Sami poznává, jaké to je přejít z chudého předměstí do bohaté čtvrti Paříže -včetně nové soukromé školy. Setká se tak s povýšením, rasismem, ale jedná se o rodinou komedii - vše je tedy tak trochu zaobaleno.(2.2.2013)

Nemůžu si pomoct, ale tohle byl z mého pohledu prostě dokonalý a bezchybný film, který nabídl dokonalou směsici vtipu, vážnosti, romantiky, dětského světa, ale i sociální kritiky a boje proti předsudkům. Ve výsledku je film úžasnou podívanou pro celou rodinu, u které jsem se nejednou pořádně hlasitě zasmál, ale i zanadával, jak je ten svět nespravedlivý. Přitom se jedná o jednoduchý a ani nepříliš nápaditý nebo originální příběh, totiž kluk (poloviční muslim) se dostane ze světa chudých do světa bohatých a musí bojovat s předsudky i s rasismem. Ale i přes jednoduchost děje je na tomhle filmu něco, co mě prostě donutilo z něj nespouštět svůj zrak a vychutnávat si ho od začátku do konce. A troufám si říci, že to asi bude především zásluha Samyho Segira, který velice věrohodně a kouzelně ztvárnil hlavní roli, takže jsem mu naprosto všechno věřil a žral jsem mu to i s navijákem. Ovšem i další herci byli perfektní a film jako celek se nebojím označit za jeden z nejlepších a nejkvalitnějších rodinných filmů, které jsem kdy viděl. Zde nemám absolutně nad čím váhat, bez jakéhokoliv váhání uděluji filmu maximální hodnocení v podobě pěti hvězd.(7.2.2013)

Jiný kraj, jiný mrav. To poznává malý Sami na vlastní kůži a to doslova. Příběh je natolik rozmanitý, že jej nebudu popisovat, ale zmíním se o jeho jednoduchosti, přirozenosti a kráse. Všechny problémy, útrapy, ale i radost a láska vycházejí přímo ze života. Jakoby jej prožil sám hlavní hrdina. Ten si samozřejmě zaslouží největší obdiv a to nejen kvůli jeho až "andělskému" vzhledu, ale hlavně díky jeho přesvědčivým výkonům. Možná se mi to zdá, ale trochu jsem si připomněl dětství Milionáře z chatrče... :-) 80%(12.12.2009)

Milý a povedený filmeček, který pobaví, lehce nadhodí sociální téma a v příjemném rozpoložení skončí. Nic víc, nic míň. Díky za takovéhle pohodovky.(4.2.2013)

• decouble

Proti stereotypům o problémových dětech přistěhovalců se tady bojuje skrze stereotypy o zlých bohatých blonďácích, takže je to celkem hloupý film, vzhledem k žánru snad naštěstí ne příliš nebezpečný. Jinak je to taková obyčejná tuctová rodinná komedie. 50%.(4.7.2011)

• - Ve scéně, kdy školní sbor cvičí vážnou hudbu, zazní nejdříve Květinový valčík od P.I.Čajkovského a následně Bolero od M.Ravela. (claudel)