• kubilov
  ***

  Legendární pořad o domácích mazlíčcích, zejména potom psech, je nezmarem vysílání České televize. Letos běží už jeho šestadvacátý ročník, čímž ještě o pět let překonává legendární televizní soutěž AZ kvíz. Hlavními tvářemi pořadu je po léta neměnná dvojice Marta Kubišová & Zdeněk Srstka. Je fascinující, že je pořad nadále vysílán v takřka nezměněném formátu, s čímž se váže i fakt, že alespoň z vizuálního hlediska Chcete mě? vypadá neuvěřitelně zastarale. Cílovému publiku je to však s největší pravděpodobností jedno, věkový průměr diváků bude dozajista velmi vysoký. Hlavním důvodem, proč je pořad i nadále vysílán, je však to, že jsou Češi národem pejskařů. Rodiny s dětmi, rodiny bez dětí, mladé páry, staré páry, důchodci i jednotlivci. Rodinné domky se zahradami, rodinné domky bez zahrad, velké byty, malé panelákové byty – psí domácí mazlíčci jsou ve všech typech domácností. Pořad otevírá znělka, kterou tvoří úryvek písně Marty Kubišové Někde musí být ráj, načež následuje první reportáž. Ta je rámována leteckými záběry na apokalyptickou krajinu Jeseníků, kterou v posledních letech terorizuje kůrovec. V boji proti němu by měli pomoci speciálně vycvičení ovčáci, kteří napadené stromy naleznou. Druhou část pořadu tvoří tradičně miniseriál, který divákům představuje nějaké nepříliš známou psí odrůdu. Tentokrát šlo o lakeland teriéra, což je vodomilný pes pocházející z anglického Lake district, který plave lépe a raději než kterýkoliv člověk. V polovině pořadu se poprvé objevuje jedna z dvou hlavních tváří. V rubrice Martina listárna předčítá Marta Kubišová dotazy diváků. Na dotaz paní Jitky z Ostravy: „Koupila jsem dceři již dva králíky, ale oba do týdne zemřeli. Čím to může být?“ odpoví odbornice na tento druh savců. Druhá reportáž má téma: Jak se stát kurátorem v Zoo, ve které současní kurátoři chovu ptáků a savců v pražské ZOO možným budoucím kurátorům představují svou práci. Až nakonec pořadu se poté řadí samotné gró Chcete mě?. Třiaosmdesátiletý nestor české televizní obrazovky Zdeněk Srstka, který svým nezaměnitelným hlasovým projevem a intonací nabízí divákům opuštěné pejsky z útulku v Rudolicích v Mostě. Vyzdvihuje jejich pozitivní vlastnosti, varuje před těmi negativními a přidává doporučení. Na závěr nesmí chybět jednoduchá soutěžní otázka, na jejíž odpověď stačí shlédnout celý díl byť jen s minimální pozorností. Výherce získá zajímavou knihu.(27.10.2018)

 • tahit
  *****

  Ano, strádající opuštěná zvířata si zaslouží naši plnou pozornost. I když se pojednávaný pořad zabývá možná stereotypní problematikou. Kdo z nás někdy sdílel svůj čas s kočkou, psem či kocourem, pak jistě víte, jak je s ním fajn, protože v nich naleznete duše spřízněné. To už nehovořím o tom, že kulturní člověk se někdy ke svým vlastním zvířatům chová jako k neživé věci. Což mě netěší psát. Člověku je z toho smutno.(20.10.2013)

 • Phobia
  ***

  Hvězdičku za to, že mám ráda zvířata. Hvězdičku za to, že tímto způsobem mohou někteří opuštění psi (dříve i kočky) získat trochu lásky. Hvězdičku za to, že navzdory časté trapnosti projevu Srstky jde zkrátka vidět, jak zbožňuje zvířata (Kubiška mě s*ala těma rukavičkama, aby se náhodou nemusela těch špinavých psů dotknout holou rukou, a taky psy často držel na vodítku někdo jiný). Kultovní Srstkova věta: "Je to hodný pejsek, miloučký, akorát nesnáší ostatní pejsky a děti. Taky nemá rád kočičky a trhá slepice..." 55%(13.11.2009)

 • ivishka
  ****

  4* si to podle mě zaslouží hlavně proto, že to není jen další prázdný pořad bez nějáké perspektivy ale jde tu o účelnost médií pomoct zvířátkům a ne lidem vnucovat nějáké příšernosti pomocí reklamy. Více než takovýmto skvělým pořadům pro pomoc zvířátkům by se měli lidé smát těm trapným reklamám a dalším TVreality show a parodiím na zahraniční hudební pořady...(4.3.2012)

 • Segrestor
  ****

  Vždycky si představím, jak místo psů a koček nabízejí nějaké důchodce. Pod tímto úhlem pohledu je to hned veselejší koukání. Si taky představte pana Srstku, jak mluví o nějaké bábince v kleci: "Pak tu máme takovou chlupatou čubičku, jmenuje se Maruška. Má šmutný očička a má ráda děti. Žere všechno a je soběštačná. Ráda si čuchá k pipince. Je ale trochu nevrlá, páč původní pánišek ji nechal v leše u štromu. Kdo ši jí vežme, udělá jí radošt."(26.10.2012)

 • - V únoru roku 2019 na posici jednoho z moderátorů pořadu po dvaceti čtyřech letech Zdeňka Srstku vystřídal Petr Rajchert. Srstka později uvedl: „Chybí mi to moc, ale už jsem to nedával. Vždyť já se potom týden dával zase dohromady.“ (JoranProvenzano)