Volejte řediteli (TV pořad)

Talk-show

Česko, 1994, 30 min

Geniálně vymyšlená one-man show v podání mistra demagogie Vladimíra Železného. Je až neuvěřitelné, kolik lidí a co všechno se dalo tímto pořadem ovlivnit. Od výsledků voleb až pochopitelně po oblíbené koláče sledovanosti. Opravdu se skláním, před tímto "uměním" TV Nova samotného tehdejšího generálního ředitele. Někdo ho nenáviděl, někdo miloval. Ale nikoho nenechal chladným, ať už si o Železném myslíme že je mesiáš nebo hajzl.(5.1.2009)

• FilmFan24

Nemám a neměl jsem nikdy rád televizi Novu, nemám a neměl jsem nikdy rád sebestředného Vladimíra Železného, který měl vždycky pravdu, přestože ukradl televizi a bůhvícoještě! A také je smutný fakt, že díky tomuto po všech stránkách úžasnému pořadu, který doslova manipuloval národem, se mi zhnusily koláče! A to je co říct! Novu raději nesledovat!(10.1.2009)

• H34D

Ve svém konceptu náhodou vynikající nápad, který by v čistém záměru mohl dopomoct k pár vylepšením a větší konektivitě mezi diváky a "jejich" televizí... Jenže se nám to nějak zvrtlo, Železný spíše než naslouchat diváckým tipům umí manipulovat a neustále propagovat (viz ony pověstné koláčové grafy) a tak pořad ztrácel smysl a začal být jen jakousi povinnou výplní nedělního poledne s plně integrovaným, automatickým přáním dobré chuťi, pokud jsme zrovna obědvali... Jedna hvězdička za nechtěnou komičnost 2/10(12.12.2008)

Jestli se o nějakém pořadu dalo říci, že je publicistický, tak je to rozhodně tento. Přesně si pamatuji den, kdy vznikla NOVA. Byl jsem žákem ZŠ a v TV už několik dní před tím běžely upoutávky na jakýsi nový televizní kanál. Já ještě jako malé dítko moc netušil, co se to děje. Byl únorový pátek roku 1994 a NOVA zahájila vysílání. Prvním filmem byl snímek Obecná škola a pak dávali komedii Krotitelé duchů. V roce 1994 se dá říci, že se přepisovaly dějiny, protože vznikla paní NOVA, která se hned stala nejsledovanějším kanálem v Česku. Za jejím zrodem nestojí nikdo jiný, než politik a podnikatel Vladimír Železný, kterého dodnes obdivuji a nestydím se za to. Po jednom dni měním hodnocení a o jednu hvězdičku ho zvyšuji na plný počet, protože u tohohle pořadu jsem se neskutečně, kdysi dávno bavil. Legendární "koláče" o sledovanosti pořadů, kdy každý pořad vysílaný na TV NOVA deklasoval konkurenční televize, se mi velmi líbily, i když se jim věřit nedalo. Nadchly mě také reportáže o filmech, či seriálech. Jen se mi nelíbily dotazy diváků, protože ty byly mnohdy neskutečně trapné a debilní. Nechtěl bych vědět IQ volajících. Když jsem se v roce 2003 dozvěděl o konci Vladimíra Železného v TV NOVA, tak mě ho bylo hodně líto a sobotní poledne už nebyly co bývaly a mě už nikdo při obědě nepřál dobrou chuť:-). V dnešní době se vysílá Volejte NOVU a vůbec se na to nedívám. Je to trapná náhražka a tváře NOVY, které ho moderují, by se měly stydět. Pro mě má pořad Volejte řediteli neskutečnou nostalgickou hodnotu a já mu dávám plný počet.(29.11.2008)

"Dobré poledne, dobrou chuť pokud právě obědváte" Tohle je naprosto kultovní záležitost. Jsou pořady, které jsou tak debilní, až jdou dokonalý. Tohle je přesně vono. Bez toho, abych viděl Zazu jsem se nemohl každou neděli pořádně naobědvat. A ty koláčové grafy sledovanosti, které Železný pravidelně se šťastným výrazem na tváři ukazoval :) Tohle prostě nemělo chybu!!!(25.6.2010)

• - Kvůli tomu, že Vladimír Železný v pořadu komentoval záležitosti spojené s jeho osobním sporem se společností CME, přičemž neposkytoval objektivní a vyvážené informace, bylo roku 1998 vedeno řízení o odebrání licence provozovateli TV Nova společnosti CET 21, ve které byl majoritním vlastníkem. Řízení nakonec bylo zastaveno, přesto byl po nějaké době opět napomenut. (JoranProvenzano)