• Radek99

Prvoplánová agitka, určená primárně pro jednodušší diváky TV Nova, která se nějakým omylem dostala na obrazovky České televize (tenhle dramaturgický tah je trochu mimo mé chápání). Schematický scénář Josefa Klímy se nese na vlně bulvárních očekávání a uspokojuje jen ty nejprimitivnější očekávání - politika je zkorumpovaná, bulvární média manipulující a všehoschopná, policie neprofesionální a zneužívající své pravomoci, sociální pracovníci cyničtí, matky obětí vraždí, čtrnáctiletí si vesele střílí a znásilňují atd., prostě to, co chce plebejec slyšet a vidět...vše naprosto černobílé...o stupidním konci nemluvě. Latentní manipulace s divákem...inspirovaná zprávami bulvárních kanálů... Smutné pokoukání...(29.3.2009)

• igi B.

Šašskotelevizácká ubohost nejvyšího kalibru, ryzí sračka zase jako že ze života, tématickou vylhaností i tvůrčím provedením impotentní guláš zaštiťující se závažným společensko-kritickým námětem. Hnus formou i obsahem - a nespraví to ani chvílemi(!) snad i >pohledně< hrající Lenka Vlasáková... - - - - - (Poprvé a zcela jistě naposled zhnuseně viděno 13.2.2011 na ČT1 coby (k)análu bez svědomí, hodnocení 293., komentář zde jako pětapadesátý - 13.2.2011)(13.2.2011)

• Slarque

Ano, je třeba se věnovat aktuálním a závažným otázkám. Ano, Lenka Vlasáková je jedna z našich nejlepších hereček a zaslouží si dostávat silné hlavní role. Ale jako základ dobrého filmu je potřeba ještě minimálně jedna drobnost – scénář, ze kterého by hned po začátku nebylo naprosto zřejmé, kam směřuje, a jedinou otázkou zbývalo, jak daleko jeho autor zašel. Bohužel, čekání na tuto odpověď nebylo zajímavé.(25.4.2009)

Hodnotím nadprůměr, protože televizní inscenace klade zajímavé otázky a nechává prostor, aby si každý našel své místo a názor na tuto otázku trestního zákoníku. Nezůstává u povrchního žvanění a jde až tam, kde se za názor, postoj platí ta nejdražší daň. Hodnotím záměr, ale provedení nezůstalo v polovině, ale někde v první třetině. Zajímavé střety idealistických žvástů Vlasákové a reálného zhnusení a bezmoci Schmitzera jsou nejsilnější, ale končí a ztrácí se někde v pokusu o politický thriler, kdy se naznačuje spiknutí, korupce, výhrůžky a útok. Závěr je snad až příliš šokující a není podložen jasným vysvětlením, ale je jen smutným konstatováním, že slušnost prohrává, ať máte moc a inteligenci či ne - VlasákováXStašová. Rozhodně to mnou otřáslo. Copak mi to připomíná? Česká mini-Chobotnice?(29.3.2009)

• DarkDemon

Hloupá, tendenční a hodně nadsazená bajka tak typická pro „kreativního“ investigativního novináře. Autor se zřejmě nechal inspirovat někde v Palermu nebo Moskvě kde by mě na tom nic nepřekvapilo. Jen čekám kdy tento paskvil začne obhajovat klasický tupý Novák a bude plkat o tom jak Pepča Klímů skvěle „nastavil zrcadlo“ naši kruté společnosti a prohnilé politice.(29.3.2009)