Nebezpečný parazit je mezi námi! Musí se zničit ještě dříve, než zasáhne celou civilizaci. A je jen jeden způsob, jak ho zničit - vypálit celý povrch Země. (oficiální text distributora)

Hrabka

Směju se kometářům, ve kterých jsou žvásty ve stylu "herecké výkony marné" nebo "hodně okoukané téma". Ať si dotyční zkusí něco podobného vymyslet a zahrát. Podle mě je téma hodně zajímavé a velmi poutavě natočené. Atmosféra stojí za to a pocit z neznámého nebezpečí je navozen velmi dobře. Herci to odehráli solidně, jejich chování je chvílemi podivné, ale ještě se to dá snést. Jako hororové sci-fi to funguje více než dobře, ale horor to úplně není. Co mi teda vadilo, byl ten odfláknutý a divný konec. Ale jinak se mi film líbil a ti brouci zalézající pod kůži byli hodně nechutní. Brrr. 70% ()

Astaroth12

Pár študentov,dcéra doktora a pilot helikoptéry letia na základňu a tá je opustená.Ona volá otcovi ale zdvihne to jeho asistentka,ktorá je chorá a vzápätí zastrelí svojho kolegu a doktora postrelí a tak príbeh je zameraní hlavne na tých čo sú ná základni.A začínajú aj tam problémy z chrobákmi.Je to veľmi dramatický a psychologický film,ktorý ma podobnosť z The Thing a to hlavne v nedostupnom teréne a v obidvoch prípadoch tam je nejaký parazit.Príbeh ma bavil,prostredie kde sa to odohrávalo tiež dobré,chrobácka hrozba bola strašidelná a aj vyvolávala niekedy hrôzu.Herecké obsadenie tiež dobré,spracovanie a občasné triky,hlavne chrobákov chválim.V. Kilmer tu viac nebol ako bol ale prežil som to.Len jednu pripomienku mám a to že napätie a atmosféra sa miesila z občasnou nudou.Sci-Fi nemusím ale tu som spokojný.Ale ten koniec bol už len tak vypustený a žiadny nový vietor nepriniesol. ()

ledzepfan

Docela sympatická kombinace Cabin Fever a Bay u kterého má divák nutkání se ošívat.. Na druhou stranu cítím, že tomu něco schází-nějáký drajv, ambice, šťavnatější pojetí..Prostě něco co by z toho udělalo trošku zapamatovatelnější film. Rozhodně to není špatné a kdo má tyhle parazitickoinfekční filmy rád, ten se nudit nebude, ale zítra nebudu vědět, že jsem to viděl. ()

Mrkvič

Horor o globálním oteplování? Ani ne, spíš o způsobech, jak se s podobnýma hrozbama vyrovnat. Rozhodně lepší než koukat na pitomé vyvražďovačky, kterých jsou ted desítky. Napětí sice není takové, jako měla například trochu podobná Věc, ale už jen to, že film připomene podobné kousky je velkým plusem. ()

eraserhead666

Varovný sci-fi horror s posláním. Takových je dost, tenhle to ale nijak neskrývá a hrdě se k tomu hlásí, např. prostřednictvím dobře udělaných úvodních titulků. Jenže, jak několikrát zazní ve filmu, stejně je to k hovnu. Největším nebezpečím pro člověka je jen a jen člověk sám. A dobře mu tak. Filmu asi nejvíce škodí starší Akta X a vlastně i The Thing, kterým je to hodně podobné a dá se říci, že to od nich i dost opisuje. Ale koukat se na to dá, dá se u toho i přemýšlet, smát se mu, nebo mu dávat za pravdu. Záleží na které straně stojíte. Asi to chtělo více krve. :-) 2,5* ()

• Natáčanie prebiehalo v Britskej Kolumbii v Kanade. (Danny88)