Je tady někdo?

Is Anybody There?

Drama / Komedie

Velká Británie, 2008, 91 min

Je tu někdo? Halooo?! Tak nevím, jestli má cenu psát nějaký komentář, když se nidko neozývá. Ale vždyť jsme ještě tady, na zemi a dýcháme. Michael Caine je dobrák od kosti, zde si však trochu zakřičí a zabručí. Jen na malý okamžik, než mu do žil vteče mladá krev...taky na chvíli. Is Anybody There? je citový snímek, ale nejde až tak do hloubky a sráží jej i poměrně jednoduchý scénář. Taková průměrná kouzelná pohodička... 60%(19.8.2010)

Životní pravdy zabalené do černohumorných replik v příběhu z rodinného domova důchodců, v němž se mísí hořkost s dojemností, ztráta iluzí s nalezenou touhou žít. Smysluplně žít. ~ Vynikající Michael Caine v roli cynicky bilancujícího kouzelníka Clarence je středobodem hereckého ansámblu, jenž ztvárňuje postavy primárně životem otrávené, bez jiskry v oku, postavy, které ono světlo na konci tunelu ani za nic nejsou schopny spatřit. Výjimkou není ani sociálně vyloučený Edward, desetiletý Clarencův parťák, jejichž přátelství přináší nejednu nezapomenutelnou scénu. ~ V Is Anybody There? zároveň najdeme silný stmelující prvek v mezigenerační oblasti. ~ ~ Vzepři se umírání světla. (13.2.2012)

Takový to či podobný žánr naprosto miluji, ale v tomto filmu mi prostě něco chybělo. Dávám 3, a nevím zda je to scénářem, ve kterém nebylo dostatek scén na vytvoření silného vztahu k hlavním postavám, či režií, která mohla být odvedená lépe. Hlavní role, kterou ztvárnil Michael Caine byla zahrána skvěle, ale měla málo prostoru, a proto to bylo vše ke konci filmu horší a horší..Nemůžu si pomoc, ale znám o mnohem lepší filmy s podobným příběhem..(21.12.2010)

• Subjektiv

Scénář k tomuto filmu je mistrovský tím, že jen pár náznaky vám dokáže přesně sdělit, co se odehraje do půl hodiny a své ústřední sdělení vyplivne už zamyšlení se nad složením ústřední dvojice - starý nad hrobem a mladý, trochu zlobivý, od vrstevníků odtržený. Nejdříve se nemají rádi, pak se mají rádi, ale úplně si nerozumí, pak si začínají rozumět a skoro to vypadá, že se kvůli tomu nebudou mít rádi, ale nakonec si rozumí a mají se rádi. Jelikož však máme k dispozici hodinu a půl, můžeme přihodit nějaké zatraktivňující prvky, které samozřejmě budou jaksi taksi souviset se sdělovaným a dějem (např. pátrání po paranormálnu jako "metafora" nesmíření se s definitivností smrti - touto větou jsem o ní ale bohužel vše podstatné řekl a ten film se v tom nimrá půl hodiny). Ne snad, že by se film vůbec nedotkl nějaké té pravdy o stáří, ale IMHO tak učinil povrchně, jak přes kopírák odjinud, nevhodnou formou sladkobolného melodramatu. Rakvička není malá rakev, pánové, jen se podobá tvarem. Slabé **.(25.4.2010)

Parkinson s parkinsonem ve filmu, který cynickým úvodem vzbuzuje nepatrnou naději, že by se snad i mohl urodit slabší odvar z Harolda a Maude. Ovšem tento pocit vyšumí až příliš rychle a celé se to propadne do standardní stokrát ročně viděné sbližovací klasiky co posmutněle pohladí na duši.(2.10.2009)