Icarus

Icarus

Ikarus

Akční / Drama / Thriller

Kanada / USA, 2010, 84 min

Z Lundgrenovi filmografie patří Icarus určitě k tomu lepšímu, v čem se za poslední dobu objevil. Film má určitě dost solidní tempo, na nic se moc dlouho nečeká a jede se pěkně z ostra hned od začátku, akce sice moc není, ale je docela dobře zpracovaná, ikdyž i tentokrát toho střih kamufluje víc než by bylo třeba, k dobru nicméně musím připočíst, že je dost nekompromisní a krvavá, Lundgren pak svého hrdinu zvládl velice slušně, je správně nasranej, drsnej a s nikým se moc nepáře, to mám moc rád, nehledě na to, že tu zas vypadá i poměrně fit a odpočatě, a ne jako přestárlá troska, což už se mu taky párkrát stalo. A vedlejší postavy a jejich představitelé jsou též fajn. Samotná zápletka je jinak samozřejmě těžký béčko, a pár scén dokonce vyznělo až jako nechtěné parodie, ale s tím se musí v této produkci tak nějak počítat. Osobně si ovšem myslím, že jeho filmům skutečně prospívá, když si je on sám režíruje, je totiž znát, že už má něco v této branži za sebou a dost okoukal, a sám nejlíp i ví, co po sobě, ale i ostatních a po daném scénáři může chtít, aby to ve výsledku nedopadlo trapně a neohrabaně, což se pod taktovkou jiných tvůrců v jeho filmech bohužel jinak dost děje. Každopádně, Icarus není žádná pecka, ale jako obyčejný, akční béčko jde určitě o koukatelný film.(29.6.2015)

Je to jednoznačně nejlepší Dolphův film po roce 2000. Už dlouho nebyl takhle brutální, akční a schopný předvést spoustu přestřelek a bojových scén. Film se navíc neustále odehrává jinde. Záběry jsou skvělé, paneláky, interyéry budov, různé prostranství, krásné záběry z Kanady (Vencuver) z USA (Los Angeles) a z Hong Kongu. Krve je tu fakt dost,a le dost mě štvala roztřesená kamera, to nemůže být normální záběr na místnost ve které se sřílí z více úhlů a né jako by to točil feták co si nutně potřebuje šlehnout. Určitě by se to dalo natočit mnohem lépe, ale když se srovnají všechny Dolphovo nové filmy, je Icarus to nejelepší co natočil i když to nění kdoví jakej trhák. Myslím, že za 6 melounů to byla slušná podívaná a přestřelky byly dost slušně zvládnuty, nejhezčí scéna z filmu, byla tam jak Vadim hodil Icarovi doutník, on vytáhl z kapsy zapalovač (rozbuška) a odpálil bomby za Vadimem a pak ten zabiják na konci, kterého Dolph zachránil v Hong Kongu, také jsem si říkal no a ted ho oddělá a co se nestalo? Řekl mu " Řekl bych, že dneska máš šťastnej den"(29.3.2010)

