Zmätok v duši

• Austrálie

Drama / Hudební / Romantický

USA, 2009, 112 min

neuvěřitelně přesvědčivý (a po zásluze oscarový) Jeff Bridges v roli zhýralého písničkáře Bada Blakea ve filmu, který se v první polovině rozjíždí v pohodovější a více muzikální atmosféře (což zajisté ocení všichni s "country-písničkářským" duchem), aby pak v půlce druhé zabředl více do vod dramatu a ukázal podrobněji odvrácenou stranu hudebníkova života.. já jsem spokojen :)(30.3.2012)

Je to sice podobný Wrestlerovi, jenže tady je bohužel absence silnějších momentů a kvalitnějšího scénáře. Scott Cooper, i když to nenatočil vůbec špatně, co si budeme povídat, na Aronofskyho špici nedosahuje. Jeff Bridges potěšil, Maggie Gyllenhaal jsem nevěřil vůbec nic a Colin Farrell nebyl špatný, bohužel větší roli tu stejně nezaujímá. Přesto stále dobrý snímek, který stojí za zhlédnutí nejenom pro country milovníky. I když bych jim spíše doporučil o třídu lepší Walk the Line(6.3.2010)

Když jsi na dně, tak už hůř bejt nemůže a můžeš stoupat jenom vzhůru. To je základní kostra tohohle filmu, který v sobě spojuje hned několik věcí, které mám ve filmech velice rád. Předně musím říci, že v amerických filmech a seriálech velice miluju prostředí nočních barů a podniků, kde někde v koutě na malém pódiu účinkují neznámí nebo zkrachovalí zpěváci a u sklenky whisky se tam opíjejí lidi, kteří směřují odnikud nikam. Tímhle prostředím si mě film vždy dokáže získat a ani v tomto případě tomu nebylo jinak. No, a potom mám samozřejmě velice rád americkou country hudbu, které jsem si zde užil do sytosti a která tomuhle filmu rozhodně neublížila, ale spíše pomohla. Kladně hodnotím také fakt, že z filmu se občas na kratičké okamžiky stávala jakási malá road movie a takové záběry pouště na mě vždycky spolehlivě zafungují. A samozřejmě nakonec je tu vynikající herecký výkon hlavního představitele, kterému uvěříte každé slovo, každý pohyb, každé gesto. Tenhle film je zkrátka směsicí věcí, které ve filmu miluju a tak nemůže být divu, že jsem nadšený a že uděluji nejvyšší hodnocení. Film ode mne zcela po právu získává pět hvězd a Jeff Bridges má moje uznání za svůj perfektní a precizní herecký výkon.(19.9.2011)

Jeff Bridges ve své životní roli. Kromě něj toho na Crazy heart nic až tak výjimečného není. Je to jeden z těch příběhů, který vás donutí litovat a soucítit s hlavní postavou a nakonec vás naplní optimismem. Přesto se toho ve filmu, co se týče příběhu, zas tak moc neděje a celé se to spoléhá na příliš jednoduchý koncept člověka, který si až moc pozdě uvědomí, o co v životě vlastní vinou přišel. Naštěstí má ale film ještě Maggie Gyllenhaal, skvělou hudbu a kameru, kteří ten slabší příběh vynahradí.(21.2.2010)

Ja si nemuzu pomoct, ale je to tak trochu o nicem. Proc sledovat dve hodiny chlapka, kterej akorat zpiva a chlasta. Nereknu, kdyby to byla nejaka biografie, tak se muzem vymlouvat na fakt, ze se to drzi skutecnosti, ale tady meli tvurci vicemene volnou ruku a mohli sem nahazet hromadu dramatickejch momentu. Ale to ne, takle se to veze furt na stejny vlne, Bridges obcas zpiva, castejc chlasta, neustale zni nejaky prijemny pisnicky a i pres pomaly tempo film slusne odsejpa. Takze nemuzu rict, ze bych se nudil, ale proste tak trochu zbytecnej film. Sice diky nemu ma Bridges oscara, kteryho si uz dlouho zaslouzil, ale neprislo mi, ze by hral o tolik lip nez jindy, on proste hraje dobre furt a asi na nej zrovna prisla rada. Slabsi 4*.(21.3.2010)

• - Film sa mal pôvodne objaviť len na DVD. (slavo_held)

• - Film je věnován skladateli a herci Stephenu Brutonovi. Ten je autorem několika písní, které Bad Blake (Jeff Bridges) zpívá. Stephen se premiéry bohužel nedožil, zemřel v 61 letech na rakovinu hrtanu. (Coldrex)

• - Jeff Bridges byl vždy muzikální typ - v roce 2000 vydal album "Be Here Soon". (CliffLee)