Letadlo, na jehož palubě byl univerzitní fotbalový tým, havarovalo ve sněžné bouři uprostřed zasněžených hor. Na přeživší hráče čeká děsivé překvapení: ocitli se v teritoriu podivné stvůry, která lační po čerstvém mase! Uprostřed třeskuté zimy začíná nerovný boj o přežití... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

drackula

Keďže ide o TV film z produkcie Scifi chanelu, vedel som do čoho idem. Nevadil mi preto ani naivný, miestami nelogický scenár, ani treťotriedny herci, ale jedna vec mi prekážala vrchovato. Bol to samotný Yeti, alebo ak chcete „snežný démon“. Využívanie jeho potenciálu bola najväčšia slabina filmu. Komplet postavu a tvár nám totiž tvorcovia ponúkli priam okamžite a tak sa vytratila akákoľvek tajomnosť a špekulovanie o jeho výzore. Časom sa tak jeho pobehovanie stalo nudným a ak sa aj schyľovalo k napínavej, krvavej naháňačke, postavu Yetiho úplne zabili trápnymi digitálnymi „skokmi“. Pokiaľ hral Yetiho herec v kostýme bolo všetko ok. Yeti bol síce trošku ťarbavý, ale uveriteľný. V momente keď mal pôsobiť svižnejšie, stavilo sa na digitál a tak niesú výnimkou šprinty alá Usain Bolt a ani 50 metrové skoky ! Skrátka hrôza. Každopádne krvi je dosť, vtipné scény sa tiež nájdu, takže ako celok to nieje úplný odpad. 30% ()

AsylumFan

Yetti je vzácný, v červené knize ohrožených druhů zapsaný humanoidní tvor, žijící v Himalájích. Vyniká vysokou houževnatostí a odolností. Jeho srst je neprůstřelná a dokonale jej chrání před projektily ze střelných zbraní. Běhat dokáže rychleji než Usain Bolt, skáče výše než Sergej Bubka, a to navíc i bez tyče. Bez problémů umí odpružit sebevětší lavinu, že by mu i Pavel Liška mohl závidět. Yetti ze všeho nejvíce miluje lidi všech barev i vyznání, a je velmi potěšen, kdykoliv ho nějaký člověk navštíví v jeho jeskyni. Lidi má rád jak syrové, tak i pečené. Když v Himalájích havaruje letadlo s americkým fotbalovým družstvem, je rozpoutána obrovská záchranná akce, které se účastní oba dva členové himalájské horské služby. Koho by udivila skutečnost, že na celé Himaláje stačí dva záchranáři, ten si musí uvědomit, že na těch pár kopečků je to až až, nejsme ve velehorách, jako například v Krkonoších. Ztroskotavší kovbojové na území yettiho nevěstí nic dobrého. Podaří se poslednímu žijícímu páru kriticky ohroženého druhu yetti přežít několikadenní přítomnost amerických sportovců? Boj na život a na smrt začíná... - - - Jeden z nejlepších špatných filmů Paula Zillera, který vás vtáhne do děje a už nepustí. Milovníky špatného filmu může odrazovat vysoké hodnocení filmu, ale není důvod k obavám. Ve filmu je vše, co u Zillera tak milujeme - špatní herci, hrozné efekty, negace fyzikálních zákonů i spousta groteskních scén. - Hotový koncert - 100 %. ()

Kangaxx odpad!

