Vzpoura strojů

Eyeborgs

Sci-Fi / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2009, 99 min

• Ketri

Bylo by to bývalo slušné béčko, ale akční scény v budově se řadily tak na konec abecedy.(7.6.2011)

Velký bratr tě sleduje! Kombinaci Terminátora a 1984 chybí dostatečný rozpočet, který by vytáhl film z béčkového průměru. Celkově za 3*, jednu přidávám za naléhavou myšlenku o konci lidstva, jelikož si myslím, že pokud nebude rozpoutána celosvětová válka, pak velkou šanci na likvidaci lidstva bude mít člověkem vytvořená technika. Hlavním tématem, kromě hrozby robotů, je svoboda a možnosti jejího omezování. Stroje postupují velmi chytře. Všichni nepohodlní jsou likvidováni, avšak jejich smrti jsou zinscenovány jako nehody, sebevraždy či rozličná neštěstí. Obrazové dokumenty ovládající síť hravě pozmění, a tak důkazy o vině robotů nejsou... Akční scény jsou mizerné, roboti průměrní, herecké výkony neoslní. Přesto mě film nenudil. A v rámci hudebního doprovodu mě potěšili Bad Religion a Dreamkiller.(15.8.2011)

Inspirace terminátořím světem je zjevná, ale obavy o nadvládě robotů nad lidmi tu byly vždycky, i před Terminátory. Tohle má naštěstí slušné herecké výkony, dost dobré triky, chytrý scénář a dokáže to upoutat pozornost.(4.9.2010)

Já to žeru banda robotíku proti vám super akce fakt povedená amatérská zábava v akci super.(13.10.2018)

• mm13

Chvíľami sľubné, ale potom sa to celé rozsypalo.(6.9.2017)

• Terva

CITÁT - Mám tu něco velkýho, ale nevím co to je. Já měl s toho filmu šok. Je to docela blbost. Probuď se Ameriko !!! Snad jediný klad tohoto snímku je, že ve filmu hraje Danny Mechette Trejo, což je však špatná reklama pro něj. CITÁT - Ty to nevidíš na vlastní oči, vidíš to skrze jejich oči........ Mé oči vidí odpad. Věřím, že může být taková budoucnost, ten film je jen prostě špatně natočený. CITÁT - Odin s náma. Zajímavost - V 70 - tý minutě prohlásí president Spojených států, že program Odin se zaplatí sám, protože se zvedl daňový základ.....všichni vesele aplaudují a křičí.... ikdyž jim vlastně právě oznámil, že zvýšil daně......... Bůh žehnej Americe. Danny Trejo si zahrál G - Mana a za to si ode mně vysloužil jednu hvězdu.(4.6.2011)

No rozhodně, za málo peněz hodně muziky. Triky sice nejsou extra, ale sou docela uspokojivé a nepůsobí nák šíleně uměle jak to bývá zvykem třeba u nových filmů pana Winorskeho. KAmera působí uměle, ale při soubojích je sice chaotická, ale přesto přehledná. Kulisy některých domů sou viditelně umělé. Dany trejo jako třešnička na dortu bohužel jen chvíli. Adrian Paul předvádí standard. Když vypnete mozeček a necháte se unášet dějem filmu, tak je závava zaručena aspon na 50%.(27.8.2010)

• Tommassi3

"Proboha, chlapi !! Prezident nám lže !!" Nic nového pod sluncem ovšem, mí milí Američané !! ;) Béčkový kameraman Richard Clabaugh znovu fušuje do řemesla režisérům a scénáristům, a znovu si tak jen na hodně slušných motivech váže smyčku kolem krku !! Takže rovněž nic nového !! Opravdu zoufale příšerný film, který v důsledku vypadá a pobaví asi jako mechanické prase na chůdách, nezachrání ani formální úlety, ani Danny Trejo.. Ani Troju !! Důsledně bizarní břečka !! Clabaugh dolů !!(28.3.2017)

• MartinezZ

Poznatek první: Naprosté a absolutní béčko od první vteřiny, bohužel tím nezajímavým způsobem. Poznatek druhý: Toho debila, co rozhodl, že se bude natáčet epilepticky roztřesenou kamerou, pověsit za cosi do průvanu. Poznatek třetí: Naprosto zhovadilá hudba. Poznatek čtvrtý: Nuda s naprosto jasně odhadnutelným průběhem.(25.5.2011)

Trejo mohl v tomto filmu dostat vice prostoru. Jinak dokonalá ukázka toho co jednou opravdu nastane . Ja jsem se bavil velice dobře . Skvěla odpočinkovávěc která nutí myslet na budoucnost nejen v dobrém a nadějném očekavání toho co přijde(5.5.2011)

• Estrellita

Tak tohle jsem stáhla omylem, s úmyslem podívat se na jediný film Stephena Kinga v roli režiséra. Netrvalo dlouho a bylo zjevné, že tohle není dílem žádného normálního člověka, natož pak pana Kinga. Tohle snad člověka ani nemůže bavit, tak možná unudit a otrávit... Achjo. Ztracený čas. 20%(25.8.2013)

• bourec

Tohle je parádní trapárna.Nadšení jim možná nechybí,ale ty potištěný papírky jo ,protože je to fuckt ubohý.Proč se Vapet při vydávání filmů nezaměří na něco šťavňatějšího,jinak zkrachuje.Tohle si koupí jen debil,ne.10%.(21.5.2011)

• slunicko2

Roztomilí kuřetoidní malí eyeborgs...hm...viziboti a země zvaná Zimbegistan...no nekup to.(2.6.2017)

• viperDavid

Tak tohle nebylo ani slušné déčko. Úplná hamba jak pro tvůrce tak pro herce. Tohle by mělo být pohřbené někde hluboko v kanále, aby to nikdo nemohl vidět. Neskutečná trapárna(29.7.2017)

Podle plakátu to vypadá jako infantilní debilita, ve stylu Povstání strojů Jima Wynorskiho, ale skutečnost je naštěstí jiná. Eyeborgs jsou velmi decentně udělanou nízkorozpočtovou sci-fi (rozpočet 4 miliony dolarů), která docela zajímavě a chytlavě rozvíjí dnes tak přetřásané téma bezpečí, kvůli kterému se lidé vzdají i svého soukromí. Triky jsou povedené, tempo solidní a Adrian Paul v hlavní roli charismatický. Jasně, Minority Report to není, ale v rámci nízkorozpočtových filmů, je to počin, který si někdo pečlivě napsal a natočil a vůbec to neodfláknul. Solidní, příjemně paranoidní zábava.(23.7.2010)

Vláda Spojených států schválí nový bezpečnostní zákon, umožňující monitorovat bezdrátovou komunikaci, propojit veškeré sledovací systémy do centrální kybernetické sítě ODIN. Nově vyvinutý typ robotů jde ještě dál - v případě, že zjistí jakékoliv porušení zákona, a v blízkosti není žádný policista, může proti pachateli sám zakročit. Nikdo si ale neuvědomuje, že ODIN tímto získal jistou autonomitu - a udělá vše proto, aby získal nadvládu nad lidstvem. A kdokoliv, kdo by jeho cíl mohl ohrozit, se stává nepohodlným ... Říkal jsem si, že je pomalu čas si pustit nějaké zajímavé béčko - a ty, o ovládnutí světa počítačovou sítí nikdy nezklamou. A stejně tak tomu je i se Vzpourou strojů - velmi zajímavý námět, docela dobré vizuální zpracování - (Eyeborgs - nebo Viziboti, v českém dabingu jsou docela roztomilí alespoň než vytáhnou své zbraně). Bohužel ale zhruba ve dvou třetinách autorům došla invence, a tak do poslední třetiny naflákali veškerá filmová klišé, která je napadla - a podle toho to taky s hodnocením vypadá...(23.5.2011)

V stručnosti: Veľké Sci-fi Béčko bez veľkých prúserov a celkom podarených Eyeborgs.(14.2.2014)

• Martrix

Vzpoura strojů je další z mnoha zavádějících názvů, který zní lépe než název originální, takže čekáte něco "lepšího". V tomto případě se měl film správně jmenovat Viziboti. Ale to by nikoho nezaujalo a nikoho by nenapadla souvislost s Terminátorem. Což by bylo v pořádku, protože s ním má společného jen velmi málo. I když jsou triky na výborné úrovni a roboti vypadají dobře, tak děj, dialogy, kamera i hudba mají všechny atributy béčkového filmu. Filmaři se rozhodli zabrnkat na paranoidní strunu většiny lidí a operují s myšlenkou, že jsou roboti schopní vymyslet plán a jednat podle zcela lidských pohnutek. A dokonce že jsou na tom tak špatně, že budou jednat i značně neefektivně. Takže se například sníží k tomu, že se budou fackovat s člověkem, kterého budou chtít odstranit. Chápu že mělo jít především o podívanou plnou akce, ale pokud stvořím svět, kde vše monitorují roboti a nakonec ho i ovládají, tak musím vytvořit a respektovat i pravidla a všechny postavy by měly reagovat adekvátně. Kdyby to nebyli roboti, ale třeba zajíci, také by vás rozladilo, že se chovají jako lidi, místo aby šli spíš po mrkvi. V Matrixu se strhla bitva o energii, v Terminátorovi šlo spíš o časové paradoxy a pohnutky UI nebyly odhaleny. Tady jste postaveni před hotovou věc. Roboti si hrají na Big Brother a je na vás, domyslet si proč. Vzpoura strojů je vcelku sympatický pokus, který se podle mě nezdařil. PS: Co se týká nelákavého názvu, tak mě napadá třeba Merkborg, Optibot, Controlbot, Safeborg... :o)(3.5.2011)

• vitekpe

Me proste vadi ty umelohmotne dialogy...scifi becko do videopujcoven.(7.3.2017)

• Šakalík

První dvě třetiny filmu jsem si říkal, že to není zase až taková kravina, jaká jsem si myslel, že bude. Ovšem v posledních třiceti minutách film upadne do smradlavě čistého odpadu a diváka v té žumpě pořádně vykoupe. Najednou je děj až neskutečně stupidní, logicky v podstatě nic nepasuje a člověk se jen modlí, aby už byl co nejdříve konec. Děs, běs.(19.9.2010)

• Phorbo

Taková škoda potencionálně dobrýho nápadu. Škoda jen neskutečné konspirace, která ve filmu nezná konce, hloupé charaktery ve filmu a scénář bez logického konce. Snad se nebudou pouštět do dvojky...(5.5.2011)

Na to že to točil režisér strašného Pythona tak je to hodně dobré. Závěrečná půl hodina je úplně boží a parádní masakr. Je pravda že ti malí roboti jsou trapní až to bolí ale ti velcí (+ ti s tou pilou) jsou úplně boží.(3.5.2011)

Šílený Béčko, přesto pobavilo: 2,5*(8.5.2011)

Záživné "béčko", které neurazí. Je to prej sci-fi, a tak sem to hned zkouknul. Zklamán jsem nebyl. Ani nijak překvapen. Dobrý relax před spaním. Ani ten nápad nebyl úplně marný. Triky ucházející. A Danny Trejo měl opět možnost hrát ve filmu déle než jen 5 minut!?(3.9.2011)

• kubal18

Ouuuu.(11.5.2011)

• E lan

Slušně odvedené béčko s nijak trapnými triky, žádným scénářem a chybějícími herci. Přesto se u toho dá dělat plno věcí a moc to člověka neruší:-)(28.5.2011)

