• YURAyura
  **

  4/10 Dobry rozjezd, ale postupem casu se z toho vytraci napeti i spad - bohuzel se na tom dost podepsal vek filmu - v dobe vzniku to muselo byt lepsi - ale pravda ten konec je takovy az moc pohadkove-idealni. Max je formalni hracicka, coz zkratka pro me jako filmoveho divaka neni dostatecne, i kdyz ta latka je cocela nosna - matka chranici svuj rod pred nebezpecim z venci je docela sile tema, ale ten zvratek v zaveru je takovy podivny s ohledem na to, co se odedalo do te doby...(15.8.2011)

 • kaylin
  ***

  Vzhledem k tomu, že se hlavní role ujal James Mason, i když pravda, úplně hlavní je zde ženská postava, čekal jsem nějaký velkolepý herecký výkon. James Mason je opět skvělý, ale příběhově mi snímek nijak moc nesedl. Začátek je ještě dobrý, ale následně se jede na poměrně slabé vlně a film nedokáže diváka strhnout. Koncem to pak úplně nezachraňuje.(16.10.2014)

 • xxmartinxx
  ****

  Nevím, u kterého jiného režiséra mě prostě tam moc baví sledovat pohyb postav v prostoru. Lehkovážný okamžik doplácí co do přijetí pravděpodobně na chladné a vypočítavé chování postav. Ty jsou sice skvěle koncipované a stejně tak skvělé jsou dialogy, ale samotná rozhodnutí a chování jsou... divná. James Manson pak jako by byl spíš chodící koncept postavy než postava, které by šlo jakkoliv uvěřit. Ale vzhledem k tomu, že potěcha z Ophulse beztak pramení z ryzí filmařiny, kdy vtahující je síla média, které na sebe neustále upozorňuje, mi tahle umělost nevadí. Asi by to nefungovalo systémově, ale u Ophulse ano. Protože jsem si ho prostě oblíbil.(11.3.2017)

 • Petrus1
  ***

  Pravděpodobně můj první Film-Noir. Příběh ženy, která se snaží zachránit svou dceru. Matka je vydírána mužem, který se do ní zamiluje, pak pro ni i zabije (i když ve rvačce) a nakonec zařve sám - nechce, aby byla do vraždy zapletena, tak raději odmítne po autohavárii pomoc. To se snad může stát jen ve filmu. Nebylo to to špatný, ale na dnešní dobu..., trochu málo. Pro mě takovej průměr, neurazí, ale ani nenadchne. Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete(29.3.2010)

 • T2
  *

  Strašne sucho podaní film, takmer bez kúska pútavého deja. /30%/(25.3.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace