Jesse Stone: Nový začátek

(TV film)
  • USA Jesse Stone: Night Passage (více)

Policista Jesse Stone (Tom Selleck) přišel kvůli problémům s alkoholem o práci i rodinu. Aby zapomněl, odjíždí do městečka Paradise, kde se chce ucházet o místo šerifa. Práci získá. Jednoho večera je donucen zasáhnout proti místnímu hrubiánovi Joe Genestovi, kter napadl svou ženu. Jeho zásah byl rychlý a tvrdý. Ne každému se ovšem jeho způsob zamlouvá. Místní právnička, se kterou se později sblíží, mu naznačí, že problémy se u nich tímto způsobem neřeší. Jesse Stone začne nahlížet pod zkorumpovanou pokličku napohled poklidného městečka. Když zjistí, že jeho předchůdce byl zavražděn, i on se ocitne v ohrožení života. (videofil)

Vakomlok

Jsem příjemně překvapen. Zajímavá detektivka, navíc jsem po dlouhé době zase v něčem viděl Toma Sellecka (a dobrého). ()

MickeyStuma

Převážně televizní ikona Tom Selleck je hlavní postavou dalšího detektivního projektu. Jeho drsná tvář se uplatňuje i zde, ale s velmi poklidným průběhem. Ztvárnil tu šerifa nastupujícího v novém působišti a hned má co dělat s místní korupcí. Na snímku mi nejvíce vadí, že se tvůrci rozhodli pro kriminálku. Troufám si tvrdit, že jako detektivce by to fungovalo daleko lépe. Po velmi depresivním začátku se rozvinul pozvolný příběh, kde se stala vražda a my diváci už od počátku známe pachatele. A tak veškeré kouzlo napínavého pátrání po strůjci zločinu je pryč. Absence akčních scén vytváří s díla starou klasickou krimošku, kdy sledujeme jak se šerif dopracovává do zdárného dějového vyvrcholení. Odpočinkový snímek vhodný převážně pro starší diváckou generaci. Mladý divák přeci jen očekává nějakou tu rvačku či přestřelku, ale toho se zde nedočká. ()

tranquill

"Nedám ruce za hlavu, držím v nich totiž kafe..." Tempo už není tak komorní, jednoduché schéma zůstává, ale podprůměr to není. ()

Numerobis

V záplavě přepínacích téfé (sci-fi) kriminálek nadprůměrná, né-li povedená záležitost, kterou shazuje jen povinná dávka klišé. Naštěstí má pan detektiv koule a nebojí se je použít. ()

markus57

Neurazí ani nenadchne. Selleckovi velmi dobře sedla role šerifa v maĺém městečku. Film se od začátku do konce táhne docela poklidným tempem , ale to me vůbec nevadilo , protože se jednalo o příjemnou oddychovku všedního dne. Jednoduchý příběh, zcela předvídatelný , ale nenudí . Fajn překvapení ()

p.a.douch

Překvapivě dobré. Tom Selleck znovu podává dobrý a uvěřitelný výkon. Detektivka běží v pohodě a všechno působí reálně. Já byl spokojen. Obsazení bylo odpovídající. Za zmínku mi stojí Stephen Baldwin a Saul Rubinek - nečekaně dobrý výkon. Robert Harmon znovu dobrá režie. Spokojenost. 80 %. ()

rytir1

Zrodil se nám další typ nového detektiva. Nestřílí, nezabíjí. Žádnej krvák, honičky. Prostě polda co přijde o práci a zapadne do malého města, kde řeší případy a spí s právničkama. Je to tak obyčejné až je to prostě dobré. I když zejména pro charisma Toma Sellecka. ()

zodiak217

Nový začiatok sa celkom podaril, čo mi však vadí postupne pri ostatných filmoch, že strácame prehľad o tých menších detailoch keď jednotlivé postavy prichádzajú a odchádzajú z deja alebo ako prišiel napríklad k svojmu retrieverovi bez mena, ktorého volá len pes, ale to je skôr výčitka k dejovej prepojenosti. Každý jeden film sa snaží mať hlavnú dejovú niť prepletenú so životnmi ostatných aktérov, ktorý sprevádzajú Jesse Stona na jeho púti životom v Paradise. Tom Selleck to hrá naozaj dobre, tak cynicky uveriteľne, kedy si poviete: "aj ja poznám takého človeka vo svojom okolí." Len tak ďalej tie hlášky a scenár je skutočne podarený. Avšak ak by tu hral hocikto iný obávam sa, že film by upadol do podpriemeru, takže vďaka za Toma Sellecka. ()

mara.pavelka

Pozvolna plynoucí detektivka s drsným, mlčenlivým poldou, která mě dostala svou atmosférou a překvapivě dobrým Tomem Seleckem. Přestože byl tento televizní film natočen až po snímku Jesse Stone: Chladnokrevný detektiv (Chladnokrevný Stone), jedná se o Jesseho první případ v městečku Paradise. ()

Prepperka

Tyhle detektivky jsem neznala, až před pár měsíci jsem na jednu náhodou narazila v tv (Smrt v jezeře). Zaujala mne natolik, že jsem si stáhla všechny díly a v rámci nemoci je všechny zhlédla během dvou dní. A říkám super, jsem nadšená. Z posledních dvou dílů nejméně, těm něco chybělo, něco přebývalo, a už mne nebavily. Ale tenhle druhý (který je příběhem první) je skvělý. Užívala jsem si pomalé tempo, opakující se hlášky, příběh, který si dává dostatek času vychutnat emoce, prokreslit postavy, zachytit nádhernou přírodu... a to vše podladěné krásnou hudbou. Pro mne tedy bezvadná oddychová detektivka, která má všech 5 P (tedy hvězdiček :). ()

PORTER44

Takhle pomalou a táhlou krimi jsem snad ještě neviděl,se divím že když nakopl Baldwina že ten kop taky netrval déle,herci nikam nespěchají pohoda je dost času hlavně Selleck dám si panáka ono to nějak dopadne ,kdyby mu nepřišel říci kapitán z jiného okrsku že je ,že je bývalý místní kapitán mrtví tak se to ani nedozvěděl radši balil místní právničku.Nuda i na TV film. ()