Reklama

Reklama

Nebezpečný parazit je mezi námi! Musí se zničit ještě dříve, než zasáhne celou civilizaci. A je jen jeden způsob, jak ho zničit - vypálit celý povrch Země. (oficiální text distributora)

Recenze (186)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Studená pustina je jako stvořená na rozehrání nějakého drsného sci-fi dramatu, ve kterém se ocitne skupinka lidí, naprosto izolovaná od zbytku civilizace. Ta tu svádí nerovný boj o naši budoucnost s nevypočitatelným nepřítelem, jako tomu bylo například v Carpenterově THE THING. Tvůrci vybrali dostatečně odporného hajzla, který se divákovi docela hnusí, a už jen při jeho představě mu naskakuje husí kůže. Nevím jak vám, ale mně osobně pohled na otevřenou ránu plnou larev nedělá zrovna dobře, a tady jsem si jich užil až příliš. Některé scény jsou pro silné žaludky, třeba takovou sekvenci s ledním medvědem nebo usekáváním infikované ruky si jistě zapamatujete. Film ale poukazuje i na jeden z největších ekologických problémů a to globální oteplování naší planety. Lidí je jako sraček, což pro Zemi začíná být neúnosné. Nesmíme se tedy divit, že matka příroda si musí najít cestu, jak počet obyvatelstva redukovat na přijatelnou normu. Hrozba nemusí přijít pokaždé z dalekého kosmu, a možná právě tající Arktida nám zjeví hrůznou pravdu. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Neodohráva sa to v zasneženej Antarktíde, nie je v tom vraždiaci digitálny mamut (ani ľadový medveď), vlastne to ani nie je poriadny horor, napriek tomu to nie je úplne zlé. Val Kilmer má len malú rolu. Mladí herci a robustný afroamerický pilot sa snažia, dialógy sa snažia, zápletka sa snaží... ale akosi to nestačí. Ak budete čakať céčkarské krvavé béčko, budete príjemne prekvapení dobrou atmosférou. Ak ale budete čakať kvalitné áčko, budete sklamaní početnými klišé a nezaujímavo spracovanou „parazitickou“ témou. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

CO MYSLÍTE VY? CO UKONČÍ LIDSKOU RASU? OBROVSKÝ METEOR Z PŘÍMO Z NEBE? NEBO VŠICHNI VYHLADOVÍME? NEBO NÁS VŠECHNY SPROVODÍ ZE SVĚTA MALINKÝ BROUK?...../// Skupinka č.1 ví o nebezpečí. Skupinka č.2 ví hovno. Skupinka č.1 začne umírat. Skupinka č.2 ví pořád hovno, ale pomalu začne vymírat taky. Jane tečou z huby hnědý sračky a Evelin ji tvrdí: ,,TO BUDE V POŘÁDKU!“ (Kurevsky bych se divil.... a divila by se zřejmě i Jane.) CO BUDEME DĚLAT? Dej jí dýchání z úst do úst krávo! A fakt, ŠLA DO NĚJ! (zadrželi ji, škoda...). První půlka (možná i víc) se nese v podobném intelektuálním duchu. Naštěstí tu je spousta otázek (co bude s klukem, kterýmu krvácí pinďour?). Tvůrci zručně využili změny prostředí, ale to ostatní už taková změna není. Ale když konečně pochopí, co vlastně chtějí ukazovat, je to ucházající drámo. Prostě to je nestandartně vypadající horůrek, kterej skončí naprosto standartně. Arktida, lední medvěd a Val Kilmer jsou jen takový šidítka. LIDÍ JE NA SVĚTĚ JAKO SRAČEK. Souhlas! A kvůli pořádnýmu sci-fi hororu bych se klidně stal ekoteroristou! Co vy? Taky jste čekali jiný Věci ? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chtěl bych si zase zakřičet KA-MA-NAL-RJU! 2.) Chtěl bych zase vidět podvyživenýho ledního medvěda. 3.) Chtěl bych zase vidět někoho močit krev. 4.) Chtěl bych zase někoho zachraňovat. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Těšil jsem se a nejsem zklamaný, takže palec nahoru. Sice to na mne působilo dojmem, jakobych už všechno viděl předtím někde jinde, ale nerušilo mně to. Více než zprvu očekávanou Věc mi snímek spíš připomněl díl Ice z Akt X (což už zmínil CISTICZ) nebo vážně pojatý Cabin Fever. Atmosféra ze začátku trochu drhne, ale časem se znatelně lepší a od určitého momentu zásadně přispívá k velmi příjemně nepříjemné podívané. The Thaw je sympatický sci-fi horor, jehož zhlédnutí můžu doporučit. ()

tombac 

všechny recenze uživatele

Ano, sci-fi horrory podobného typu mám také rád. Jenže za do očí bijící nevěrohodné chování postav a jejich debilní repliky, a za casting mladých herců vůbec, by tvůrci The Thaw zasloužili napumpovat pod kůži hejno dalších ve filmu vyobrazených mimozemských hnusáků a jejich vajíček, protože takto zamordovaný potenciál slušně atmosférického horroru z tísnivého prostředí se jen tak nevidí... ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie prebiehalo v Britskej Kolumbii v Kanade. (Danny88)

Reklama

Reklama