Zmätok v duši

• Austrálie

Drama / Hudební / Romantický

USA, 2009, 112 min

Byl to zvláštní den. Sotva jsme tak tak porazili Lotyše, tak na mě vybafla matika. Poté den plynul, jako každý jiný, až na to, že jsem se mimořádně těšil domů. Protože už na mě čekal tento snímek. (Trailer jsem si přehrával asi 1000x). A jsem rád, že můžu napsat toto - žádné zklamání se nekoná. Crazy Heart je poctivé drama se skvělými hereckými výkony (Jeffovi přeju toho Oscara, u Maggie si už nejsem tak jistý, zda ho dostane, ale rozhodně jí fandím) a úžasnou hudbou. Nečekal bych, že tohle napíšu zrovna já, protože se přiznávám, country není můj šialik kávy (jak by řekla Dara Rolinc) ale přesto se to poslouchalo příjemně. A i když už písničku "Crazy Heart" mám nějaký ten pátek v počítači a často ji poslouchám, tak jsem přidal hlasitost na maximum, když ve filmu začala hrát a ubral jsem, až když skončila. Pokud tato písnička nedostane Oscara, tak na světě už není spravedlnost… :-) Crazy Heart můžu doporučit všemi prsty, které mám u sebe. Krásný film si zaslouží krásné hodnocení. Tady nemusím ani na minutu váhat.(24.2.2010)

Slabší odvar filmu Walk the Line a přesto si mě film opět získal country hudbou a hereckými výkony, které si své nominace na Oscara právem zaslouží. Jenže to je tak maximálně všechno. Zbytek už je jen "rodinné" drama, které se pomalým tempem táhne až do závěrečných titulků.(23.2.2010)

Budováno pro Bridgese. Takové ty velké příběhy s jedním nosným hrdinou, který uhraje všechno. Všechno to funguje, Lebowski je skvělý, scenérie špičkové, hudba velmi fajn. Jenže od začátku jasně víme, že přijde zlom, přijde ponaučení, přijde to a tohle. Líbilo, ale nevzalo za srdce, krom Bridgese totiž není film ničím extra vyjímečný, ačkoliv je nadprůměrný. A tím vyjímečným myslím například kamera u Aronofskyho Wrestlera, muzikou a podivností u Walk the line. Takže dostanete to, co čekáte. Bridgesovi Oskara přeje každý, ačkoliv Lebowski a určitě i True Grit budou někde o x úrovní výše. A víte co? Nakonec jdu ještě o patro níž, přeci jen to ze mě za pár dní totálně vyprchalo. Škoda, jsem zlý.(12.10.2010)

Je to sice podobný Wrestlerovi, jenže tady je bohužel absence silnějších momentů a kvalitnějšího scénáře. Scott Cooper, i když to nenatočil vůbec špatně, co si budeme povídat, na Aronofskyho špici nedosahuje. Jeff Bridges potěšil, Maggie Gyllenhaal jsem nevěřil vůbec nic a Colin Farrell nebyl špatný, bohužel větší roli tu stejně nezaujímá. Přesto stále dobrý snímek, který stojí za zhlédnutí nejenom pro country milovníky. I když bych jim spíše doporučil o třídu lepší Walk the Line(6.3.2010)

Cooper strelil ranu na istotu, ranu do čierna, ale táto strela letela smerom k cieľu mimoriadne predvídateľnou cestičkou a jej trať bola až príliš dlhočízna. Ak však prižmúrime očko nad mierne klišovitým príbehom a zopár nepotrebnými scénami, ostane "len" druhý najlepší výkon Jeffa Bridgesa (až po Dudeovi samozrejme), osviežujúca prítomnosť Farrella a Maggie Gyllenhaal.. no a samozrejme úsmev na tvári vyčarí i mini rolička Roberta Duvalla. Hlavným ťahúňom Crazy Heart sú jednoducho herecké výkony. __ Čo sa samotného Bridgesa týka, spočiatku vám príde ako jeden starý otrava a vy si vravíte "ach, ďalší rozbor nešťastného dedka, ktorému sa po*ral život", ale keďže aj corgoň Bad Blake má svoje city a minulosť, počas priebehu sympatie k jeho osobe budú stále rásť - zaručujem (vďaka Bohu sa réžia zaobišla bez "flashbackov"). __ P.S. Záver potešil (ani žiaden "happy end", ani uplakané vreckovky plné slaných slzičiek) http://www.youtube.com/watch?v=XFCwSd5kr_k&feature=related.(9.10.2010)

• - Film je věnován skladateli a herci Stephenu Brutonovi. Ten je autorem několika písní, které Bad Blake (Jeff Bridges) zpívá. Stephen se premiéry bohužel nedožil, zemřel v 61 letech na rakovinu hrtanu. (Coldrex)

• - Bad (Jeff Bridges) hraje se svým vnukem při prvním setkání tzv. papírový fotbal. Jedná se o populární stolní zábavu americké mládeže. (Coldrex)

• - Jak Jeff Bridges, tak Colin Farrell zpívali ve filmu sami - s pomocí učitele zpěvu Rogera Lova. (CliffLee)