Najzaujímavejšie príbehy zo súdnych spisov si našli cestu na televíznu obrazovku. Susedské spory, dopravné nehody, rozvody, boje o deti, pracovno-právne spory, trestné činy – to všetko a ešte mnoho viac ponúkne relácia Súdna šou. Spoznajte príbeh, vypočujte si argumenty oboch strán aj rozsudok a uvidíte, či by ste rozhodli podobne.

TV JOJ pripravila inscenovanie procesov, ktoré vychádzajú zo skutočných prípadov, ktoré sa preberali v slovenských súdnych sieňach. Produkcia relácie sa rozhodla ísť odvážnou cestou – na nakrúcanie používa nehercov, prípadne ochotníkov. V úlohe sudcov, prípadne právnych zástupcov či žalobcov sa objavujú profesionáli z právnickej brandže. (oficiální text distributora)

sarfian odpad!

Len úbohá imitácia súdu. Aspoň tých ludí čo tam hrajú by si mohli vyberať trocha vkusnejšie. Ved tie ich výkony akože herecké...to sa nedá ani počúvať a ani pozerať. ()

sehe odpad!

Ak mi užívateľ tron dovolí zdieľať jeho názor,tak aj môj koment bude obsahovať vulgarizmy.Prepáčte,nepoužívam také slová,ale naozaj to stojí za hovno. ()

Macintosh odpad!

Pani Natália je vdova eště pri sile, ktorá žije na dedine, má rada svoj kľud a pokojně tiež žije. A ako sama hovorí: "Každý si musí niekedy urobiť dobre". V tom ju ale neustále braní nadržaný pán sused, ktorý její pravidlá nerešpektuje a neustále sa ukájá pred oknom pani Natálie. Ta už je z toho zúfalá a rozhodla sa dať pána Jána na sůd. /eště uvidíte/ "Veď mi ničíš život do frasa, ty jeden sopliak sopľavý!" ()

LuiCJ

Počas karantény mi prišiel od učiteľky občianskej náuky email: [citujem] - úloha- pozrieť si ľubovoľné 2 časti Súdnej siene, prajem príjemný zážitok.... Povedal som, že ma už nič nemôže prekvapiť. A ani ma v tomto smere nič neprekvapilo. Podobné reality-TV drámy som nikdy nepozeral, vždy mi to prišlo ako neskutočný odpad a premrhaný čas pred televíziou. Popravde, musel som sa premôcť aby som si tie dve časti pozrel. Súdnu sieň ako reláciu som poznal už niekoľko rokov a nikdy som nemal nejakú chuť si to pozrieť. Nemal som prečo. No prišla domáca z občianskej a tak som nemal na výber. Videl som jednu časť z roku 2013 (Na nože kvôli bytu) a z roku 2017 (Smrť z oblakov). Podstatou tejto domácej úlohu bolo vidieť, ako zhruba vyzerá/prebieha taký súdný proces. Osobne som sa nikdy žiadneho nezúčastnil a silne pochybujem, že takto reálne vystupujú zúčastnení na skutočných. Neskutočne trápne (ne)herecké výkony tejto court show iba pridávali na tuposti. Dookola opakujúce sa (ne)argumenty, hlúpe vyjadrenia a trápnosť, ktorá z (ne)hercov vychádzala, to len potápali. Najlepší boli podľa mňa tí ľudia sediaci vzadu, ako sa tam smiali. To isté by som urobil aj ja. A to som aj počas sledovania neraz spravil. Jednoducho som sa smial. Nechápem ako toto môže mať 1187 častí. A niekto ich určite videl všetky. Ja som si zhliadol dve a to mi stačí. Drahá Súdna sieň, bolo mi (ne)potešením, neplánujem si ťa viac pozrieť. A ešte ďakujem aj TV JOJ, že prináša divákom tento odpad už 12 rokov. ()

biopanic

Pobaví...aspoň občas (prípad, kde si muž našiel milenku a svoje konanie odôvodnil tým, že jeho manželka, resp. jej prsia, už nie sú to, čo bývalo pred pôrodom je nesmrťeľný) ()

mObscene odpad!

