Letadlo, na jehož palubě byl univerzitní fotbalový tým, havarovalo ve sněžné bouři uprostřed zasněžených hor. Na přeživší hráče čeká děsivé překvapení: ocitli se v teritoriu podivné stvůry, která lační po čerstvém mase! Uprostřed třeskuté zimy začíná nerovný boj o přežití... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Berseg odpad!

To byl ale zážitek. Triky provedené stylem, že by se za ně styděli i filmaři před 20 lety a scénář napsaný snad žákem první třídy. Celé to bylo plné absurdit a chyb. Například: - Na začátku filmu je uvedeno, že je jeskyně Jetiho ve výšce 5800 m.n.m., to znamená, že se celý film odehrává ve výškách nad 5000 m.n.m., ale jak zázrakem nikdo neumrzne a v pohodě tam vydrží několik dní a nocí jen v mikinách - ztratí se letadlo a na záchranou akci se vydají dva „amíci“ z jedné zapadlé stanice horské služby v Himalájích (prostě nikomu jinému nechyběli) - v cca. 42. minutě filmu jdou na lov jakési Himalájské veverky, ale uloví zajíce (králíka) a nakonec si na ohni udělají kuře - když po několika dnech přijde na řadu kanibalizmus, tak těla která jsou x dní na mrazu jen tak v pohodě naporcuje skleněným střepem (vůbec nejsou zmrzlá) A tak by se dalo pokračovat do nekonečna… ()

Vital

Na každý pád,zajímavý nápad.Atmosféra filmu je pěkná,i himaláje a v celku i Yeti,ale tak maximálně hodinku,a potom to začne mít neskutečně strmí pád,jak sami Himaláje,Yeti je pěknej,ale když vidíte jak skáče na tak děsně ubohých a levných triků,tak tomu sami nevěříte,potom s tou pastí(nebudu schválně psát kdo) bylo jasné,že je to až moc snadné a potom to konečné umíraní záchranářů je skutečně ubohé,a nemluvně o způsobu zabití Yetiho,tam už nejspíš nestačily nejenom peníze,ale i fantazie.Jako film je to zajímavé,ale spousta chyb. ()

FuzzyLama

Skvělý film, tak dobře jsem se už dlouho nepobavila. Yetti mi připomínal opelichaného většího plyšáka, který skáče jako gumídek a nechyběly ani vtipné dialogy herců (jen jestli tak ale byly míněny :) ()

freezer02 odpad!

Tohle mysleli opravdu vážně? Bez přehánění nejhorší horor všech dob! Tragické triky a ten Yeti vypadal jak nějakej dědek z ústavu. Opravdu hodně mizerně natočené! 1% ()

pirate

Vysvětlí mi někdo, proč ta bestie začala skákat až na konci, když mohla po celý film a ulehčila by si práci a proč jednu krásku hned zabila a druhou si musela nechat na spaní? Docela nelogické. Normální krvák se sněžnou bestií. Opravdový TV film s lacinými efekty (až na krev), které se občas i opakují. Žádný vyjímečný děj. Nic víc, nic míň. Dvě a půl hvězdy za to, že jsem se nenudil a neviděl jsem něco, co by mi úplně zkazilo večer po těžkém dni. ()

PurN

Tohle nemohl nikdo myslet vážně. Hledáte film se vším odfláknutým? Tak tento je přímo určen pro vás! Tento film má snad opravdu všechno. Letadla, Yetiho, laviny.. ale co nemá, je logika všeho. Od poloviny jsem si to jen přetáčel až na finální rozuzlení.. Y.E.T.I. - Yetiho neEminentní a Tupá Imbecilita. ()

Mark1983

Abych se přiznal,tento film mě zklamal na celé čáře,což tu jednu hvězdičku dávám za to,že jsem to dokoukal. Dokonce i Sněžný muž vypadá jako pitomec,a tolik jsem se na tento film opravdu těšil,jelikož jsem horor se Sněžným mužem ještě nikdy neviděl,a musím konstatovat,že to mohlo dopadnou o moc lépe. Takhle z toho vznikla nezáživná a téměř odpadová sračka. ()

zanvalzans odpad!

