Syčák Hesher

Hesher

Drama / Komedie

USA, 2010, 100 min

Ufff, tak to bola spúšť! Najmä po hereckej a scenáristickej stránke. Postavy sú skvele napísané, chvíľami s vtipnými pasážami, aby sme o chvíľu s nimi prežívali ich trpký osud ešte výraznejšie. Či je to realistické? Možno áno, možno nie, no tento film má dostatok pamätných scén, perličiek a inovácií, aby sa naň o pár hodín nezabudlo a zaslúži si vyššie ako priemerné hodnotenie.(13.11.2011)

• sochoking

Tak v tomto filme ma sralo takmer všetko! Foter, ten len tupo čumel doblba a bol len chodiacou sračkou, Tí džej... no kde takého malého zmrda vyhrabali ?!! Keby tam dali dvanásťročnú babu, urobili by lepšie, pretože z hlasu toho malého krypla som išiel z kože vyskočiť !! No a ak chcete vidieť originál magorov, tak na Heshera by som sral a nechal sa osvietiť korejskou kinematografiou. Keby sa mi nejaký kokotek nakvartýroval do hausu ako on, tak mu pri prvej príležitosti jebnem sladge hammerom po hlave, že by chlapík zabudol na svoje pyromanské aktivity. Ak sa toto snažilo nejak šokovať, tak veru áno, zostal som v šoku, že som to dal do konca a bez ujmy na zdraví!!! Naozaj som čakal nejaké prekvapenie v podobe, že Gordon- Levitt bude nejaký prízrak, paranoja alebo čo, a ono hovno. Bohužial,nikto z hrdinov mi neprirástol k srdcu a záverečná vychádzka s truhlou bola neuveriteľne trááááápna a zbytočná, ako celý tento prečudesný film.(11.8.2011)

Kurva, ty autorský práva na Me(n)tallicu musely být mastný jako prase. Však hoši z kapely jsou nepřiznaní žiďáci. HESHER je hodně rezignovaný a smutný malý "indie look like" filmeček, jenž měl na víc, než předvedl. Ale lecckoho možná i rozbrečí... Pointa je jasná hned z úvodu a celý film stojí a padá s kadencí více či méně přitažených scén s Josephem Gordonem-Levittem, který předvedl rozhodně přesvědčivější výkon než v 50/50. Celkově vzato mě ta vyzařující chcíplost snímku opravdu neuchvátila.(26.4.2012)

Áno aj taký vie byť film, no aj taký je život, či už to prehltneme alebo nie! Hesher je snáď filmom roka. Ak nie na kvalitatívnej úrovni, tak na úrovni disparátnej. S. Susser robí hotové divy. Hesher ako postava plachtí dejovo nejako kolísavo, J.G-Levitt je priemer. N.Portman opäť natočila zmysluplný film a o D. Brochu budeme zrejme ešte veľa počuť. Hesher vie, čo chce povedať a povedal to dosť nahlas...(12.8.2011)

Přišlo mi to trochu nedotažené. Film má jednu super postavu, metaláka Heshera, ale co s tím zbytkem že? Chlapeček je furt hrozně smutnej, táta se válí na gauči a prostě jsou všichni strašně dlouho jen smutní a zkrachovalí. Jak to skončí je asi všem jasné, ale i tak mi přišlo že tlačení rakve ve zpomalenejch záběrech, se zoomama na ubrečený ksichty už bylo moc. Ale kvůli Gordonovi-Levittovi se na to koukněte, v tý roli je fakt dobrej.(4.9.2011)

• - Do soundtracku byly zařazeny i písničky legendární americké metalové skupiny Metallica. Ta povolila použití svých skladeb proto, že jim postava Heshera (Joseph Gordon-Levitt) silně připomínala jejich zesnulého basáka Cliffa Burtona. (Dave63)

• - Inšpiráciou pre herca Josepha Gordona-Levitta pri stvárnení jeho postavy (Hesher) bol Cliff Burton - niekdajší basgitarista skupiny Metallica, ktorý zomrel pri havárii autobusu počas turné vo Švédsku v roku 1986. (tibenskym)

• - Hesher (Joseph Gordon-Levitt) hraje v garáži basové solo "(Anesthesia) Pulling Teeth" od skupiny Metallica, což je odkaz na Cliffa Burtona, jímž se postava Heshera (Joseph Gordon-Levitt) silně inspirovala. (Corpsegrinder)