Utajená operace

• USA Operation: Endgame (více)
všechny plakáty

V USA práve dochádza k výmene prezidentov, po Bushovi nastupuje Obama. Tým pádom je rušno aj v tajných službách, kde je pred príchodom nových ľudí do funkcií treba zlikvidovať veľa citlivých a kompromitujúcich dát a materiálov. V obrovskom podzemnom komplexe, kde sa tieto dáta skladujú, nastáva boj na život a na smrť medzi dvomi skupinami agentov. Bola spustená operácie Endgame, likvidácia celého komplexu vrátane zamestnancov. (TV Markíza)

ywo666

Po druhom zhliadnutí trochu pozmením komentár, nie však hodnotenie. Operation endgame je akčný thriller s zväčša komediálnymi hercami. Tí prinášajú nejaký ten vtip, ale film ako taký nie je nejak extra odlahčený. Lepšie povedané neviem či je alebo nie. Celý film vo mne vyvolával zmiešané pocity. Občas mi to prišlo ako taká komédia. Ale celkovo mi z toho nebolo moc do smiechu. Plus filmu sú zaujímavé a trefne obsadené postavy, pričom každá mi prišla nejk sympatická. Ale absolútne nevyužívajú svoj potenciál. Celkovo film balancuje na hranici geniality a filmárskeho nezvládnutia situácie, pričom musím povedať, že prevláda to druhé. Vôbec nechápem aký zmysel mala postava Zacha Galifiankisa. Niektoré veci proste úplne dodrbali. Keby niektoré veci trochu viac vykryštalizovali, pridali tak 20-30 minút stopáže (aby viac rozvili niektoré postavy) a hlavne pridali nejaké hlášky vtipy mohlo to byť husté. Takto to nie je zlé, ale čakal som viac. U mňa tak 65%. ()

Guzo

Až na výborné obsazení je to film naprosto o ničem, chybí tomu hlava i pata a vůbec jsem nepochopil jeho význam. Pár hlášek se tu najde, ale kdo, co a proč se tu děje nám autoři jen tak mimochodem naznačili a zbytek ať si každý domyslí.. A kdo by si snad myslel, že závěrečnou pointu (odhadnutelnou dopředu) někdo pořádně rozvine a konečně se dozvíme víc, tak se šeredně plete. ()

Spike23

Dá se říct, že pár hlášek a dobrých scén tam bylo, ale to je tak asi všechno. Vůbec jsem netušil, co se to tam děje, nebylo tam nic, co bych ještě neviděl nebo co by mě nějakým způsobem dokázalo zabavit. Prostě další tuctová blbost. Asi tak jediné, co mě dokázalo zaujmout byl trailer, jinak naprostá ztráta času. ()

iXtr3m3

Debilina, ktorú nezachránilo ani obsadenie. Nie je to ani komédia, ako dráma, akčná hlúposť ako hovädo... Nič moc. Nie je to odpad, to zasa nie, technicky to bolo fajn, ale ak by sa ma niekto opýtal, či to odporúčam, alebo nie, tak radšej nepozerať, ten čas sa dá stráviť aj lepšie. ()

Phorbo

Nebýt zvolení Obamy tak nic z toho by se nestalo. Nemusel by se ničit celý alfa/omega komplex a všichni by byli snad šťastní ale aspoň živí. Celej film je jedna velká komedie se spoustou krve a hroznými krevními efekty... ale tak na oko to stačí. Kromě podle mě velmi nevyvedeného konce... budiž... kdyby ho nebylo dostane film o hvězdičku více ()

Luukec

Všichni proti všem.. to je asi hlavní myšlenka této rádobyvtipné záležitosti.. vtipný to bohužel ale neni ani trochu a nazývat to dramatem, to už chce pořádnou dávku odvahy.. jediný co odpovídá popisku že tam nějaká ta akce byla, ovšem tak sběsile a nelogicky natočená, že ani tohle nemůžu přičíst ke kladům.. ()

