Syčák Hesher

Hesher

Drama / Komedie

USA, 2010, 100 min

Výborná jízda plná "co to kurva..." momentů. Nevšední psychoterapeut Hesher a jeho metody, při kterých jsem každou chvíli dostával záchvaty smíchu. "A potom jsem uviděl svoji pravou kouli. Úplně poprvý. A říkám si: 'Kurva, vole! Moje koule! Koukni! Ještě jednu mám! Že jo? Je to dobrá koule. Pořád funguje.' "(8.8.2011)

Zdrcující film se zdrcující atmosférou, plný rozhořčených, zrazených, divných a bláznivých lidí. Nechápu, co bylo účelem tohohle filmu, nechápu koho něco takového mohlo vůbec napadnout a nechápu, kdo sebral odvahu to natočit. Jakoby chtěl někdo odlehčit těžká dramata tím, že natočí jedno- ovšem přidá do něj navíc horu ironie, černého humoru a Levitta... Pořád mi ale uniká nějaká pointa toho všeho. Film je plný naprosto absurdních scén, ale také scén, které se tváří tak vážně, jak jen to je možné s pár zajímavými myšlenkami, životními moudry a možná i ponaučením. Tenhle film rozhodně není pro každého a já sama vůbec nevím, jak si ho zařadit, jak ho hodnotit a co si o tom vůbec myslet. Rozumím všem hodnocením tady- Pro někoho zajímavý film, pro někoho jiného to ale může být celkem urážlivé a nechutné čemuž se vůbec nedivím. ----"Life is like walking in the rain: You can hide and take cover, or you can just get wet."----(13.10.2012)

• sulimo

Kdyby se vynechaly všechny sprosté výrazy, tak by to byl doslova a do písmene němý film. Mimořádně tupá záležitost, která se pravděpodobně snažila divákovi povědět, jak je život krutej, zmatenej, a že jedinej možnej způsob, jak se z toho depresivního existování dostat je zmlátit a podpálit vše okolo. Pro mě tohle nefungovalo ani náhodou, film se snažil být tak strašně výstřední, až se jím skutečně stal, ale v tom nejhorším smyslu slova. Nezachránil to ani Gordon-Levitt, kterého nekriticky zbožňuju, který svoji debilní roli zahrál výborně, nicméně právě na jeho trapnou plochou postavu se budu snažit zapomenou co nejrychleji. Hodně nepovedená záležitost, které jsem se měla vyhnout velikým obloukem.(1.9.2011)

3,5*/5...Film som si vybral kvôli metallicovskému logu, čo mi prišlo parádne nápadité a viac som vedieť nepotreboval:) JG-L má rolu, ktorá je vďačná, je dlhovlasý, potetovaný, maximálne nekonformný metalistický "son of a bitch" a pri tom ešte aj citlivý skrytý Mr. Empatik - trochu klišé, ale nevadí. Našťastie scenárista a režisér má istú dávku IQ a EQ, aby celý ten potenciál "divnoty" nešiel do sračiek, ale vyťažil z toho maximum. Pre niekoho asi zvláštny film, ale má svoje kúzlo, ktorému som chvíľami podliehal výrazne, chvíľami som sa aj nudil. Ale prevláda spokojnosť a to je podstatné...FIGHT FIRE WITH FIRE!:)))(29.10.2011)

Neskutečná ptákovina, ale z nějakého podivného důvodu má ten film hodně příjemnou atmosféru. Prvních zhruba 60 minut je menší peklo a dokázala jsem se soustředit akorát na Levittovy vlasy, ale pak to nějak celé ožije a vyskytne se dokonce pár velmi milých scén. Přiznejme si, že spousta filmů nemá ani to.(3.8.2011)

• - Inšpiráciou pre herca Josepha Gordona-Levitta pri stvárnení jeho postavy (Hesher) bol Cliff Burton - niekdajší basgitarista skupiny Metallica, ktorý zomrel pri havárii autobusu počas turné vo Švédsku v roku 1986. (tibenskym)

• - Do soundtracku byly zařazeny i písničky legendární americké metalové skupiny Metallica. Ta povolila použití svých skladeb proto, že jim postava Heshera (Joseph Gordon-Levitt) silně připomínala jejich zesnulého basáka Cliffa Burtona. (Dave63)

• - Použitý font písma názvu na plakátu odkazuje na font, který používá skupina Metallica. (Kroup4)