Moravským venkovem, vínem a láskou napravený pražský podvodníček Honza žije s přítelkyní Klárkou v chalupě po dědovi, a snaží se proniknout do tajů vinařství. Dům se sice rozpadá, vinaření se příliš nedaří, ale Honza se s Klářinou pomocí nevzdává. Jeho poklidný život však nečekaně skončí, když se objeví kamarád Jirka, který utekl z Prahy. Bohatý podnikatel Kocúrik ho přistihl se svou dcerou Marií, a protože pro někoho takového ji nevychovával, najal si na Jirkovu likvidaci nájemného vraha Tichého. Ten se vydá na Pálavu a ubytuje se u souseda Kozderky. První pokus o Jirkovu likvidaci nevyjde, protože i když Tichý poškodí brzdy Honzova starého auta, dvojice dojede v pořádku a zpátky ji kvůli podnapilosti přivezou policisté. Do Višňové dorazí manželé Kocúrikovi, kteří se kvůli těhotné dceři vydali za nic netušícím Jirkou. Naštvaný je na něj i Honza, protože rušivě zasahuje do jeho vztahu s Klárou. Jirka se ho snaží usmířit, a tak se pustí do práce, oba však propadnou do tajného sklepa, kde objeví nejen archívní víno, ale také díru vedoucí do Kozderkova sklepa. (TV Nova)

Kikaa_B

No, první díl se mi celkem líbil a bavil mě ale škoda, že o tomto druhém to říct nemůžu. Bylo to takové nemastné neslané, celkem o ničem a stejně jako v prvním díle jde vidět, že tvůrci o Jižní Moravě nevijů vůbec nic :) ()

bratr_jezek

Dvojka už nedokázala tolik navázat na ten klid a malebnost jedničky, kde člověk měl chuť se na Moravu odstěhovat. Pravda, díky svéráznému kamarádovi si hlavní hrdina filmu zadělá na mnohé komické situace (některé až lehce absurdní), Tereza Voříšková je stále velmi krásná, opilý mafián Krampol místy i vtipný, ale tím to bohužel končí a film nedokáže překročit průměr. ()

waxtrax odpad!

Jediný a doufejme i poslední film na světě, kde obyvatelé jihomoravské vesnice hovoří pražským resp. ryze českým přízvukem. Pouze záporná postava (M. Táborský) užívá některé slovácké slovní dialekty - možná proto aby tvůrce filmu zdůraznil, že se jedná o zloducha. Odpad. ()

LuckyCZ

Propad od prvních Bobulek je dost znatelný. Přidáním postav Krampola, Korna a Švandový jsem měla pocit, že jsem se ocitla v Kameňáku. Škoda, přeškoda. ()

KristKrist

Líbilo se mi to víc než jednička,film obsahuje víc humoru a je celkově takový zajímavější. Když jsem na tom před třemi lety byla v kině,nečekala jsem,že si z kina odvedu dobrý filmový zážitek,na který se sice časem zapomene,ale rozhodně neurazí. ()

pavelrm odpad!

Dědictví mám rád,ale jak se koukám na tento film,jak jsou nažraní,je to hrůza,nemá to hlavu ani patu.... ()

mad.dog

Je pravda, že jednička byla ve všech ohledech lepší a ani pokračování nebylo nutné. Proto jsem se 4 roky odhodlával se na tento film podívat. Navíc jsem si přečetl zdejší komentáře a myslel jsem si tedy, že to bude asi stejně vtipná "komedie" jako Panic je na nic. Od snímku jsem nic neočekával a tak mě jen mile překvapil. Slušně vtipná komedie a vlastně i nejlepší zbytečné pokračování. ()

StarFsh

Škoda, že druhý diel už tak trochu stratil dych, ale prúser to rozhodne nebol. Toš ještě jednou, na zdraví! :-) ()

starman

Ja niekedy celkom nechápem, prečo musí mať film za každú cenu nejaké "umelecké" kvality. Proste niekedy človek chce len nejako stráviť príjemný čas. Mne osobne 2bobule neprídu nijak katastrofálny film. Je to úplne pohodová oddychovka, ktorá sa na nič nehrá. Ja si navyse dosť všímam prírodu a lokalitu. Poznám niektoré miesta, kde sa to natáčalo a film ma tak pre mňa aj príchuť istej nostalgie. ()

forLeni odpad!

