chce mrknout ne? Je mi líto, ale mně osobně to skoro nebavilo a to ani kdysi dávno. Ale přece jen... 201111170/0 ()

RigorMortis

Pre mňa osobne zatiaľ asi najslabší film s Bruceom Lee. Príbeh klišovitý (naivný hrdina z čínskeho vidlákova príde za príbuzným, zamiluje sa do ženy a skope na hromadu množstvo záporákov). Súboje asi do prvej polovice až dvoch tretín filmu pôsobili komicky, čosi medzi breakdance a epileptickým záchvatom. Litre asi červenej farby namiesto krvi a dramatické prestrihy. Zmena k lepšiemu nastala, keď sa toho chopil Bruce.  Divne pôsobil aj soundtrack, Pink Floyd som si v čínskej bojovke zo sedemdesiatok fakt nevedel predstaviť. Ako som však neskôr zistil z viacerých zdrojov, Floydov zrejme autori filmu použili ilegálne. ()

Filmaris

The Big Boss alebo film, ktorý spravil z Bruce Leeho hviezdu. Príbehovo nič zaujímavé, ale prevedenie a celkový dojem stojí zato. Bruce tu síce nerozdáva údery hneď od samého začiatku no aj napriek tomu zvláda udržať diváka. Je tu veľa pekných momentov, kde to už tak tak vyzerá, že Bruce zasiahne no nakoniec sa zaobíde aj bez toho až kým nepríde ta práva chvíľa. Súboje v tomto filme sú rôzne. Niektoré sú dobré, iné zas menej zaujímavé po stránke choreografií. Sú tu aj davové bitky, ktoré sú zvládnuté celkom fajn, a aj napriek chaosu účinkujúcich sú prehľadné. Niektoré postavy sú sympatické, hlavný záporák je prefíkaný a zákerný a prekvapivo to má aj niekoľko vtipných momentov nato aký je tento film miestami dosť drsný a brutálny. Škoda tej krvi, ktorá bohužiaľ vyzerá ako farba (ono to aj bola farba) a sem tam nie veľmi dobrého editu pri akčných scénach. Bruce Leeho ikonického kriku je tu ale požehnane. Na jeho prvý celovečerný film, kde si zahral hlavnú úlohu veľmi slušne. ()

rogger

Asi už budem opakovať po vacsine nazoroch..no je to tak.. naivný bitkársky filmeček s neohrabanými bitkami pri ktorom som si akurát odpočinul a mierne si zaspomínal a pokochal sa legendárnym Bruceom. Príbeh pomsty smrti brata je proste vec, za ktorú sa majster dokáže prebiť desiatkami protivníkov,kaskadérov. Takže kludne si najdite tu hodinku a pol a mate o relax postarané :) ()

chrustie

Dobře si pamatuju, jak sem tyhle hitovky louskal na VHSkách, které sem si jako děcko půjčoval na tajňocha od švagra. Bruce Lee byl dýmař a celkový koncept, s jakým byly tyhle filmy točené, je dneska už naprosto šílený. Bohužel, v tomhle případě je i osobních soubojů jako šafránu a Bruce se spíš jenom řeže s kupama dalších bambusáků. Osobně jsem názoru, že má tenhle borec lepší fláky na triku. ()