Efekty sú na hovno.A trápny trojprstý snežný muž vyzerá k smiechu.Jeho ruky vyzerajú ako nohy pštrosa a ksicht má ako škret s "pána prsteňov"Podobné sračky ako "návnady"alebo "gargoyles"môžeme hodiť do jedného vreca! ()

Monellito

Komedie plná hlouposti a nesmyslů a hlavně šílené animace. Opravdu film jen k zasmání a nebo jako kulisa při kalbě. ()

AmunRa odpad!

Moc vážné, aby se to mohlo rovnat Sharknadu. Banda fotbalistů havaruje v letadle v Himalájích a začne se vybarvovat, kdo je kdo. Záporák v podobě křížence orangutana a horské kozy, který je očividně nesmrtelný a pro větší obludnost občas mění barvu srsti, je nám ukázán v celé své trikové neumětelnosti hned v prvních vteřinách filmu. Dále Mirek Dušín (Marc Menard neskutečně podobný Casperu Van Dienovi) jako vysportovaný blonďák s nezlomným charakterem a nekonečnou zásobou energie, krásná managerka, aby měl blonďák koho zachraňovat, intelektuálka s pevnými zásadami, křivák a houf společníků na sežrání. Komedii zastupují Himalájské reálie s deseti centimetry sněhu, králíky a milými smrčky kolem nebo pokusy zapálit sirkou hromádku zasněženého zmrzlého dřeva. Prostě pokus o Sharknado nevyšel, je to jen další pitomost, kterou jednou vidět je o jednou víc, než by bylo záhodno. ()

Chobotano

Tohle se asi ani nedá slovy vylíčit, to se musí prostě vidět! Dovedu si představit jediné vděčné a bavící se publikum: partu zhulených pubišů Pokud tohle myslí tvůrce vážně, měl by si jít na několik měsíců odpočinout do klecového lůžka. To je ta reálnější varianta. Jelikož ale nemůžu úplně vyloučit sympatickou možnost, že si z nás prostě jenom záměrně dělá prdel, dávám alibistickou jednu hvězdu. ()

Trucker odpad!