Je až zaražajúce, že aj takéto sračky si dokážu na seba v dnešnej dobe zarobiť. Keď sa tak nad tým ale zamyslím, tak to až také zaražajúce nie je, je to skôr smutné. Na plátne/monitore/laptope/vode sa bude 90 minút mihať 6-členný !!! futbalový tým, reálie letnej Oravy symbolizujúcej Himaláje, tradične pár ženských na odpútanie pozornosti +aby mali účinkujúci po nociach koho dávať, jeden kameraman a dvaja narkomani (jeden režíroval , druhý písal počas natáčania scenár). A samozrejme 2x Yeti, resp. kameraman obalený vo vate. K deju sa vyjadrovať nebudem, ten už výstižne opísal Maxxim. Spomeniem len, že tu nie je minúta príbehu, ktorá by neurážala aspoň neándrtálca svojou ultrastupiditou. Za všetko hovorí to, že podľa autorov v cca 6000 metrovej nadmorskej výške rastú hustejšie borovicové lesy ako v kanadskej divočine, že tam prespíte v tričku, že zrúbete smrek a kuríte potom drevom z listnatých stromov, že holka s dvoma mozgovými bunkami trafí rozbehnutého zajaca malajzijským oštepom priamo medzi lopatky, že na zmznuté telá stačí hodiť zápalku a horia ako letecký benzín, že po 4 dňoch na diéte začnete porcovať a jesť zmrznutých kamošov, že zachránari rozložia tábor 200m od vás, lebo ich štípu vlasy od mrazu, že pred lavínou sa skryje 7 ľudí za 1,5 metrový smrek ..... Pomedzi takéto nelogickosti sú vsunuté zábery šedivého šimpanza : šimpanz obdivuje krásy Oravy, šimpanz hľadá hríby, šimpanz pije gumidžús, šimpanz hrá tenis so svojím dvojčaťom, šimpanz je nesmrteľný....proste sračka sračiek a vopred sa ospravedlňujem slovu "odpad" pretože táto sračka je ďaleko, ďaleko pod jeho úrovňou. Možno sa niektorí čudujete prečo takéto veci vôbec pozerám : jednoducho preto, že viem že to bude shit a mám chuť sa poriadne zasmiať, a hoci som sa pri tomto destiláte idiocie bavil kráľovsky, je mi ľúto hodnotiť odpadom, pretože snímok úrovne odpadu nedosahuje ani z 10%. Oproti tomuto by jednoducho mohol byť Grizzly park kľudne nominovaný na Oscara..._________________________________________________________________________________________ DOKONČENIE KOMENTU OD MAXXIMA : Záchranár a vodca, ktorý bol titulovaný od trénera nebojácne vchádzajú do brlohu, kde sa zatiaľ turistka pokúša vymaniť zo zovretia. Ruku vatovca odhadzuje so svojho brucha asi dve a pol hodiny, no nakoniec sa jej to podarí. Poslúchne svojich záchrancov a pri opúšťaní jaskyne sa rozbieha a skáče ponad pripravenú pascu. Tak to urobia aj oni dvaja. Keďže vatovce o pasci nemali ani tušenie, dali sa nachytať a do pasce zapadli po zadku. Následne sa spúšťa lavína na záberoch zapožičaných z National Geographic, pretože očividne neboli z rovnakej dielne ako tento blábol. Lavínu sa im ešte podarilo prežiť keďže sa schovali do smrekovej škôlky a pevne sa pridržali machového podložia v póze serúc dolu kopcom. Tu budete mať možnosť vidieť hore spomínané končiare Himaláji, ak zase nejde o Krušné hory, či iné pohorie. Spokojní a plní radosti sa rozhodne vydávajú na cestu k rokline, kde ich má čakať helikoptéra. Vedúci horskej služby má jeden geniálny nápad za druhým, keďže sa pomaly schyľuje k večeru, navrhuje založiť tábor a prespať. Na tom by nebolo nič divné, nie keby nepostavili tábor na mieste, kde sa stretávali korytá lavínových pásiem. Keby sa urvali tak ich nájdu vo Vietname. Noc prešla a s ňou aj únava vatovca, ktorý sa stihol vyhrabať z jamy zasypanej lavínou, ošetriť si smrteľné zranenia a zbehnúť do údolia dať sa učesať. Podľa kuloároch sa mali brať medzi sebou navzájom. Načesaný, vystylovaný a nahnevaný sa dáva do behu za nimi. Dobieha ich razom, jeden zo skupiny sa oddeľuje aby sa odľahčil a zároveň namlsal čokoládou z lietadla. Neveriac vlastným očiam v diaľke (No v diaľke, vo vzdialenosti 2 metrov od seba zachytáva pohyb, je to pohyb vatovca trochu neistý po predchádzajúcich skúsenostiach, ale predsa pohyb. Neistý preto, lebo sa prikrčený zakráda poza stromky, akoby išiel spáchať vlastizradu.) vidí pod rúškom sivých vlasov, ako sa vzdialenosť medzi ním a obludou (z 50. rokov) neustále zmenšuje a zmenšuje. Chalan pribieha ku skupine a chce sa vyplakať, no namiesto toho dostáva kopa do gulí, za nerozdelenú čokoládu. Keď sa na obzore ukáže vatovec, všetci spozornia, ženy prestanú perie driapať, chlapi dopijú posledné pivo a môžu sa sústrediť čisto na vatovca. Prvý púšťa čokoládový zradca, ktorý bol pozbavený krčnej tepny a následne aj krku. Potom je na rade pokojná záchranárka, ktorá si medzitým vystrieľala olympijské zlato v biatlone. Keď však vatovec priskočí aj k nej svojím povestným „megaskokom“ cez celú mapu, nie je jej všetko jedno. Náhle sa jej zmení očný tlak pod tiahou troch prstov vatovca na jej buľvách. V dôledku tohto pretlaku aj zomiera. Ďalším na zozname najväčšieho masového vraha Himaláji od dôb vražedných útokov na Tibeťanov, je samotný horský vlk, ktorý bol urvaný a následne svojím stehnom vyšľahaný po hlave a bokoch. Pred samotným koncom ešte vatovec dostal dávku z protilietadlového dela Greta. Na chvíľu to s ním otriaslo, keďže si ľahol na brucho no o sekundu, či dve bol na nohách a rozcvičoval sa na final fight. Posádke sa podarilo ujsť beštii na 150 krokov, pretože ich ďalej nepustila roklina. Ale toho mal práve dosť nielen vatovec, ktorý išiel svoju najnáročnejšiu túru v živote, ale aj samotný vodca spomedzi plebsu. Ten chytil raptusa a „futbalovým“ zákrokom skolil opa na zem, ako sa tak pasujú, dopasujú sa až k rokline. Takmer spadnú dolu, sila „futbalistových“ ramien však zachytáva jeho a aj opa na jednom z dvoch koreňov pohoria Ťan Šan. Jedna ruka netleská sa hovorí, ale tu to platí opačne, jedna ruka robí divy. Drží na nej nielen seba, ale aj vatovca zakliesneného na teniske resp. členku nešťastníka. Nemožnosť ho zachrániť podaním ruky, vnukla turistke geniálnu myšlienku a síce oštepom, ktorý vážil 50 kg a ktorý mala celú dobu u seba, strhnúť preemotivovaného vatovca na dno priepasti. Omotala oštep reťazou, ktorú zohnala pravdepodobne z helikoptéry, ktorá sa bez nej v tomto ročnom období do hôr nemá šancu dostať a následne ho zabodla do boku príšery. Potom reťaz ešte rýchlo omotala o kameň, aby bola sranda. Kameň potlačila a op mal letecký deň zadarmo. Následne vatovec rozšíril farebné spektrum, ktorým bolo možné na neho nahliadať, o sivú farbu, keďže sa z neho stala neidentifikovateľná krupicová kaša. A takto nejako to asi prebiehalo. Zámerne som nespomenul ďalšie perličky z natáčania, ako vytrhnuté srdce paznechtami, alebo rozpučená hlava papučou devinou, aby som vás neokradol o všetko čaro, ktoré tento žrút času obsahuje. Jednoznačný rezultát znie najslabší film, ktorý som kedy videl a v porovnaní s Grizzly parkom odpad na ležiacu osmičku. () (méně) (více)

