Jako kočky a psi: Pomsta prohnané Kitty

Mačky a psy 2: Pomsta Kitty Galore

Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA / Austrálie, 2010, 79 min

• Chrustyn

Hloupé ale chvílemi zábavné pokračování hloupého filmu, který je primárně určen pro mladší část publika. Dětská část se určitě výborně pobaví a některé části jim přijdou i dost napínavé ale pro ostatní film nabízí příliš málo a parodování "Jamese Bonda" a "Mission:Impossible", (o "Mlčení jehňátek" se raději nevyjadřuji) které děti nepochopí, určitě rodiče nepřesvědčí o tom aby se na film se svými ratolestmi podívali. Ale závadné to určitě není.(28.11.2010)

Nejdříve napíši,že na tento film jsem šel se synem,který dlouho toužil vidět film ve 3D formátu v kině a zrovínka slavil narozeniny.Jde o můj první film ve 3D viděn v multiplexu.Ano,trochu jsem zaspal dobu a ano,Avatar jsem viděl ve 2D.Nikdy mě filmy ve 3D nelákali a tak to i zůstane.Nadále zůstávám 3D skeptikem.Uznávám že 3D efekt je hezounký,ale mám pocit,že odvádí od děje.Také jsem si připadal jako v lunaparku.3D má jistě budoucnost jistou,ale já mám jasno:"placatý" film forever!K filmu:jde o průměrnou rodinnou komedii,která děti zřejmě pobaví a dospělí vydrží díky citacím a parodováním známých filmů.Nejvíce mě pobavila scéna z Alcatrazu,která paroduje známou scénu z filmu Mlčení jehňátek.Vynikající jsou i úvodní titulky ala James Bond.Triky jsou na dobré úrovni...digitální Kitty občas připomene Gluma z LOTR.Zvířata efektně za pomocí počítačů melou pantem a je tu jeden ukecaný holub s ortézou na křídle,který je občas na zabití,ale jeho hlášky baví.Akce je tu dost,ale najdou se i zívavá místa.Scénář je jednoduše dětsky jednoduchý,takže celkový dojem s přihmouřením oka 50%.(12.8.2010)

Natočit neanimovaný film primárně pro malé děti, tak aby příliš nesral dospělý doprovod, je velmi obtížné. A zde se to vcelku povedlo. Důvody proč film nedopadl tak hrozně, jak by se dalo očekávat jsou prosté. Jedná se o druhý díl, takže není nutné nic zdlouhavě vysvětlovat a ospravedlňovat. Vizuální stránka není odpudivě laciná, takže i složitější scény jsou vcelku koukatelné. Tvůrci si jsou vědomi cílovou skupinou a toho, že se jedná vlastně o strašnou pitomost, což jim dodává notné odvahy, takže se mohou náležitě vyřádit. A výsledek je vcelku zajímavý. Totální bláznivost, kde jakákoliv snaha o alespoň nadsázkovou realističnost vyvěsila bílou vlajku, a tak zbyla jen nekončící špionsko zvířecí ujetost. Bohužel celkovou odvázanost kazí drobná zaškobrtnutí v už tak jednoduchoučkém příběhu, takže zvraty, i přes to všechno, působí trochu šroubovaně. A proč film tolik neotráví ani dospělého diváka?.. protože je protkán odkazy na nejrůznějšími bondovky, thrillery apod., což v psím a kočičím podání je opravdu zábava. Zkrátka... není to film pro odrostlé, ale dá se na něj koukat a možná se i bavit.(24.1.2011)

Myslím, že nemálo lidí, kterým se líbil první díl se dost těšili na tento druhý s očekáváním, že bude aspoň tak stejně dobrý... Bohužel u mne tento snímek opravdu nedosahuje kvalit prvního dílu... Zápletku bych ještě bral, ta celkem i šla... Nicméně to ostatní již už moc nešlo... Stokrát otřepané klišé a dokola ty samé vtípky, srandičky atd. byli vtipné v prním díle, ale když je vidím pořád a pořád, tak upřímně mne to začne nudit... Málokdy jsem se zasmál a to na dobrou komedii je špatné... Už raději nějak ani nezmiňuji skoro až přehnanost některých věcí, ale to bych ještě snesl... Celkově takové, já nevím, nezáživné... Škoda, čekal jsem od toho opravdu daleko více... Nicméně myška Mlsík byla skvělá...(23.11.2010)

Kitty je jméno kočky, která za své zohavení nenávidí psi a lidi a touží se jim giganticky pomstít. Svůj plán už má a zastavit ji můžou jen elitní agenti z řad mluvících psů a koček. Na cestě za vypátráním mrchy Kitty své síly spojí německý ovčák Diggs, který je tak trochu smolař a kočky nemůže ani cítit, elitní dvojice agentů pes Butch a kočka Catherine a popletený holub Seamus, který je informátor a aby nepadl do drápů nepřátel musí být chráněn. Nemusím být dětský divák, abych se u filmu bavil a z předchozího popisu děje je jasné, že infantilnost ani tentokrát nezná meze, ale pro tento typ filmu se s tím musí počítat. Technické zpracování je v takových intencích, že ještě stále v záběru bez problémů rozeznám digitální zvíře od skutečného a vyloženě nepodařené scény jsou ve filmu jen dvě. Dvojka má v zásobě docela dost nápadů, které sice mají větší potenciál než jak je to divákovi naservírováno, ale aby se ani dospělý divák nenudil, tak tady nechybí parodie na Psycho a ve vězení v Alcatrazu střetneme kočičího Hannibala Lectera. Finále v lunaparku jsem si představoval bombastičtější a hon na prohnanou Kitty mohl mít větší dynamiku a větší počet gagů. Obstojná zábava, kterou ocení především dětské publikum. Mně to přišlo trochu trapné.(2.11.2010)

• - Jméno kočky Kitty Galore je připomínkou "bondovky" Goldfinger (1962), kde se bondgirl jmenovala Pussy Galore (Honor Blackman). Šéf kočičí tajné služby se jmenuje Lazenby po představiteli agenta 007 Georgi Lazenbym. (superbond007)

• - Je možné všimnout si, že bílý kocour Zvoneček má na obličeji masku Hanibala Lectera. (fiLLthe3DD)

• - Chris O'Donnell (Shane) a Sean Hayes (Mr. Tinkles) sa obaja narodili 26.6.1970. (Niles)