Koření

(pořad)
Publicistický
Česko, 2005, 40 min

Všechny vůně světa. Planeta je místo, kde se dějí věci, o kterých se Vám ani nezdá. Pojďte se dívat... (oficiální text distributora)

Yardie

70%. Na TV Nova moc nekoukám, resp. vůbec až na výjimku 2 pořadů, kdy jeden je tento. Je to obdobné jako Prima svět. Člověk se dozví nějaké zajímavosti, reportáže jsou poutavě natočeny a člověk se zábavnou formou dozví něco nového. A okénko o celebritách a showbusinessu vždy nějak přečkám. Občas i tam se urodí něco ke kouknutí. Howgh! ()

Brtniik

Když psifík vyloženě netrvá na vycházce, občas doserfuji i na tento cestovatelský pořad a často setrvám. No, není to úplně nekoukatelné přesto, že pořad je střižen tak nějak pro Američany (a ještě uvidíte...), ale jako bývalého posluchače rádia (dokud to nebylo životu nebezpečné) mě deptají komentáře oné dámy. Něco tak otřesného, aby pohledal – naprosto nesmyslně a nepředvídatelně kolísá hlasem nahoru a dolu až se mi dělá mdlo. Přidržet se nějakého rytmu, je to regulérní zpěv. Smutné je, že ani v médiích veřejné služby neexistuje kontrola a korekce projevu redaktorů (o obsahu nemluvě) a existuje-li, nefunguje. Není čemu se divit – média vstřebávají absolventy všech škol, co jich je. Pro zaměstnavatele je důležité, že mají titul. Nějaká průprava projevu zcela chybí. Odborníci tuto kohortu nazývají 20/20 tj. 20let za 20tisíc Kč. Až se trochu otrkají a na nebohém koncesionáři se vyučí, odcházejí někam na post „tiskový mluvčí“. Docela se mi líbil „multikulty“ předěl, kde ruce různých etnik čárají v pestrobarevném koření (i když je to nehygienické) odtud název pořadu, ale byl zaměněn (všichni grafici chtějí utržit!) za něco onakvějšího. Že letadlo proletí čímsi, to bych přežil (pilot by byl jistě jiného názoru), ale dojímá mne kotva, které se snese shůry a zamrská se na dně... Kdo to designoval, kotvu v životě neviděl! Opravdová předloha se nazývá Admirálská kotva, ale co je důležité, taková ta příčka na dříku kotvy mezi háky a okem kotvy je kolmá na osu oněch háků, co má svoji funkci. Když ovšem někdo tvoří kotvu po paměti, aniž by tušil, jak funguje – divákovi je předložen paskvil. Poslední odstavec by spíš patřil do kolonky zajímavost, ale schvalovači by možná nepřišla jako zajímavá... ()

Ydrosten

Je zajímavé, jak se z pořadu o 40 minutách, plného celkem zajímavých reportáží z průměrnou délkou 5 minut, během pár let stal pořad, který má cca 20 - 22 minut a každá reportáž trvá tak 3 minuty. Zbytek pořadu se 8x dozvíte že ... " ještě přijdou tyto reportáže " ... " dále se můžete těšit na .. " ... " a po přestávce vám nabídneme " --- :: --- V reportáži o Hnědých medvědech ( " podíváme se na zoubek Hnědým medvědům " ) se dozvíte akorát to, že je jich ve světě každý rok zabito x desítek a jsou ohroženým druhem. Typicky NOVÁCKÁ režie. 2 placky za snahu přece jen v některých reportážích říci něco co třeba ještě nevím. ()

Deb

Docela dobrej pořad, některé reportáže jsou zajímavé. Když pustím televizi a zrovna to dávaj, tak se ráda podívám. Ale nijak zvlášť nevyhledávám nebo nekoukám pravidelně.. Stačí to vidět jednou za čas. ()

Dartdevil

Občas zajímavé reportáže ze světa. Největší nedostatek je ovšem to, že jsou viděny z rychle projíždějícího vlaku. Přímá konkurence: Svět 2009 - 3* Objektiv - 4* ()

Matt007

Pořad mi vyloženě nevadí, jelikož rozhodně nejsem vševěd, tak se rád dozvím cokoli nového o jiných kulturách, technice, lidech a dalších věcech. ()