Smrtící parazit

The Thaw

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA / Kanada, 2009, 91 min

Trošku povědomé červíkovské téma, kterému se kdysi věnovali Mulder a Sculy obživlo opět. Zajímavě podaný filmík, který dost apeluje na téma globálního oteplování. Žádná druhá Carpentrova The Thing se nekoná, ale musím říct že já se nenudil. Val Kilmer dostává nakonec méně prostoru než sem čekal a tak film odtáhne sestava mladých herců, kteří bohužel nejsou zrovna nějací Pačínové což je na výsledku hodně znát a příběhu, který asi nejde ani pokazit, to dost podráží nohy. Škoda pokaženého finále. 60%(31.10.2009)

Čekal jsem další z řady již obvyklých trapáren, ale nakonec jsem byl docela mile překvapen (docela drsné scény a i překvapivý zvrat v ději). A dokonce jsem ochotnej překousnout i tu kupu morálních žvástů, příšernou ekoagitku, klasicky tupé chování poloviny postav, místy nic moc efekty a sundání vrtulníku špuntovkou. Takže dávám 5,75/10(4.4.2011)

• Anderton

Film, v ktorom sa takmer hodinu nič nedeje a ktorý nedokáže vydolovať atmosféru ani z arktických oblastí, nemožno nazvať hororom. Zrazu však nastane zlom, veci naberú spád a z niektorých scén nám príde zle, lenže bez navodenia atmosféry je to k ničomu. Nakoniec sa tak jedná o tuctový teen horor s bonusom prítomnosti jednej vyhasnutej hollywoodskej superstar. Keď sa bývalý Jim Morrison musí strápňovať vo filme tak polopaticky prezentujúcom svoje posolstvo, tak si jeho agent nezaslúži nič iné, len jedného poriadneho chrobáka do.....Tak dobre, len do domu.(14.9.2014)

• teutates

Podobné téma ako zo seriálu "Faktor Psí" (šlo o nejakú cca. poslednú časť asi, neviem presne), alebo niečo na štýl klasiky "Thing". No a popravde mne to prišlo hrozne slabé, necítil som ani napätie ani strach... (ani seriál ani klasika) len trápny scénar z "jačajúcou" dcérou hlavného hrdinu, ktorý ako správny džentlmen rozhodne... proste slabé 3/10(19.10.2009)

• Phobia

Thaw, připomíná to zvuk, jako když člověka natahuje a to v případě tohoto filmu není úplně od věci. Když před očima defilují breberky, zavrtávají se do kůže a z lidí dělají nekrotizující trosky, může to vést ke vzedmutí žaludečních šťáv do krku. Je tady však jeden aspekt ještě nechutnější, než prehistoričtí brouci: herecké obsazení. Dospělé osazenstvo je prostě akorát nevýrazné a ani nemá moc příležitostí se projevit. Možná naštěstí - takový Val Kilmer je oteklý, jako by měl zvlášť těžkou alergickou reakci na pobodání hmyzem... zřejmě mu imponuje osud Marlona Branda nebo Elvise: skončit jako pořádná hrouda špeku. Nejhorším grcancem jsou nicméně ti, co na obrazovce stráví nejvíc času: omladina. Takové panoptikum nesympatických fracků museli borci z castingu dlouho hledat. K tomu jim scénář hází klacky pod nohy stupidními dialogy a imbecilním chováním, pojem "logika" je scénáristovi zcela neznámý. SPOILERY: kupříkladu taková amputace končetiny - mládež prohlásí, že se na to musí pořádně připravit. Mohla to být drastická scéna, ale člověk jen užasle vrtí hlavou, protože veškerá příprava spočívala v přinesení ručníku. Krev kupodivu netryská z tepen proudem, jen teče, děvče přikládá ručník a hystericky řve, že je třeba něčím zastavit krvácení. Kluk, co kolem letlampou pálí brouky, všeho zanechá a běží kamsi pro lékarničku... WTF? To je ta pečlivá příprava na amputaci? Já naivně čekala kauterizaci rány ohněm, ale děvčica to zvládla zastavit pouhým ručníkem :-D. A pak v brašně najdou nějaké čmáranice a zraněný je přestane zajímat, však se z toho za pár minut oklepe a může jít zbývající rukou fackovat další idiotsky se chovající hajzlíky (kteří, navzdory karanténě a fóbie z brouků rozestřelí skleněnou výplň dveří... hmyzu se kupodivu zrovna ven z místnosti nechce, tak je spousta času se u dveří prát a hádat). Jste-li navíc odpůrci teorie o globálním oteplování, máte další důvod k ublinknutí. A jak to vlasně dopadlo? Nijak, globálně ohřátí prehistoričtí brouci nebyli eliminováni, tak nás asi brzo sežerou nebo co, to jsem z epilogu nepochopila. Přemýšlela jsem o třech hvězdičkách za průměrný horror, ale jak to tak po sobě čtu... "Thaw" je snesitelný film s obstojnou atmosférou izolace, nic hezčího o něm prohlásit nemůžu. Tohle je krutě promarněný potenciál. 45%(5.11.2010)

• - Natáčanie prebiehalo v Britskej Kolumbii v Kanade. (Danny88)