Moja noirova jazda o5 pokracuje, tentokrat padla volba na noir film His Kind of Woman. Robert Mitchum mi do noir filmov pasuje, natocil uz kultovu Lovcovu Noc 1955. najlepsi pribeh v noir filme je detektivka, tuna to sedi. Film je hodne dlhy a dost dlho trva kym sa nieco rozbehne, ale od polky filmu som sedel pevne a neochvejne pri filme a uzival si nlelen slusnu reziu,m ale aj pribeh. Pravda, originalitou nijak oslnivy, ale zato s vybornou Jane Russell a hororovou legendou Vincentom Price-om /Pit and The Pendulum/ : 77 %(17.7.2018)

Jako bych se dívala na dva úplně odlišné filmy. Ten první slibně pouze začínající, nicméně postupně v slabý odvar se rozbředající film noir, v němž Jane Russell figuruje pouze jako drobná ozdůbka (její postava se omezuje jen na předvádění večerních rób a hezké zpívání - pokud to zpívala fakt ona), a Mitchum je trochu při těle. Ten druhý je výtečná komedie, jíž vévodí úžasná postava Vincenta Price (např. scéna s potápěním loďky byla báječná!). Celkově se jedná o velmi nekonzistentní a zbytečně dlouhý (ani ne polovina je důležitá) film.(5.8.2008)

Drasticky dlouhý noir s nijak zajímavým příběhem ani postavami. Pravda jedna skutečně zajímavá postava se tu našla. Byl to hollywoodský herec Mark Cardigan, kterého brilantně zahrál Vincent Price. Jeho scény jsem si neskonale užíval a díky jeho výkonu jsem rád, že jsem tento jinak nudný noir viděl. Velká škoda, že se příběh nesoustředil na něj. Taková komedie o filmovém herci, kterému lehce rupne v bedně a rozhodne se přestat představovat hrdiny pouze na plátně a vydá se do boje proti italskému gangsterovi, který se snaží ilegálně dostat do USA přes Mexiko, by vůbec nebyla špatná. ("Kingdom for a ship.")(10.12.2011)

Nesúrodý, ale navzdory tomu zábavný noir. Po 80.minúte film mení ráz, presúvame sa do exteriérov a aj kamera zrazu strúha trošku iné uhly. Mení sa aj žáner a s väčším priestorom pre úžasného Vincenta Pricea pribúda aj komediálnych vsuviek. Noiroví fandovia si vychutnajú hviezdne herecké konfrontácie Mitchum-McGraw, Mitchum-Burr, McGraw-Price. Za neprehliadnuteľnou nesúrodosťou je veľký post-produčkný pôrod, ked producent a šéf RKO Howard Hughes na viackrát prehováral Richarda Fleischera, aby prerobil záver od pôvodného režiséra Johna Farrowa. A to pod hrozbou, že neuvedie jeho práve dokončené (skvelé) Bčko – Narrow Margin. PS: kopanec do kamery nájdeme aj v Narrow Margin, takže záverečná bitka na lodi je jasným dôkazom Fleischerovho invenčného rukopisu. PPS: Je to každopádne lepšie než nudné „Macao“ (Mitchum-Russell) a slabšie než skvelé „Where Danger Lives“ (Mitchum-Farrow). 3,5*(3.9.2020)

Nikdo nedokáže být tak ležérní a nevzrušivý jako Robert Mitchum s rukama v kapsách elegantně proplouvající v obleku mezi lidmi. Noir se satirickými a čistě komediálními vsuvkami v podání božského Vincenta Price. Jen škoda té přemrštěné stopáže, poslední třetina je okatě natahovaná a tempo drhne.(12.5.2007)