Anděl s cigaretou, plechovkou piva a solidně pučícím panděrem? Přesně tak - a navíc s křídly! Archanděl Michael se v podobě obtloustlého hromotluka s velice zemitými způsoby vydal na Zemi, aby tu pomohl dvěma skeptickým duším najít ztracenou cestu - k sobě, ke smíchu a především k lásce. (oficiální text distributora)

Trailer

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $95,318,203Tržby Celosvetovo $119,718,203║ Travolta ako archangel je ako päsť na oko, moc tam nesedí, skôr dvojica Andie MacDowell a William Hurt to svojou vzájomnou roztomilosťou zachraňujú, občas nejaké tie scénky vypyplanejšie, hravejšie, či hudobná vsuvka Andie MacDowell to ťahajú na ten priemer, dokonca aj obživenie psíka boli dosť povznášajúce /55%/ ()

Malarkey

Michael je super. Je to totiž Archanděl, hraje ho John Travolta a nemá problém s chlastem a cigárama. Je to trošku postavička, která předchází dobu, protože v roce 1996 nebylo in vytvářet postavy, který šli proti proudu, protože plno z těch, co se o to pokusilo skončilo stejně, jako v Trainspottingu. Každopádně musím říct, že se jedná o moc fajn film s poselstvím. A to stačí i přesto, že je na tři hvězdičky. Travolta totiž předvedl svojí postavu naprosto ultimátně a to ty tři hvězdičky naprosto přesně vystihne. ()

tron

„Cukru nikdy nie je dosť.“ Nemám nič proti cukrovým romantickým hollywoodskym rozprávkam, ale musia byť dobré. Bohužiaľ, MICHAEL nakoniec vysokú latku preskočiť nedokázal a to napriek tomu, že jeho ústredným hrdinom je... padnutý archanjel Michael, večne chľastajúci, tancujúci a škaredo chlpatý. John Travolta si túto skvelú rolu bombasticky užíva. Bohužiaľ, nie je na plátne stále a ak aj je v scéne, hádže mu polená pod nohy priemerný scenár a nie príliš sympatické herecké obsadenie ostatných rolí (Andie MacDowellová, Robert Pastorelli, William Hurt a Bob Hoskins sú určite skvelí herci, ale tieto postavy im nepristali). ()

Dever

Soundtrack Randy Newman: 1. Through Your Hands - Don Henley [4:18] ,2. I Don't Care If You Love Me Anymore - The Mavericks [3:07] ,3. Chain Of Fools - Aretha Franklin [2:46] ,4. Bright Side Of The Road - Van Morrison [3:45] ,5. Heaven Is My Home - Randy Newman/Valerie Carter [3:07] ,6. The Spider And The Fly - Kenny Wayne Shepherd/James Cotton [3:50] ,7. Feels Like Home - Bonnie Raitt [4:36] ,8. What A Wonderful World - Willie Nelson [2:14] ,9. Love God (And Everyone Else) - Al Green [4:16] ,10. Sittin' By The Side Of The Road - Andie MacDowell [2:18] ,11. Spirit In The Sky - Norman Greenbaum [3:59], ()

Radyo

Což o to, námět je to docela zajímavý a dalo se z něj vytěžit celkem dost. Ale v tom je právě kámen úrazu - nevytěžilo. Film je to sice docela solidní, s obstojnými herci a slušným scénářem, ale něco tomu zkrátka chybí. Avšak co mě docela mile překvailo, to byl John Travolta. Ne že by snad vypadal jak anděl, ale do té role se vložil opravdu dobře a zastínil své ostatní slavné kolegy. ()