Crazy Heart vypráví o zahořklém country zpěvákovi Badu Bleakovi (Jeff Bridges) s podlomeným zdravím a těžkým životním stylem, který se příliš často ženil, příliš mnoho pil a příliš moc let trávil na cestách. A přesto se Bad snaží dosáhnout záchrany, ke které mu pomáhá krásná Jean (Maggie Gyllenhaal), novinářka, která objeví skutečného muže skrývajícího se za muzikantem. (Timak)

Trailer 1

gudaulin

Standardní a tedy ničím nepřekvapující ryze americký snímek o tom, že když klesnete až ke dnu, vždycky můžete zatnout zuby, znovu se zvednout a jít dál. Je pro něj typické, že skutečně zajímavé, kritické fáze boje se závislostí, kdy se zejména po psychické stránce sahá až na doraz, film pomíjí, resp. odbývá kratičkou scénou na sezení Anonymních alkoholiků. Otis Blake byl kdysi velkou hvězdou country scény, vyprodával velké sály a točil úspěšné desky. Jenže dnes je mu 57, dlouhodobě funguje z podstaty a z někdejší slávy už mnoho nezbývá. A i to málo spíš naštve připomínkou někdejších časů hojnosti. Protože Blake nikdy nemyslel na zadní kolečka, příjmy se rozplynuly v bohémském životním rytmu, poplatcích právníkům a v kapsách exmanželek. Tělo vystavené dlouhodobým účinkům ničivého životního stylu začíná vypovídat službu a motivace dosáhnout nových profesních a životních met je veškerá žádná. V té chvíli se mu do cesty připlete sympatická zajímavá osamělá žena s malým dítětem. Copak se asi stane? Jeff Bridges je spolehlivý herec, kterému tenhle typ rolí padne na tělo a Maggie Gyllenhaal se už od Sekretářky rozvíjí v osobitý nepřehlédnutelný typ herečky, která se vymyká šablonám žánrových filmů. Crazy Heart je lehce nadprůměrná romance s vysoce nadprůměrným obsazením, která vám jako bonbónek naservíruje i pořádnou dávku country muziky. Celkový dojem: 60 %. ()

castor

Fiktivní countryová hvězda a další z řady řemeslně zručných snímků, které neurazí, ale ani zdaleka nedostanou do kolen. Kdo ví, co za oceánem na podobně laděných filmech (Ray, Walk the Line, V zajetí rychlosti, Kinsey) furt vidí. Stárnoucí contryový kovboj Bad, který se nejlépe cítí v přítomnosti láhve levné whisky, je pro mnohé stále hvězdou, možná i pro svobodnou matku Jean – ta si však nenechá život narušovat dalším looserem, který ten svůj dobrovolně promrhal. Chytlavé melodie, výborný Bridges i nedoceněná Maggie Gyllenhaal, úchvatné scenérie Nového Mexika, tradiční uchopení a dosti plochá režie. Lehký nadprůměr.. s kterým mi ale bylo líp, než s výše zmíněnými!! ()

B!shop

Ja si nemuzu pomoct, ale je to tak trochu o nicem. Proc sledovat dve hodiny chlapka, kterej akorat zpiva a chlasta. Nereknu, kdyby to byla nejaka biografie, tak se muzem vymlouvat na fakt, ze se to drzi skutecnosti, ale tady meli tvurci vicemene volnou ruku a mohli sem nahazet hromadu dramatickejch momentu. Ale to ne, takle se to veze furt na stejny vlne, Bridges obcas zpiva, castejc chlasta, neustale zni nejaky prijemny pisnicky a i pres pomaly tempo film slusne odsejpa. Takze nemuzu rict, ze bych se nudil, ale proste tak trochu zbytecnej film. Sice diky nemu ma Bridges oscara, kteryho si uz dlouho zaslouzil, ale neprislo mi, ze by hral o tolik lip nez jindy, on proste hraje dobre furt a asi na nej zrovna prisla rada. Slabsi 4*. ()

Necrotongue

Byl jsem zvědav, proč jsem před lety ohodnotil film o zpěvákovi country čtyřmi hvězdičkami, takže jsem si dal dneska reprízu, a už to vím. Z velké části to způsobily herecké kreace Jeffa Bridgese, který má ty životem erodované alkoholiky v malíčku, a Bad Blake byl v jeho podání skvělým multiinstrumentalistou, který úžasně ovládal hru na kytaru, prázdné lahve a ženská těla. Snímek bych rozhodně nedoporučil milovníkům akčních záležitostí, protože má pomalé, jižanské tempo doprovázené odpovídající atmosférou, takže to rozhodně nebylo o adrenalinových zážitcích. Byla to prostě sonda do života člověka, jenž si naplno uvědomil, že je alkohol metlou lidstva, a proto intenzivně zametal. Obával jsem se, že by mi country mohlo příliš vadit, ale vypadá to, že dokážu v případě nutnosti ledaco překonat, takže jsem teď na sebe právem hrdý. Ovšem techno bych nedal, mám své limity. Abych to shrnul; k filmu se nadále stavím pozitivně, příběh měl sice pozvolné tempo, ale fungoval na mě, Jeff Bridges i Maggie Gyllenhaal zahráli skvěle a za mě šlo o příjemně strávený čas. / Poučení: V Bowlingových halách nekuř. ()

Roman.Ticka

Nevadila mi country hudba, v podání Jeffa a Colina naopak, nevadila mi Maggie, jako jinde, což o něčem svědčí. Minimálně o vysoké kvalitě filmu v hloubce herectví a síle prožitku. Jeffův umělec - ožrala nemohl nechat nikoho chladným, mě doslova uchvátil, jako by vystoupil z plátna do skutečného světa. Myslím si, že ač ohraná zápletka, vyústění nebylo až tak jednoznačné. Není obvyklé, aby se alkoholik vůbec kdy napravil, rozhodně jej velká životní rána spíš dorazí. Badovi paradoxně poslední kapka v podobě zlomeného srdce pomohla k návratu do života. Především proto, že byl silná osobnost s širokým srdcem a nezměrným talentem. "Ztratil jsem, co sem moh." ()

• Ve scéně, kdy Otis (Jeff Bridges) telefonuje z pustiny s Jean (Maggie Gyllenhaal), syn sleduje v televizi film Cesta do pravěku (1955). (sator)
  • Režisér S. Cooper poprosil zpěváka Tobyho Keitha o možnost natočení koncertní scény na jeho vystoupení v Journal Pavilion v Albuquerque. Štáb na to měl pouhých 10 minut. Museli nasnímat Jeffa Bridgese a Colina Farrealla na pět kamer při vystoupení před dvanáctitisícovým davem. Tento riskantní tah režisérovi vyšel a diváci byli z hvězd nadšeni. Zejména Farrellův příchod na jeviště vyvolal doslova šílenství. Keithovi je za to děkováno v závěrečných titulcích. (Coldrex)
  • Režisér Scott Cooper si „vystřelil” z Jeffa Bridgese. Přesvědčoval ho, že Bad Blake byl skutečným hudebníkem. (Coldrex)

Související novinky

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale

26.02.2012

Tahle poloha mu nepochybně sedne. V „revenge thrilleru“ Out of the Furnace si zahraje chlápka, který si odkroutil čtyři roky za katrem. Po návratu plánuje sekat dobrotu a žít poklidný život. Jak… (více)

Western nezemřel

Western nezemřel

19.12.2010

To už víme díky kritiky ozpěvované coenovské Opravdové kuráži. Ridley a Tony prostřednictvím své produkční společnosti Scott Free chtějí žánru vdechnout sílu hned ve dvou projektech, které pro ně… (více)

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

16.12.2010

Jeff Bridges je jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců, pětkrát nominovaný na Oscara, který si svým působivým výkonem v nedávném snímku Crazy Heart právem vysloužil tuto prestižní cenu v… (více)