Pôvodná televízna hra slovenského dramatika, čerpajúca svoj námet z prostredia súdnej siene, v ktorej autor rieši pálčivú otázku našej spoločnosti - problém resocializácie mladého človeka, ktorý sa vracia z nápravného zariadenia späť do občianskeho života a hľadá v ňom dôstojné uplatnenie. (STV)

Autogram

Toto je len taká normalizačná blbôstka o napravení zlého chlapca, ktorého hrá Michal Dočolomanský. Nemá to žiadny spád, logiku ani aspoň niečím zaujímavé vyústenie. Nemohli to zachrániť ani prvoligoví herci, ktorí to dostali asi za trest. To mnohominútové čítanie rozsudkov je hrozné. ()

javlapippi

"Nezabúdaj, ja nie som zelovocár!" Tridsaťpäťročný chalan Dočolomanský si po návrate z basy plánuje vybaviť účty so sudcom Michaellim. Tento je ale džudista, verí v možnú nápravu každého a mirekdušínovsky ponúkne recidivistovi férovú šancu na nápravu a zaradenie sa do spoločnosti. Ostrý hoch sa síce zdráha, stará partia z galérky Mistrík, Černý a Laurinc (v titulkoch neznámo prečo uvedený ako Tarageľ) ho znovu láka na šikmú plochu, ale nakoniec zvíťazí charakter a ohľady na utrápenú mať Prechovskú. Druhá inscenácia s dvojicou sudca Michaelli a sekretárka Rapaičová je o niečo menej teatrálna ako prvá, stále je to dosť málo uveriteľné, no napriek tomu zábavné za tri odmietnuté žiadosti o prijatie do zamestnania. "Nie som fízel a kompromisy nerobím!" ()

Hombre8

Příběh dosti uhozený, naivní, silně mravoučný a adorující lidský přístup soudce, který zachránil mladého, zbloudilého chalana, kterému předtím napařil nepřiměřeně tvrdý trest. Koukat se na to ale dá. Dočolomanský se ovšem do role vůbec nehodil. Jeden z jeho kumpánů - Vlado Černý - by se na roli výtržníka a bitkára hodil mnohem líp. ()