• fojty

Parádní nastínění života politika který se snaží dělat čistou hru. Možná by to byl opravdu kvalitní film, kdyby byl jiný kamaraman, v 75 procentech jiní herci, dodala se jiná hudba a byly vybrány jiné kulisy. Prostě kromě fantastického námětu neuvidíte nic. Někdy kroutím hlavou jak jdou filmy sprznit.(30.3.2009)

Docela mě zarazilo, že něco zajímavého s takovouto stopáží a bez jakékoliv perspektivy už kvůli námětu a možná i nižší sledovanosti české televize dokáže zaujmout. Pan Josef Klíma nikdy nepatřil a nikdy taky nebude patřit mezi mé oblíbence ale nutno říct, že píše svědomitě a jímavě. Herecky perfektně zobrazena Denisa Klánová a také postava zhrzené matky dodává příběhu perfektní grády. Lenka Vlasáková a Simona Stašová hrají prim už od začátku filmu a zbytek se jen veze s nimi. Děj, který si pozvolna pluje po hladinách nezkrotné korupce a nečistého boje poslaneckých a jiných mafiánských h*vad jakoby z oka vypadl hnusáckým praktikám nejen ze západu ale nyní nově z našich končin. Pro dobrotu na žebrotu mě napadlo poprvé, když jsem zahlédla toto jednání a vůbec konec filmu byl brilantní kdy obě zničené ženy(již výše zmíněné)jsou nyní uplně ve stejné situaci.(16.10.2012)

• Skip

Já si vždycky řeknu, že takovou blbost jsem už dlouho neviděl a někdy to napíšu i do komentáře. Přesně tohle mě napadlo po zhlédnutí tohoto filmu, který je jak jídlo bez chuti a vůně, úplně prázdný, navíc hloupý a hloupě vypadají i herci, kteří prostě neměli co hrát. Snad jen Jiří Schmitzer hrál tu svou menší roli tak, že se dalo mluvit o nějakém herectví.(31.3.2009)

• Gemini

Pan Klíma si zase jednou řekl, že je načase být rozhněvaný stavem dnešní společnosti - a vzal to skutečně z gruntu. Až na čtyři osoby (hlavní hrdinku, jejího manžela a dceru, a pak už jen na rakovinu umírajícího spoluzákonodárce a rodinného přítele) jsou všichni více či méně sobečtí více či méně hajzlové a protispolečenské živly, s blížícím se koncem filmu se stupňuje míra hnusu, valící se naprosto ze všech stran, a na úplném konci už není důvod se mazat aspoň s nějakým reálnem (Jiří Schmitzer coby ředitel pasťáku, bránící se chovancům ozbrojeným železnou tyčí, má být odsouzen), hlavně že jsme pořádně šokující a plní beznaděje. Neříkám, že vyvrcholení filmu není ve své odpornosti působivé (zvlášť když je slečna Solaříková jakési moje guilty pleasure), a že postavy Lenky Vlasákové, Simony Stašové, již zmíněného Jiřího Schmitzera a především Bořivoje Navrátila nejsou dobře zahrané - obzvlášť posledně jmenovaný je skutečně libový parchant - ale ten film jako celek je prostě za každou cenu kontroverzní fraška, a s tím u mě opravdu nemá náděj uspět. 40% za herecké výkony a děkuji pěkně, myslím, že si reprízu nedám. PS: Že prý nejlepší televizní scénář roku (Cena ELSA pro Josefa Klímu)...no to teda děkuju pěkně ještě raz.(1.5.2009)

• Piškotka

Kontroverzní téma, kde dva tábory vedou žabomyší válku. Významné překlepy - detekční x detenční, což mě velmi dráždilo. Do každého herce se v pohodě dal dosadit někdo z politické scény, někdy tam byla až nápadná vizuální podobnost. Celkově příběh vyzněl sice opravdově, ale realita je daleko horší. Mladí delikventi jednají především pudově, takže jsem se celkem divila, že celá rodina přežila. Ideál na samotném počátku střídá skutečnost, že od chronických útěkářů není radno čekat nic pozitivního, pouze strach o holý život. I když paradoxně vše bylo nalíčeno člověkem, kterému Denisa celkem věřila. Nic moc obrázek o českém člověku. Ten konec hrál hodně na city diváků. Josef Klíma celkem zklamal, Radikální řez byl lepší.(30.3.2009)