jefff

Jak je možné, že na jedné ruce dokáže člověk udržet téměř minutu kolem 600kg živé váhy? Jak je možné, že téměř 600kg živé váhy dokáže skákat desítky metrů do dálky i výšky? Jak je možné, že lidé zvyklí na běžnou teplotu, vydrželi bůhví kolik dní v mikině v Himalájích v pěti tisících metrech nad mořem? Na všechny tyto i další otázky najdete odpovědi v Mrazivém Pekle - filmu plného hrdinství, logického uvažování, bravurních hereckých výkonů, mistrných dialogů i oči přecházejících pc triků. Mrazivé peklo je to nej z žánru! :-D ()

eagle-eye

Ty bláho, Paul Ziller je Ed Wood nového tisíciletí. V podstatě jde o lacinější variantu filmu Přežít s tím, že letadlo s klucima a holkama spadlo v Himalájích a notně to nasralo 2 krvelačné Yeti. Film jsem bez problému dokoukal do konce, protože taková zhovadilost se jen tak nevidí, ale tu hvězdu dávám opravdu jenom z recese. Jakože se tomu všemu směju, ale jinak je to děs na entou neznamená, že bych měl dávat více. Nikdy jsem třeba nevěděl, že v 5.800 metrech rostou 10-ti metrové smrky, žijou tam zajíci, není tam ani moc zima (mikina,tričko s krátkym rukávem, od hub se nekouří, omrzliny žádné), Yeti je krvelačná příšera skákající 50metrů daleko a 20metrů do vejšky. Herci naprosto otřesní, ti snad z toho měli prdel, scénář postrádá jakoukoliv logiku, z trosek letadla se ze záchoda otevřou dveře, z nich vyleze jeden z hrdinů a diví se, co se kolem stalo... Kdo film neviděl, asi neuvěří, co je v dnešní době možné natočit...;-) ()

Holina odpad!

