• fleker

vztahy člověk-zvíře by měly bejt fifty-fity, žádný já tě budu krmit, čtyřikrát deně tě chodit vyklopit, čistit smradlavý chlupy z gauče, mejt když se vyválíš v bahně, vodit tě po veterinách a platit za tebe vočkování (no to tak, na to by sis umě, musel vydělat) a ty mě zato naoplátku necháš vklidu vyspat....jak se může člověk třetího tisíciletí dobrovolně vzdát svobody ve prospěch chlupatýho automatu na hovna...nu dobrá dobrá, taky jednu takovou zrůdu vlastním, ale my máme dohodu,,,"..já tě budu od teď po tři roky krmit, a po třech letech,,ty - nakrmíš - mě."...což je nejenom fifty-fifty ale taky, jak by horních 40 promile tohodle převýchovnýho zařízení řeklo, ňamy-ňamy(13.3.2009)

Srstka maznavo šušlavý, Kubiška hlboko rečniaca a vážne aktívna speváčka za zenitom tvorby, taká česká Bardotka. Zmysel je pomôcť núdznym zvieratkám. Program, pri ktorom som sa viackrát rozplakal (bez ohľadu na trochu podivnú dramaturgiu a celkový koncept) nemôžem hodnotiť nízko. Súhlasím s whackom a dodávam, že ak chceš viac porozumieť ľuďom, adoptuj si zviera z útulku! Dokonca aj pri takomto type citovo srdce rozsekávajúceho programu som si našiel aj časť, kde som sa úprimne zasmial: bola tam mini reportáž o tom, ako prebehla Českom vlna záujmu o domácu opateru o mini-prasiatka. Sú predsa inteligentné, dokážu zvládnuť veci a myseľ tak na úrovni troj-štvorročného mláďaťa človeka a predovšetkým sú malinké. Bytoví chovatelia týchto rozkošných prasačích trpaslíkov precitli po tom, ako malinké tvory dospeli. Zo škaredých ružovkavých káčat sa vyliahli riadne guľaté svine. Na sprievodných záberoch bolo vidieť ľudí, ako si na prechádzku vodia normálnych bravov a prasnice. No, možno trošilinku menších. Vyzeralo to teda riadne bizarne, ale potom ma napadlo: vlastne prečo nie? Prečo by každé jedno prasiatko nemalo mať svojho domáceho priateľa? V každom prípade táto reportáž pobavila pre vystrašené reakcie sprievodcov ošípaných o tom, že čo za veľké hebedá si uviazali na krk.(7.9.2014)

U tohoto typu pořadu nezáleží dle mého soudu na filmové kvalitě, ale pouze na umění prezentovat ta nebohá a opuštěná zvířata. Kdokoli ho bude uvádět, může si večer před spaním namalovat do sešitku velký modrý puntík a uléhat s hrdostí, že dělá něco pro naše čtyřnohé kamarády a potažmo pro lidi, kteří takovýto typ pořadů chtějí a mají rádi. Zhlédnutí bych rád doporučil také lidem, kteří si myslí, že jsou na tom špatně. Mohlo by jim to zvednout náladu.(4.12.2008)

Pokud se, díky paní Kubišové a trochu šišlavému panu Srstkovi,podařilo umístit k dobrým lidem kterékoliv zvíře z tohoto pořadu,pak jsou ty hvězdičky pro ně,pro oba.Forma,jakou vám chtějí navrhnout,vzít k sobě některé z těchto zvířat,je asi důležitá.Nicméně daleko důležitější je úspěch v umístění,no a to, tento pořad(pokud vím) splňuje více než měrou vrchovatou.(15.8.2009)

Tenhle pořád nemůžu hodnotit z hlediska filmařského. Přijde mi hloupé tady hodnotit režii, hudbu, střih a podobné kraviny. Ano, v tomto případě skutečně kraviny. Tento pořad si na oskarové dílo ani nehraje, ale jeho záslužnost je mnohem větší, než u multioskarových děl. Zachraňuje totiž životy když udává opuštěná zvířata do adoptivních rodin a získává pro ně prostředky. A tak mi přijde zbytečné hodnotit výkony moderátorů, kteří moderátory ani nejsou, když jeden je vzpěrač, kaskadér a herec, a druhá zpěvačka. Důležitější je jejich vztah ke zvířatům a lidskost, která mi k tomu tak nějak prostě sedí víc, než parádní přednes. Čili za mě - víc takových pořadů! A komu se to nelíbí, ať si podrbe srstku :-)(10.4.2014)