Bratislavafilm je hraný dokument o dobe ktorý vystihuje, život v súčastnosti. Jeden den v meste z pohľadu Mafiána (Banán (mafstory), Peter Batthyanyi), ďalej z pohľadu taxikára (Jozef Kapec), ktorý prežíva manželskú krízu a život mladého dílera drog (Michal Nemtuda), ktorý žije na "druhej strane" mesta v Petržálke, celý tento príbeh spája cesta človeka, ktorý prichádza do Bratislavy za prácou a jeho predstavy pozostávaju z ideálu veľkomesta. Príbehy sa navzájom prelínajú a vyusťujú do drámy. (oficiální text distributora)

Sagara

Mne osobne to skor pripomina Bratislavu v 90tych rokoch, v dnesnej dobe je to skor len pohlad na velmi zriedkavy mikrosvet. ()

ApsidalTill

Pozrel som to len z jedného dôvodu a to hudby. Stoka RAP v mene Druhej Strany a Molocha, ktorý zaznieva z tohto snímku, to je kultúra ktorú možno na SK komerčnej scéne pozná málokto ale ktorá, sa stáva už dnes legendárnou. ()

Santino7

Nezvyčajný zjav v slovenskej kinematografii. Tak by sa dalo stručne pomenovať. Skutočne, slovenskí diváci sú ešte stále dosť konzervatívni a nie všetci prijmú tento film. To bolo hlavným dôvodom, prečo sa stretol s toľkými kritickými ohlasmi u verejnosti. Tá nebola spokojná s množstvom vulgarizmov a štýlom, akým je zobrazené naše hlavné mesto. To je vlastne aj podstatou celého filmu. Ukázať odvrátenú stránku hlavného mesta. Šedá, ponurá atmosféra špinavých sídlisk plných starých panelákov, ľudia v neustálej depresii, aj to je Bratislava - hoci do turistickej príručky sa to asi nehodí. Atmosféra je vo filme zachytená prostredníctvom viacerých postáv, ktoré naoko nič nespája (taxikár, mladý díler, mafián, človek plný ideálov cestujúci za prácou). Dôležité je, že celý príbeh sa odohráva iba v jednom dni, čo vlastne znemožňuje širšie rozvinúť dej - to však ani nebolo zámerom tvorcov, išlo skutočne o tú atmosféru, opísať život v Bratislave. Čo ma však zaujalo je, že tento film dostal taký priestor v médiách, naozaj bol v čase premietania celkom dôstojne promovaný. Môže za to asi fakt, že sa tu stretli nádejní filmári na čele s Jakubom Kronerom (syn Jána Kronera, ktorý si tu zahral tiež minirolu). Taktiež sa tu objavuje kopu známych slovenských hercov ako Batthyany, Kostelný, Fialová, Roth... osobne ma však zaujal hlavne Michal Nemtuda, podľa mňa naozaj talentovaný mladý herec, veľká škoda, že pri súčasných možnostiach slovenských filmárov moc šancí asi nedostane. Vyzdvihol by som ešte nezvyčajnú kameru, ktorá film ešte viac odlišuje od ostatných kúskov a tiež hudobný sprievod, zložený z hiphopu, hudby, ktorú obľubuje dnešná mládež. Ako som už však spomínal, je to film, ktorý pravdepodobne nezaujme širšie publikum (viacerých asi aj pobúri), rozhodne však kvalitne uvádza do sveta filmu mladého talentovaného režiséra Jakuba Kronera. 45% ()

el.zapikano

Uff. Hrozne dialogy. Snaha o autenticitu sa ceni, ale tie dialogy su fakt des. Keby tam neboli Batthyany a Kostelny, respektive ich postavy, tak by to bolo o stipku lepsie. Palec hore za Ucko. Slabe ** ()

mira007

Co to je? Nějaký studentský film, který je celkem solidně obsazen? Neříkám, že to je špatný film, ale nazval bych ho alternativním. Nejvíce je pro mne šokující, že se tento film promítal v kinech na Slovensku. ()

Phillo

Najlepšia slovenská komédia posledných rokov. Totálna naivita a nulová výpoveď, ktorá Bratislavčana jedine rozosmeje a z Kostelného postavy spraví nakoniec tú najmúdrejšiu a najreálnejšiu. Ako večerný seriál by to mohlo fungovať, najmä kvôli ako tak zaujímavému vizuálu a známym lokalitám. Pochybujem, že ešte v nejakom filme uvidím svoje sídlisko :) . Bratislavafilm je presne tým, na čo vyzerá už podľa traileru. Prepálenou "výpoveďou o skurvenej spoločnosti", ktorá pôsobí smiešne a trápne zároveň. ()

Maslord

Nie som frajer namysley ale z ich prostriedkami natocim s priatelmi za par dni lepsi film. Mozno si toto najde ocenenie u "divaka - prudkeho konzumenta" ale ak niekto o filme a umeni nieco vie nemoze toto povazovat za ziadnu vyhru. Zas len dalsie sklamanie Slovenskej produkcie, zas klame propagovane ako dobry film! ()

winetach

Nechapem, čo je to za trend v slovenských filmoch robiť priblížené a roztrasené zábery, niet nich, dal by som aj ***** . ()

werewolf69 odpad!

