Crazy Heart vypráví o zahořklém country zpěvákovi Badu Bleakovi (Jeff Bridges) s podlomeným zdravím a těžkým životním stylem, který se příliš často ženil, příliš mnoho pil a příliš moc let trávil na cestách. A přesto se Bad snaží dosáhnout záchrany, ke které mu pomáhá krásná Jean (Maggie Gyllenhaal), novinářka, která objeví skutečného muže skrývajícího se za muzikantem. (Timak)

Leon34

Vynikající film. Jen ten závěr hapruje...takhle to v životě prostě nebývá...život nemá žádný byť polo-happyend... ()

MarthyL

Jeff je super, ale nemůžu se ubránit pocitu, a specielně s nabízející se paralelou s Wrestlerem, že si tu roli měl střihnout Kris Kristofferson. ()

epsyn5

Snad jediný letošní Oscar, se kterým plně souhlasím, zkončil v rukou Jeffa Bridgese. Titulního představitele v tomto travel country filmu. Brnkalo to přesně na moje noty :-) ()

garten

Fox searchlight produkuje kvalitné snímky, za málo peňazí. Bol to práve Jeff Bridges ktorý povzniesol tento film na umelecké dielo. Scenár trocha na tému, ktorá tu už bola x-krát = zmena životného štýlu z upadajúceho alkoholika na neskutočne vyrovnanú osobu s triezvym rozumom. A to všetok vďaka chlapčekovi a žene s ktorou sa pár krát vyspal, alebo sa to nazýva láska ? Keď porovnávam s Wrestlerom, tak je tu mnoho podobností, čo sa týka obsahu filmu, či predstaviteľov. 3,5* ()

Bearder

Musím připustit sklamání protože sem od filmu čekal zajímavý děj. Ten mě nudil ale vše zachraňoval jediný herec a ikdyž sem film shlédl na čtyřikrát s přestávkami tak mám pocit že nebýt Bridgese tak by mě film ani nezaujal v první čtvrtce ()

JimJam

Bad Blake je na dně. Je alkoholik, čtyřikrát rozvedený, prolezlý nemocema a neštěkne po něm ani pes. Jeho cédéčka se neprodávají, roky nedokázal napsat nový hit a jeho bývalý spoluhráč a žák Tommy Sweet, kterého všechno naučil, vydělává balík a odmítá s ním natočit cd. Vždycky mě fascinuje, jak skvělým hercem Jeff Bridges je. Dokáže zahrát slušné, uhlazené muže a stejně tak ztroskotance na dně - v obou případech je však naprosto předvědčivý a tak máte celý film pocit, že ani nehraje. Bridges netlačí na pilu, ale lehce celým filmem prochází jakoby jen mimoděk. Postavy Tommyho a Bada ukazují, jak odlišná může country být. Bridgesovy písničky měly hloubku a opravdovost, když Tommy (Colin Farrell) na konci zpívá Weary kind, přestože Farrell zpívá dobře, je z písničky pouze komerční líbivá sračka. ()

sidthekid

Pro mě lehce nadprůměrný film, ze kterého nejvíc vystupují(nečekaně) 1.herecký výkon Jeffa Bridgese 2.titulní píseň The Weary Kind... C.Farrell podává kvalitní výkon. Jeom mě, nevím proč, strašně vadí M.Gyllenhaalová(ale to ve všech filmech). ()

pavont

Prilis sablonovite a na istotu zahrane drama, kde nebyt pesniciek a famozneho Bridgesa, asi by som hodnotil este horsie. ()

acervena

V poslední době Jeff Bridges hraje samé úžasné role . Moc pěkně zahraný smutný odchod kdysi slavného muzikanta ze scény, realistické, včetně scény dozrálé groupie po ránu v posteli, a ta intonace, to není jeden, ale aspoň tři horký brambory v hubě.. ()

Stealth2

Po třetím shlédnutí přidávám poslední, pátou hvězdu. Country nemusím, ale tady mi nějak nevadilo, naopak. Jeff Bridgess už dávno v pitomostech nehraje, bere tutovky a tím tenhle film je. Opět skvělý Robert Duvall. ()

shinlove

Příjemný film na volné odpoledne. Jeff Bridges předvedl, že je opravdu výborný herec a tahle role byla opravdu "majstrštyk". Ale vzhledem k tomu, že šlo o podobný námět jako u Walk the line, musím uznat, že WtL bylo mnohem lepší ve všech směrech. Přesto pohodový film s krásnou country hudbou. 4* ()

Talexa

Četla jsem knihu a potom viděla film. No, obojí je takové nějaké - lehce zapomenutelné. Ve filmu exceluje Jeff Bridges, ale nějak mě neuchvátila postava muže, který si vědomě škodí a je mu to fuk. Za pozornost stojí, že všechno zpíval sám a otrávil mě konec filmu - takový jakýsi half-happy end (když už ne přímo happy end). Kniha totiž končí uplně jinak, ale to by asi divák nestrávil. ()

Alister

Soundtrack je lepší než celej film, bez něj by bylo Crazy Heart jen omletou, prostoduchou "drama" komorní taškařicí, jež je nyní toliko moderní u akedemie, která také svou přízeň tomuto druho filmů oskarově projevuje. Samozřejmě Bridges podává velmi zajímavý výkon, ale více se zde obdivuju jeho muzikantskému umění, obzvláště pak barvě hlasu a zpěvu vůbec; dokonce bych řekl, že je stejně dobrý muzikant jako herec, a to si jeho hereckého umění vysoce cením. ()

ragtime

Ku country si nájdem cestu len zriedka a tu je každý kúsok skvost. Jeff Bridges je výborný, od prvej chvíle sa o neho stále bojíte, kedy ho stočí doprava a mrtvica si vyberie svoju daň. Ale stále si ho porovnávam s Joaquinom Phoenixom vo Walk the line a na ten Crazy Heart nemá. ()

vlk++

Pohled do života pohasínající country hvězdy v podání Jeffa Bridgese. Na tuhle roli jako stvořený ;) Jednodenní štace po barech, whiskey, cigarety, holky, peníze žádné a zdraví v háji. Až potká Maggie Gyllenhaal... a ta rozhodně sex-appeal nepostrádá :) Ale stejně jako ve skutečném životě, zázraky se nedějí. Alespoň ne ze dne na den :) Lepší 3*, za Jeffa, Maggie a spoustu pěkných písniček. ()

demovka

Tento film si zaslouží 3,5 hvězdičky. Čtyři jsou dost a tři jsou málo. Dáno tím, že Jeff Bridges odvedl velmi dobrou práci a my mu celý příběh věříme. První a největší chyba filmu je název v češtině. Co nám řekne anglický název o tom, co nás čeká? Absolutně vůbec nic. Pánové, kdo jste za to odpovědní, my všichni tady na CSFD bychom mu vymysleli lepší název. Další věc, která je třeba zdůraznit, je, že tento film je ženský film. Kde je psáno, že ženské filmy jsou jen o nevěře, svatbách, nešťastné lásce, zamilovanosti a popelkách. Ženy rády u televize odpočívají, muži rádi před televizí vidí akci. V tomto filmu je dobrá muzika, láska, nová naděje na začátek, krásná krajina, problémy svobodné matky s malým dítětem, řešení vztahů mezi starou a novou generací zpěváků country. Mně se film líbil, nevadilo, že jen plyne a nejsou zde žádné akční zvraty. Film je velmi dobře zahraný. Tak si opravdu představuju postaršího country zpěváka. Colin Farrell mi naopak velice nesedl jako c. zpěvák. Přeobsadila bych ho, country celebrita dle mě vypadá jinak. A poslední poznámka k Maggie Gylllenhaal: ona většinou hraje (co já viděla) takové přítulné, postavy. V tomto hraje velmi dobře, ale reportérku ji moc nevěřím. Přítelkyni zestárlé country hvězdy ano. ()

Bruce Springsteen dostane hraný film

Bruce Springsteen dostane hraný film

09.04.2024

Příběh legendárního amerického rockového zpěváka a kytaristy Bruce Springsteena se dočká hraného filmu. Chystané dílo by mělo sledovat zejména období vzniku hudebníkova šestého studiového alba s… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale

26.02.2012

Western nezemřel

Western nezemřel

19.12.2010

To už víme díky kritiky ozpěvované coenovské Opravdové kuráži. Ridley a Tony prostřednictvím své produkční společnosti Scott Free chtějí žánru vdechnout sílu hned ve dvou projektech, které pro ně… (více)

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

16.12.2010

Jeff Bridges je jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců, pětkrát nominovaný na Oscara, který si svým působivým výkonem v nedávném snímku Crazy Heart právem vysloužil tuto prestižní cenu v… (více)