Volejte řediteli (TV pořad)

Talk-show

Česko, 1994, 30 min

Dadaistický televizní pořad, na který se dá dívat z nemála úhlů pohledu. Z jednoho úhlu si one-man show současného europoslance Vladimíra Železného zaslouží pět hvězd, a to za umění tohoto pořadu bavit demagogií samotného uvaděče (nejvíce odstrašujícím příkladem budiž díly z ledna 2001, téma stávka v ČT) a některých diváckých dotazů. Na druhou stranu si Volejte řediteli zaslouží odpad hlavně za nebývalé Železného umění manipulovat zvláště s průměrnými diváky mající modlu v TV Nova. Takže nakonec kompromisně za tři hvězdy. Na závěr dvě věci - za prvé, Zdeněk Izer dokázal v Šanci celý tento pořad vystihnout skvěle (aby také ne, když to parodovaného dost naštvalo). A nakonec - pokud si špatně na tento pořad vzpomínáte, doporučuji tento odkaz: http://antinova.cz/volejte.htm. Zde si určitě uděláte obrázek, nicméně zde ztrácíte neopakovatelnou atmosféru samotného pořadu.(6.12.2008)

• Thorian

Neuvěřitelná a určitě Oscara zasluhující one-man show Vladimíra Železného, který se zde svým hereckým výkonem může rovnat nejedné tváři televizních obrazovek. Na druhou stranu, i přes úžasné herecké schopnosti bývalého ředitele Tv Nova musím tomuhle pořadu dát odpad!, protože co si budeme povídat: komunisté byli co se manipulace skrz televizní vysílání týče proti Železnému naprostí žabaři. Celý ten pořad byl sice dokonalým představením, byl ale také snůškou lží, lživých grafů, lživých koláčů, lživých dopisů psaných samotným Železným a manipulativních keců od začátku do konce. A to neberu. Odpad!, odpad! a ještě jednou odpad!(15.9.2009)

• FilmFan24

Nemám a neměl jsem nikdy rád televizi Novu, nemám a neměl jsem nikdy rád sebestředného Vladimíra Železného, který měl vždycky pravdu, přestože ukradl televizi a bůhvícoještě! A také je smutný fakt, že díky tomuto po všech stránkách úžasnému pořadu, který doslova manipuloval národem, se mi zhnusily koláče! A to je co říct! Novu raději nesledovat!(10.1.2009)

No. Některé části dobré. čas dobrý, hrdost dobrá. Správné spojení s ředitelem, u čeho trávíte v mládí většinu své času. Musím zde podotknou, že nejlepší punc tomu ale dodala dvojice Genzer a Suchánek. Při volejte ředitelům volala nějaká paní. Tak na co se chcete zeptat? - chci se ohradit oproti vaše vysílání. Vaše vysílání mě vyrušuje při dívání na reklamy. - Tak to se vám paní omlouváme, to je nám líto...tak jsem se dlouho nesmál. Děkuji za příspěvek, aspon, že se Vám dobře žije. Ještě si pamatuji, jak jste nechal v drahých autech odvést z republiky obrazy. Na to nezapomenu. Myslím, že se ještě někdy uvidíme.(12.2.2009)

• Enšpígl

Neumím si představit, že by v zemi, která má zákon o rozhlasovém a televizním vysílání a fungující právní systém k tomu, mohl tento pořad zcela beztrestně, dokonce někdy, až za fanatické podpory rady pro rozhlasové a televizní vysílání / zejména pana Petra Štěpánka /, která má právě dbát na dodržování vyše zmíněného zákona, vysílat několik let. Nejde mě o nějaké koláče a průzkumy sledovanosti, které patří spíše na obchodní prezentace se zadavately reklamy, ale jde mě o cílenou manipulaci s veřejností, sloužící k posilovaní moci a upevňování vlivu jednoho jediného člověka, Vladimíra Železného. Pozdější krádež TV NOVA původním vlastníkům a možnost zcela beztrestně manipulovat fakty ve svůj prospěch v pořadu Volejte řediteli za nečiného příhlížení orgánů činých v trestním řízení, za mlčení politických špiček a za velkých sympatií diváků TV Nova jen dokazuje v jak zoufalém stavu se nachází náš právní systém a v jak žalostném stavu se nachází celá naše společnost. Zmiňovat chování Václava Klause a některých členů ODS i ČSSD v souvislosti s panem Železným už radši nechci, beztak si myslím, že politici by si měli svá slova o fungujícím právně - demokratickým státu strčit do prdele. P.S. Zdejší komentáře i hodnocení jsou jasným důkazem, jak profesionálně, učelově a zručně byl tento pořad připravován. Nechtěl bych žít v zemi, kde by se dostal k moci Vladimír Železný a všichni lidé by tam měli uvažování a myšlení jako uživatel duklak2. Naopak víc takových Radků99.(12.12.2008)

• - Kvůli tomu, že Vladimír Železný v pořadu komentoval záležitosti spojené s jeho osobním sporem se společností CME, přičemž neposkytoval objektivní a vyvážené informace, bylo roku 1998 vedeno řízení o odebrání licence provozovateli TV Nova společnosti CET 21, ve které byl majoritním vlastníkem. Řízení nakonec bylo zastaveno, přesto byl po nějaké době opět napomenut. (JoranProvenzano)