To zas byla taškařice. Kdo lačnil po pořádném hororu s Yettim ať zas klidně zchladne. Herci se v kostýmech sněžného muže evidentně nemohli ani hnout, takže pokud už musí běžet, vypadají jako když spěchají na záchod. Kombinace béčkového hororu a Přežít je přesně taková jakou ji čekáte. Digitální efekty dělané na Atari 800XL, dialogy jako z Jů a Hele, herci pobraní z komparsu. Prostě béčko jako poleno, takže fandové žánru by to vidět měli (jsou už přece jen zyklí na leccos). Více zde ()

colapso odpad!

Tři odlehčené krvavé scény,to je vše co film nabízí.Maska Yetiho je poměrně povedená,jinak hrozně nudná stupidita. ()

Prochy38

Ach jo, taková škoda. Ze začátku to vypadalo ještě celkem nadějně. Když pominu veškeré hovadiny, které nám tvůrci narvaly do 5800m n. m., jako třeba hustý les. Ale to čert vem, i když mě teda fakt hodně bolí, že někdo točí film o Himalájích a nezjistí si ani základní věci... Jinak co ze začátku mělo aj potenciál, Yeti mi přišel dobře udělaný. Lepší než ryze digitální monstrum. Sice se sem tam objevil CGI záběr... no, vlastně asi 3 a pořád se opakovaly... Měli to domyslet. Yeti se hrne sněhem jako senior a najednou v CGI skáče 5 metrů do vzduchu. Chování postav klasika, naprosto nereálné. Blbost totální. A ti dva záchranáři?? To byl totální výsměch!!! Oni jako táboří 300m od těch ztroskotanců??? To byl vtip? A ty jejich postupy jsou totální průser... Škoda, prvních 10 minut jsem tomu dával šance, ale postupně se to tam zmršilo.... těsně od odpadu... Zachraňuje to C. Pope, která se tatínkovi fakt povedla. ()

Zeke001

Na to jaká to je blbost, tak se na to dalo v klidu dívat a občas jsem se i pěkně zasmál. Efekty nic moc, herecké výkony jsou na minimum, příběh se dá, ale už tady bylo něco takového, akorát ted k tomu přidali Yetiho. S hororem to nemá sice nic společný, ale odpad si to nezaslouží. Asi je to tím, že Yeti by se mohl v pohodě zůčastnit olympijských her, ve sprintu, skoku do dálky a v kulturistice. Já dávám 2* za Yetiho, je to borec. ()

mosnak

Úplný odpad to není! A to i přes to,že ten sněžný muž vypadá jako nepovedená tupě skákající opice. Na které jde vidět,kdy je za ní převlečený nějaký borec a kdy je digitálně upravená :-))) Chování postav je nelogické a hudba příšerná. Ovšem párkrát jsem se zasmál... i když to tak tvůrci asi nemysleli! ()

Tunri

Ty animace libový, o jeden lvl výš je Shrek, o jeden lvl níž už jsou Pokemoni. Spoiler: Ruka kamaráda přivázaná ke zlomený noze jako náhradní kloub TOP. A ten běhající a chvílema létající strašák? Prostě bezvadnej, nejspíš použili masku inspirovanou zlounama z Pána prstenů. GARCIA má největší pech v historii lidstva. Naprostý kult vidím ve "vyrvu ti bušící srdce z těla a ukážu ti ho, umlátim tě tvojí vlastní nohou", to prostě nesmí chybět. Celou dobu jsem jen tajně doufala, že tu letušku ošklivák odtáhne do své jeskyně a bude jí tam mučit svým netvořím pyjem - a ejhle! To stojí za to si na ČSFD najít nejmizernější katastrofáky, a pak si udělat filmový maraton :-D ()

El-Barto

Tenhle film jsem viděl v autobuse, když jsem s týmem jel na zápas a musím uznat, že jsme se všichni skvěle bavili. Tolik jsme se ještě před žádným zápasem nenasmáli (a vyhráli sme ;). Ale vážně, všichni jsme už od prvních minut věděli, že se nebude jednat o stejnou podívanou jako o týden dříve, kdy jsme cestou na zápas do Jindřichova Hradce shlédli Shawshank. Vážně, tohle je sice nejstupidnější dílo, jaké jsem kdy viděl, ale s kámošema a pár pivy bych se na to klidně podíval znovu :) ()

ujec odpad!

