Jako kočky a psi: Pomsta prohnané Kitty

Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore

Mačky a psy 2: Pomsta Kitty Galore

Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA / Austrálie, 2010, 79 min

Nejdříve napíši,že na tento film jsem šel se synem,který dlouho toužil vidět film ve 3D formátu v kině a zrovínka slavil narozeniny.Jde o můj první film ve 3D viděn v multiplexu.Ano,trochu jsem zaspal dobu a ano,Avatar jsem viděl ve 2D.Nikdy mě filmy ve 3D nelákali a tak to i zůstane.Nadále zůstávám 3D skeptikem.Uznávám že 3D efekt je hezounký,ale mám pocit,že odvádí od děje.Také jsem si připadal jako v lunaparku.3D má jistě budoucnost jistou,ale já mám jasno:"placatý" film forever!K filmu:jde o průměrnou rodinnou komedii,která děti zřejmě pobaví a dospělí vydrží díky citacím a parodováním známých filmů.Nejvíce mě pobavila scéna z Alcatrazu,která paroduje známou scénu z filmu Mlčení jehňátek.Vynikající jsou i úvodní titulky ala James Bond.Triky jsou na dobré úrovni...digitální Kitty občas připomene Gluma z LOTR.Zvířata efektně za pomocí počítačů melou pantem a je tu jeden ukecaný holub s ortézou na křídle,který je občas na zabití,ale jeho hlášky baví.Akce je tu dost,ale najdou se i zívavá místa.Scénář je jednoduše dětsky jednoduchý,takže celkový dojem s přihmouřením oka 50%.(12.8.2010)

• kaylin

Kvalitativně je to v podstatě srovnatelné s prvním filmem, což znamená, že to není nic skvělého a nepřináší to nic uhrančivého ani v oblasti komedie, ani v oblasti rodinného filmu, ale opět se tomu musí nechat, že jsou zde docela dobré triky, které fungují. Ani tentokrát mě ale tahle špionážní parodie nedostala.(28.10.2016)

Tak si po dlouhé době nadhodnotíme. Úvodní titulky ve stylu Bond, odkaz Batmana, Terminátora a Cobry, kocour alá Hanibal, zfetované kočky, štěňátka a koťátka, hláškující holub (který pokaždé když otevřel zobák, zabodoval), myška Dobrota (naprosto k sežrání) a ty psí oči! mě celých 90 minut bavili a to bez přestání. Měla bych se stydět, že se mi to líbilo? Nestydím! Klidně bych se na to koukla znova, páč při pohledu na prohnanou Kitty si připadám taková nádherná :o) „Vážně při drbání škubeš packou jako na kolobrňdě?“(15.4.2011)

***Celkem 62%***TV/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 8/10/// PLUS: má to dobrou zápletku, pěkně hnusnou záporonou postavu, často povedené narážky, vtípky, dialogy a odkazy na jiné špionážní filmy (Tab Lazenby-dabuje Roger Moore), efekty jsou působivé a akce stále slušná MÍNUS: lidští herci jsou upozadněni, ale pořád tu jsou a platí to co u předešlého dílu-jsou otravní, dialogy mezi hlavní dvojicí nefungují tak jak by měly, občas mě to i nudilo./// Shrnutí: Rozhodně jsem si přál vznik tohoto pokračování. Nejen proto, že mě první díl příjemně překvapil a dobře jsem se u něj bavil. Ale především proto že tento špionážní svět koček a psů dokonale funguje a s trochou nadsázky, uvěříte že existuje. Jasně pořád platí že je to spíš pro mladší diváky a už mě technicky nepřekvapil tolik jako první film, ale díky scénáři tu je šance že se u něj bude bavit i starší divák, což musím ocenit.(8.6.2013)

Myslím, že nemálo lidí, kterým se líbil první díl se dost těšili na tento druhý s očekáváním, že bude aspoň tak stejně dobrý... Bohužel u mne tento snímek opravdu nedosahuje kvalit prvního dílu... Zápletku bych ještě bral, ta celkem i šla... Nicméně to ostatní již už moc nešlo... Stokrát otřepané klišé a dokola ty samé vtípky, srandičky atd. byli vtipné v prním díle, ale když je vidím pořád a pořád, tak upřímně mne to začne nudit... Málokdy jsem se zasmál a to na dobrou komedii je špatné... Už raději nějak ani nezmiňuji skoro až přehnanost některých věcí, ale to bych ještě snesl... Celkově takové, já nevím, nezáživné... Škoda, čekal jsem od toho opravdu daleko více... Nicméně myška Mlsík byla skvělá...(23.11.2010)

• - Heslo, které zazní ve filmu, „Vrána k vráně sedá, orel mi dluží pět babek.“, zní správně „Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá.“ (LindaKola)

• - Spoiler: Veliká kočka jménem Tlapa "Paws",je díky své roli a kovovým zubům (jedinou viditelnou kovou částí, než se prozradí, že je robot) parodií na padoucha Zuba "Jaws" (Richard Kiel) z filmů o agentovi 007 Jamesi Bondovi (Špion, který mě miloval (1977) a Moonraker (1979)). Oba jsou vysocí a zavalití s kovovými zuby stejného tvaru. (PECHY15)

• - Jméno kočky Kitty Galore je připomínkou "bondovky" Goldfinger (1962), kde se bondgirl jmenovala Pussy Galore (Honor Blackman). Šéf kočičí tajné služby se jmenuje Lazenby po představiteli agenta 007 Georgi Lazenbym. (superbond007)