Reklama

Reklama

Desetiletý Edward žije v domově důchodců, který jeho rodina provozuje. Čas tráví nejraději o samotě a potkává bývalého kouzelníka Clarence. Netrvá dlouho a stařík se s chlapcem spřátelí... Tento příběh se odehrává v osmdesátých letech na pobřeží Anglie a vypráví o Edwardovi, neobvyklém desetiletém chlapci, který vyrůstá v domově důchodců. Jeho rodiče provozují dům pro seniory a všichni společně v něm bydlí. Zatímco se jeho matka snaží udržet rodinný byznys nad vodou a jeho otec bojuje s krizí středního věku, malý Edward je zaneprázdněný nahráváním stárnoucích obyvatel domova, ve snaze zjistit, co se stane, až zemřou. Chlapec je odmalička samotář, nyní navíc posedlý duchy a posmrtným životem. Do jejich domova důchodců se však nastěhuje Clarence, bývalý kouzelník s osvobozujícím smyslem pro anarchii. A právě o této nepravděpodobné dvojici vypráví tento film – o chlapci a staříkovi, kteří společně čelí životu a učí se jeden od druhého. Edward poznává, jaké je to žít v přítomném okamžiku a Clarence se snaží vyrovnat s minulostí. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (34)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Parkinson s parkinsonem ve filmu, který cynickým úvodem vzbuzuje nepatrnou naději, že by se snad i mohl urodit slabší odvar z Harolda a Maude. Ovšem tento pocit vyšumí až příliš rychle a celé se to propadne do standardní stokrát ročně viděné sbližovací klasiky co posmutněle pohladí na duši. ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

" Mohu zase mít svúj pokoj, když je Arnold mrtev? Ne. Ale múžeš si vzít tenhle spacák, až ho z nej vyklepeme. " Nádhera!! Tento film je nasiaknutý pekne hustým, britským humorom, ako alkoholikova duša brandy. Je to presne ten typ uštipačného a čierneho humoru, ktorý ja tak nekonečne milujem, a ktorý som si práve v tomto snímku vychutnal na plné gule, takže u mňa je to za plný počet! ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nevím jestli jsem už tím typickým britským komediálním dramatem otrávený, ale tohle byl přesně ten typ filmu, který obsahuje přesně to samé, jako kopa podobných britských filmů. Typicky Britsky nevrlé, cynické a otrávené herce, mezi které se zařadil bohužel i Michael Caine a následně typická rutinna, která některými scénami pobaví, ale hodně dlouhou dobu nudí. Nápad by byl, jako vždycky u Anglánů, ale asi mi to vyprávění v tu chvíli vůbec nesedlo. Necítil jsem z toho filmu jediný náznak silnějších emocí. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Niekedy zafúka vietor. V bezvetrí. Inokedy počuť zvláštne zvuky. Racionalista, ateista alebo agnostik - tí všetcia majú svoje nespochybniteľné vysvetlenia. No dozrejú, majú vlastné rodiny. Príbehy okolo rodinného stola začnú pripomínať, čo je napísané v knihe kníh. Mnohí z nich si spomenú na bezvetrie a náhly poryv vetra v ňom. Na zvláštne zvuky. A možno ani nie. Možno sa len prekvapia, ak im pri prechádzke lesom cestu skríži šuchotavý jazvec. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Nebudu nijak zastírat, že pokud jde o Michaela Caina, je pro mě i ten sebehloupější film, v němž se objeví, díky jeho přítomnosti vždycky alespoň trochu snesitelný. Je tady někdo? jsem si proto pouštěl s tím, že (ovlivněn zdejším vlažným hodnocením) nejspíš nepůjde o nic převratného, ale bude to zkrátka další dílek do skládačky filmografie mého nejoblíbenějšího herce. A víte vy co? Nic převratného to vážně není, ale dívalo se mi na to moc příjemně. Film je stejnou měrou milý jako smutný nebo vtipný, Caine (který zase dokáže naprosto cokoliv zahrát jediným pohledem, ale psát o tom by bylo nošení dříví do lesa) našel v malém klučinovi docela schopného hereckého parťáka, prostředí domu plného stařečků, kolem nichž brousí zubatá, bylo zajímavě depresivní a v několika momentech mi připomnělo sirotčinec z Pravidel moštárny naruby. Film je akorát dlouhý, scénář je černým humorem šmrcnutý tak, aby nikoho neurazil, a z diváka zbytečně neždímá emoce, ale dokáže tak nějak lidsky zahřát. Tři a půl hvězdy zaokrouhluji nahoru, ale kdyby hrál hlavní roli kterýkoliv jiný herec, neudělal bych to. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama