Syčák Hesher

Hesher

Drama / Komedie

USA, 2010, 100 min

Přišlo mi to trochu nedotažené. Film má jednu super postavu, metaláka Heshera, ale co s tím zbytkem že? Chlapeček je furt hrozně smutnej, táta se válí na gauči a prostě jsou všichni strašně dlouho jen smutní a zkrachovalí. Jak to skončí je asi všem jasné, ale i tak mi přišlo že tlačení rakve ve zpomalenejch záběrech, se zoomama na ubrečený ksichty už bylo moc. Ale kvůli Gordonovi-Levittovi se na to koukněte, v tý roli je fakt dobrej.(4.9.2011)

• Aljak

Veľmi veľa k tomu chýbalo, aby to dosiahlo akýsi vytúžený efekt. Približne síce viem, o aké posolstvo tu vlastne celý čas išlo a o čom Hesher hovoril v tých svojich zvrátených metaforách. No aj tak Hesher pôsobil od začiatku až do konca úplne tajomne a miestami až šialene - a to som veľmi dúfal, že počas filmu sa dozvieme aj viacej o jeho minulosti. Čo ho vlastne viedlo k tomu, aby sa z neho stal taký nezávislý asociál a prečo to vlastne všetko robil. Keď sa to tak vezme, logiku to moc nedávalo - a to je veľká škoda. Neviem v čom bol teda problém - či so scenárom, alebo so spracovaním. Mňa tento film veru moc neoslovil, aj keď mal svoje svetlé chvíľky, ale nejako sa v tom veľa zmyslu aj strácalo. Natalie Portman som takmer nespoznal v tom jej imidži deprimovanej predavačky, ktorej v živote nič nevychádza.(23.8.2013)

Škoda toho... Hesher mal byť komédia. Susserovic dievča podala tému príliš vážne, akoby nevedeli čo s produkujúcou Natalie natočiť. Možno je však chyba vo mne, keď po trailery som čakal drsný a čierny humor. OK, ten tam je, ale so srdcervúcimi situáciami je, dľa mňa veľmi nevhodne rozmiestnený.. JGL je však výborný herec a mladý Devin mu prekvapujúcou stíha, takže film i tak skutočne zabaví i vytváraním súcitu a emócií.(19.2.2012)

Původně jsem myslel, že to bude víc založený a zaměřený na Metallica style, ale nakonec to tak nebylo, což je ve výsledku asi dobře, protože přímo se to kapely netýká. Nicméně... Hesher je hulvát jako prase, tak trochu ála Big Lebowski, prostě se tam najednou zjeví, nikdo nechápe proč, co a jak, ale je tam a háže jednu hlášku za druhou. Některý scény jsou zbytečný, především postava N. Portman by klidně mohla chybět úplně a nic moc by se nestalo. Je to celý tak zvláštně zvrhlý a hovadský, až to bylo a zajímavý a dobrý. Bavil jsem se..(27.6.2013)

Hesher mi leze na nervy, ale když si povídá s T.J.-jovou bábi, tak si říkám všechno na něm nebude tak špatné. Natalie Portman v roli, která ji vážně sedí. Hudba mého dětství, která mě nikdy narozdíl od bratra moc nebrala a kérky, které pokud bych se někdy rozhodla, nechci mít žádné jiné, než měl Hesher a to "beze" srandy.....po pár dnech zvyšuju na 70%.(11.3.2012)

• - Do soundtracku byly zařazeny i písničky legendární americké metalové skupiny Metallica. Ta povolila použití svých skladeb proto, že jim postava Heshera (Joseph Gordon-Levitt) silně připomínala jejich zesnulého basáka Cliffa Burtona. (Dave63)

• - V úvodu filmu, kdy TJ (Devin Brochu) jede za odtahovkou na kole, má jednou sádru na levé ruce a jednou zase na druhé. (chleba24)

• - Použitý font písma názvu na plakátu odkazuje na font, který používá skupina Metallica. (Kroup4)