Zatímco lidé se chystají na Štědrý den a někteří se ještě pokoušejí na poslední chvíli dokoupit některé chybějící dárky, podvodník a notorický zlodějíček Nick Bianco přepadne se svými třemi kumpány známé newyorské klenotnictví. Jejich vloupání se neobejde bez násilí a zbytečně usmrcené oběti. Biancovi se podaří uprchnout z místa činu, ale musí nakonec díky zradě strávit tři roky za mřížemi. Také tentokrát svou manželku a děti zanechává doma bez finančních prostředků. Po čase však dostává Bianco nečekanou životní šanci… (Česká televize)

Han22

Po nějaké chvíli sledování mi došlo, že už jsem tenhle příběh viděl. A sice v remaku s Carusem a Cagem. A originál je stejně průměrná a obyčejná kriminálka, jako remake. Slušný příběh o polepšeném zločinci, civilní zpracování, solidní záporák, celkem sympatický hlavní hrdina, ale nic co by mi utkvělo v hlavě dýl jak týden. ()

ad142

Medzi fanúšikmi žánru noir je tento film známy vďaka debutu Richarda Widmarka v úlohe sadistického a šialene chechtajúceho "Tommyho Uda". Obsahuje dnes už kultovú scénu, kedy "Udo" zhodí starú dámu na vozíčku zo schodov a usmrtí ju, pričom ďalšie kontroverzné scény, vrátane znásilnenia a samovraždy v plynovej trúbe boli bohužiaľ cenzormi vystrihnuté a sú už navždy stratené. Widmarkov nadpriemerný výkon dodáva tomuto noiru, ktorý by bol inak asi skôr melodrámou, skutočne veľkú iskru. Absolutórium si zaslúži najmä napínavých a skvele zrežírovaných posledných 20 minút, pričom zvyšok filmu tiež príliš nezaostáva. ()

JimiH

Melodramatická kriminálka s prvky noiru. Příběh je prostinký a jeho vyprávění je trochu rozveklé, ale atmosféra díky charismatu Maturea a Widmarka je solidní. ()

flu

Za zmínku stojí snad jen debutující Richard Widmark jako Tommy Udo. Jinak je to šedivý noirový průměr s naivním happy-endem. ()

Kenneth

Ne tak úplně klasická kriminálka, která je sice pomalejší, ale dokáže u diváka udržet pozornost. V druhé půlce se přidá napětí, jehož součástí je nejistota, jak to vlastně bude pokračovat dál. Škoda závěru, který mi přišel dost nepravděpodobný. Limonádový Joe. :-) Tommy Udo svým zjevem i hlasem připomíná Jiřího Korna. :-) ()