Zmätok v duši

• Austrálie

Drama / Hudební / Romantický

USA, 2009, 107 min

Takéto filmy sú fajn, raz za čas si ich rada pozriem. Najviac ma dostali Báječní Bakerovi hoši a Walk the Line bol strhujúci. No Crazy Heart je akýsi... ošúchaný. Neprináša nič nové, a síce sú Jeff aj Maggie ako obvykle vynikajúci, scenár sa mi zdá pomerne tuctový. Nebyť toho neobjavného pocitu, dala by som 4*.(22.7.2011)

Po Wrestlerovi tu je další zkrachovalá existene, tentokrát bývalá legenda Country, která je v podání skvělýho Jeffa Bridgese neustále vožralá, poblívající se a chrápající na zemi, ale i přesto nepůsobí jako naprostá troska a nula, jeho pití alkoholu tu neni navíc prezentovaný jako nějak nezřízený, akorát má furt skleničku v ruce, což je možná škoda, jelikož film se v podstatě veze pořád na stejný síle příběhu a člověk se nedočká moc silných momentů, který by s nim trochu zamávaly a dodaly příběhu nějakej silnější emocionální impuls, jako to bylo ve Wrestlerovi(3.3.2010)

Kdyby film pokračoval v linii první půlhodinky, tak zatleskám. Bohužel nepokračuje. Jeff Bridges sice předvádí skvělý výkon, ale film samotný je jen obyčejné drama o jednom alkoholikovi, který utopil život v lahvi. Při sledování jsem si vzpomněl na skvělého Bolka Polívku, který by tím pádem zpětně měl za roli v Dědictví taky dostat sošku :) Myslím že toho vypil ještě více než Bridges. Ve filmu pokud Jeff zpívá, hraje nebo se o to aspoň snaží tak je vše fajn.Tam totiž film působí nesmírně autenticky. 50%. PS: Walk the Line bylo o třídu výšše.(8.1.2011)

70% Vynikající Jeff Bridges + nestandardní prostředí. Slušný.(18.1.2014)

Když to srovnám s ostatními životními příběhy jednotlivých hudebních géniů, tenhle film by byl ze všech nejslabší. Není vysloveně špatnej. Dalo se na to koukat a muzika byla kupodivu slušná, i když bych jí samotně poslouchat nemohl. Průser je ale v tom, že příběh country zpěváka Bad Blakea není natolik zajímavý, aby mě dokázal chytnout. Neobsahuje nijak závratné scény, které by dokázaly zapůsobit. Dokonce ani ta muzika, ačkoliv je pěkná, nedokáže nadchnout. Jediný zajímavý na tom je Jeff Bridges, ale ten se stejně 80 procent filmu válí vožralej a zpocenej před plátnem, takže i když je to výkon od srdíčka(spíš si chtěl ale odnýst nějakou sošku), nijak hotovej z něj taky nejsem. Špatný to není, ale jméno ten zpěvak v mém srdci také nikdy mít nebude, a už vůbec ne po tomto filmu.(27.4.2010)

• - Film je věnován skladateli a herci Stephenu Brutonovi. Ten je autorem několika písní, které Bad Blake (Jeff Bridges) zpívá. Stephen se premiéry bohužel nedožil, zemřel v 61 letech na rakovinu hrtanu. (Coldrex)

• - Film sa mal pôvodne objaviť len na DVD. (slavo_held)

• - Jeff Bridges vytvořil svoji postavu podle Stephena Burtona, který je hudebním producentem filmu, Krise Kristoffersona a Johna Goodwina. (CliffLee)