Tred2

Spousta známých tváří, spousta narážek na sex, chlast atp., spousta tajností kolem dění okolo. S určitostí lze říct, že to měla být satira na některé společenské či filmové klišé a zvyky. Každopádně ve výsledku to tak trošku spadlo do toho nechtěného "kritizování sama sebe". Filmu se nepodařilo jasně stanovit hranice mezi tím co chce sám nabídnout a co chce parodvoat. Tak z toho nakonec máte náznaky původního záměru, sexy obsazení, několik aspoň trošku vtipných scén, to vše v množství patosu, nelogiky a vůbec hromádce nezajímavosti. Asi hlavní chyba celého filmu je, že nejzajímavější postavy/herci nedostali pražádný prostor (jmenovitě Emilie de Ravin a Ving Rhames). Každopádně nijak mě to neurazilo a díky stopáži mě to ani nestihlo nějak nudit, během víkendového odpoledne se to dá přežít. 40% ()

johnymdoe

Strašně divné, zajímavý humor, ale naprosto o ničem scénář a děj. A jen dík tomu, že tam hraje pár mých oblíbených herců tomu nemůžu dát hvězdy 3... 40%. ()

MickeyStuma

Takovýto námět se hodně používal na přelomu 80. a 90.let v levných videosnímcích zaměřené především na bojová umění. Tady však nic takového nenajdeme. Příběh se snaží držet reality, jak by to v takovém případě mohlo asi tak vypadat, ale popravdě, něco tomu ještě chybí. Uzdu své fantazie tvůrci uvolnili dobře a byť děj pochopitelně obsahuje spoustu nelogičností a naprosto nereálných událostí, má to vcelku švih a svůj přirozený vývoj. Ne, pecka tohle rozhodně není, ale zase to až tak moc neurazí. ()

darkreider

Jožo má nový job. Práve spoznal nových kolegov. Je ich ale moc na takýto film, tak niektorý musia umrieť a to hneď! Tak klacky do rúk a započnime jatka. Akcia nám moc nejde, tak aspoň otvorme ešte jednu až päť flašiek kečupu. Jožo nechápe čo sa deje. Režisér tiež nie. Dívať sa na to nedá, tak aspoň necháme po chodbách pobehovať borca z hangover. Borec umiera a ani srnky v lese nechápu okolnosti. Blijem a čakám na titulky. Hurá! koniec! Upadám do usedavého plaču, že som stiahol BDRip. ()

Yancl

Tohle je přesně ten typ filmu, po kterém si člověk řekne "Omg, co to bylo?" ... Co z toho, že herecké obsazení je poskládáno ze známějších jmen, když jako celek to funguje asi jako auto bez motoru. Jednotlivé scény působí obstojně, ale to nic nemění na faktu, že ve finále mi tato 'operace' připadla příliš holá, bez děje a jednotvárná s neurčitým cílem. Tenhle výstřel holt doplachtil zcela vedle .. [32%] ()

dalziel

Hviezdy a hviezdičky z B-čkových filmov a seriálov sa v podstate mydlia  v Office Battle Royal o informácie  odstupujúcej Bushovej administratívy a nastupujúcej Obamovej. Začalo to dobre no rýchlo to prišlo o šťavu .  Jednorazovka. ()

BaronX

Kurevsky zábavná parodie na akční filmy se super-agenty, teda jen v případě ... že to jako parodie bylo myšleno ;-) ()

RajCZitko

co to má sakra být? Pointa téměř nulová, výsledek jakbysmet vtipy nejsou asi tak vtipný a tudíž dojem zkažený. Hodnocení trochu vyzvedávají akorát pěkně krvavé scény. ()

TommyDiamond

Popis Utajené operace zní sice lákavě, ale skutečnost je o dost jiná. I když je ve filmu vážně na co koukat, tak to rozhodně není zásluha scénáře, hereckých výkonů ani zručnosti režie. Utajená operace je jedno velké béčko, které by dokázal s hrstkou ambiciózních komparsistů natočit i ten největší filmový analfabet. Podle mě si tato hloupá konspirace s prvky bojového umění víc než jednu hvězdu nezaslouží...... ()

RobbieM@N

Od první sekundy se Endgame prezentuje jako úplná sračka, postupem času možná relativně překvapí vtipností a vynalézavostí jednotlivých dialogů a zábavnými charaktery v podání Ellen Barkin a Rob Corddryho. Od úplného odpadu je tedy Operation Endgame zachráněna nevázaným humorem, za shlédnutí avšak vůbec nestojí. Psát o Zachu Galifianakisovi je zbytečné - hraje tu menší roli, a jako vždycky je naprosto k sežrání. ()

Mamlas

Nějací agenti se tam furt mlátí v krytu pod zemí. Důvod, proč tohle bylo natočeno a o co tam šlo jsem nepochopil. (27%) ()