• fleker

vztahy člověk-zvíře by měly bejt fifty-fity, žádný já tě budu krmit, čtyřikrát deně tě chodit vyklopit, čistit smradlavý chlupy z gauče, mejt když se vyválíš v bahně, vodit tě po veterinách a platit za tebe vočkování (no to tak, na to by sis umě, musel vydělat) a ty mě zato naoplátku necháš vklidu vyspat....jak se může člověk třetího tisíciletí dobrovolně vzdát svobody ve prospěch chlupatýho automatu na hovna...nu dobrá dobrá, taky jednu takovou zrůdu vlastním, ale my máme dohodu,,,"..já tě budu od teď po tři roky krmit, a po třech letech,,ty - nakrmíš - mě."...což je nejenom fifty-fifty ale taky, jak by horních 40 promile tohodle převýchovnýho zařízení řeklo, ňamy-ňamy(13.3.2009)

U tohoto typu pořadu nezáleží dle mého soudu na filmové kvalitě, ale pouze na umění prezentovat ta nebohá a opuštěná zvířata. Kdokoli ho bude uvádět, může si večer před spaním namalovat do sešitku velký modrý puntík a uléhat s hrdostí, že dělá něco pro naše čtyřnohé kamarády a potažmo pro lidi, kteří takovýto typ pořadů chtějí a mají rádi. Zhlédnutí bych rád doporučil také lidem, kteří si myslí, že jsou na tom špatně. Mohlo by jim to zvednout náladu.(4.12.2008)

No ale pozor, nemá rád děti:-) Tohle je Rozárka, roční fenečka, které říkají mazlítko, protože se ráda mazlí, ráda si hraje, je veselá,někdy si ale pozor, dovede postavit hlavu, ale to nevadí, jinak je vnímavá, ráda se proběhne, ale nejradši se vrací do bytečku nejlépe do toho paneláčkovýho..Takže třeba pro důchodce pejsek k pohledání a pomuckání:-) Jako kdyby jste to neznali..Srstka dá pořadu potřebný komediální ráz, naopak paní Kubišová svým charismatem dodá zase trochu jiný rozměr a serióznější punc. S klidným svědomím za 2+ jelikož mám rád zvířátka ale i Zdendu Srstku. Děláte to báječně a ať vám to vydrží, bravo!!!(2.12.2008)

Legendární pořad o domácích mazlíčcích, zejména potom psech, je nezmarem vysílání České televize. Letos běží už jeho šestadvacátý ročník, čímž ještě o pět let překonává legendární televizní soutěž AZ kvíz. Hlavními tvářemi pořadu je po léta neměnná dvojice Marta Kubišová & Zdeněk Srstka. Je fascinující, že je pořad nadále vysílán v takřka nezměněném formátu, s čímž se váže i fakt, že alespoň z vizuálního hlediska Chcete mě? vypadá neuvěřitelně zastarale. Cílovému publiku je to však s největší pravděpodobností jedno, věkový průměr diváků bude dozajista velmi vysoký. Hlavním důvodem, proč je pořad i nadále vysílán, je však to, že jsou Češi národem pejskařů. Rodiny s dětmi, rodiny bez dětí, mladé páry, staré páry, důchodci i jednotlivci. Rodinné domky se zahradami, rodinné domky bez zahrad, velké byty, malé panelákové byty – psí domácí mazlíčci jsou ve všech typech domácností. Pořad otevírá znělka, kterou tvoří úryvek písně Marty Kubišové Někde musí být ráj, načež následuje první reportáž. Ta je rámována leteckými záběry na apokalyptickou krajinu Jeseníků, kterou v posledních letech terorizuje kůrovec. V boji proti němu by měli pomoci speciálně vycvičení ovčáci, kteří napadené stromy naleznou. Druhou část pořadu tvoří tradičně miniseriál, který divákům představuje nějaké nepříliš známou psí odrůdu. Tentokrát šlo o lakeland teriéra, což je vodomilný pes pocházející z anglického Lake district, který plave lépe a raději než kterýkoliv člověk. V polovině pořadu se poprvé objevuje jedna z dvou hlavních tváří. V rubrice Martina listárna předčítá Marta Kubišová dotazy diváků. Na dotaz paní Jitky z Ostravy: „Koupila jsem dceři již dva králíky, ale oba do týdne zemřeli. Čím to může být?“ odpoví odbornice na tento druh savců. Druhá reportáž má téma: Jak se stát kurátorem v Zoo, ve které současní kurátoři chovu ptáků a savců v pražské ZOO možným budoucím kurátorům představují svou práci. Až nakonec pořadu se poté řadí samotné gró Chcete mě?. Třiaosmdesátiletý nestor české televizní obrazovky Zdeněk Srstka, který svým nezaměnitelným hlasovým projevem a intonací nabízí divákům opuštěné pejsky z útulku v Rudolicích v Mostě. Vyzdvihuje jejich pozitivní vlastnosti, varuje před těmi negativními a přidává doporučení. Na závěr nesmí chybět jednoduchá soutěžní otázka, na jejíž odpověď stačí shlédnout celý díl byť jen s minimální pozorností. Výherce získá zajímavou knihu.(27.10.2018)

Myslím ,že tenhle pořad si zaslouží plný počet. Né že by byl kvalitativně tak perfektní ,ale obsahově si to plně zaslouží. Pomoc opuštěným zvířatům hlavně psům je záslužná činost. Němá tvář si zaslouží lepší osud než někde běhat u popelnic či být někde týraný. Sami máme z útulku fenku vlčáka je sice křížená ,ale je fantastická je to domácí mazánek jmenuje se Kačenka. Do toho jsou tu ukazány případy týrání. Jeden z mála pořadů co má smysl.(5.12.2008)