Jako kočky a psi: Pomsta prohnané Kitty

Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore

Mačky a psy 2: Pomsta Kitty Galore

Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA / Austrálie, 2010, 79 min

Nemůžu si pomoct, ale celá tahle taškařice mě ve výsledku bavila skrz na skrz. V porovnání s podobnými filmy (tedy s těmi, v nichž zvířata mluví a trpí přehnanou inteligencí) ale představují druhé Kočky a psi (podobně jako kdysi dávno ty první) poměrně vysoký nadprůměr. Jejich zhovadilost a imbecilita je přitom nadsazená od začátku a přidáte-li k tomu prakticky neutuchající přísun sofitiskované špionážní parodie, citací na všechno možné (přičemž český dabing pomáhá na naprosto nečekaných místech) a jenom něco málo trapných momentů a logických WTF, máte ve výsledku skutečně natřískanou epesní kočičárnu, které Bruckheimerovy krysy nesahají ani po misku se žrádlem. A 3Dčko je znát!!!(9.8.2010)

• josieaddms

Osobně mě nijak tyhle věci nebaví. Ale jelikož je to pro děti, hodnotím to očima dětí. Když to sleduji já, zasměju se tak jednou za deset minut. Malý bráchové si to ovšem pouští dost pravidelně, a dokonce i opakují některé hlášky. Mají to dost v oblibě. Myslím že tady na CSFD je často dost velkým problémem, že dospělí hodnotí filmy pro děti, a neuvědomí si při tom, že by se měli zamyslet nad tím, jestli jim by se to líbilo kdyby byli děti, nebo jestli to nemají rády nějaké děti z jejich okolí. Já taky moc nemusím akční mluvící psi, zlé proradné kočky a různé lehké parodie na slavné trháky. Ale hlavní je že se to líbí dětem, a že jim to nějak nekazí vkus, nebo nenutí zlé názory. Dokonce jim to přijde vtipné. Nemám nic proti. Je to docela milé.(12.4.2012)

Film má podtitul Pomsta prohnané Kitty. CITÁT : Haf !!!! Nejlepší z koček a psů 2 je ten ukecanej holub. Ten se povedl. CITÁT : Tímto tedy přestávám být nejtupějším zvířetem. V tomto snímku si tvůrci vypůjčují různě postavy ze známých i méně známých filmů. Třeba kočka zvaná Zvoneček je až moc podobná tomu, koho ztvárňuje. A to konkrétně Hannibalu Lectrovi. Nejlepší scéna je ta na výletní lodi. V bonusu na dvd je krátká groteska od Warner Bros s názvem Coyote Fall's. CITÁT : Píííííppipíííííp..................................................................(19.2.2011)

• kaylin

Kvalitativně je to v podstatě srovnatelné s prvním filmem, což znamená, že to není nic skvělého a nepřináší to nic uhrančivého ani v oblasti komedie, ani v oblasti rodinného filmu, ale opět se tomu musí nechat, že jsou zde docela dobré triky, které fungují. Ani tentokrát mě ale tahle špionážní parodie nedostala.(28.10.2016)

• lennyd

Pradávnou válku mezi kočky a psy naruší společný nepřítel - bývalá agentka kočičí tajné organizace, Kitty Galore. Ta se rozhodla, že ovládne svět pomocí odpuzovače psů, který přes satelit vyšle signál do všech lidských zařízení. Po jejích stopách se vydává bývalý policejní pes Diggs, psí tajný agent Butch, kočičí agentka Catherine a holubí bonzák - a jen společně mohou prohnanou Kitty zastavit ... Zvířecí komedie jsou většinou kapku infantilní, ale také většinou docela zábavné. Jen se to nesmí přepísknout, pak už jsou víc trapné než zábavné. A pokračování Koček a psů balancuje na této tenké hranici, ale povětšinou se pohybuje ve sférách trapnosti (od srdce jsem se zasmál asi jen jednou nebo dvakrát). A i kdyby skoro celý film docela šel, trapný závěr s kolotočem všemu nasadil korunu. Mno nic, třeba příště to bude lepší..(27.6.2012)

• - Tab Lazenby, velitel MNAU, připomíná vzhledem zlodějku Kitty Tlapičku z filmu Kocour v botách (2011) od studia Dreamworks. (LindaKola)

• - Je možné všimnout si, že bílý kocour Zvoneček má na obličeji masku Hanibala Lectera. (fiLLthe3DD)

• - Některé postavy tu jsou ještě z prvního dílu Jako kočky a psi (2001). Jsou to Butch (učitel Loua, později Dixe), Lou (agent začátečník, později velitel psí rozjetky), Zvoneček (padouch), Peek (pes přes techniku), Sam (rádoby profi agent v terénu) a Calico (pomocník Zvonečka, později Kitty). (LindaKola)