Zmätok v duši

• Austrálie

Drama / Hudební / Romantický

USA, 2009, 107 min

Vždycky když vidím podobný film, musím si nalít panáka... Veselá scénka v úvodu, kdy si Bad musí udělat během vystoupení zdravotní přestávku a nechá zatím svůj hit přehrávat doprovodnou kapelu, mi silně připomněla jedno vystoupení Honzy Nedvěda na hrádecké Muzice - ten si ovšem odskočil ne na jednu, ale rovnou na dvě písničky a - jak prohlásil - šel si zapálit a ne hodit šavli :-D.(6.3.2018)

Nepopieram Jeff Bridges bol skvelý, taktiež Maggie Gyllenhaal tu na moje prekvapenie bola fajn... avšak ako celok nemastné, neslané... Nie je to taká pecka ako by sa na prvý kuk zdalo. Country spevák si uvedomuje svoje prešľapy no a na staré kolená sa snaží všetko napraviť, pretože nikdy nie je neskoro... juuuhaaa. Takých tu bolo, takých tu bude 6/10 ako prvotina slušné.(19.2.2010)

Když jsi na dně, tak už hůř bejt nemůže a můžeš stoupat jenom vzhůru. To je základní kostra tohohle filmu, který v sobě spojuje hned několik věcí, které mám ve filmech velice rád. Předně musím říci, že v amerických filmech a seriálech velice miluju prostředí nočních barů a podniků, kde někde v koutě na malém pódiu účinkují neznámí nebo zkrachovalí zpěváci a u sklenky whisky se tam opíjejí lidi, kteří směřují odnikud nikam. Tímhle prostředím si mě film vždy dokáže získat a ani v tomto případě tomu nebylo jinak. No, a potom mám samozřejmě velice rád americkou country hudbu, které jsem si zde užil do sytosti a která tomuhle filmu rozhodně neublížila, ale spíše pomohla. Kladně hodnotím také fakt, že z filmu se občas na kratičké okamžiky stávala jakási malá road movie a takové záběry pouště na mě vždycky spolehlivě zafungují. A samozřejmě nakonec je tu vynikající herecký výkon hlavního představitele, kterému uvěříte každé slovo, každý pohyb, každé gesto. Tenhle film je zkrátka směsicí věcí, které ve filmu miluju a tak nemůže být divu, že jsem nadšený a že uděluji nejvyšší hodnocení. Film ode mne zcela po právu získává pět hvězd a Jeff Bridges má moje uznání za svůj perfektní a precizní herecký výkon.(19.9.2011)

Tabák, pot, whisky a country. Taková Alice už tu nebydlí z Kristoffersonova pohledu. Nebýt toho trochu naroubovaného konce, dal bych plný počet. Film má úžasnou "texaskou" atmosféru. Crazy Heart je předně film Jeffa Bridgese, který je takřka v každém záběru. Nemá zde sice oscarově vyhrocené situace, ale přesvědčivost snímku leží právě na něm (a také na Maggie Gyllenhaal). Z Colina Farrella jsem neměl pocit, že je country jednička, ale jeho obsazení nebolí. Letos rozhodně jeden z nejlepších snímků.(20.2.2010)

Velice příjemný civilní film, nic více, nic méně. Country není zrovna můj šálek kávy, ale ty pomalejší balady v závěru byly velice dobré. Co se mě týče, nemusím spíš ty rychlé oddrhovačky, které Bad hrál na začátku v bowlingových halách a podobně :). K samotnému filmu, když se nad tím zpětně zamýšlím, tak si možná začínám víc vážit Wrestlera, který byl tak nějak víc "indie" a proto mi je o něco sympatičtější. To však nemění nic na tom, že s Crazy Heart neprohloupí nikdo, kdo chce vidět pohodový příběh jednoho stárnoucího barda, bez zbytečných dějových zvratů nebo přehnaných citových výlevů.(3.7.2011)

• - Badovy písně byly volně inspirovány Donem Williamsem a druhotně Leonardem Cohenem. (CliffLee)

• - Jeff Bridges vytvořil svoji postavu podle Stephena Burtona, který je hudebním producentem filmu, Krise Kristoffersona a Johna Goodwina. (CliffLee)

• - Oscar 2009: herec v hlavní roli (Jeff Bridges), píseň. Nominace: herečka ve vedlejší roli (Maggie Gyllenhaal). (zdeny99)