Večírek

• slovenský

Večierok

Komedie

USA, 1968, 99 min

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = ?.?.199?+PREMIÉRA NA STV 1 = 8.11.2014, réžia českého znenia (ČT 1995) = ELMAR KLOSS - Snobská párty účasťou naivného herca (v podaní Petera Sellersa) naberá na obrátkach. A aj keď postupuje značne nevyrovnaným tempom, v závere vrcholí presne tak ako poriadne večierky vrcholiť majú. Vrátane slona. (16.11.2014)(16.11.2014)

Petera Sellerse z nějakého důvodu příliš v oblibě nemám a jeho komediální výstupy mě moc nerozesmívají...ale v tomhle případě udělám vyjímku a i zásluhou ostatních herců a zajímavého scénáře dávám nálepku "zatraceně vtipné".(17.9.2006)

• Snorlax

Jedna dobrá skeč na toaletě by se v tomto nudném filmu našla, potom bychom objevili pár mnohokrát opakovaných gagů a spoustu hluchých míst.(30.7.2012)

Druhý nejlepší film Petera Sellerse po nepřekonatelném a nepřekonaném Being there..... Inteligentní komedie s častými prvky crazy, která ale nikdy nesklouzne a množství nádherných originálních nápadů....Anebo variace na téma, že existují lidé, kteří prostě nemohou za to, že ztělesňují odjištěný granát...(26.9.2006)

Čekal jsem humor ve stylu Růžového pantera, nakonec jsem se dočkal čehosi, co mi hodně připomínalo filmy od Tatiho (Playtime a podobně) či pana Beana, který určitě v indickém hrdinovi našel svůj vzor. Sellers je dokonalý od počátečního umírání za zvuků chrochtající trubky do závěrečné pěnové apokalypsy. Jezdící bar, zmalovaný slon, nesplachující a neustále splachující záchody, klučina s nebezpečnou hračkou, rozzuřený číšník škrtící opilého číšníka, dáma závislá na alkoholu, ruský balet a mnoho dalšího v tomto skvělém snímku.(3.12.2007)

• - Večírek měl původně název R.S.V.P., zkratkou pro frázi "Potvrďte, prosím, účast". (Pavlínka9)

• - Jediný film, na kterém spolupracovali Peter Sellers a Blake Edwards, který nebyl ze série „Růžových panterů“. (melipa)

• - Slon je pomalovaný typickými hesly hnutí Hippies. (melipa)