Smrtící parazit

The Thaw

Smrtiaci parazit

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA / Kanada, 2009, 91 min

Kvalitní film. Filmy z tohohle prostředí mám rád a to z důvodů že dokáží navodit atmosféru. Tady sice moc není, ale vynahrazuje to že je film zábavnej digitální červi útočí. Kilmer v roli drsného vědce neměl chybu. A některý scény, neřekl bych gore, ale tak krvavé scény nemají chybu. Zalézání pod kůžy bylo sympatické, stejnak jako rozlejzání červíků. Film občas připomene a cituje Věc, a to hlavně ve scénách kdy postavy neví komu se dá věřit. Postavy jsou jakž takž sympatické a dokonce se i herci snažily. No není to nic extra ale bavil jsem se velmi dobře.(9.5.2012)

Ale jo, ucházející průměr. Napětí jen chvílemi, tolik citovaná Věc samozřejmě ani náhodou, na Cronenbergovy parazity tihle taky nemají, očekávaný potenciál se nedostavil. Líbily se mi záběry krajiny doprovázené příjemnou, tajemnou hudbou. V závěru mi nějak bylo jedno, co se s hlavními postavami stane. Snad jen jsem čekal trochu více gore, třeba že nezůstane jen u sekání jedné ruky. Hm, ale tohle byl nejspíše film pro TV...(30.4.2011)

• Desperado

Atmosferické, minimalistické, depresívne. Vzhľadom na nízky rozpočet prekvapivo všetko funguje. Aj herci pôsobia sympaticky, ani tá ekobáchorka mi neprekážala, ale... Ale ten záver ?! Posledných 10 minút zmazalo takmer všetko dovtedy pozitívne! Neskutočný scenáristický kotrmelec! Akoby som na päťke rýchlosti zaradil spiatočku! A toto sa neodpúšťa.(8.10.2009)

Pár študentov,dcéra doktora a pilot helikoptéry letia na základňu a tá je opustená.Ona volá otcovi ale zdvihne to jeho asistentka,ktorá je chorá a vzápätí zastrelí svojho kolegu a doktora postrelí a tak príbeh je zameraní hlavne na tých čo sú ná základni.A začínajú aj tam problémy z chrobákmi.Je to veľmi dramatický a psychologický film,ktorý ma podobnosť z The Thing a to hlavne v nedostupnom teréne a v obidvoch prípadoch tam je nejaký parazit.Príbeh ma bavil,prostredie kde sa to odohrávalo tiež dobré,chrobácka hrozba bola strašidelná a aj vyvolávala niekedy hrôzu.Herecké obsadenie tiež dobré,spracovanie a občasné triky,hlavne chrobákov chválim.V. Kilmer tu viac nebol ako bol ale prežil som to.Len jednu pripomienku mám a to že napätie a atmosféra sa miesila z občasnou nudou.Sci-Fi nemusím ale tu som spokojný.Ale ten koniec bol už len tak vypustený a žiadny nový vietor nepriniesol.(29.7.2014)

• Martin741

Reziser Mark. A. Lewis mi hovori leda tak hovno /fakt, nekecam/ a tento horor je len pod/priemer. odohrava sa to na zasnezenych planach, nie je tam vrazdiaca digitalna fauna ani nasrana militantna ektoplazma, ale nie je to odpad. Mladi herci sa snazia, Val kilmer sa aj na 50 -ku snazil, scenar sa snazi ..... a dialogy sa dokonca daju pocuvat. 40 %(28.11.2015)

• - Natáčanie prebiehalo v Britskej Kolumbii v Kanade. (Danny88)