• web-dat

Celkem nuda .. čekl jsem od toho víc než chodící malá kuřata s kamerou :-D(25.7.2011)

• netWoor

nápad není úplně nový, nicméně nebyl až tak špatně zpracovaný a začátek celkem ušel. Bohužel, ke konci celému štábu i s herci došel dech a podle toho to vypadalo.... závěr není už ani béčkovej ...(10.10.2011)

Slušné béčko s překvapivě dobře udělanými triky a roboty.(13.3.2012)

Cekal jsem klasicky "sci-fi prusvih" a byl jsem mile prekvapen... Teda az na ten konec respektive posledni cast od chvile kdy se vse provali... Potom uz to tvurci vcelku slusne nezvladli...(10.5.2011)

• Boudyy

Zatím nejlepší film režiséra Richarda Clabaugha. I když on je tento film zatím jeho druhý, že. Ale i tak je lepší, než ultimátní sračka o obřím hadovi, kterou natočil devět let před tímto filmem. Jak už jsem řekl, tento film je nejlepším Richieho dílem, a proto mu taky dávám nejvyšší možné hodnocení v celé jeho tvorbě --- cca 30 %....(15.1.2012)

Nápad nebyl vůbec špatný a film bez konce, pokud není kalkulováno s dalším dílem čož tady těžko, má vždy něco do sebe. Málo peněz - málo muziky, ale dá se na to dívat. Konečný souboj sice srazí film na kolena, ale dobrá trojka se dá dat.(22.5.2011)

• Gorybanshee

Nie je to žiadna filmová lahôdka, ale dalo sa to pozerať,čiatočne zaujímavý príbeh, ale mňa to nebavilo takže preto 42%.(6.9.2011)

• Zelda knihkupec

Hvězdička za nápad, ale jinak utrpení. ale co bych vlastně chtěl od takového ehm pokusu o fakt megahustejúberkrutej nářez... Zajímavý komentář: MartinezZ(13.11.2012)

Som rad, ze som sa nenechal odradit nizkym hodnotenim. Myslienka filmu je uzasna a alarmujuca. Samozrejme somarom nevysvetlis.(15.4.2019)

Bylo by fajn od těch, co nadávají na ten film, se zamyslet nad myšlenkou. Rozpočet či ne příliš kvalitní kamera v tomto ohledu jdou stranou ...(25.9.2019)

Tak tento film mohl být trhák, lepší než minority report. První polovina skvělá i napínavá. Všechno dobré ale končí, když lidé začnou s roboty bojovat. Takové nelogické a komické bojové akce film totálně shodily. Taková dokonalá robotika a nakonec, když dají robotům zbraně, tak z nich najednou udělají malé hloupé tančíky, kteří se nemůžou trefit a jen čekají, až jim lidé sundají zaměřovací kamerku.(12.9.2010)

Skoda, puvodne skvele rozjety film zabiji vlastni koncepce robotu (dejove). Kdyby zustalo u konspiracni teorie a ovladani lidi skrz vladni organizaci, tak by mohlo jit o krasnou utopickou scifi podobiznu Orwellova 1984, ale ve vysledku celou puvodni myslenku potapeji prave tupi strilejici roboti na konci, kteri neumeji ani poradne zamirit :o( Diky nametu a i pres nizkorozpoctovost tohoto projektu pekne roboty davam 3*(1.2.2011)

Celkově špatné, ALE velice zajímavý začátek. Doporučil bych první polovinu filmu všem, kteří mohou udělat něco s tím, aby to takhle nedopadlo (víte že už teď je robotí net do kterého se člověk nedostane?). Druhá polovina...odpad(29.7.2011)

• Rain

Ak sa tu chcelo naozaj poukazat na to, ze budem onedlho sledovany aj na hazli, ci mam pravidelnu stolicu, tak som ochotny tu jednu hviezdu dat, ale z tohto filmu moja stolica pravidelna nebola(6.3.2013)