25.5.2010 ~ Akční béčkové překvapení. Dolph Lundgren chce, ale nemůže. Oni ho odejít nenechají aneb když žijete na hraně, nezakládejte si rodinu! ~ Dolph je nájemný zabiják. Nájemný vlastně moc není, pracuje pro pro mafii, která si ho v USA našla, když sem zdrhnul co by agent KGB Icarus po rozpadu Sovětského svazu. Chtěl mít klid, založil si rodinu, ale minulost ho zastihla a tak byl, pro dobro rodiny, nucen ji opustit, živit se naoko jako investiční makléř a také si najít novou přítelkyni. Exmanželka s dcerkou si taky našli náhradu. A všichni by takhle žili šťastně až do smrti, kdyby se Dolphovo krytí neprozradilo díky jeho dobrosrdečnosti a nebylo třeba se ho zbavit. Dojde Dolph klidu? A co jeho rodina? Dozvíte se po krátké přestávce... ~~~ --- krátká přestávka --- ~~~ Ačkoliv si o Dolhovi, Van Dammovi, těchhle dvou dohromady a béčkových akčňácích myslím spíš své, samotného mě překvapuje, jak mě Icarus překvapil. Dolph totiž nejen že hraje hlavní roli, on si film i zrežíroval a myslím, že je to na filmu vidět a navíc si sehnal někoho schopného s kamerou. Pravdou totiž je, že je tenhle akční hrdina už trochu postarší pán a pohyblivosti ladné laňky jaksi pozbývá. To ovšem vůbec nevadí, protože tady se nemasakruje pěst na pěst, ale kulka na kost. Akční scény jsou poměrně zdařile sestříhané a natočené takovým akčním rozházeným pohyblivým stylem, že těžkopádnost Icarových pohybů nemá moc možností vyniknout. A i když je to celé béčko, snaží se to stále mít hlavu a patu a kupodivu to funguje i bez explozí půlky měst, klišoidních dialogů a dementních hereckých výkonů. Ty sice zdaleka nejsou na Oscara, ale taky už jsem viděl mnohem horší. ~ Ve výsledku je to komorně akční oddychovka s neprůstřelným Dolphem a lehce neobvyklým koncem. Je to zvláštní, ale mě se to líbilo :)(21.3.2013)

• SOLOM.

Zas až tak hrozné, jak tu někteří popisují, to nebylo. Dolph už má sice svá nejlepší léta za sebou, ale co si budeme nalhávat – on nikdy nepatřil mezi TOP akční herce. Natočil několik velice vydařených filmů, ale druhou polovinu své kariéry se už jen vezl na dosti průměrných a mnohdy až podprůměrných filmech – na rozdíl od některých svých kolegů. Tady si však kupodivu nevedl zas až tak špatně. Dokonce bych řekl, že za poslední dobu podal jeden ze svých lepších výkonů. Akční pasáže celkem ušly, několik přestřelek/soubojů se mi i líbilo. Jen nechápu proč se pořád snaží tvůrci procpat erotické scény tam, kde vůbec nemusí být. OK – pohled na nahé herečky jistě potěší, zvlášť když jsou i celkem pohledné, ale dávat jebací scénu do pasáže, kdy tak tak přežijete masakr, manželka je na vás nasraná a vy nevíte jestli je dcera v pořádku? V amerických filmech je ovšem všechno možné...Chtělo to trošku zapracovat na logice a méně na ukojení „režisérových“ choutek si zas po letech ošahat dvě ženské v jednom filmu! Jinak první polovina filmu mě bavila víc.45%(10.1.2016)

Bájný Ikarus a Dolphy?Nenechme se vysmát. Ladně roztažená "křídla" už Lundgren dávno nemá,ale vzhledem k jeho věku si to vlastně může dovolit. Bez ohledu na název je tahle akčňárna vlastně příjemným překvapením, nabízející spoustu dobře dotažených akcí, smysluplný děj a v celku pěkně koukatelné vedlejší role. Lehký nadprůměr, chlubící se třemi hvězdami, mající slabiny ve zbrklém stříhu, scénáři postrádající jedinou hlášku a v tuctově okoukané kameře.(28.3.2012)

• - Icarus sa v kinách premietal iba v Los Angeles (po dobu jedného týždňa), v Spojených arabských emirátoch, Bahrajne a Ománe. V ostatných krajinách vyšiel rovno na DVD. (m.a.t.o.)

• - Dolph Lundgren sa pôvodne do natáčania tohto filmu nechcel púšťať, kvôli tomu, že mal opäť hrať zápornú úlohu. Scenár bol nakoniec zmenený, pretože producentom sa nepozdával tiež. (m.a.t.o.)

• - Lundgren bol obsadený na post režiséra iba 18 dní pred začiatkom natáčania. (m.a.t.o.)