Černé ovce

(pořad)
  • Československo Černé ovce, sem tam bílá
Publicistický
Československo, 1992, 13-28 min

Tento publicistický pořad vysílá Česká televize s přestávkami již od roku 1993. V letech 2001 až 2002 byl nahrazen publicistickým deníkem Černá, bílá, který uváděla současná moderátorka a reportérka Iveta Fialová. Od začátku roku 2003 pak byl pořad vysílán jako týdeník pod svým původním názvem a v současné době se vysílá každý všední den večer, přičemž o jeho moderování se kromě Ivety Fialové stará i Vlado Štancl, který je s tímto pořadem spjat již od jeho začátků. Obsahově se pořad střídá. Zatímco Vlado Štancl nám nabízí různé testy, poradí jak a co nakupovat a mj. nám i skrytou kamerou v reportážích objasní, kterým hospodám a restauracím se vyhnout a naopak, Iveta Fialová se pak věnuje závažnějším věcem. Především v nich hrají hlavní roli kauzy, dopravní nehody, úřady a hájení našich práv. (Stocki)

Raimok

Miluju části, kde se testujou výrobky a služby - od hranolků v restauraci, přes pračky až po cestovní kanceláře. Něco takovyho se, když nepočítám časopis dTest, málokde dozvíte. A zrzatej, fousatej Štancel tomu dodává ty správny grády... Naopak nesnáším ty kecy, kde si někdo pořád na něco stěžuje. 65 % ()

bangee

Proč ne, svoje místo to tu má, svým způsobem velice záslužný a důležitý publicistický pořád, kterému vévodí vcelku věrohodný Vlado Štancel. ()

Ydrosten

Takže i černé ovce, nám spadly do neuvěřitelně trapného formátu. Stejně jako u " kolegů " se z pořadu o 5 reportážích které na něco upozorňovaly, stal pořad o 2 reportážích, které defacto nic neřeknou. A ten vysílací čas ! // Pondělí : 2 minireportáže. // Úterý : 2 minireportáže. // Středa : 2 minireportáže. Čtvrtek : 1 reportáž + souhrn toho co jsme mohly vydět v Pondělí, v Úterý, a ve Středu. Reportáže mají minimální informativní hodnotu - tak jako samozřejmě že mě mrzí že paní K.M. z Brna, měla smůlu a naletěla podvodníkovy, ale abych jako radu přijal fakt, že si příště má ( máme ) dávat větší pozor, je trochu prazvláštní a nic neříkající plkanec. :::::::: Stejně jako u podobných pořadů, se z formátu cca 25 minutového pořadu ( opravdu to před 3 - 4 lety bylo mnohem delší ) stal formát o 6 - 7 minutách ( těch 13 minut uvedených v informacích, je zavádějících, protože tak 3 minuty tam melou nějaké nacvičené scénky, 3 minuty vysvětlují pravidla soutěží ) Jediné co na tomto pořadu vyniká, jsou testy všeho možného. Jinak ostatní reportáže nestojí za větší zmínku než ty v jakýchkoliv zprávách ( na jaké koliv TV stanici ) Takže Já osobně hodnotím pouze testovací reportáže. ()

jupisova

Někdy mám pocit ,že by v naší zemi ani jiné pořady neměly hrát a existovat ..jaký je tady bordel ! Jen kdyby bylo pro člověka více reálné si v nich zaúčinkovat !!! ()

parabellum

Krátký publicistický pořad ve stylu občanského juda s velmi dobrýma a kvalitníma spotřebitelskýma testama na jakékoliv zboží. Kauzy mě vůbec nezajímají ale už hodněkrát jsem se zastavil nad tímto pořadem abych se juknul jaké víno, med, pračka, kolo, televize je nejlepší u nás na trhu, co do kvality týče:)) ()

Stíba

Podle mě jeden z nejlepších, né-li vůbec nejlepší, publictický pořad na našich obrazovkách. Praktické rady především pro "obyčejného" občana, kvalitní přehledné recenze produktů a mnoho dalšího. 15 minut, které rozhodně stojí za zapnutí televize. ()

Drom

Krátké a věcné, žádné zbytečné kecy. V každém díle nějaká užitečná rada pro spotřebitele, test svinstev, co nám obchodníci prodávají a jako bonus neúplatný plnovous Vlado Štancela (co rulez, mimochodem). Víc takových pořadů! ()

dalziel

Už mnoho krát táto relácia podnietila môj následný prieskum internetu. Veľmi užitočný TV pořad. Snáď tu bude pořád. ()

_Vertol_

Kvalitní, leč na mé gusto příliš krátký pořad o ignorantství těch, které si platíme. Osobitost tomuto pořadu jistě dává i Vlado Štancel - nejdříve jako loutkoherec, poté jako charismatický kolega v reklamě na Servil, pak Černé ovce a Testoviny, do budoucna možná přidá pár filmů :) ()

IvonaK

Tento pořad jsem si zamilovala. Škoda že jsem k němu nedozrála dřív. Je tam mnoho vzdělávacích věcí a někdy i negativních překvapení o kterých nabýváme dojmu že jsou v pořádku. ()

xxlch

Pokud tendle pořad pomůže pár lidem,pak je určitě užitečnější než jakékoliv politické debaty.Velkým + jsou testy kvality různých věcí a věciček,dostupných v našich obchodech.To je občas velký překvápko! ()

maoc

V poslední době (2010) sleduji poměrně často. Rady právníků jsou podány jasně, vše je stručné a jde rovnou k věci. Také moderátorská dvojice je fajn. Potřebný a praktický pořed, který má šmrnc. ()

subic

Můj oblíbený pořad na ČT1 aktuálně vysílaný od pondělí do čtvrtka od 17:40. Pořad prošel výraznými vývojovými změnami až do současné velmi příjemné podoby. Krom toho mám rád vtipkováni Vlada Štancla, byť v řadě případů o vážných věcech. ()

Danthare

Skvělý pořad pro běžného občana ČR, objektivně podaná ta zlá realita všedního života běžného člověka. Navrch testy, rady a zkušenosti. U mě 80%. ()