• solver

Vydržel sem jen 70 minut. Herec v hlavní roli sice Tommymu Lee Jonesovi z kolena vypadl, ale béčko nezachránil.(10.8.2015)

dostat to do ruky nějake reziserske eso tak by z toho byl docela kvalitní film. škoda .(13.3.2018)

Slusny becko s malym rozpoctem.(15.3.2019)

Nizkorozpoctovy skor TV scifi film, ale ma ,v sucasnosti dost diskutovanu, temu o miere ochrany na ukor zasahov do sukromia ...(28.8.2010)

Hodnoceni 40% - coze? Vzdyt ten film neni vubec spatny!(3.5.2011)

námět dobrý,ale spousta chyb ve filmu,které byly tak velké,že jsem je zaregistroval i když jsem se filmu věnoval jen na půl,byly by to jen dvě hvězdy,ale líbilo se mi,jak na konci ulítla frajerovi půlka hlavy(6.5.2011)

• dogzila

Čisté C-éčko smiešne nelogické lacné atď(16.5.2011)

• survik1

S počátku jsem si myslel, jestli se nekoukám na kino rip. Tak roztřesenou kameru jsem dlouho neviděl. Herce výkony průměrné, efekty naprosto nulové. Dokud se k robotům nepřidali na konci ti dva velcí, v akční scéně která sama degradovala celý film, dalo se jim věřit. Ti dva to však zabili. Dvě hvězdičky a jsem zvědav na druhý díl, se kterým se podle konce určitě počítá.(16.8.2011)

V rámci žánru lepší průměr. Na to, že to točil režisér Pythona spokojenost má to myšlenku děj i nápady. Trejo zbytečný jako v poslední době pokaždé, ale snad mu to aspoň zaplatili. Škoda pouze konce, který vyzní do ztracena mohlo se to více rozvést. Díky za titulky Idžor za korekci Holesinska M(29.5.2016)

škoda toho čiste béčkového prevedenia. Film mal našlapnuté na kultovú záležitosť. Herci OK, triky prekvapivo dobré vzhľadom na nízky rozpočet a rok 2009. Navyše to malo aj dobrú záverečnú myšlienku, škoda. Ale ako béčko to funguje nad priemer, scenár aj réžia OK bez zbytočne hluchej vaty, ako bonbónik tu vystupuje Danny Trejo prekvapivo v úlohe klaďasa, na toho chlapa s plechovým ksichtom mám jednoducho slabosť.(9.8.2016)

• zanvalzans

Pre Boha čo si v takej kravine robil Danny.A takú stupidnú smrť sisi rozhodne nezaslúžil.Snimok hodnotím s velkou biedou.Už ma bolia oči od prevracania.(21.8.2017)

• Heso

Jak bych vlastně popsal Eyeborgs, neboli Vzpouru strojů? Jako jednoduchou a nesmysluplnou věc plnou chyb. Je to vlastně o vizibotech (robotech), co mají chránit svět a kontrolovat bezpečnost. Prvních 20 minut jsem si povídal, že by to nemuselo být špatné, ale pak muž jednoho omylem zastřelí, a pak všichni začnou napadat a zabíjet lidi bez ohledu na původ. Navíc Vás ti viziboti po chvíli začnou pěkně štvát...Film je navíc plný chyb (např. žena je při přestřelce trefena do hlavy a spadne a nezvedá se, ale v další scéně normálně střílí a žije dál) a je plný jednoduchých a předvídatelných efektů. Fakt mě dostal konec, kde muž jednoho vizibota zastřelí a tím film končí, ale problém se vůbec nevyřešil...Film mě nijak nenadchl, ale ani nezklamal, protože jsem od něj nic neočekával. A navíc ani název neodpovídá ději, protože je to Vzpoura vizibotů a na Vzpoura strojů!(3.12.2018)