Syčák Hesher

Hesher

Drama / Komedie

USA, 2010, 100 min

3,5*/5...Film som si vybral kvôli metallicovskému logu, čo mi prišlo parádne nápadité a viac som vedieť nepotreboval:) JG-L má rolu, ktorá je vďačná, je dlhovlasý, potetovaný, maximálne nekonformný metalistický "son of a bitch" a pri tom ešte aj citlivý skrytý Mr. Empatik - trochu klišé, ale nevadí. Našťastie scenárista a režisér má istú dávku IQ a EQ, aby celý ten potenciál "divnoty" nešiel do sračiek, ale vyťažil z toho maximum. Pre niekoho asi zvláštny film, ale má svoje kúzlo, ktorému som chvíľami podliehal výrazne, chvíľami som sa aj nudil. Ale prevláda spokojnosť a to je podstatné...FIGHT FIRE WITH FIRE!:)))(29.10.2011)

Spencer Susser zabodoval napsal a zrežíroval tuhle záležitost. Film sleduje příběh jedné rodiny po tragedii ke který se nastěhuje zničeho nic Hesher. Kdo je Hesher ??? Hesher je především hovado, bezmozek, metalák a vůbec ničím se nesere!! Všechno se s jeho příchodem začne zlepšovat ?? Zhoršovat ?? Těžko říct ... Film je vtipnej ale zároveň vážněj poměrně dost vulgární což tady není naškodu. Neni to film pro každýho co se týče zvolenýho humoru, hudby. Mě film prostě sednul nenudil sem se po celou stopáž.(7.8.2011)

Původně jsem myslel, že to bude víc založený a zaměřený na Metallica style, ale nakonec to tak nebylo, což je ve výsledku asi dobře, protože přímo se to kapely netýká. Nicméně... Hesher je hulvát jako prase, tak trochu ála Big Lebowski, prostě se tam najednou zjeví, nikdo nechápe proč, co a jak, ale je tam a háže jednu hlášku za druhou. Některý scény jsou zbytečný, především postava N. Portman by klidně mohla chybět úplně a nic moc by se nestalo. Je to celý tak zvláštně zvrhlý a hovadský, až to bylo a zajímavý a dobrý. Bavil jsem se..(27.6.2013)

• Skrk

Asi jsem to nějak nepochopil. Film nemá začátek, nebo možná má, ale jak jsem napsal, nepochopil jsem to. Je neslaný nemastný, byl mi nesympatický, absolutně jednoduchý děj, má špatný scénář, je děsně moc nudný a hrozně mi rvalo srdce, že tady hraje někdo, kdo mi byl v (500) Days of Summer až neuvěřitelně blízký (navíc byl zrovna tady naprosto zbytečný). To samé platí o Portmanové, ale tak pro prachy člověk udělá cokoliv.(4.8.2011)

Vulgární drama o šikanovaném chlapci, kterému zemřela máma. A pak přijde Hesher, to je kluk co rád metal, cigára a oheň. A obrátí chlapci trochu život vzhůru nohama. Joseph Gordon-Levitt hraje suprově. V takový roli ho jen tak nevidíte. Celý film má takovou ponurou atmosféru a dobré herecké obsazení. Jeden z dalších kousků co jsem objevil náhodou a měl něco do sebe. 60%(27.1.2018)

• - Inšpiráciou pre herca Josepha Gordona-Levitta pri stvárnení jeho postavy (Hesher) bol Cliff Burton - niekdajší basgitarista skupiny Metallica, ktorý zomrel pri havárii autobusu počas turné vo Švédsku v roku 1986. (tibenskym)

• - V úvodu filmu, kdy TJ (Devin Brochu) jede za odtahovkou na kole, má jednou sádru na levé ruce a jednou zase na druhé. (chleba24)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2. (Stanley619)