Bola som na jedno natáčaní ako komparz...celé zle...celá súdna sieň...priblblé problémy ešte hlúpejšími hercami.... ()

Zombiepod

Nemôžem si pomôcť, je to veľmi, veľmi zlé, až je to dobré. Prihlúply nekonečný televízny program kde sa opakujú viac menej stále tie isté problémy na ktorých sa dá často aj celkom dobre zasmiať, herci-neherci sú priam katastrofálni ale iné sa ani čakať od niečoho takéhoto nedá. Pre mňa sa stala Súdna sieň takou menšou televíznou rutinou pri ktorej sa v kľude navečeriam a pokrútim hlavou nad tým ako katastrofálne vyzerá tento JOJ-kársky seriál. ()

lenzi

Sledujem to absolútne nepravidelne (videl som tak do 15 dielov). Myšlienka sa mi páči (pamätám si, že za socíku bolo niečo podobné - tuším sa to volalo - Kto je vinný ?), niektoré časti boli zaujímavé, dokonca vtipné (rozvádzajúci sa chlap, ktorý na Vianoce kupoval darčeky a kapra nemal chybu), niektoré slabšie. Na rozdiel od mnohých kritikov si však myslím, že tí herci nie sú až taký hrozní, totiž jedná sa o obrazy bežných ľudí, ktorí sú vystresovaní na súde, mne príde ten ich prejav a správanie celkom reálne. Nezabúdajme, že tu nejde o žiadneho Matlocka, či iný film z amerických súdnych siení, na ktoré sme zvyknutí. Na vylepšenie skóre pridávam hviezdičku navyše... -) ()

haffen

Jednu hviezdicku davam len preto, ze si to az tak nezasluzi odpad, pretoze su aj horsie reality show z tohoto prostredia. 99% divakov to sleduje len preti, aby sa dozvedeli ako to vlastne dopadne. Zvysnych 55 minut je len vata a obrovska nuda popretkavana tonami reklam. Krasny sposob ako zabit viac ako hodinu svojho drahocenneho casu. ()

speedy7929

Skoršie diele určite zaujímavejšie ako terajšie, kde skorej už ide len o to ako sa niekto vie pohádať s niekým, než o to ako správne ukázať ako to funguje v súdnych sieňach. A tématika celkovo tiež klesla, problémy o cigáňoch a detských krádežiach už máme plné správy, načo robiť aj celú šou?!! ()

oasismanik odpad!

Absolútne hrozné herecké výkony amatérov /zámerne nepoužívam výraz "amatérske" pretože tie sú oproti týmto na veľmi vysokej úrovni/, snaženie sa za každú cenu robiť jednotlivé súdne jednania zaujímavými rôznymi vymyslenými situáciami a scénkami a rozvodové konania, ktoré sú stále o tom istom a bývajú v 80% epizod, robia zo Súdnej siene najväčší televízny odpad, aký si viete predstaviť. ()

sergio4

Je to tak trápne až je to smiešne. Nápad takejto relácie super, výsledok však prachmizerný. 1* fakt len za to, že dajú priestor nehercom, ktorí ale na druhej strane pochopiteľne neskutočne prehrávajú a afektujú jednotlivé situácie. Je až neuveriteľné ako dlho sa to drží na obrazovkách. ()

RigorMortis odpad!

Spočiatku sa na to dalo pozerať a prípady boli zaujímavé. Potom sa z toho stala fraška, (ne)herci boli úplne neschopní, prejavy afektované a celé sa to márne snažilo vyzerať americky. ()

mrclTV

Ach, ako to opísať.....mne už len stačilo, keď som počul, koľko ľudí si myslí, že tak to skutočne ide na súdoch....Zlé ako dráma, zlé ako dokument (božechráň, nech ľudia pochopia, že to nie je dokument!) a zlé ako reality show. Bod za to, že možno v niekom tie jednotlivé závery epizód odovzdajú a prebudia niečo ako ponaučenie. ()