Martin741

Moja noirova jazda o5 pokracuje, tentokrat padla volba na noir film His Kind of Woman. Robert Mitchum mi do noir filmov pasuje, natocil uz kultovu Lovcovu Noc 1955. najlepsi pribeh v noir filme je detektivka, tuna to sedi. Film je hodne dlhy a dost dlho trva kym sa nieco rozbehne, ale od polky filmu som sedel pevne a neochvejne pri filme a uzival si nlelen slusnu reziu,m ale aj pribeh. Pravda, originalitou nijak oslnivy, ale zato s vybornou Jane Russell a hororovou legendou Vincentom Price-om /Pit and The Pendulum/ : 77 % ()

liquido26

Drasticky dlouhý noir s nijak zajímavým příběhem ani postavami. Pravda jedna skutečně zajímavá postava se tu našla. Byl to hollywoodský herec Mark Cardigan, kterého brilantně zahrál Vincent Price. Jeho scény jsem si neskonale užíval a díky jeho výkonu jsem rád, že jsem tento jinak nudný noir viděl. Velká škoda, že se příběh nesoustředil na něj. Taková komedie o filmovém herci, kterému lehce rupne v bedně a rozhodne se přestat představovat hrdiny pouze na plátně a vydá se do boje proti italskému gangsterovi, který se snaží ilegálně dostat do USA přes Mexiko, by vůbec nebyla špatná. ("Kingdom for a ship.") ()

Rob Roy

Nikdo nedokáže být tak ležérní a nevzrušivý jako Robert Mitchum s rukama v kapsách elegantně proplouvající v obleku mezi lidmi. Noir se satirickými a čistě komediálními vsuvkami v podání božského Vincenta Price. Jen škoda té přemrštěné stopáže, poslední třetina je okatě natahovaná a tempo drhne. ()

Topco

Nesúrodý, ale navzdory tomu zábavný noir. Po 80.minúte film mení ráz, presúvame sa do exteriérov a aj kamera zrazu strúha trošku iné uhly. Mení sa aj žáner a s väčším priestorom pre úžasného Vincenta Pricea pribúda aj komediálnych vsuviek. Noiroví fandovia si vychutnajú hviezdne herecké konfrontácie Mitchum-McGraw, Mitchum-Burr, McGraw-Price. Za neprehliadnuteľnou nesúrodosťou je veľký post-produkčný pôrod, keď producent a šéf RKO Howard Hughes na viackrát prehováral Richarda Fleischera, aby prerobil záver od pôvodného režiséra Johna Farrowa. A to pod hrozbou, že neuvedie jeho práve dokončené (skvelé) Bčko – Narrow Margin. PS: kopanec do kamery nájdeme aj v Narrow Margin, takže záverečná bitka na lodi je jasným dôkazom Fleischerovho invenčného rukopisu. PPS: Je to každopádne lepšie než nudné „Macao“ (Mitchum-Russell) a slabšie než skvelé „Where Danger Lives“ (Mitchum-Farrow). 3,5* ()

Bebacek

Jako bych se dívala na dva úplně odlišné filmy. Ten první slibně pouze začínající, nicméně postupně v slabý odvar se rozbředající film noir, v němž Jane Russell figuruje pouze jako drobná ozdůbka (její postava se omezuje jen na předvádění večerních rób a hezké zpívání - pokud to zpívala fakt ona), a Mitchum je trochu při těle. Ten druhý je výtečná komedie, jíž vévodí úžasná postava Vincenta Price (např. scéna s potápěním loďky byla báječná!). Celkově se jedná o velmi nekonzistentní a zbytečně dlouhý (ani ne polovina je důležitá) film. ()