Dle mého názoru jednoznačně odpad! Proč? Protože se řadí do dlouhé a vleklé šňůry českých filmů, které prostě vůbec neměli vzniknout.Už první Bobule byly ztracený čas nad filmem, který staví na slabé zápletce, špatných hereckých výkonech a snaží se divákovi vnutit rádoby vtipné scény a hlášky. A film 2Bobule je ještě horší naředěnou kopií svého filmového předchůdce. Je navíc důkazem,čeho jsou filmaři, a zvláště pak "herci"(Švandová, Korn, Krampol) schopni jen aby vydělali. Všudy přítomné a ani ne moc skryté reklamy mi okamžitě připomněly další braky jako Babovřesky nebo pokračování seriálu Taková normální rodinka. Jako by nestačilo, že v televizi se to reklamami jen hemží, oni už se objevují i v českých filmech. A jelikož nejsem zrovna televizním maniakem a poměrně důsledně si vybírám film na který se podívám a který mě zajímá, tak pro mě film Bobule a 2Bobule byly doslova utrpením. Přiznám se, že jsem si tyto dva filmy dobrovolně ke sledování nevybrala, chtěl ho vidět přítel a tak mi nic jiného nezbylo, jelikož máme jednu televizi,ale o to víc jsem se po jejich shlédnutí utvrdila v tom, co jsem již předem tušila - prostě že to bude odpad.Já se dovolím řadit spíše k náročnějším divákům, nemám ráda prvoplánovité děje a humor, filmy nad kterými se prostě nemusí a zřejmě ani nemá moc přemýšlet a proto musím hodnotit tento film jako odpad, tento film je prostě určen divákovi, který sleduje v televizi téměř vše a nad obsahem se příliš nezamýšlí. Pak se tomuto divákovi film 2Bobule bude líbit. Je smutné že hodně dlouhou dobu už nikdo nenatočil kvalitní český film, který nemá být jen zdrojem rychlého příjmu ze vstupenek, ale který má naopak diváka pohladit na duši a sdělit mu nějakou hlubší myšlenku a donutit ho k zamyšlení. Takovým filmem 2Bobule nejsou a nikdy nebudou. ()

Calabria

Jako jednička, je pro mě film pro romantický večer u vína, k ničemu jinému se mi to ani nehodí, oproti jedničce bych film už ale nezařadil mezi lepší české ale lepší průměrné ()

Profík

2 Bobule, tak za dvě hvězdy, ale to je čistě průměr, hrozně těžko se to hodnotí, chápu třeba i 4 hvězdy, ale rozhodně i odpad. Potenciál na dvojku tu rozhodně byl, nemyslím, že to byl čistě jen kalkul, ale byl trestuhodně nevyužit, dokázal bych si představit spoustu cestiček, kterým se mohl příběh ubírat, ale tahle je dost pitomá. Někdo přirovnává jedničku k českému Dobrému ročníku, já bych to až tak neviděl, ale zrovna dvojka mohla být naší verzí Vína roku, lehký náznak tam je. Ale celá honba za ženichem je trapná a postava pana Tichého je trapná na entou.. Plus jsou jen solidní postavy z prvního dílu, které mají jakýs takýs vývoj a trochu i další krasavice - Jna Pidrmanová. Škoda promarněné šance. 35 %. ()

Harakiros

Ad A) změnou režiséra se rozhodně ničemu nepomohlo, ad B) změnou autora hudby se ničemu nepomohlo (aspoň, že nechali hlavní skladbu opět na Krajčovi) S filmem jako takovým jsem problém neměl, krásná Tereza, vtipný Postránecký a jeden z mých nejoblíbenějších českých herců- Mirek Táborský, jsou zárukou zábavy. Přesto dvojka zdaleka nedosahuje kvality jedničky. ()

janececek odpad!

Byl jsem donucen vidět to až do konce .. To je tak trapně natočené, že .. no, je to film, který je tak dobrý možná pro zabití času v autobuse .. 5% ()

tomkat odpad!

"Rejžo, my nemáme pro ten druhej díl příběh!" "No tak... kluci neva, hele - máme tu ty natěšený sponzory, tak to nějak pošolicháme. Hlavně aby tam byla zas ta atmosféra, viš co, pohodička, vínko, přelety nad vinohradama a svérázný týpci... Ono to nějak pude." Ne, nepude. ()

Pelidor

Musím říct ,že u takovýchto filmů mě dost serou moravští vinaři který mluvěj vo tom ,hele jaký dobrý víno uměj udělat tam u nich na Moravě ,hele ,viď. ()