Bratislava je hnusná žumpa! Ale ona ňou chce byť! nie ona sa tvarý že je ešte horšia, ako v skutočnosti je! A to len aby sa o nej dalo povedať že je to "európska metropola" ....tak si teda vychutnávajte svoj západný sen vy zdegenerovaný pseudogangstri!!! ()

embecka

Ale šak to bolo dobré. Tie veci sa dejú. Iba v menšej intenzite. Tu toho bolo veľa nakope, toho spoločenského odpadu. Ale keď sa to berie jednotlivo, tak poznáte určite ľudí, ktorí boli totožní aspoň s jednou skupinkou z tohto príbehu. Nuž "ľudia", sme zvery. ()

artas

Tento film má a aj bude mať rozporuplné hodnotenia. Za tie komediálne prvky som pridal *, inak dej slabý a niektorí herci (Batthyany) dosť prehrávajú. ()

nessbeal

Sú filmy, ktoré si pozrieš a za pol roka si nespomenieš o čom film bol, sú filmy, o ktorých poviš, že bol dobrý, bol super, alebo dalo sa, sú filmy, z ktorých si hlášky pamätáš celý svoj život, lebo sú kultové alebo sa ťa priamo dotýkajú. Bratislavafilm, podanie dnešnej doby, ako to tu chodí. Bol som na Bratislavafilm v kine a neľutujem! Film je výborný. 90% ()

senyor

Asi do polovice som reálne zvažoval, že si to zaslúži plný kotol. Potom dostala čoraz viac priestoru dostávať mafiánska linka, ktorá vo filme pôsobí ako päsť na oko a z veľkej časti zabíja autenticitu celého počinu a moje nadšenie začalo vyprchávať. Keď raz točím na ručnú kameru príbehy z ulice, do textov a beatov Druhej Strany, s nehercami, ktorí zjavne skôr prezentujú vlastnú realitu, než hrajú, tak tam nezavolám prehrávajúceho Batthyanyho, aby hral Banána z Mafstory. A to musím ešte povedať, že Fialová, ktorú ako herečku ozaj nemusím, mi na tej mafiánskej story vadila najmenej, skôr ju zachraňovala. Na margo toho ale treba objektívne povedať, že práve prítomnosť týchto hercov zrejme zaistila filmu širšiu publicitu a dodala punc komerčnosti, takže si ho prišiel asi pozrieť aj niekto viac, než len tí, o ktoých to celé je. Dokonca aj tá hudba Druhej Strany, ktorú nemám rád práve kvôli primitívnemu podaniu, mi do filmu pasovala hudobne, tematicky aj textovo. Plusom filmu je určite jeho koncept- pokus o slovenskú Magnóliu alebo skôr BA Crash síce pôsobí miestami kostrbato a nedomyslene, ale v zaspatej slovenskej kinematografii je totálne unikátny a celkom ma navnadil na vzhliadnutie poslendého Kronerovho filmu, s charizmatickým Nemtudom v hlavnej úlohe- Love. Bratislavafilm je najúprimnejší, najtrefnejší a podľa mňa aj najlepší výtvor slovenského filmu za posledných x rokov a hoci je v mnohých ohľadoch nedokonalý a nevyzretý a určite naplno nevyužíva svoj potenciál, 4* mu dávam s čistým svedomím. 75% ()

vojo

Za výbornú Zuzu jedna hviezda ,za miestami reklamnú kameru a dobrý strih jedna, a na podporu slovenského filmu posledná. Banán - Batthyany úplne mimo. Nemal som žiadne očakávania a tak som sa na rozdiel od kopy tínedžerov v kine dosť zabavil.Chaotický komentár ? tak trochu ako Blavafilm. ()

BathoryMan

Pokus o niečo nové v (takmer neexistujúcej) slovenskej kinematografii sa Kronerovi Jr. uprieť nemôže.Obsadenie hlavne nehercov beriem ako plus pre autenticitu celého príbehu ale na druhej strane profíci (hlavne Fialová a Batthyany) sa snažia až moc až to chvílami príde naozaj trápne.Fialová síce svoju postavu naivnej zlatokopky zahrala dokonale ale po chvíli jej prítomnosť už vážne začne liezť nanervy a Batthyany tu iba rozvynul svoju postavu z Mafstory.pretože tam jeho Banán asi nedostal dostatočný priestor na realizáciu.O obsadení rapperov z Petržalky(Čistýchov,Miki Mora...) sa radšej už nebudem vyjadrovať vôbec.Zato niektorý neherci milo prekvapili(mladý taxikár čo preživa manželskú krízu pôsobil presvedčivo ) a samozrejme vždy skvelý Robo Roth tu tiež exceloval.A tiež niektoré epizodne postavy mali dostať viac priestoru(Janko Kroner ako životom unavený taxikár bol vrcholom filmu)!!!Záver trochu mierne sklamanie vynahradil ale nezbavil som sa aj tak pocitu že celé sa to dalo natočiť podstatne lepšie.Ale mladý Kroner ma talent...takže nabudúce to možno dopadne lepšie a poprosím potom menej toho Hip - Hopu:)) A koho druhá strana (Petržalka)zaujala tak odporúčam si pozrieť výbornú komediu:http://www.csfd.cz/film/250946-velky-respekt/. ()

agassi68

Tak toto sa dalo natočiť aj v krčme štvrtej cenovej skupiny a za 10 minút. Už keď som videl Fialovú na obálke som nečakal nič dobré.Len sa čudujem, že na takýto brak sa dali nahovoriť herci ako Šišková či Roth. Hviezdička za Batthyanyho mudrovanie vo vani.. ()