Varuji před spoilery, popisuji vlastně celý "děj" téhle hrůzostrašné kraviny. Film je nesporně parafrází svého slavného předchůdce s názvem Přežít. I zde se jedná o pád letadla s fotbalovým týmem do horského masivu. Oproti klasice je ale "vylepšen" tím, že ve fotbalovém týmu jsou povinné eliminace rasismu a sexismu, takže členy týmu amerického fotbalu jsou mimo jiné pochopitelně i Asiatka a dredatý rastafarián, který musí mít ve spoustě scén důležité slovo pronesené typicky dynamickým huličským způsobem doprovázeným "yeah, bratha, nigga" gesty. Kapitánem týmu je pak týpek s decentní vizáží latentní buzny, kterému filmaři necitlivě namalovali rty narůžovo, aby zdůraznili jeho přínosné a nezpochybnitelné verbálně pronášené návrhy na operativní řešení nastalých situací. Skoro neskutečným "přínosem" je ovšem lidožravý Yetti, který si od trosek letadla odnáší mrtvoly a ještě předtím si pochutná na jednom ze dvou odvážlivců, kteří šli hledat vysílačku do odlomené ocasní části letadla, která skončila několik kilometrů za částí, kde se naše partička nachází. Tohoto chlupatého zubatého homunkula se pochopitelně preventivně zděsí i dva záchranáři horské služby, kteří se ze své základny vydali hledat letadlo pěšky - asi pro utužení kondice, nebo proto, že filmaři neměli dost prostředků na to, aby se vrtulník ukázal ve filmu na více než třicet vteřin v úvodní části pátrání a dejme tomu čtyřicet vteřin na konci filmu. Počínajícímu kanibalizmu mezi hladovějícími trosečníky zabrání již zmíněná uvědomělá Asiatka, která všechny zbývající mrtvoly dokáže nějakým záhadným způsobem spálit na ohýnku vysokém asi půl metru. Ve chvíli, kdy se pěší výprava záchranářů již pomalu blíží ke skupině a cestou narazí na dvě nedojedené levé nohy, které Yettimu nějak nesedly, rozhodne se skupina ve strachu před tímto monstrem opustit danou lokaci a zkusit štěstí při pěším výletu do civilizace (toto rozhodnutí není realizováno ani není vysvětleno, proč tomu tak je). Té noci je druhý ze dvou odvážných lovců vysílačky zastřelen signální světlicí ranou mířenou přímo do xichtu, protože si jiný člen výpravy myslí, že se Yetti konečně zjevil na veřejnosti a má hlad. To se stane realitou o chvíli později, když se pokouší dostat do zbytku trupu letadla skrz okýnko a při té příležitosti shodí tento kus do propasti, takže parta trosečníků ve spěchu běží ven. Pochopitelně je tam jeden, který tvrdí, že "nemůže", ale jedna slečna ho dostane ven v poslední chvíli. Ale pro dobrotu na žebrotu: poseroutkovo srdce se vzápětí stane chlupáčovou půlnoční svačinou a dotyčné slečně je rozdupnuta hlava. Chvíli poté je Yetti úspěšně, leč jen dočasně, zapálen - jeho srst politá hořlavinou s pomocí další světlice hezky vzplane, ale on se válí ve sněhu a uhasí se. Za trest si odnese přítelkyni kapitána týmu, kterou, kdo ví proč, nesežere, ale jen si z ní udělá mazlíčka na noční přitulení. Trosečníci se samozřejmě s pomocí záchranářů vydávají na záchrannou misi. Aby toho nebylo málo, najednou se zjistí, že Yettiové jsou dva, nicméně jsou oba zastřeleni, což ale utrhne lavinu. Ale nebojte se, výprava se před ní úspěšně schová za kámen. Pak se vydá na planinu, ze které ji má vyzvednout vrtulník. Ale pozor: Yettiové zázrakem přežili a jsou řádně naštvaní! Vydají se za výpravou a ta, přestože záchranáři mají každý svoji devítkou, do které ve stylu amerických cops narazí zásobníky, se vydá, jak jinak, pouze na útěk. První výstřely zazní neomylně až když je pozdě a další trosečník to má za sebou. Hned ho následuje i záchranářka, která střílela. V tu chvíli začne střílet i druhý záchranář, ale není dost obezřetný, takže je rovněž zakousnut a posnídán. Trosečníkům zbude aspoň vysílačka a zavolají si vrtulník. Divák nezůstane mezitím ochuzen o vsuvku, kdy kapitán týmu po nedokonalém odražení Yettiho visí za jednu ruku nad propastí a nese váhu svou a ještě Yettiho, který mu visí na noze. Finální scénka je tak "grandiózní" jako celý film: „Mrtvola“ střeleného lovce vysílačky z ocasu letadla se probudí v trupu, kde výprava strávila většinu času, a zjistí, že tam už sám. Ironií osudu se kousek od něj ze sněhu vynoří Yettiho pazoura a tragický konec je už naštěstí překryt titulky, což je možná bohužel otevřená zadní brána pro další díl tohoto úžasného výtvoru. () (méně) (více)

Pollini

Ještě jsem neviděla sněžného muže skříženého s blechou, uvidíte sami. Tradičně samozvaný hrdina kapitán týmu zachraňuje morálku ohrožených. Dostatečné množství krve i počítačových záběrů, které jseu mírně řečeno srandovní. A kde je to peklo? ()

Josef.Svehla

Tak poprvý v životě jsem viděl ve výšce 5800 metrů nad mořem klasický les, horskou službu v Himalájích tvořenou výhradně Američany mající dalekohled , kterým se dívají za kopce na vzdálenosti desítek km, Yetiho, kterej je horší než Terminátor, a hlavně dementy, co jim hoří za prdelí letadlo pronášející už klasickou větu, "Rozdělat oheň je priorita ". To sem fakt už nedal, sice sem to dokoukal, ale stálo mě to hodně sil, jasný kandidát na odpad, nic co bych musel vidět ještě jednou, leda bych byl hodně smutný a chtěl se pobavit, nicméně do konce už bych to nedokoukal . ()