Anděl s cigaretou, plechovkou piva a solidně pučícím panděrem? Přesně tak - a navíc s křídly! Archanděl Michael se v podobě obtloustlého hromotluka s velice zemitými způsoby vydal na Zemi, aby tu pomohl dvěma skeptickým duším najít ztracenou cestu - k sobě, ke smíchu a především k lásce. (oficiální text distributora)

Trailer

Malarkey

Michael je super. Je to totiž Archanděl, hraje ho John Travolta a nemá problém s chlastem a cigárama. Je to trošku postavička, která předchází dobu, protože v roce 1996 nebylo in vytvářet postavy, který šli proti proudu, protože plno z těch, co se o to pokusilo skončilo stejně, jako v Trainspottingu. Každopádně musím říct, že se jedná o moc fajn film s poselstvím. A to stačí i přesto, že je na tři hvězdičky. Travolta totiž předvedl svojí postavu naprosto ultimátně a to ty tři hvězdičky naprosto přesně vystihne. ()

Dever

Soundtrack Randy Newman: 1. Through Your Hands - Don Henley [4:18] ,2. I Don't Care If You Love Me Anymore - The Mavericks [3:07] ,3. Chain Of Fools - Aretha Franklin [2:46] ,4. Bright Side Of The Road - Van Morrison [3:45] ,5. Heaven Is My Home - Randy Newman/Valerie Carter [3:07] ,6. The Spider And The Fly - Kenny Wayne Shepherd/James Cotton [3:50] ,7. Feels Like Home - Bonnie Raitt [4:36] ,8. What A Wonderful World - Willie Nelson [2:14] ,9. Love God (And Everyone Else) - Al Green [4:16] ,10. Sittin' By The Side Of The Road - Andie MacDowell [2:18] ,11. Spirit In The Sky - Norman Greenbaum [3:59], ()

MM_Ramone

Scientológ John Travolta je príšerný herec. Fakt otrasný. Nedokáže presvedčivo stvárniť žiadnu postavu. Jedine geniálny režisér Quentin Tarantino z neho vydoloval bravúrny výkon, keď ho obsadil do úlohy Vincenta Vegu vo filme Pulp Fiction. Inak sú všetky Travoltove herecké snahy úplne márne. Ani v komédii "Michael" neprekročil svoj tieň. Mal zahrať podivného nekonvenčného anjela, ale bohužiaľ to zasa všetko pokafral. Mohol to byť celkom zábavný film, keby bol titulnú úlohu stvárnil niekto iný. ** ()

Lyžař

Travolta opět tak, jak ho známe. Celý film je vlastně postaven jen na jeho skvělém výkonu. Kouří jednu cigaretu od druhé, tancuje a baví se..a co víc – snaží se to naučit i dalších pár lidí. Takhle zpracovaná postava z Bible je to nejlepší pro dnešní mládež. Pro mě je ale trochu škoda, že v jiných filmech okouzlující Andie MacDowellová nyní zůstává až moc ve stínu Johna Travolty. ()

Jara.Cimrman.jr

"Hned jsem dole, jen co najdu cigára." Do kostela chodím pravidelně jednou za deset let, ale kdyby tam každou neděli sestupoval z nebes archanděl Michael, tak bych patrně zašel častěji. S tímto skvělým bojovníkem, který bez zranění absolvoval 6366 soubojů, jsem si užil skvělej nástup - zarostlej pupek, drbání na koulích, vyzunknutou plechovku piva a řádný krknutí. To je chlapák. To mě neomrzí. Pak už to až taková sláva nebyla, ale souboj s býkem nebo vzteklej šéfredaktor jsou atributy, na který se těším při každý repríze. ()