Desetiletý Edward žije v domově důchodců, který jeho rodina provozuje. Čas tráví nejraději o samotě a potkává bývalého kouzelníka Clarence. Netrvá dlouho a stařík se s chlapcem spřátelí... Tento příběh se odehrává v osmdesátých letech na pobřeží Anglie a vypráví o Edwardovi, neobvyklém desetiletém chlapci, který vyrůstá v domově důchodců. Jeho rodiče provozují dům pro seniory a všichni společně v něm bydlí. Zatímco se jeho matka snaží udržet rodinný byznys nad vodou a jeho otec bojuje s krizí středního věku, malý Edward je zaneprázdněný nahráváním stárnoucích obyvatel domova, ve snaze zjistit, co se stane, až zemřou. Chlapec je odmalička samotář, nyní navíc posedlý duchy a posmrtným životem. Do jejich domova důchodců se však nastěhuje Clarence, bývalý kouzelník s osvobozujícím smyslem pro anarchii. A právě o této nepravděpodobné dvojici vypráví tento film – o chlapci a staříkovi, kteří společně čelí životu a učí se jeden od druhého. Edward poznává, jaké je to žít v přítomném okamžiku a Clarence se snaží vyrovnat s minulostí. (HBO Europe)

uiu

Někteří herci mají tu smůlu, že za mlada o ně ani kolo neopřeli a na stará kolena jsou z nich páni herci. Mezi ně patří i Michael Caine. Tím nechci říkat, že jeho ranná filmografie není pestrá, ale kdo si vybaví film s Cainem v jeho 20, 30 letech? Tento pán vždy filmu dodá určitého ducha a nemůžete ho nemít rádi, i když hraje zahořklého pesimistického dědka. V tomto případě je to skutečný nepříjemný důchodce, s kterými se denně stýkáme a sekunduje mu malý chlapec, který bydlí v rodinném domově důchodců. Chlapec je posedlý smrtí a duchy (co jiného mu zbývá, když žije ve starobinci, kde každou chvíli někdo natáhne brka) a tento důchodce se stane jeho nejlepším kamarádem, rádcem a průvodcem v životě. Příjemný snímek, který pohladí po duši. ()

aquiver

Citlivý, inteligentní, jemně černohumorný a lidský film. Nedoceněný. Přitom není těžké najít jeho hloubku a poetiku. „Tati, co myslíš, že se stane, když člověk umře?“ Krásný film... 90 % ()

KatRi

Smrti tak blízko, až se jí přestáváte bát. Něžné, citlivé a v žádném případě citově vyděračské, prostě dokonalý pohled na to, že stáří a smrt jsou součástí života. Bohužel na druhou stranu záhy zapomenete jak název filmu, tak děj (snad až na narozeninové číslo s minigilotinou). ()

sona123

Všechno bylo na svém místě - báječní herci v čele s šarmantním Cainem, láskyplné prostředí, roztomilý klučík, který to má trochu složité, žije v podstatě v domě důchodců, což z pohledu diváka může být až dojímavé a úsměvné, ale když oni - no nevoní, zapomínaj, pletou se a neudrží stolici, což tedy není nic, co by dítě mohlo ocenit. Jsou tu úsměvné momenty, taková ta radostná hudba, která vše balí do růžového oparu, dokonce i zvířátko se tu mihne! Ale celé je to ve výsledku neoriginální nuda a je docela jedno, jak skončila. Po pěti minutách po závěrečných titulcích už ani nevím, o čem to vlastně bylo, což je děsivé, vyzdvihnout snad můžu jen britskou angličtinu a - asi nedoporučit, je mi líto. ()

Faila

Stárnutí a nemoce s ním spojené, smrt - to jsou věci, s kterými se do konfrontace nechce pouštět kdejaký dospělák, ale v tomhle filmu je jim vystaven 13letý kluk. Naštěstí z toho nevzniklo tak šílené dráma, jak by se na první pohled mohlo zdát, především díky Caineově cynickému kouzelníkovi. Sentimentalita se tomuhle snímku nevyhla, ale není vůbec na škodu, naopak, jak bylo řečeno níže (i když v jiném smyslu), pohladí duši. ()

ještěžiju

Film, který pohladí po duši. A ano, každému je po chvíli jasné, jak tento film skončí. Přesto u filmu až do něj vydržíte. Dobře zakombinovaný černý humor, který by se mohl zdát pro zasazení do prostředí domova pro staré lidi vcelku nepatřičný, tu funguje bez problémů a pobaví. Michael Caine, jak je v poslední době zvykem, vytahuje jakýkoliv film, jenž je založen na již několikráte omílaném tématu, notně vzhůru. Mám problém s překladem názvu filmu. Měl by poukazovat na přítomnost vědomí člověka na onom světě, proto bych si představoval spíš Je tam někdo? .. i přesto, že bysme se ptali entity, která je přítomná někde poblíž nás. Jako u každého filmu o starých a umírajících lidech je mi jasné, že se s tímto filmem mladší generace nedokáže ztotožnit .. proto ta rozdílná hodnocení. Přesto doporučuji shlédnout, dobře natočených milých a pravdivých filmů nejen o stáří není nikdy dost. ()

tančísvlky

Bill Milner ako mladík podáva nadpriemerný výkon a aj vďaka nemu je tento film dobrý. Pan M.Caine je príliš "prefláknutá" osobnosť a skôr tomuto filmu škodí. Občas sa hlavná dejová linka až príliš rušivo odkláňa v deji. Vcelku však dobré... ()

Freemantle

Příjemné tragikomické drama plné (černého) britského humoru, ale také se zamyšlením se nad skutečnou podstatou života a smrti. To vše v čele s výborným Michaelem Cainem. ()

jafuska

docela podivný film o duchařině a neduchařině, pro mě to bylo hodně nedomyšlené, a i toho filmu jsem se dost nudila, nějak mě to nezaujalo,mohlo to být lepší ()

zenit

Čtyři hvězdy za úžasného Michaela Caina. Tento film je příběh, který nejspíše více ocením, až se dostanu opravdu do věku, když už si budu stárnutí více uvědomovat. ()