Syčák Hesher

Hesher

Drama / Komedie

USA, 2010, 100 min

Zdrcující film se zdrcující atmosférou, plný rozhořčených, zrazených, divných a bláznivých lidí. Nechápu, co bylo účelem tohohle filmu, nechápu koho něco takového mohlo vůbec napadnout a nechápu, kdo sebral odvahu to natočit. Jakoby chtěl někdo odlehčit těžká dramata tím, že natočí jedno- ovšem přidá do něj navíc horu ironie, černého humoru a Levitta... Pořád mi ale uniká nějaká pointa toho všeho. Film je plný naprosto absurdních scén, ale také scén, které se tváří tak vážně, jak jen to je možné s pár zajímavými myšlenkami, životními moudry a možná i ponaučením. Tenhle film rozhodně není pro každého a já sama vůbec nevím, jak si ho zařadit, jak ho hodnotit a co si o tom vůbec myslet. Rozumím všem hodnocením tady- Pro někoho zajímavý film, pro někoho jiného to ale může být celkem urážlivé a nechutné čemuž se vůbec nedivím. ----"Life is like walking in the rain: You can hide and take cover, or you can just get wet."----(13.10.2012)

Výborná jízda plná "co to kurva..." momentů. Nevšední psychoterapeut Hesher a jeho metody, při kterých jsem každou chvíli dostával záchvaty smíchu. "A potom jsem uviděl svoji pravou kouli. Úplně poprvý. A říkám si: 'Kurva, vole! Moje koule! Koukni! Ještě jednu mám! Že jo? Je to dobrá koule. Pořád funguje.' "(8.8.2011)

Lehká dramedy pro nenáročného diváka. 1) 36letý režisér krátkých filmů Spencer Susser svou celovečerní prvotinu postavil na 29letém Josephu Gordon-Levittovi a neprohloupil. Odvedl slušný výkon, ať už jde o scénář, režii, střih, produkci anebo dokonce ztvárnění titulků._____ 2) Milovníci alternativního jakoby undergroundového pohledu si přijdou na své. Nicméně si nedělejte iluze o intelektuální úrovni filmu. Life is like walking in the rain... you can hide and take cover or you can just get wet. Podobných mouder je film plný._____ 3) Snímek chce šokovat. U amerického diváka se to snad daří. Já zůstal v klidu. Spíš mi vadí místy dějová nedotaženost._____ 4) Na druhé straně málokterý film mě přiměje k slzám. Hesherovi se to podařilo._____ 5) Hesher jako deus ex machina přináší prozření a osvobození. Hodina transformace smutku udělá své. Ostatně, kde uvidíte polonahého Levitta ve slipech?_____ 6) I'm sorry I called you a fat prostitute... You are not fat.(4.12.2018)

Lehce humorný, těžce asociální filmek (líbí se mi termín, který tu nějaký kolega použil, "čudesný", jo!) se svérázným hrdinou. Na anarchistu to má až moc na háku, na metálistu umí až moc empaticky naslouchat babičkám, ale pyromanii a TV signál má zmáknutý. Dlouhý chrouny Joeovi vůbec nesluší a podoba s Džísisem prý je z hlediska filmu čistě náhodná (z etnickýho asi ne :)). Natálka byla výborná i jako matka v brýlích za kasou, nejlepší ovšem byla babča, Piper Laurie (manipulátorská majitelka pily Catherine z Twin Peaks) po 20 letech.(2.9.2012)

Scénář: Spencer Susser, David Michôd .. Itchy & Scratchy & Poochie. Příběh "rodiny", kde je jedna postava připsána nad rámec i jinak funkčního celku. ...& Hesher. Spíše promarněná příležitost.(1.8.2011)

• - Inšpiráciou pre herca Josepha Gordona-Levitta pri stvárnení jeho postavy (Hesher) bol Cliff Burton - niekdajší basgitarista skupiny Metallica, ktorý zomrel pri havárii autobusu počas turné vo Švédsku v roku 1986. (tibenskym)

• - Do soundtracku byly zařazeny i písničky legendární americké metalové skupiny Metallica. Ta povolila použití svých skladeb proto, že jim postava Heshera (Joseph Gordon-Levitt) silně připomínala jejich zesnulého basáka Cliffa Burtona. (Dave63)

• - Použitý font písma názvu na plakátu odkazuje na font, který používá skupina Metallica. (Kroup4)