V poslednej dobe mám pocit, že Kanaďania točia neuveriteľné hlúposti. Majú úžasnú krajinu a námetov na tisíce.Teraz tu máme krajinu vydávanú za Himaláje, ktorá je úplne odlišná od skutočnosti. Chyba za chybou sa valí týmto filmom ako hlúpa lavína na jej konci. Vyberiem len zopár chýb na dokreslenie tohto filmového guľášu: "Tu nás vysadia a odtiaľ musíme ísť pešo" povedal čudný záchranár v krásnej zrubovej chate, ktorú by ste iste v Himalájach nikde nenašli. Neviem prečo pešo, veď najvyššie výsadky pri záchrane boli v Himalájach až vo výškach nad 6100 m. V Pakistane bežne sadá vrtuľník nad 5000 m a vysadzuje nad 6000 m a prelety sú dokonca nad 7000 m a to vrtuľníkmi vyrobenými pred rokom 1972. Horolezcký čakan, ktorý záchranári vo filme používajú v roku 1972 je" Stubai extreme"- vyrábaný v druhej polovici 80 r. Film použil za základ skutočnú udalosť - stroskotanie futbalového tímu v Andách, kde sa stroskotanci zachránili kanibalizmom. Bol o tom natočený aj film. Celá skupinka stroskotancov vyzerá ako hlúpe deti, ktoré nemajú takmer ani základné vzdelanie, preto film by sa mohol považovať za paródiu, ktorou žiaľ nie je. ()

janculeeh

Na béčkovej film se mi podaří narazit málokdy. Když nám ho pustili řidiči na cestě z Belgie do Čech, čekala jsem, že následující cca. 2 hodiny mého života protrpím v mukách. Začáteční výbuch letadla tomu odpovídal. Překvapivě se však béčkovej horor změnil na áčkovou komedii. Tak zpackanej scénář, kostýmy, masky a vůbec, celý prostředí filmu, to jsem ještě neviděla. Lidi uvíznutí kdesi na sněhu jenom v mikinách, záchranný tým složený jen ze dvou lidí, šílený yeti požírající své oběti. Po určité chvíli celý autobus odhalil kouzlo tohoto snímku a kus cesty byl rázem zabitý. Doslova. Za komedii 5*, za provedení odpad! ()

mala_kea

no, začátek je celkem dobře našlápnutý, ale když se objevují scény "přes počítač" a jiné záběry, které nejsou z filmu ihned to zkazí zážitek. Kamera je na některých místech zbytečně kýčovitá a co se týká děje, ten mě celkem překvapil, každopádně pokud jsou děsně efekty, nelze na to pořádně koukat. ()

Deratizer

Je tu plno odpadovýho hodnocení, ale odpad není film, kterej dokáže zaujmout pozornost od začátku až do konce. Pokud se u filmu někdo baví, tak proč odpad? Mě to hodně zaujalo i přes některý nelogický úlety. Jistě, je to kravina, po logické stránce to je odpad, ale zaujme a není tam nic, co by člověka nudilo. Stojí to za shlédnutí. Bohužel film hodně znehodnocuje samotnej Yetti, ne vzhledem, ale těmi svými počítačovými mega skoky jako by byl na měsíci ve stavu bez tíže, kor při svých šestistech kilogramech váhy a všeobecně celkovými viditelně trikovými, uměle trhavými pohyby. To v tomto filmu doslova řve a znehodnocuje to film, protože tímto Yetti opravdu působí nereálně, počítačově a přitom to nebylo potřeba takto přepísknout. Ostatní hloupý nelogičnosti jsou únosný, ale toto je přehnaný. Jinak ale pohoda na zkouknutí. ()

Rathalos odpad!

Fakt som sa velmi snazil tento film brat s rezervou a humorom ako napriklad Sharknado,pri ktorom sa dalo dobre zabavit,ale v tomto pripade to jednoducho neslo,strasne ma vytacala demencia zucastnenych ne-hercov,ktori boli totalne otrasni a neschopni,mal som chut ich roz*ebat,do toho tie primitivne dialogy,z ktorych sa cloveku chcelo plakat a najviac ma dorazilo,ked pri utoku Yetiho hadzali po nom snehove gule,vtedy moj pohar trpezlivosti pretiekol a uz som to len narychlo pretacal,nedal by som to inak do konca,reziserovi Paulovi Zillerovi by som sa vysral do ruk za jeho pracu pri tejto "hororovej" zalezitosti...:-) ()