Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1996, 105 min

Travolta opět tak, jak ho známe. Celý film je vlastně postaven jen na jeho skvělém výkonu. Kouří jednu cigaretu od druhé, tancuje a baví se..a co víc – snaží se to naučit i dalších pár lidí. Takhle zpracovaná postava z Bible je to nejlepší pro dnešní mládež. Pro mě je ale trochu škoda, že v jiných filmech okouzlující Andie MacDowellová nyní zůstává až moc ve stínu Johna Travolty.(13.2.2007)

Anděl Travolta tahající za nitky lásky a osudu. Až na dvě události jsou jeho zásahy skoro nepostřehnutelné, o to víc na mě zápůsobily svou skrytou originalitou. Anděl Michael je prostě božský... Zajímavosti: Ztráta Michaela původně nebyla ve scénáři. Tento smutný okamžik byl začleněn až poté, co Travolta začal silně pelíchat. Jak bylo později zjištěno, mohlo za to přílišné slazení v průběhu natáčení... :-) 60%(26.12.2008)

Je pravda, že příběh není nadprůměrný, vedlejší herci vás taky nijak nepřekvapí, ale když jsem poprvé videl obtloustlého, chlupateho a zarostleho Johnyho Travoltu coby anděla, jak si jde ze schodů jenom v trenkách pro pivo a cigaretou v puse, tak jsem proste nemohl jinak nez ohodnotit maximalnim poctem hvezd(14.5.2007)

• misterz

Nič čo by výraznejšie zaujalo - dej plochý, nevýrazný a hrozne nezáživný. Taká pletka o ničom. Mám dojem, že fantasy motív anjela zostal trestuhodne nevyužitý. Jediný moment, ktorý stál za to, bol nástup Travoltu po prvý krát na scénu. To bolo celkom zábavné. Žiaľ trvalo to len chvíľu a potom zase len nuda a nuda... Podpriemer. 40/100(11.5.2018)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $95,318,203Tržby Celosvetovo $119,718,203║ Travolta ako archangel je ako päsť na oko, moc tam nesedí, skôr dvojica Andie MacDowell a William Hurt to svojou vzájomnou roztomilosťou zachraňujú, občas nejaké tie scénky vypyplanejšie, hravejšie, či hudobná vsuvka Andie MacDowell to ťahajú na ten priemer, dokonca aj obživenie psíka boli dosť povznášajúce /55%/(28.11.2009)