poster

ChäoS;HEAd (TV seriál)

 • Japonsko

  カオス;ヘッド

 • Japonsko

  Chaos;Head

 • Japonsko

  Chaos; Head

 • Japonsko

  Kaosu Heddo

 • anglický

  ChäoS;HEAd

Animovaný / Drama / Mysteriózní / Thriller

Japonsko, 2008, 12x27 min

 • Jeoffrey
  ****

  Až do toho dílu s růžovým bagrem je to naprosto skvělé. Atmosféra by se dala krájet a člověk naprosto neví co si má myslet a čemu věřit. V momentě, kdy se ukáže jak to je doopravdy už to jenom takový obyčejný průměr a původní kouzlo je prostě nenávratně pryč. Přesto hlavně díky tomu začátku se přikloním k lepšímu průměru. 6,5/10(3.4.2016)

 • yenn
  ****

  „その目、だれの目?“ (Čí jsou ty oči?) Chaos;HEAd je poměrně trefný popis stavu, ve kterém se divák zpočátku nachází. Ono se není čemu divit, když ústředním tématem je ovlivňování a matení smyslů postav, skrze které na děj nahlížíme. Chaos;HEAd mate velmi příjemně; nejasné cíle některých postav a bizarní až halucinatorní události budují skvělou tajemnou atmosféru (s méně než 0,1 % komedie, hurá!). Takřka přesně v polovině však přichází zlom. Tvůrci (předpokládám, že již tvůrci hry, podle které seriál vznikl) se s dosavadním průběhem nespokojili a rozhodli se, že je třeba přidat něco pro větší dramatičnost a uvěřitelnost příběhu. Ani v jenom se jim příliš nezadařilo. Drama a napětí měla zřejmě posílit zlá organizace, proti které bude třeba bojovat. (Následují lehké SPOILERY.) Jak už to tak u zlých organizací bývá, dělá pokusy na vybraných lidech (tzv. gigalomaniacích, kteří vládnou zvláštní schopností ovlivňovat vnímání druhých) a s pomocí získaných poznatků poté vyvíjí stroj, jímž bude moci ovládat lidstvo (jedna z masových zkoušek onoho stroje je docela humorná; duhový bagr ftw!). (Konec SPOILERŮ.) Nic, co by tu nebylo už y-krát. Uvěřitelnosti mělo nejspíš přidat „vědecké“ vysvětlení zvláštních schopností a ovlivňování vnímání. Proti principu ovlivňování vnímání způsobem prezentovaným v Chaos;HEAd nic nemám, jeho realizace už je však nevěrohodná. (Věřím, že o Diracově moři, které je zneužito jako podklad zvláštních schopností, něco napíše Subjektiv;-)) Kdyby zůstalo u nadpřirozena, bylo by to zřejmě lepší. Před Chaos;HEAd by se měli mít na pozoru ti, kdo nesnesou určitě časté anime prvky (které občas glosuje i Takumi), zvláště „harém“ dívek (zde v poměru 5(6):1) s barevnými vlasy, velkými „meči“ bizarních tvarů a temnými minulostmi. Mně z toho kopřivka nenaskakuje, jen ten „harém“ mohl být menší; sedm hlavních postav je na dvanáctidílný seriál přeci jen dost. Summa summarum, první polovina sahá po 9/10, druhá je za lepších 5/10, ve výsledku: 7/10(31.12.2008)

 • mandelbrot
  **

  Začátek seriálu ve mně vzbudil zvědavost, co se z toho nakonec vyklube - anime Klub rváčů, harémovka proměněná v horor, nebo něco úplně jiného? Správně je za c, bohužel. V jádru se totiž jedná o další variaci na téma hlavní hrdina se většinu seriálu válí po zemi, aby nakonec v sobě našel skrytou sílu... To celé ozvláštněné tak originálními prvky jako komando středoškolaček s traumatickou minulostí a záporák s teatrálními sklony. Přitom různé hrátky s iluzemi a nerealitou by mohly tvořit velice zajímavý seriál, jen by na ně nesmělo být navěšeno tolik anime balastu. Minimálně některé konfrontace iluzí a kontrailuzí totiž povedené jsou a v mých očích seriál alespoň trochu zachraňují.(2.1.2009)

 • Echelon1
  ***

  Mysteriózne sci-fi so štipkou detektívky. Človek je zmätený prvou polovicou (ktorá má fakt hutnú atmosféru) rovnako ako hlavná postava, a spolu s ňou sa snaží rozlúštiť a analyzovať, čo sa vlastne deje. Postupne sa všetko dostáva na svetlo až do úplného konca. Konštrukcia príbehu a námet je výborný, lenže to trpí slabším spracovaním. Od animácii, cez výpravu až po postavy. Celé je to ploché, bez hĺbky. Hudba obstojná.(15.5.2017)

 • Cracker
  ***

  Ako sa má divák vžiť do kože hlavného hrdinu keď je to nepredstaviteľne zbabelý a paranoidný hikkikomori, ktorého jedinými záujmami sú sledovať nejaké treťotriedne anime a hrať online hry? Odhliadajúc od tohto faktu Chaos;Head nám ešte predstaví poltucet slečien, ktorým práve tento ''hrdina'' padne do oka. Nuž, Japonci žijú v svete rozprávok a na tom sa nič nezmení, takisto ani na tom že sú to podivíni najväčšieho kalibru. Anime je tak mysteriózne, že do 10 alebo 11 dielu divák doslova netuší, čo sa vlastne deje. Mysteriózny žáner osobne milujem, ale čo je moc, to je moc. Dôvod pre ktorý som to dopozeral až dokonca bola vlastne len moja číra zvedavosť. Predstavy ktoré môžte previesť do skutočnosti, to je celkom slušný námet, slušný potenciál. Spracovanie by som si však vedel predstaviť asi o kuuuuuus lepšie. Ak sa chystáte vstúpiť do tohto Chaosu, neberte to moc vážne.(24.2.2013)