Kurošicudži - Season 2

(série)
Promo

Epizody(12)

Přichází nový sluha, přichází nový pán. Sadistický Alois Trancy má jen jedno přání – potrestat toho, kdo mu zavraždil jeho jediného přítele. „Jistě, Výsosti,“ pronese jeho sluha Claude Faustus. Ten, kdo zavraždil jeho přítele, byl Sebastian Michaelis a jedinou věcí, kterou ho lze potrestat, je vzít mu jeho poklad – duši mladého Ciela Phantomhiva. A tak se na scénu opět vrací staří známí, neboť i Ciel se vrátil z náruče jisté smrti, jenomže si nepamatuje, co se během minulého roku událo. Je nasnadě se zeptat: „Který sluha je lepší?“ (Zíza)

Promo

Carol Pifková

Spočiatku som bola sklamaná, že je tu nový sluha a jeho pán, ktorí vystriedali Ciela a Sebastiana. No akonáhle sa tam objavili veľmi som sa potešila. Bohužiaľ druhé pokračovanie ma akosi nechytilo... dopozerala som to vlastne len kvôli Cielovi a Sebastianovi... Aloisa som si absolútne neobľúbila a o jeho sluhovi už ani nevravím..... Hudba však bola opäť super tak ako v Kuroshitsuji I, a preto dávam 3* ()

novoten

V první chvíli jsem se lekl, že budou nové příběhy vyprávěny z pohledu vznětlivého nováčka, ale jakmile poprvé zazněl Sebastianův povědomý hlas a probleskla známá páska přes oko, bylo jasno. Druhé Kuroshitsuji je temnější, komplikovanější a mnohem více zaměřeno na pouto sluhy a pána. A přestože mi Claude nijak zvlášť nepřirostl k srdci (o sadistovi Aloisovi ani nemluvě), musím i tak chválit. Odvážné zakončení příběhu, které nerozvaří původně zamýšlený cíl a přesto dá příznivcům pocit, že jinak to asi dopadnout nemohlo, si chválu zkrátka zaslouží. Koneckonců, jsem jen obyčejný fanoušek. ()

Sabiana

A to je příběh o tom, jak se tvůrci neradi loučí s osvědčenou látkou. Jeden třináctiletej (ale pořád snesitelnej) fracek evidentně nestačil, tak tu máme ještě jednoho a ještě víc na zabití. Tentokrát se musíme vypořádat se sadistou a ufňukancem, který se obléká jako pilně pracující děvče a sem tam se tak i chová. Po prototypu mladého gentlemana, na kterého nás navykl Ciel v první řadě, je tento výstup docela rána. To radši přežijeme Ciela, ten aspoň ví, jak se chovat, a i když má problém si zavázat tkaničku, dokáže se sám aspoň najíst. A jak dokazuje nový doplňující sluha, ani s těmi smlouvami to nebude tak horký. Tak bezcharakterní postava se hledá docela těžko. V tomhle světle (nebo spíše tmě) najednou ústřední dvojce vypadá daleko líp. Příběh sám o sobě je poměrně zajímavý, ale opět tak nesnesitelně pathetický a vycpaný klišé, že to až bolí. P.S.: Kluci, přestaňte se oblékat do dívčích šatů! Poprvé to byla sranda, ale co je moc, to je moc. ()

Kordus

Lepší než první série. Díky soupeření mezi Cielem a Aloisem a jejich démony se konečně dostavuje nějaká originalita, kterou jsem marně hledal v první sérii. Už se přestává zdůrazňovat, jak je Sebastian děsně sexy a víc se klade důraz na vyprávění. A díky pouhým 12 dílům nebylo místo na moc vaty. Rozhodně doporučuji všem, kdo mají první část za sebou. P.S.: Chudák Sebastian, takový konec si nezasloužil... ()

Rami

Více temnější než infantilní jednička. Až mi občas některé úlety chyběly.Tvůrci se tu snaží zamotat "příběh" výkladem smluv mezi sluhy a jejich pány. Mnoho věcí se doslova vycucá z prstu a spousta nelogičností vás praští přes nos. Je neuvěřitelné jak málo děje se dá roztáhnout do 12 dílů. Jednu věc ale tato série zajistila - rozčarování fanynek. Démon zůstává démonem, ať je to ten, či onen. ()