Byli tu tací, kteří mu říkali Ikarus. Jinak ho většina lidí znala jako rozvedeného otce pracujícího v investiční společnosti. Ale nikdo neznal jeho druhou tvář, tu zlou. Icarus byl v zabíjení lidí jednička. Když se Sovětské impérium rozpadlo, zjistil, že se ocitl v úplně jiné zemi, kde se nedá nikomu věřit. Rozhodl se vymazat svou temnou stránku a začít s novou identitou. Při náhlé nehodě v Hong Kongu vyjde najevo jeho pravá identita a on si uvědomuje, že cílem je nyní on sám. Lidé, kteří chtějí jeho smrt, se nezastaví před ničím. Jeho manželka a dcera se ocitají v nebezpečí. Nastává boj o holý život. Icarus je nucen čelit démonům ze své minulosti, aby ochránil své blízké. Musí zjistit, komu může věřit a komu ne, pokud už není příliš pozdě. (oficiální text distributora)

pan Hnědý

Béčkový muž s ocele Dolph Lundgren byl velmi naivní. Režie mu absolutně nesedí. Velmi špatný scénář jako herecké výkony bez duše, srdce a akcí co nechybělo v 80-90.letech stříbrného plátna o co se tu Lundgren snažil. Nejhorší je, že jsem po 20 minutách nevěděl, jak se to vlastně jmenuje a proč to sleduji. V závěrečných titulkách opět potvrzuji, že filmy toho dle řemesla jsou zahozené do kanálu a pro nás opět dlouze špatný filmový zážitek. ()

Gilmour93

Pane Lundgren, vy mě zlomíte.. Snad jedině úvodní komiksové titulky snesou nějaké přísnější měřítko, pak táta zabiják nestihne školní besídku dcery, jdou po něm zabijáci, všechno se třese, střihač je narvaný, pan režisér předstírá charakterní herectví a já přemýšlím, jestli než sledovat toto není lepší nechat se přejet stejnojmenným kloubovým autobusem maďarské provenience.. ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho lepšie filmy. Má výborný príbeh o bývalom agentovi KGB, ktorý navonok žije slušný život, ale zároveń je zabijakom v službách mafie, ale len dovtedy, kým sa ho pokúsia odstrániť. A tak musí ochrániť svojich najbližších a nesmie veriť nikomu. Tento typ príbehu mám rád a v tomto prípade je aj dosť dobre spracovaný a dokonca by som povedal, že je aj celkom nepredvídateľný, na rozdiel od väčšiny podobných filmov sa viackrát nedá predpokladať, čo sa udeje v najbližších minútach. Akcie je tu veľa a som s ńou nadmieru spokojný. Zameriava sa hlavne na rôzne prestrelky a presne takého typu, aký mám rád, teda hrdina strieľajúci väčšinou na istotu, ked´ väčšina striel z jeho zbraní trafí svoj cieľ. A pritom sú aj rozmanité, v dobre zvolených prostrediach, celkom nápadité, Lundgren v nich vystrieda viacero typov zbraní a aj priestrely vyzerajú dosť dobre. Čo sa týka ručnej akcie, tak som tiež spokojný, žiadny dlhý súboj sa tu síce nenájde, ale Lundgren viackrát niekoho tvrdo a nekompromisne zneškodní a občas použije aj nejaký zaujímavý chmat. Najviac sa mi tu páči celé finále, ale nielen po akčnej stránke, ale aj kvôli viacerým zaujímavým scénam. Filmu sa ale dá určite vytknúť jeho vizuálna stránka, hlavne kamera pôsobí pomerne amatérsky, ale vzhľadom na nízky rozpočet sa to dá pochopiť. Lundgren má za tento film odo mńa veľkú pochvalu. Dejovo sa k nemu veľmi hodí, akcia je presne taká, akú aj od Lundgrena chcem a aj postava je pre neho ako stvorená, pôsobí drsne a nekompromisne, protivníkov strieľa bez náznaku emócií, jednoducho Lundgren ako má byť. Ja si určite nesťažujem, bez pochyby je to Lundgrenov najlepší film posledného desaťročia a ani predtým podľa mńa moc lepších filmov nenatočil. Bavil ma približne rovnako ako Švéd alebo Blackjack. 75% ()

castor

Spousta mrtvých, spousta akce a.. přesto to byl akční suterén. Od úplného průšvihu vysvobozuje Icaruse jeho režisér a ústřední hrdina Dolph Lundgren, který se několikrát projde před kamerou jako po molu, rozepne pár podprsenek, občas se předvede s docela nekompromisním nápadem, ale jinak se spíš fláká, zvlášť, když už se mu při rvačkách nechtějí moc zvedat nohy. Zas takový průser to nicméně není, staré dobré časy (za Lundgrenův top, počítám-li čistě jeho filmy, stále a asi navždy počítám akční jednohubky Mstitel a Čas pomsty) nám ale Icarus určitě nevrátí!! ()

Enšpígl

Mě je těch akčních kluků z osmdesátek hrozně líto. Třeba tady mistr Dolphíto je vidět že chlap fyzičku pořád má a do akce je žhavej, ale podle mě vůbec nevěděj co vlastně točit. Snaží se o moderní akční film sázející mimo jiné i na herectví, ale k čemu to. Vždyť od akčního filmu u kluků z osmdesátých let já přece nečekám oscarový herecký výkony ani žádný komplikovaný slalom na branku. Prostě v úvodu vytvořit tu nejednodušší možnou záminku a pak už jen akce, akce a zase akce, proč se za to stydět. Podivej Dolphe jak to fungovalo Slyovi v Rambovi IV. Stýská se mě po starých dobrých akčních časech, kde prostě bylo bum bum, prásk, prásk, kamera nelítala z místa na místo jak nepříčetná a místo přiteplalejch cool zaběrů na hlavního hrdinu, kterej mluví jak kdyby právě opustil skautský tábor, byl záběr na ranaře jak si nad tunama skolenejch mrtvol zapalí cigáro a s usměvem pronese "tak co, vy zmrdi máte dost?" a začnou běžet záverečný titulky. Kam se sakra ztratili tyhle nekompromisní akční tvrďárny ? ()

• V scéne, kde je Icarus (Dolph Lundgern) so svojou manželkou v moteli, tvrdí, že jeho pravé meno je Jevgenin Kyrylenko, no v jeho zložke, ktorú mu ukazuje Graham (David Lewis) po zatknutí, je meno Viktor Mikhajilo. (Odpocivadlo)
  • Natáčalo sa od 22. marca 2009 do 20. apríla 2009 v Kanade a USA. (m.a.t.o.)
  • Icarus sa v kinách premietal iba v Los Angeles (po dobu jedného týždňa), v Spojených arabských emirátoch, Bahrajne a Ománe. V ostatných krajinách vyšiel rovno na DVD. (m.a.t.o.)