Venca (TV film)

Československo, 1972, 55 min

• LadyPupu

Dost komorní záležitost, zpracovávající nadčasové téma odcizení v manželství. To je všechno chvályhodné, jenže problémem je forma. Ono se to totiž skutečně dost táhne, některé momenty jsou k nepřečkání dlouhé a spíše než dojemné, jsou patetické. Josef Šebek působí dost nepřesvědčivým dojmem a Josef Kemr to prostě zachránit nemůže. Nicméně, nebýt jeho, tak to ani nedokoukám.(27.4.2016)

Melancholické a skromné drama dokáže za necelou hodinu to, co jiné filmy nedokážou, ani kdyby byly seriál. Lví podíl na tom má skvělý scénář a výborný Kemr. Za ženské publikum dodávám, že na Šebka se dobře dívá.(1.8.2018)

Tento tv film som si veľmi obľúbil. Je o skromnom, utiahnutom a pracovitom človeku. Dnes je už na svete takých ľudí málo, aj preto ten svet smeruje tam, kam smeruje. Tvorcovia nemohli do tejto postavy obsadiť lepšieho herca, ako Pepíčka Kemra. Podozrievam scenáristu, že postavu starého uhliarskeho robotníka písal priamo pre neho.(13.4.2020)

• Karlos80

Hudební doprovod byl pěkný, ale celkově takové nemastné neslané, omšelé, navíc zdlouhavé a místy i nudné..Jediný kdo stál v této pro mě opět neznámé-polozapomenuté tv inscenaci, alespoň trochu za zmínku byla pan Kemr v roli zkušeného staršího dělníka..Skutečně tam hrál Miroslav Donutil? To musel bejt hodně mladý...?(8.4.2009)

Já mám tahle zapomenutá melancholická dílka rád. Oproti hlavnímu hrdinovi (zřejmě neherci), který mě neskutečně lezl na nervy je Josef Kemr naprosto neodolatelný. Celé je to taková jednohubka, jejíž hodnota (zejména dokumentární) postupem času ještě poroste. Shlédl jsem při krmení dcerky ve čtyři ráno a bylo to fajn.(10.4.2012)